srpskinacionalisti.com

Aleksandar Vucic:"Biti il ne biti"

Аватар
Милош Обилић
Војвода
Војвода

Порука: 2570
Приступио: окт 2004

Aleksandar Vucic:"Biti il ne biti"

Порука Милош Обилић 18.5.2005. 0:05

Aleksandar Vučić, generalni sekretar Srpske radikalne stranke, u intervjuu za Kurir upozorava da će krajem maja biti otvoreno pitanje konačnog statusa Kosmeta i da je potrebno što pre postići "jedinstvo svih političkih snaga u Srbiji":

- Ključno pitanje u ovom trenutku jeste Kosovo i Metohija. Na Savetu bezbednosti UN 27. maja biće otvoreno ovo pitanje i zato SRS poziva sve relevantne političke snage u Srbiji da se sastanu i zauzmu zajednički stav. Ako to ne budemo uradili, izgubićemo Kosmet! - upozorava Vučić. Prema njegovom mišljenju, najveći problem jesu "predsednik Tadić i njegova čudna politika prema Kosmetu":

- Pozivam Borisa Tadića da svi zajedno sednemo i da se dogovorimo o politici prema našoj južnoj pokrajini. Bilo bi pogubno po državu i narod ukoliko bi on sada, kao ranije, kontrirao zvaničnom, državnom stavu. Ako bi se sada ponovila priča kao ona sa kosovskim izborima, onda bi to bilo strašno...

A šta je sa Koštunicom i Vladom Srbije? Da li očekujete da ćete se s njim lakše dogovoriti?
- Tomislav Nikolić je u više navrata razgovarao sa Koštunicom o državnoj politici u južnoj srpskoj pokrajini i tu nema nikakvih bitnih razlika. Mi verujemo u politiku premijera Koštunice prema Kosovu.

Kako sad verujete Koštunici, a u Skupštini predlažete rušenje Vlade?
- Da se mi razumemo, Koštunica je mnogo manje loš od Tadića. Naš zahtev da se glasa o poverenju Koštuničinoj vladi i dalje stoji. Ova Vlada ne radi dobro, naročito u oblasti finansija i ekonomije i zato tražimo da se glasa o poverenju Vladi... Međutim, opet kažem, po pitanju Kosmeta, ova Vlada je mnogo bolja od DS-a i Borisa Tadića. Dosadašnja Tadićeva politika pogubna je po Kosmet. Pa, nemojte da se lažemo, onaj Slaviša Petković što sedi u Haradinajevoj vladi je direktno Tadićev čovek!

Teške optužbe! Imate li dokaze?
- Ništa ja ne govorim napamet. I ne treba tu mnogo dokaza i mnogo pameti. Svako ko hoće da vidi, može da vidi da je Tadićeva politika loša za Kosmet. On i njegovi ljudi i ne rade ništa drugo nego što se bave marketingom i sopstvenom promocijom. Eto, na primer, pogledajte onu Narodnu kancelariju! Pa, čemu to služi?! Čemu, osim što o trošku poreskih obveznika radi još jedna Tadićeva marketinška agencija.

Tadić naredio bojkot SRS?

- Imam pouzdane informacije da je Boris Tadić preko svojih ljudi tražio od medija da ne objavljuju ništa o pomoći SRS ljudima u poplavljenim mestima u Banatu! Odneli smo u Jašu Tomić i Među pomoć vrednu pet miliona dinara, potpisali smo ugovor o izgradnji tri kuće, a većina medija ignoriše čitavu priču?! Na drugoj strani, kada Tadić ode samo da se prošeta po tim mestima, svi mediji bruje, iako predsednik i njegovi ljudi tamo nisu odneli ništa konkretno! Evo, ja sve njih pozivam da postupe kao SRS i da viškove novca sa stranačkih računa daju tim nesrećnim ljudima u Banatu. Nemojte samo da pričaju i da se slikaju... Eto, mi smo ćutali mesec dana, nijedno saopštenje nismo izdali, ćutali smo dok nismo skupili pare. A onda smo otišli i konkretno pomogli tim ljudima - kaže Aleksandar Vučić.

Sve ovo nekako zvuči kao da ste ipak odustali od rušenja Vlade?
- Ne, nismo odustali, ali sada je Kosmet prvorazredan prioritet. Džaba nama sve politike i sve vlade ako izgubimo teritoriju! Ako se složimo u vezi sa Kosmetom, lako ćemo završiti i sve ostale poslove.

Od tih "ostalih poslova" koji je najpreči?
- Borba protiv korupcije! Tu nema dileme. Korupcija je najveće zlo koje nagriza Srbiju. Mi očekujemo od Vlade da krene u odlučan obračun sa korupcijom. Imamo neka obećanja i informacije da će Koštunica krajem maja krenuti da se obračunava sa korumpiranim ljudima u svojoj Vladi?

