srpskinacionalisti.com

Јасеновац и пратећа глупирања, сасве Дачићем

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6318
Приступио: мар 2006

Јасеновац и пратећа глупирања, сасве Дачићем

Порука Коста 3.5.2018. 15:11

- прво факти: у Јасеновцу iе страдало око 45.000 Срба, у целоi НДХ око 350.000, у целоi Југославиiи око 650.000.

- ових дана су поново усиiани српски и хрватски портали, на стару тему: колико, заиста?

- зна се колико. Одавно се зна. И пописане су, скоро све жртве. До "у главу". Сасве оних пар `иљада Ђуришићевих четника са Лиiевча Поља, где их усташе помлатише после неспоразума о договореноi рути повлачења црногорских четника (коiи већ променише страну, одрекоше се српства и назваше се Црногорска народна воiска.)

- па чему онда толика претеривања? Чему множење са фактором 15? Одакле фантомска броiка од "700.000 страдалих у Јасеновцу"? Ко не мантра о 700.000 - таi нiе добар Србин, шта?

- занимљиво iе да заступници мита о 700.000 уопште нису нешто антихрватски расположени - дапаче! - него они овом убитачном цифром (700.000?) у ствари "гађаiу" - српске комунисте. Као, комунисти су крили размере злочина, зарад братства-iединства? Мало морген! Партизани су издали брошуру о ужасима Јасеновца iош у току рата, сличне публикациiе са четничке стране - ниiе било. Друго, комунисти су, непосредно после рата, претеривал са подацима о свим страдањима, па и српским: за Крагуiецвац смо у школи учили о 7.000 стрљаних (стрељано iе 2.300), за Краљево 6.000 (а стрељано iе 1.800) и тако даље. Била "мода онога времена" да се претеруiе. Уосталом, и за Аушвиц iе дуго важио податак о 4.100.000, а данас се сматра да их iе било 1.100.000. Ето тако - мало претеривање од цигло 3.000.000.

- тако iе некако неко помешао укупне српске жртве на целоi територiи Југославиiе (650.000) и све - сместио у Јасеновац, те "заокружио" на 700.000. При том се таi фантомски податак поiавио у време ФНРЈ - и све друге комунистичке истине су одбачене, али iе ово "мало претеривање" - здушно пригрљено од национал-интелектуалаца? Занимљиво...

- и iош iедна подла антикомунистчка теза: партизани су криви зато што нису ослободили Јасеновац? А зашто га четници не ослободише? И зашто се не помиње хероiска акциiа кордунашких партизана, коiи у лето 1942-ге ослободише Јастребарско, дечiи логор у срцу усташке државе (северозападно од Загреба!) и спасише око 500 преживеле српске деце? Не желе интелектуалци-новочетници да се о томе зна, а?

- све у свему: опет ће нас Хрвати преiебати (и треба!) - тражиће међународну експертизу. И потврдиће отприлике оне цифре коiе сам изнео у првоi реченици.

- и добро да ће тако бити. Национал-интелектуалци четничке провениiенциiе (чиiи iе тренутни гласноговорник Дачић, припрости Ивица) опет ће потврдити какве су штеточине. Идиотским претеривањем обезвредиће велику српску трагедиiу Другог светског рата, монструозни усташки логор Јасеновац.
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Atreid
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 538
Приступио: јун 2004

Re: Јасеновац и пратећа глупирања, сасве Дачићем

Порука Atreid 3.5.2018. 16:16

pkimb

https://he.wikipedia.org/wiki/יאסנובאץ

jbg ne radi zidovski link :D
SMUK :: пре потопа инцест је био дозвољен јер није било мутације коју су спречавали препотопни животни услови.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1947
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 3.5.2018. 19:38

Ни мени није јасно зашто се преувеличава број убијених у Јасеновцу. То је непотребно, тако вређамо жртве. Испадамо попут потурица које из године у години повећавају број убијених у Сребреници. У самом логору је страдало близу 50.000 људи, за те четири године. Од тога највише Срба, затим Јевреја, Цигана. Страдали су и Хрвати који су се противили Павелићевој политици.

У праву је Коста што се тиче Крагујевачког масакра. Дуго се причало како је стрељано преко 6.000 људи. Таква су била времена. Било је пожељно напумпавати бројке.

