srpskinacionalisti.com

Почетак краја СПЦ ван Србије

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10347
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Почетак краја СПЦ ван Србије

Порука Vranac 27.12.2019. 12:25

Јуче је изгласан закон о национализацији имовине СПЦ у Црној Гори. Било је мало протеста, било је мало драме, народ је вероватно последњи пут крикнуо да се нешто промени. Па рекоше из Деморкатској фронта да ће се самоспалити у скупштини, а на крају се завршило са једном петардом, чупањем каблова и добровољним одласком у МУП, чак је једна чланица замолила полицајца да узме ташницу.

Тема ће бити у јавности још једно две недеље до православног Божића и онда ће се људи помирити са судбином, неки ће се иселити, други ће се монтенегризовати и постати најцрњи србомрсци.

Не треба сумњати да ће по истом принципу српске цркве бити национализоване и на Косову, и у Хрватској, па ће Дечани и Грачаница бити проглашени за албанско културно наслеђе породице Нимани, док се у хрватској већ оживљава ХПЦ.
Последњи пут изменио Vranac дана 27.12.2019. 14:12, измењено укупно 1 пут.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Re: Почетак СПЦ ван Србије

Порука Vranac 27.12.2019. 12:44

Када се из данашње тачке гледишта гледају ствари, испада да је рат 90их био најмање лоше решење. Не говорим само о Босни где смо добили РС, него чак и о Хрватској, где би ти Срби у Хрватској данас били претопљени у још 600.000 усташа...

Овај Мандић и Кнежевић ионако су осуђени па нека страдају и погину за веру, ионако су осуђени на вишегодишње казне, и могу да постану и мученици. Иначе ће бити запамћени као обичне замлате које траће време Срба.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4146
Приступио: мај 2012

Re: Почетак СПЦ ван Србије

Порука Зорад 27.12.2019. 13:12

Јуче је изгласан закон о национализацији имовине СПЦ у Црној Гори. Било је мало протеста, било је мало драме, народ је вероватно последњи пут крикнуо да се нешто промени. Па рекоше из Деморкатској фронта да ће се самоспалити у скупштини, а на крају се завршило са једном петардом, чупањем каблова и добровољним одласком у МУП, чак је једна чланица замолила полицајца да узме ташницу.

Тема ће бити у јавности још једно две недеље до православног Божића и онда ће се људи помирити са судбином, неки ће се иселити, други ће се монтенегризовати и постати најцрњи србомрсци.

Одавно смо констатовали да када дођу избори бар неких 25-30% од оних који су се на попису национално изјаснили као Срби уредно гласа за усташки ДПС. Па о чему онда да причамо, ту је очито нешто сулудо...

Не треба сумњати да ће по истом принципу српске цркве бити национализоване и на Косову, и у Хрватској, па ће Дечани и Грачаница бити проглашени за албанско културно наслеђе породице Нимани, док се у хрватској већ оживљава ХПЦ.

Танџаре у шаке, па да идемо да то повратимо под нашу контролу. Али гро народа то неће. Крај приче.

Када се из данашње тачке гледишта гледају ствари, испада да је рат 90их био најмање лоше решење. Не говорим само о Босни где смо добили РС, него чак и о Хрватској, где би ти Срби у Хрватској данас били претопљени у још 600.000 усташа...

Како време одмиче, ратови 90-их се показују као већа национална катастрофа него Први и Други светски рат. После њих смо још и имали неке снаге да се придигнемо, након ових смо кренули на пут без повратка у тотални нестанак кроз 50-ак година.
Последњи пут изменио Зорад дана 27.12.2019. 14:16, измењено укупно 1 пут.
Брозовац: ПК
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Re: Почетак краја СПЦ ван Србије

Порука Vranac 27.12.2019. 14:13

Много више је изгубљено за време мира под усташом Брозом него у тим ратовима...

Како би то избегли пут без повратка, да је данас босна унитарна и исламско-усташка, да хрватска има 600.000 више становника који би били у 80% случајева похрваћени...
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 27.12.2019. 14:25

Много више је изгубљено за време мира под усташом Брозом него у тим ратовима...

Може бити, само што је усташа Броз био највољенији управо у ужој Србији и међу Србима у СР Хрватској и СР БиХ.

Како би то избегли пут без повратка, да је данас босна унитарна и исламско-усташка, да хрватска има 600.000 више становника који би били у 80% случајева похрваћени...

