srpskinacionalisti.com

Руски филм "Балканска међа"

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2279
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Руски филм "Балканска међа"

Порука Српски родољуб 2.2.2019. 2:33

"Радња филма је о малом одреду од 200 руских војника који су убачени у специјалну операцију на Косову и Метохији усред војног сукоба 1999. године. Суочавајући се са албанским разбојницима и војницима НАТО-а, храбри падобранци покушавају да задрже стратешки важан аеродром и спасу српске заробљенике, који имају трагичну судбину."

https://youtu.be/WMsPhAd33P4

Погледао сам трејлер. Верујем да ће филм бити занимљив. Доста је новца уложено, добра је глумачка екипа. Премијера је заказана за 24. Март, баш на годишњицу НАТО агресије.
Приложени фајлови
iphone360_1000443.jpg
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10325
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Re: Руски филм "Балканска међа"

Порука Vranac 2.2.2019. 21:33

Одгледаћу га из знатижеље... али искрено мислим да ће бити сра*е... као и гомила сличних америчких филмова где помажу нашим непријатељима... Већина новијих руских филмова је копија холивуда 80-их и 90-их.

Још што је радња филма научна фантастика... о некаквој важној улози Русије тада у одбрани Косова...
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 2.2.2019. 22:12

Vranac ::Одгледаћу га из знатижеље... али искрено мислим да ће бити сра*е... као и гомила сличних америчких филмова где помажу нашим непријатељима... Већина новијих руских филмова је копија холивуда 80-их и 90-их.

Још што је радња филма научна фантастика... о некаквој важној улози Русије тада у одбрани Косова...

Милош Биковић је дао интервју. Рекао је да овај филм неће приказати Србе као негативце. Напротив!
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 3.2.2019. 1:03

Па знам... али то не значи да је филм добар... Волео бих да ми можемо да снимимо филм о Бици на Кошарама, а не да се радујемо измишљеним акцијама Руса на Косову...
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 3.2.2019. 1:22

Vranac ::Па знам... али то не значи да је филм добар... Волео бих да ми можемо да снимимо филм о Бици на Кошарама, а не да се радујемо измишљеним акцијама Руса на Косову...

Полако Вранац, донећеш суд када будеш погледао филм. Немојмо унапред доносити закључке. Сећаш се Кустурициног филма "Arizona Dream"? Унапред су многи водили хајку против филма, говорили су да је промашај, одлагала се његова премијера. Због тога је и остварио малу зараду. Иако је филм објективно врло добар.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 3.2.2019. 2:05

Ma ок, ко то воли њему ће се допасти. Командос само у руској режији... Мени се ни телевизија RT не свиђа као извор информација, jeр је прављена по узору на западне пропагандне станице, али ради свој посао и нервира оне које треба... Могуће и да ће клинци овде веровати да су некакве кључне борбе водили 90-их Руси, а истина је да су они тада били део западног блока и ефикасно су уништавали и своју државу, па како би онда спашавали нашу...
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1196
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 3.2.2019. 19:42

Видећемо, Биковић је рекао да ће бити руска и српска верзија, али да се неће много разликовати. Од играних филмова уосталом и не очекујем Бог зна какве историјске истине, углавном оно што ће се допасти гледаоцима - мало акције, мало крви и то је то.
Ко жели да види како је изгледао "Марш на Приштину" тј. заузимање аеродрома Слатина, из руског угла, моја препорука му је да прочита књигу "Косово 99" Александра Лобанцева. Била је на интернету пре неколико година (када сам је преузео и прочитао, али је нажалост нисам сачувао у пдф-у) и на основу причитаног ми се по свему судећи чини да филм неће имати благе везе са стварним догађајима.
Али, понављам, то је само филм...
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 3.2.2019. 19:48

Дејане, лепо си рекао. То је филм, и он не мора одговарати историјским чињеницама. Ево, узми за пример неке партизанске филмове. Навешћу "Капетана Лешија". Руку на срце, филм је доста занимљив, Александра Гаврић је сјајно одглумио. Колико филм одговара историјским чињеницама? Могу слободно рећи да нема много везе са оним што се догађало. Добро је познато да је врло мало било борби против Италијана и Немаца на Косову, тј. занемарљив број Шиптара је било у партизанима током 1941. и 1942. године. Тек од 1943. повећава се број, нарочито када су комунисти обећали да ће Косово бити аутономна покрајина у оквиру Албаније...

А и тај Рамиз Садику је више времена провео по затворима, него што се уистину борио против фашистичког окупатора! Брозови комунисти су од њега направили некаквог великог јунака, како би промовисали непостојеће српско-албанско пријатељство...

Верујем да ће се филм свидети гледаоцима у Србији и Русији. Биће приказано наше страдање, барем делић онога што се догодило....
Последњи пут изменио Српски родољуб дана 3.2.2019. 19:51, измењено укупно 1 пут.
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1196
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 3.2.2019. 19:50

Српски родољуб ::Навешћу "Капетана Лешија".

Мање-више целокупна црвена кинематографија. :D
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 3.2.2019. 19:53

"Отписани" могу да прођу, у смислу да нису толико идеолошки острашћени. Иако наравно има претеривања, нереалних ствари...
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4095
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 4.2.2019. 9:39

Хоће ли у филму бити приказано како су се брже-боље повукли са Слатине када су им Енглези мало подвикнули?
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1639
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 5.2.2019. 12:36

То само у филму и може да буде, та ,,руска помоћ". Видећемо је само у филму и нигде више.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 5.2.2019. 13:01

Србски ратник ::То само у филму и може да буде, та ,,руска помоћ". Видећемо је само у филму и нигде више.

О, већ си се вратио након што си орално задовољио Вука Манитога. Обриши се око уста, мусав си. :wink:
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1639
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 6.2.2019. 12:21

И тако другови, док вас Руси ложе неким филмовима где они ,,ослобађају Косово", геополитичка реалност је следећа: Балкан је одавно под чврстом доминацијом НАТО пакта, а Русија се сложила са том чињеницом, прихватила је и понаша се у складу са њом.

И то је све у вези те приче.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 6.2.2019. 12:23

Вучић ће увести Србију у нато. Не мораш бринути. :wink:
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 72 гостију