Слика
Последњи пут изменио Српски родољуб дана 3.5.2018. 19:57, измењено укупно 2 пута.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 3.5.2018. 19:53

Igor Vukić najavio je izlazak nove knjige ‘Radni logor Jasenovac’: “Objavit ću fotografiju zatvorenika kako tijekom slobodne nedjelje igraju nogomet!”.

“Moja obitelj po ocu potječe iz Gradine, obitelj je pravoslavna. Čak je jedan dio spomen područja na kojem je govorio Dodik napravljen na našoj zemlji, koju je kasnije otkupila država. Otac je za te novce kupio novi motor! Dodikove brojke o 500.000 Srba ubijenih u Jasenovcu su apsurdne! Uvjeren sam da ni on ne vjeruje u to što govori, već brojke koristi u svrhu političke manipulacije. Logor je trajao 1.300 dana i ako podijelimo taj broj s brojem žrtava koji oni nameću, doći ćemo do 600 ljudi ubijenih svakoga dana! Pa to je nemoguće bez nekakvog uređaja za ubijanje, a tamo nije bilo plinskih komora, niti krematorija. Ono što je Stipe Mesić govorio devedesetih je posve točno: u Jasenovcu nije bilo plinskih komora! Žao mi je da Mesić i dalje nije nastavio govoriti u tom smjeru i da nije potaknuo da se Jasenovac istraži kako treba. Istraživanja o Jasenovcu treba napraviti i tu ima dosta posla, a ovakve Dodikove izjave samo otežavaju taj proces. Dobivamo mailove i iz Banja Luke, koje nam šalju Srbi i govore da žele otkriti istinu. Mnogi od njih su sve to prošli i preživjeli,” govori u Bujici na Z1 televiziji Igor Vukić, novinar i tajnik Društva za istraživanje trostrukog logora Jasenovac.

https://croative.net/video-igor-vukic-i ... napraviti/
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4554
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 3.5.2018. 20:07

Одакле фантомска броiка од "700.000 страдалих у Јасеновцу"?

Idiote glupavi do te brojke došla je komisija koja je istraživala zločine u Jasenovcu odmah posle rata koju je vodio Vlada Dedijer.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4554
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 3.5.2018. 20:14

Српски родољуб ::Igor Vukić najavio je izlazak nove knjige ‘Radni logor Jasenovac’: “Objavit ću fotografiju zatvorenika kako tijekom slobodne nedjelje igraju nogomet!”.

“Moja obitelj po ocu potječe iz Gradine, obitelj je pravoslavna. Čak je jedan dio spomen područja na kojem je govorio Dodik napravljen na našoj zemlji, koju je kasnije otkupila država. Otac je za te novce kupio novi motor! Dodikove brojke o 500.000 Srba ubijenih u Jasenovcu su apsurdne! Uvjeren sam da ni on ne vjeruje u to što govori, već brojke koristi u svrhu političke manipulacije. Logor je trajao 1.300 dana i ako podijelimo taj broj s brojem žrtava koji oni nameću, doći ćemo do 600 ljudi ubijenih svakoga dana! Pa to je nemoguće bez nekakvog uređaja za ubijanje, a tamo nije bilo plinskih komora, niti krematorija. Ono što je Stipe Mesić govorio devedesetih je posve točno: u Jasenovcu nije bilo plinskih komora! Žao mi je da Mesić i dalje nije nastavio govoriti u tom smjeru i da nije potaknuo da se Jasenovac istraži kako treba. Istraživanja o Jasenovcu treba napraviti i tu ima dosta posla, a ovakve Dodikove izjave samo otežavaju taj proces. Dobivamo mailove i iz Banja Luke, koje nam šalju Srbi i govore da žele otkriti istinu. Mnogi od njih su sve to prošli i preživjeli,” govori u Bujici na Z1 televiziji Igor Vukić, novinar i tajnik Društva za istraživanje trostrukog logora Jasenovac.

https://croative.net/video-igor-vukic-i ... napraviti/

Mislim da sad i zvanično treba promeniti naziv u: FORUM USTAŠKIH NACIONALISTA.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 3.5.2018. 20:15

Стварно није чудо да овако говоре усташе, али Срби да се просеравају дј је било свега 50000, стварно нечувено.
Еј бре, па 50000 Срба, најмање, је побијено и бачено у јаме и вртаче планинске, који логоре нису ни видели.
Срамота да вас буде, понављање усташких лажи ви сте прихватили као истину!
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 3.5.2018. 20:19

Игор Вукић је Србин, српски историчар!
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 3.5.2018. 20:25

Српски родољуб ::Игор Вукић је Србин, српски историчар!

