srpskinacionalisti.com

Последња шанса за ћирилицу?

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10239
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Re: Последња шанса за ћирилицу?

Порука Vranac 3.11.2018. 13:02

Занимљива ми је појава да сада хипстерска места у центру града све више користе ћирилицу:

Слика

Слика

Док ауто лимари, пекари и слични локали по периферији по правилу преферирају латиницу..
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука: 2066
Приступио: јун 2009
Место: Беловград, Србија

Порука СлобаСрбија 3.11.2018. 16:05

Да привуку туристе. Не долазе они у Србију да би гледали Латиничне натписе, којих има по целом свету.
Блокирана анти-српска олош: Vemavuk, orgin, Verterdegete, Зорад, Sistem, Српски родољуб...
Аватар
Batistuta
Војвода
Војвода

Порука: 3076
Приступио: мај 2003
Место: United States Of Serbia-Argentina

Порука Batistuta 4.11.2018. 8:43

Нема ту неке посебне мудрости ако даш као шатро људима да сами одлучују за неко време нећеш имати само лаитиницу нехо ћеш имати и шпански и арапски и кинески и сл да се качи како коме падне напамет,ствар је врло проста донесеш закон да је обавезна српска ћирилица на свим јавним натписима роби итд,а хрватска латиница или енглески или други страни језик се опорезује са 50% и за месец дана цела Србија би била опет у ћирилици. Једино националне мањине које пишу латиницом би имале право без пореза да истичу натписе на свом писму и то је то..И ови странци што продају робу по Србији нпр и Краш би окачио ћирилицу за српско тржиште јер лова је лова. :D
SAMO!
SRS!
SRBIJU !
SPASAVA!
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1263
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Порука Делија са Севера 4.11.2018. 13:48

Да, само што би се гомила Срба у том случају почела изјашњавати као нека национална мањина. Ко онај тупан кад је основао влашку странку.
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3795
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Порука origin 4.11.2018. 16:15

Извините молим вас али ако треба доносити закон да би се ћирилица сачувала онда боље да се српски националисти само укину. Народ који сам нема толико осећаја за културну традицију и националну кохерентност и не треба да постоји.
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10239
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 8.11.2018. 0:48

origin ::Народ који сам нема толико осећаја за културну традицију и националну кохерентност и не треба да постоји.

Српски народ нема дугу традицију писмености. Неколико деценија од када је почело масовно описмењавање народа почела је да му се потура и латиница. Одговорност је на елитама а не на масама. Масе увек следе елите.
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3795
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Порука origin 8.11.2018. 22:53

Када сам рекао народ мислио сам на комплетан народ , елита+маса.
Тако да твој коментар уопште не мења закључак моје констатације.
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1087
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 9.11.2018. 18:10

origin ::Извините молим вас али ако треба доносити закон да би се ћирилица сачувала онда боље да се српски националисти само укину. Народ који сам нема толико осећаја за културну традицију и националну кохерентност и не треба да постоји.

Слажем се у потпуности. При чему не мислим искључиво на српске националисте, већ Србе уопште.
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 15 гостију