Ko su ti korumpirani ljudi?
- Ovi iz G17 Plus. Pa, to svi vide, to zna i Koštunica. On samo čeka još neke dokaze i neke papire. Jasno je da su Labus, Dinkić i Jelašić generatori korupcije u ovoj zemlji. Ali, naravno, to je samo početak priče...

Ukoliko Koštunica zaista krene u obračun sa korupcijom, hoćete li Vi da odustanete od rušenja Vlade?
- O tom potom. Ne mogu sad da vam odgovorim tek tako na hipotetičko pitanje.
Последњи пут изменио Милош Обилић дана 24.5.2005. 21:53, измењено укупно 1 пут.
Dragoljub Mihailovic posthumous awarded with Legion of Merit, by U.S. President Harry S. Truman, 1948
Аватар
гусарка
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука: 2550
Приступио: апр 2003

Порука гусарка 23.5.2005. 0:08

Без обзира да ли ће Коштуница кренути у обрачун са корупциом, мислим да од рушења Владе не треба одустајати, јер све што може Коштуница, могу и радикали и то много боље, а свакако и БРЖЕ .
Аватар
Милош Обилић
Војвода
Војвода

Порука: 2570
Приступио: окт 2004

Re: Aleksandar Vucic:"Biti il ne biti"

Порука Милош Обилић 23.5.2005. 23:44

мислим да од рушења Владе не треба одустајати

Слажем се,мада сад негде прочитах да неће ни бити расправе о поверењу Влади јер се владајућа коалиција договорила са СПС-ом да се у Скупштини не отвори расправа о поверењу Влади и министрима Вуксановићу и Динкићу.

Ево шта каже СПС:

Zoran Anđelković iz SPS-a smatra da ova stranka neće glasati da se predlog za izglasavanje nepoverenja vladi stavi na dnevni red.
- Socijalisti neće rušiti vladu na mala vrata, uz pomoć radikala i demokrata. Kada budemo hteli da rušimo ovu vladu, o tome ćemo obavestiti premijera Vojislava Koštunicu.

Милорад Мирчић:

- Koliko znam, SPS se deklariše kao opoziciona partija. Ako socijalisti ne podrže ovakvu inicijativu, onda to znači da imaju apsolutno učešće u vlasti. Građanima Srbije treba da bude jasno ko je zvanično u vladajućoj koaliciji, a ne da se prikrivaju uz prećutnu ili javnu podršku - rekao je Mirčić.
Dragoljub Mihailovic posthumous awarded with Legion of Merit, by U.S. President Harry S. Truman, 1948
Аватар
гусарка
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука гусарка 13.10.2005. 23:11

гусарка ::Без обзира да ли ће Коштуница кренути у обрачун са корупциом, мислим да од рушења Владе не треба одустајати, јер све што може Коштуница, могу и радикали и то много боље, а свакако и БРЖЕ .

Ovo sam napisala u maju, a tema je jos uvek aktuelna. Za 5 meseci se nista nije prmenilo, a ja i dalje mislim da SRS mora da krene u rusenje Vlade. To sto je Srbija u periodu kada se donose velike odluke bitne za Kosmet , samo moze biti razlog vise da SRS dodje u poziciju da vodi drzavu prilikom donosenja tih odluka. Necemo valjda cekati da kilavi Kostunica vodi pregovore o buducnosti Kosmeta? DS je samo formalno izasao iz parlamenta, a jabih stvarno volela da vidim da SRS to stvarno uradi i da vladajuca koalicija ostane sama u Skupstini. Valjda bi to bilo dovoljno za raspisivanje novih parlamentarnih izbora?
Аватар
GAVRILO PRINCIP
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 160
Приступио: дец 2004
Место: srbija

Порука GAVRILO PRINCIP 17.10.2005. 21:36

гусарка ::
гусарка ::Без обзира да ли ће Коштуница кренути у обрачун са корупциом, мислим да од рушења Владе не треба одустајати, јер све што може Коштуница, могу и радикали и то много боље, а свакако и БРЖЕ .

Ovo sam napisala u maju, a tema je jos uvek aktuelna. Za 5 meseci se nista nije prmenilo, a ja i dalje mislim da SRS mora da krene u rusenje Vlade. To sto je Srbija u periodu kada se donose velike odluke bitne za Kosmet , samo moze biti razlog vise da SRS dodje u poziciju da vodi drzavu prilikom donosenja tih odluka. Necemo valjda cekati da kilavi Kostunica vodi pregovore o buducnosti Kosmeta? DS je samo formalno izasao iz parlamenta, a jabih stvarno volela da vidim da SRS to stvarno uradi i da vladajuca koalicija ostane sama u Skupstini. Valjda bi to bilo dovoljno za raspisivanje novih parlamentarnih izbora?