Ти бар треба да знаш да је једини све податке скупљао и имао Булајић. И ваљда знаш да прво су урадили жути када су преузели власт, забранили др Булајићу и свим сарадницима да долазе у канцеларије а жута гамад све компјутере, сву картотеку и документацију однели. Где, шта мислиш. Па нарткоманчина и ђинђуле продали и узели стотине милиона долара.
Професор Булајић који је цео живот посветио томе имао је именом и презименом преко 450 хиљада жртава. Једино је меродавна његова документација које више нема, појеле маце!
Па шта ако је тај кога помињеш Србин. Па Срби су и Вучић, Коста, па видиш шта раде и зборе.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1272
Приступио: јул 2015

Порука M-91 3.5.2018. 22:01

Није страдало ни 50 000 ни 700 000, већ негде око 300 000-400 000.

Једноставно , Срба преко Дрине 1941. уочи покоља није било ни 2 милиона. Да је заиста 700 000 Срба побијено само у Јасеновцу, од Срба преко Дрине не би остало ни С.
А ретко ко се након 1945. из данашње Србије и ЦГ селио у БиХ и Хрватску, више је било обрнуто.
Србија нема алтернативу!
Аватар
imenijevazno
Националиста
Националиста

Порука: 484
Приступио: мај 2011

Порука imenijevazno 3.5.2018. 22:02

Не каже се џабе, говори истину, пуну истину и ништа осим истине.

Осим тог фамозног броја, пуна истина подразумева ширу слику. Дакле, што су то радили, шта би све радили да су могли, докле би то радили...

Ти, који су организовали Јасеновац, Јадовно и све остало . . . су хтели да истребе све србе, све до последњег. Нису они хтели трећину да покрсте, трећину да протерају, немојте бити идиоти, нити слепи поред очију. Они су вадили очи српској деци, пунили кофе и то слали Павелићу.

Ево вам мало српска википедија, колико за почетак.
---------------------------------------------------------
Од лета 1941. до пролећа 1945, смрт се појављивала у многобројним облицима. Затворенике и све оне који су завршили у Јасеновцу, усташе су клале посебно обликованим ножевима или су их убијале секирама, маљевима и чекићима; бивали су такође и стрељани или вешани по дрвећу или бандерама. Неки су живи спаљивани у усијаним пећима, кувани у казанима или дављени у реци Сави.

Овде су коришћени најразноврснији облици мучења – металним предметима чупали су нокте на рукама и ногама, људе су ослепљивали забијајући им игле у очи, месо су им кидали а затим солили. Такође су људе живе драли, одсецали им носеве, уши и језике секачима за жицу, и шила им забадали у срце. Ћерке су силовали пред очима мајки, а синове мучили пред очима њихових очева. Просто речено – у концлогорима у Јасеновцу и Старој Градишки усташе су превазишли све оно што чак ни најболеснији ум није могао да замисли и спроведе, по питању бруталности са којом су људи убијани.

Као један од остатака мучења у Јасеновцу остала је тзв. топола ужаса на којој су у огромном броју вешани логораши.

Људи у Јасеновцу више нису ни били људска бића већ објекти подесни за иживљавање сваког усташког хира.

Чак су и нацистички генерали били запањени ужасима Јасеновца. Тако је генерал фон Хорстенау, Хитлеров изасланик у Загребу, записао у свом личном дневнику за 1942. годину да су усташки логори у НДХ били „суштина ужаса“ а Артур Хефнер, официр задужен за транспорт радне снаге у немачки Рајх, написао је за Јасеновац 11. новембра 1942.: „Концепт логора Јасеновац требало би заправо схватати као комплекс од неколико логора, који су удаљени по неколико километара један од другог, а груписани су око самог Јасеновца. Без обзира на јавну пропаганду, ово је један од најстрашнијих логора, који би се могао поредити једино са Дантеовим „Паклом“.“

За разлику од немачких логора у којима је убијање било индустријско, у Јасеновцу је убијање било дивљачко, вршено је углавном ручно, ручним алатима, ножевима, полугама, маљевима, чекићима.[42]
-----------------------------------------------------------------

Начин на који су то хтели да ураде, лепо пише горе, није био индустријски (сећате се речи оног управника Аушвица или неког другог немачког логора: Ми смо њих (јевреје) истребљивали. Сваки чувар који је покушао да малтретира или мучи затворенике је био строго кажњаван). Начин је би дивљачки, примитиван, зверски и чудовишан.

Они који глуме лудило и покушавају да замене тезе, да се праве вицкасти и да замагле суштину секундарним стварима, који намерно покушавају да замуте воду и заврте спин, имају зле и србоубилачке намере.

Јасеновац је најјасније могуће сведочанство о томе како су хрвати хтели да тотално истребе србе, и то на један чудовишан начин. А онај који вас увлачи у малигна пребројавања је можда Колинди полизао пич.ку ових дана, па му остало на уснама.

На крају, мислим да овај форум зна шта ја мислим о Дачићу или нпр. Вулину. (Ја бих њима судио исто као они Тадићу, довољно сте паметни да знате шта то значи). Али, у овој ствари са усташама/хрватима, они су сто посто у праву. Не могу да превалим преко уста ни да их подржавам ни да им свака част, али је чињеница да су све истину рекли.
Последњи пут изменио imenijevazno дана 3.5.2018. 22:07, измењено укупно 1 пут.
Србе кољу, силују и пљачкају на КосМету, а они који себе зову српски националисти не раде ништа у вези тога. И још се крију иза чедићеваца, тадићевих испрдака и њима сличних.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 3.5.2018. 22:02

Именијеважно, читај пажљивије:

Није страдало ни 50 000 ни 700 000, већ негде око 300 000-400 000.

Једноставно , Срба преко Дрине 1941. уочи покоља није било ни 2 милиона. Да је заиста 700 000 Срба побијено само у Јасеновцу, од Срба преко Дрине не би остало ни С.
А ретко ко се након 1945. из данашње Србије и ЦГ селио у БиХ и Хрватску, више је било обрнуто.
Србија нема алтернативу!
Аватар
imenijevazno
Националиста
Националиста

Порука imenijevazno 3.5.2018. 22:09

М-91, хоћу, све читам пажљиво, али прво ја сам своју поруку послао практично исто када и ти, а друго нисам ти ништа рекао, нити имам примедбу на то што ти пишеш, тако да ми није баш најјасније шта покушаваш да ми кажеш . . .

Аха, можда мислиш на то моје да су хтели све србе да побију, а ти кажеш да је остало живих. Па јесте, они су хтели, али нису успели. Да су се они питали . . . било би нула срба, не само у Хрватској. Него укупно.

А пошто срби то нису схватили у првом колу игре на срећу зване Јасеновац, дошло је друго коло. Бљесак, Олуја... Срби то, по мом мишљењу и даље не схватају, па ће игра имати и треће коло. Питање је када . . . ја мислим не у предалекој будућности...

измена. одговарам на овај твој доњи пост. Па кажем ти да за мене није примарна ствар одредити број чудовишно побијених на пет децимала. Као онај голуб што га је Ђилас помињао око гашења ватре, знао је да не може да угаси, али да се зна на којој је страни био. Е, тако и овде. Поента је да су Јасеновац направили са идејом да побију све србе, на зверски начин. Колико су у томе успели је секундарно. Успели су онолико колико су имали времена, да су могли било би два милиона мртвих срба. Милион силованих српкиња, и четири милиона повађених срспких очију.
Док ми бројимо, они организују Олују. Капираш?
Последњи пут изменио imenijevazno дана 3.5.2018. 22:18, измењено укупно 4 пута.
Србе кољу, силују и пљачкају на КосМету, а они који себе зову српски националисти не раде ништа у вези тога. И још се крију иза чедићеваца, тадићевих испрдака и њима сличних.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 3.5.2018. 22:13

imenijevazno ::да ми кажеш . . .

Да није убијено баш 700000 Срба у Јасеновцу, него око 300000-400000.
Србија нема алтернативу!
Аватар
imenijevazno
Националиста
Националиста

Порука imenijevazno 3.5.2018. 22:24

Српски родољуб ::[i]Igor Vukić najavio je izlazak nove knjige ‘Radni logor Jasenovac’: “Objavit ću fotografiju zatvorenika kako tijekom slobodne nedjelje igraju nogomet!”.

/

[b]А хоће ли да објави слику српског детета којег живог бацају у високу пећ? Много такве деце, много таквих слика...
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 14 гостију