srpskinacionalisti.com

Срби у ратном дневнику Вермахта

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Ljuljonije
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 2
Приступио: окт 2011

Re: Срби у ратном дневнику Вермахта

Порука Ljuljonije 28.11.2012. 15:17

Сјајна ствар, поготову због хрвата...хеххехе.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 2.3.2016. 0:35

јеба.ли вас мита и милан издајници у ваша штрокава....
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1402
Приступио: јул 2015

Порука M-91 21.4.2016. 17:15

vemavuk ::јеба.ли вас мита и милан издајници у ваша штрокава....

Је6али тебе тито и стаљин у пичкицу смрдљиву црвену . :wink:
Србија нема алтернативу!
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 7.6.2016. 23:26

j**o te mita, hitler i posebno borman!
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 13.7.2016. 20:08

vemavuk ::j**o te mita, hitler i posebno borman!

Мита Љотић и Милан Недић су за тебе недостижне величине. Можеш само да их мрзиш и пљујеш у немоћном бесу.
Србија нема алтернативу!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2851
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 31.3.2019. 15:18

Стално брате слушам о томе како смо требали остати у Тројном пакту јер "да није било 27 марта" Хитлер нас не би дирао пошто нам је обећао ово и оно... Али нико озбиљан да се запита: ко гарантује да би се Хитлер свих тих обећања и придржавао? Па он је био познат по томе што је погазио сва споразуме које је потписао и сва обећања која је другима давао: зашто сада ми мислимо да би ми и једино ми били изузетак? Е, то ми никако није јасно...
Жилко, пуши га!.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1639
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 3.4.2019. 11:59

Republikanac ::Стално брате слушам о томе како смо требали остати у Тројном пакту јер "да није било 27 марта" Хитлер нас не би дирао пошто нам је обећао ово и оно... Али нико озбиљан да се запита: ко гарантује да би се Хитлер свих тих обећања и придржавао? Па он је био познат по томе што је погазио сва споразуме које је потписао и сва обећања која је другима давао: зашто сада ми мислимо да би ми и једино ми били изузетак? Е, то ми никако није јасно...

Не би нас дирао, јер није једноставно хтео да се задржава у Југославији пошто му је циљ био да јуриш на СССР. Није хтео да троши војску ни на коју више другу земљу. Зато је нама обећао тако добар пакт. Не зато што нас је ценио или било шта, већ зато јер је знао да ће, уколико ратује на Балкану, ту морати да се задржи и да одуговлачи планове за напад на СССР.

Е сад, он би прекршио уговоре са нама, по мом мишљењу, једино у случају да добије рат. Да је победио СССР, тада би све уговоре прекршио, не само са нама, већ вероватно и са другима. Кренуо би у спровођење оних лудачких идеја о уништењу Словена као ,,ниже расе", итд. Међутим, има ту једна ствар око које се слажу скоро сви историчари- Хитлер никада није могао да добије рат. Једноставно, залетео се и превише, направио је многе катастрофалне и лудачке потезе и грешке (које је и сам критиковао у Мајн Кампфу, рецимо критиковао је рат на два фронта и сматрао да је зато Немачка изгубила у Првом светском рату, а и сам је ратовао на два фронта, итд) због којих је цео његов подухват био осуђен на пропаст. Жалост је што је све то однело милионе живота, али факт је да Хитлер није могао да добије рат.

На крају, све и да је Хитлер у једном тренутку решио да прекрши пакт са Југославијом, не би сигурно прекршио 1941. већ вероватно 1943. или можда чак 1944. године, значи онда када је већ почео увелико да пропада. До тад би ми били у миру, без страдања народа и кад Хитлер прекрши споразум и почне да пропада, ми би се лако прикључили победничкој страни (Русима тј. Совјетима) и изашли из рата без минималних жртава. Да не говорим да би се избегао усташки геноцид, што је по мени најважнија ствар у целој причи. Прошли би ко Бугари који су са минималним жртвама изашли из рата, тако што су били са Хитлером све док он није почео да пропада, а онда се прикључили Русима.
Дефинитивно, 27. март је био велика грешка и заблуда, јер после Првог светског рата и погибије Срба у истом, свака србска глава требала је да нам буде злата вредна. Нажалост, није се тако размишљало и последице осећамо и данас. Наша демографска катастрофа данас јесте последица силних ратова које смо водили у прошлом веку.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4099
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 3.4.2019. 12:32

Лепо си све објаснио, нема ту много мудровања.

И да је Хитлер прекршио дата обећања приликом приступања Краљевине Југославије Тројном пакту (врло је вероватно да би то у неком моменту учинио), свакако ми Срби не би доживели, ако не све, оно бар велику већину од следећег:

- бомбардовање Београда 6. априла, изгорелу Народну библиотеку, као и друге разаране српске градове,
- срамну капитулацију у Априлском рату, одвођење 300.000 највиталнијих мушкараца у четворогодишње ропство,
- сапињање у границе од пре 1912. године и НДХ до Земуна и на Дрини,
- најмање пола милиона избеглица у Недићевој Србији које су ту остале четири године,
- најмање пола милиона жртва геноцида на простору НДХ, као и протеривање српског живља из Македоније и такође слабљење српске националне свести у Црној Гори.
- у црно завијене Краљево, Крагујевац и остала места где су пролазиле немачке и ко зна чије казнене експедиције,
- трагични братоубилачки грађански рат између три стране, чије се поделе и омразе и данас осећају.

Не желим да спекулишем шта би било и да ли би нас Црвена Армија "ослободила" као Румуне и Бугаре 1944. године и шта би било после, то су друга питања, али мислим да се из приложеног јасно види да је 27. март био вероватно највећа српска грешка и несрећа у 20. веку, можда чак гора и од 1. децембра 1918.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2281
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 3.4.2019. 13:14

О овоме се више пута дискутовало. Најбоље би било да смо поступили као Бугари. Да будемо део пакта, али да војску не шаљемо на Источни фронт. И онда лепо 1944. променимо страну, као што су они урадили. Нису ли паметно поступили? Нису узалудно гинули. Ми смо из Првог светског рата изашли као биолошки губитници. Други светски рат је исто донео превише жртава, разарања... 27. март не треба да се слави. Шта је вредео тај пркос, пароле "Боље рат, него пакт"? Резултате знамо...
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4099
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 3.4.2019. 13:24

Па ти Бугари су једина сила која је ратовала на страни Осовине, а да је из свих тих збивања изашла још и увећана, пошто им је остављена Јужна Добруџа, коју су добили од Румуна 1940...

Нама Хитлер још нудио Солун за приступање, али не, шачица агената британске службе и брозоваца очас посла потпалила масу Србаља да арлаучу "Боље рат него пакт", па смо прошли како смо прошли, заправо све се више мислим да је право чудо да нас је и оволико остало и да постојимо као некава држава, када се има у виду колико пута смо као народ чинили погрешне изборе у протеклих 100 и кусур година (па и пре).
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 6.4.2019. 0:12

27. март 1941. = 5. октобар 2000.

Исте мрачне ционистичке силе које су организовале 5. октобар стоје и иза 27. марта. Само што је 2000. то била ЦИА, а 1941. британска служба.
Србија нема алтернативу!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2851
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 6.4.2019. 3:25

M-91 ::27. март 1941. = 5. октобар 2000.

Исте мрачне ционистичке силе које су организовале 5. октобар стоје и иза 27. марта. Само што је 2000. то била ЦИА

Па још као главну марионету ставили "патриоту" Коштуницу. И што је најтрагичније још увек има будала који верују да је дотични заиста и био некакав патриота...
Жилко, пуши га!.
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 56 гостију