Босна никада не би била потпуно унитарна, чак и да није било рата. Сад, да ли би српски ентитети имали толика овлашћење као данас, то је друга ствар.
Тих 600.000 Срба (ако их је и било толико на простору РСК када је почео распад) би се ионако доселили у Београд, али свакако не на тракторима и са једним завежљајем у рукама.
У остатку Србије не би било санкција, самим тим ни толиког економско-социјалног пада који се катастрофално одразио на све, кроз исељавање и смањени наталитет.
Јбт, па на простору СФРЈ нас је од 1990. бар за око 1,5-2 милиона мање!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4674
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 27.12.2019. 15:28

Vranac ::Јуче је изгласан закон о национализацији имовине СПЦ у Црној Гори. Било је мало протеста, било је мало драме, народ је вероватно последњи пут крикнуо да се нешто промени. Па рекоше из Деморкатској фронта да ће се самоспалити у скупштини, а на крају се завршило са једном петардом, чупањем каблова и добровољним одласком у МУП, чак је једна чланица замолила полицајца да узме ташницу.

Овај Мандић и Кнежевић ионако су осуђени па нека страдају и погину за веру, ионако су осуђени на вишегодишње казне, и могу да постану и мученици. Иначе ће бити запамћени као обичне замлате које траће време Срба.

Potpisujem svaku reč iznesenu. Sve si u pravu.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 27.12.2019. 18:31

Да је Тадић остао на власти још 4 године, данас би имали војвођанску нацију као реалност.

Да се у Црној Гори реаговало на време били би у истој држави. Није све до народа. Народ се прилагођава политичким елитама.
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1858
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 27.12.2019. 19:01

Ако ћемо да теоретишемо, пре ће бити да би се Србија распала да је Слоба остао на власти . бај д веј кад већ помињеш Тадића, Тадић је био у јако непријатељским односима са Милом за разлику од Вучића и помагао је опозицији. А за "народ" си у праву, он само слуша шта му каже његов вољени чобан и тако мисли и ради.
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1220
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 27.12.2019. 19:27

Vranac ::Било је мало протеста, било је мало драме, народ је вероватно последњи пут крикнуо да се нешто промени. (...) Тема ће бити у јавности још једно две недеље до православног Божића и онда ће се људи помирити са судбином, неки ће се иселити, други ће се монтенегризовати и постати најцрњи србомрсци.

Не могу да се сложим са тобом Вранац. Можда сам некакав луди оптимиста, али тек може да дође до још горих ствари. Власт је ту имовину узела да би је предала ЦПЦ, то је јасно. У наредном периоду је за очекивати да крену са истеривањем свештенства и монаштва из храмова и манастира. Ако се народ дигао ради крстионице на Михољској Превлаци, заиста не могу замислити да тек тако нпр. Острог буде предат у руке Мирашевих расколника. Понављам, можда сам ја превелики оптимиста, али ми не делује да ће се све завршити на том јучерашњем/синоћњем "крику".

Зорад ::Одавно смо констатовали да када дођу избори бар неких 25-30% од оних који су се на попису национално изјаснили као Срби уредно гласа за усташки ДПС. Па о чему онда да причамо, ту је очито нешто сулудо...

Све је то тачно Зораде, али... У Србији СНС има подршку око четвртине бирачког тела, а већ две године слуђују народ причама о неопходности разграничења и слично. Шта сад, јесмо ли ти и ја криви због тога што се неки Срби продају? Не можемо ускратити подршку остатку наших сународника у Црној Гори.

Vranac ::Да се у Црној Гори реаговало на време били би у истој држави. Није све до народа. Народ се прилагођава политичким елитама.

Можемо захвалити "последњем српском државнику" и херцеговачком удбашу што је Црна Гора 1997. кренула на пут без повратка.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2325
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 27.12.2019. 22:18

Ратови који су вођени од 1991-1995. никако не могу бити нешто позитивно. То нас је уназадило барем 50 година. Србија је економски уништена, најквалитетнији људи су напуштали земљу, народ је узалудно гинуо. Да не говорим да је становништво доведено до просјачког штапа. Већина њих је за време санкција била срећна ако купи хлеб и млеко... Ту су онда банке које је основала држава, са циљем да додатно опељеши народ. Језда и Дафина, наравно.

И како неко може рећи да су ти ратови били ок? Рушени су градови, страдавали су људи на свим странама... У Србији су млади људи насилно мобилисани. Шта се на крају десило? Границе су биле исте као и 1991. године. Ни за милиметар нису промењене... А могли смо се 1990. лепо договорити. Да се СФРЈ трансформише као конфедерација, и да се окрене ка тржишној економији... Неко је био паметан па је све то одбијао, и изабрао најгору опцију. На крају смо остали без Косова. И ЦГ се осамосталила...