Da, ali to treba uraditi, treba debele poslanike SRS izvaditi iz stolica i reci im da nesto rade, bilo sta, ali da rade.
VUCICU ovo je za tebe, izlazi iz te vlade i pocni da je rusis, vidis li da se na zna ko je gori od vas u skupstini, ovi sto vladaju ili opozicija, sta cekas? Ako cekas povecanje plate, to je u redu, ali moras da takodje znas da se redovi pred kontejnerima sve veci i veci, moras takodje da znas da Kosovo odlazi kao i RS, cime ce te da vladsate ako u opste smete to da radite, koga ce te da predstavljate kad nam oduzmu pola Srbije?
Posto su ti odela po zadnjoj modi izgledate svi u skupstini dobro uhranjeni, dobili ste upravne odbore i jos mnogo sta, mislim da je vreme da pocnete da nesto radite, izvini, da mnogo radite, da spasavte Srbiju i srpski narod, sta vise cekas, da mi je bar to da znam?
SRPSKE ZEMLJE SRBIMA,
SRBIN ZA SRBINA
Аватар
гусарка
Војвоткиња
Војвоткиња

Re: Aleksandar Vucic:"Biti il ne biti"

Порука гусарка 20.10.2005. 23:58

Pitanje koje se sve vise namece je da li stranka stvarno zeli vlast ? Pored Zemuna, jedina beogradska opstina u kojoj imamo vlast je Surcin. O vlasti u Zemunu se prica po svim medijima, dok se Surcin i ne spominje i ako ima hiljadu razloga na osnovu kojih se preko Surcina moze oplesti i DS i Nenad Bogdanovic i ostali. Ne mogu da verujem da stranka dozvoljava Bogdanovicu da protivzakonitom odlukom sve prihode sa ove opstine preusmeri u gradski kasu / I NIKO NISTA ! Ni jedne reci o tome, a taj novac po zakonu treba da bude ulozen u infrastrukturu opstine, u puteve, kanalizaciju i sve ostalo o cemu se po odluci grada prigradske opstine same straraju. U pitanju su ogromna sredstva i ona nisu oduzeta od stranke, vec od 50 000 gradjana koji zive u ovoj opstini, a o cijim interesima mi, po obecanjima u kampanji, navodno trebamo da brinemo.
Prostorije opstine su u lokalima jednog trznog centra i Odlukom mesne zajednice (koja je takodje protivzakonita ) oni su preneti u VLASNISTVO jednog Kulturno umetnickog drustva ciji je vlasnik predsednik O.O. DS. Pravo koje se poseduje moze se preneti , a to je bilo pravo koriscenja koje je Opstina Zemun prenela na Mesnu zajednicu i MZ je to pravo koriscenja mogla preneti na KUD, sto nije slucaj. Dakle ti lokali pravno pripadaju MZ i iz njih vec 3 puta Izvrsitelji u pratnji policije pokusavaju da isele jednu opstinu u korist jednog coveka (u medjuvremenu je 6 lokala KUD navodno prodao njegovoj privatnoj firmi). Ni jednom od ta 3 puta, niko iz stranke se nije oglasio povodom toga, niko nije odrzao ni jednu konferenciju za stampu, a o drugoj pomoci (u ljudstvu da se opstina odbrani ) i da ne govorim. Takvo jedno izvrsenje se dogodilo juce i na srecu i uz ogromne napore nas aktivista - nije izvrseno! Ono sto mene boli, to je sto su se komandir stanice Surcin i neki inspektor iz Zemuna, cudom cudili da SRS dozvoljava da se ovakav presedan da se opstina izbacuje na ulicu dozvoljava od strane nasih funkcionera. Kazu da je Gordana Popo Lazic citavu frku digla i telefonom okrenula pola grada, kada je njen vozac legitimisan i kada je morao da otvori gepek auta, a na ovako krupne stvari niko ne reaguje !!! Izvrsenje je otkazano za samo 10 dana . To nikoga ne interesuje, o tome se cuti, kao da vladamo u svih 17 beogradskih opstina, pa nam je ta jedna nebitna !!!
Ne ocekujem vase komentare, vec se samo nadam, da ce mozda neko reagovati na sve ovo sto se nama vec citavih godinu dana radi (ne bih da ulazim u druge detalje i da vas davim ) a od cega su svi aktivisti u Surcinu vec umorni i osecaju se napusteni od strane stranke i prepusteni na milost i nemislost Bogdanovica i mocnika Surcina.

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост