srpskinacionalisti.com

Пола милиона евра за обнову куће бана Јелачића

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10181
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Пола милиона евра за обнову куће бана Јелачића

Порука Vranac 18.10.2017. 23:25

Док Хрвати руше и српска гробља и то све по закону ми обнављамо кућу некаквом хрватском бану... То им добро дође да обнове своје претензије на Срем.

Управо на рођендан хрватског бана Јосипа Јелачића, саопштено је да ће све радове на обнови његове родне куће у Петроварадину финансирати Република Србија

Нови Сад – Држава Србија ће финансирати обнову куће у Петроварадину у којој је рођен хрватски бан Јосип Јелачић, али то по сазнањима нашег листа ипак неће бити само реновирање овог објекта, већ и откуп од садашњих власника. Пола милиона евра, како је то саопштио председник Србије Александар Вучић, уплаћено је Хрватском националном већу. Своју улогу у овом послу имаће и град Нови Сад, који је по речима градоначелника Милоша Вучевића, већ предузео конкретне кораке.

http://www.politika.rs/scc/clanak/39091 ... a-Jelacica
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1271
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Пола милиона евра за обнову куће бана Јелачића

Порука Српски родољуб 19.10.2017. 0:32

Колико ми је познато бан Јелачић није био у сукобу са Србима.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 9 гостију