Што се тиче цркве, Зорад је лепо рекао. У општинама на северу ЦГ где су Срби већина ДПС побеђује. Они су одавно знали какво је Милово расположење према СПЦ... Ово је најављивано још пре шест година. Очито да то опозиционе партије нису озбиљно схватиле. О опозицији је сувишно говорити... Потребни су нови људи. Мандић је одавно превазиђени политичар.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 27.12.2019. 22:23

Можда сам некакав луди оптимиста, али тек може да дође до још горих ствари. Власт је ту имовину узела да би је предала ЦПЦ, то је јасно. У наредном периоду је за очекивати да крену са истеривањем свештенства и монаштва из храмова и манастира. Ако се народ дигао ради крстионице на Михољској Превлаци, заиста не могу замислити да тек тако нпр. Острог буде предат у руке Мирашевих расколника.

Ко ће да се дигне на Цетињу, где се 95% становништва поусташило још пре 25-30 година?
А мени се чини да је "ЦПЦ" по околним цетињским селима још пре 15 година преузела храмове и ником ништа. Сада када крену, полиција ће само слегнути раменима и рећи да не може да штити државину СПЦ јер то више нису њихови храмови.

Све је то тачно Зораде, али... У Србији СНС има подршку око четвртине бирачког тела, а већ две године слуђују народ причама о неопходности разграничења и слично. Шта сад, јесмо ли ти и ја криви због тога што се неки Срби продају? Не можемо ускратити подршку остатку наших сународника у Црној Гори.

Ма знам да ништа боље није ни овде, само сам констатовао чињеницу. Наравно да не треба ускратити подршку, али морамо да као народ скапирамо неке ствари. Не може да се очекује да се у Србији на све стране кука о кукавном српству угаженом у Црној Гори, а да истовремено четвртина или трећина Срба када дођу избори гласа за ДПС усташе. Не може овде да се нешто нариче када Косово и дефинитивно оде, а сваки четврти уписани у бирачки списак 2017. после свега гласао за Шизоја. Какви смо и какве смо све изборе правили у задњих 30 година, добро је што нас још уопште и има...

Да је Тадић остао на власти још 4 године, данас би имали војвођанску нацију као реалност.

Да ми је ова памет, и рукама и ногама бих гласао за Тадића и у првом и у другом кругу избора...
Човек је у односу на ово данас био појам државника.

Границе су биле исте као и 1991. године. Ни за милиметар нису промењене

Промењене су, али на нашу штету.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 27.12.2019. 22:24

Можемо захвалити "последњем српском државнику" и херцеговачком удбашу што је Црна Гора 1997. кренула на пут без повратка.

Тачније од 1999. након завршетка бомбардовања. До тада је Мило био за заједничку државу, али без Милошевићевог режима...
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 27.12.2019. 22:26

Зораде, ситуација са сеоским црквама је увек била другачија. Власници су сељани, братства. Они одлучују ко ће служити у тим црквама. Не требам ти говорити какво је расположење у селима код Цетиња...
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 27.12.2019. 22:37

Српски родољуб ::Тачније од 1999. након завршетка бомбардовања. До тада је Мило био за заједничку државу, али без Милошевићевог режима...

Мило се очито продао далеко раније, тада није смео да скине маске.
Додуше, имао је тада 1997-98. прилично коректну причу. Чак је и црвени војвода ишао на инаугурацију на Цетиње и говорио "У националној политици нам је ближи Момир, али у економској је Мило".
Кључ невоље је био у томе што се несрећни Момо исувише повезао и зближио са Преподобним, што је многе нормалне опозиционо орјентисане људе који нису били антисрби терао ка Милу. А и Мило је мудро инсталирао Килибарду на врх Народне и тиме уништио кључну странку која је могла да му највише смета. Када су се Шоћ, Дрецун и друштво 2000. опаметили, било је већ прекасно.

Српски родољуб ::Зораде, ситуација са сеоским црквама је увек била другачија. Власници су сељани, братства. Они одлучују ко ће служити у тим црквама. Не требам ти говорити какво је расположење у селима код Цетиња...

Ја се сећам да је још тамо 2000. било инцидената у појединим местима око тога ко ће да служи.
Али сада СПЦ неће имати никакву могућност да се легано одбрани од отимачине.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 27.12.2019. 22:39

Премотати на 19:00. Јасно је ко је први кренуо са паролама, са митинзима. У исто време је хтео чврсту федерацију, а промовисао је некакав национализам. То је само оживело авети прошлости, и дало ветар у леђа другим ретроградно-шовинистичким снагама.

https://youtu.be/8qbdXvs6Yr8
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 5 гостију