srpskinacionalisti.com

Последња шанса за ћирилицу?

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Atreid
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 539
Приступио: јун 2004

Re: Последња шанса за ћирилицу?

Порука Atreid 13.10.2018. 0:05

SMUK ::
Poštuje se.

kako??? lj, nj, dz i u vecini slucajeva dj?
SMUK :: пре потопа инцест је био дозвољен јер није било мутације коју су спречавали препотопни животни услови.
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1091
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 13.10.2018. 11:49

1. Ниједан други народ на свету не користи два писма као своја. Латиница, арабица, хебрејица, хијероглифица или писмо старих Инка једноставно нису наши.

2. Вуковица је настала у процесу реформе постојећег, а не стварања потпуно новог српског писма.

3. Не поштује се.
- injekcija: инјекција или ињекција?
- nadživeti: надживети или наџивети?
На исту ствар ти је указао и Атреид.

4. Апсолутно нису. Већином су писали ћирилицом, погледај нпр. часопис „Српска вила" у Босни, чак су и муслимани писали ћирилицом. Ћирилица је до стварања Југославије била доминантно писмо међу свим Србима.

5. Њима не треба дати оно што је наше, али писмо Хрвата Људевита Гаја није наше и ми ту њима не дајемо ништа што нама припада. Само се ослобађамо онога што смо непотребно преузели од њих.

6. Моје мишљење се односило на писање слова ј (да ли га писати тако или i или са две тачке као што се у украјинском означава слово ји) и изостављање гласа јат. Око ћирилице разговора нема.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4560
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 13.10.2018. 12:23

kako??? lj, nj, dz i u vecini slucajeva dj?

To su jedna slova za jedan glas. Lj je jedno slovo, Nj je jedno slovo, Dž je jedno slovo.

Латиница, арабица, хебрејица, хијероглифица или писмо старих Инка једноставно нису наши.

Pa nje ni ćirilica naša već je mi koristimo prilagođenu našem jeziku! Mi nemamo svoje autohtono pismo već koristimo ćirilicu (koja je nastala na bazi grčkog pisma) i latinicu (koja je nastala na bazi latinskog pisma).

Не поштује се.
- injekcija: инјекција или ињекција?
- nadživeti: надживети или наџивети?
На исту ствар ти је указао и Атреид.

Objasnio sam u prethodnom odgovoru.

4. Апсолутно нису. Већином су писали ћирилицом, погледај нпр. часопис „Српска вила" у Босни, чак су и муслимани писали ћирилицом. Ћирилица је до стварања Југославије била доминантно писмо међу свим Србима.

A Srbi katolici u Dubrovniku?

Њима не треба дати оно што је наше, али писмо Хрвата Људевита Гаја није наше и ми ту њима не дајемо ништа што нама припада. Само се ослобађамо онога што смо непотребно преузели од њих.

Nismo ništa preuzeli od njih. Hrvati nemaju ništa svoje pa ni latinicu! Ljudevit Gaj nije Hrvat već Nemac! Jel treba da vratimo ćirilicu jer su Ćirilo i Metodije bili Grci?
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 13.10.2018. 12:34

1. Двословни латинични знаци не поштују правило српског језика, то је ваљда јасно сваком полуписменом човеку. Добио си и примере који то доказују.

2. Грчко писмо је алфабет, а латинско латиница. Не знам шта ту није разумљиво?

3. Дубровачки Срби римокатолици су данас Хрвати, у доброј мери јер су прихватили њихово писмо. Такав процес однарођавања се да очекивати и од вас који следите њихов пример и пишете „српском" латиницом. Понављам, чињеница је да је ћирилица међу (како ти рече) западним Србима (и Србима уопште) била претежно писмо.

4. Људевит Гај се изјашњавао као Хрват. Ниси ваљда од оних дијабола које припадност нацији посматрају на основу генетике? Ћирило и Методије нису створили ћирилицу. :D
Аватар
Юрков
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 608
Приступио: мар 2012
Место: Србија

Порука Юрков 13.10.2018. 14:23

Дејане, расправа са задртим латиничарима нема никакве сврхе, не треба трошити енергију на те аутистичне будале.
Велики поздрав!
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 13.10.2018. 19:56

Юрков ::Дејане, расправа са задртим латиничарима нема никакве сврхе, не треба трошити енергију на те аутистичне будале.
Велики поздрав!

Ваља им предочити чињенице, а ако неће да их прихвате - шта им ја могу.
Хвала Јурков, велики поздрав и теби! :)
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 15.10.2018. 14:23

1. Двословни латинични знаци не поштују правило српског језика, то је ваљда јасно сваком полуписменом човеку. Добио си и примере који то доказују.

To su jedna slova čoveče.

Дубровачки Срби римокатолици су данас Хрвати, у доброј мери јер су прихватили њихово писмо. Такав процес однарођавања се да очекивати и од вас који следите њихов пример и пишете „српском" латиницом. Понављам, чињеница је да је ћирилица међу (како ти рече) западним Србима (и Србима уопште) била претежно писмо.

Srbin sam i pišem srpskom latiniciom i srpskom ćirilicom.

Људевит Гај се изјашњавао као Хрват. Ниси ваљда од оних дијабола које припадност нацији посматрају на основу генетике?

Može da se izjašnjava kako hoće, Hrvati su lažna nacija koja koristi srpski jezik i srpsko pismo.

Ћирило и Методије нису створили ћирилицу

Nisam to ni rekao.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 15.10.2018. 14:26

Юрков ::Дејане, расправа са задртим латиничарима нема никакве сврхе, не треба трошити енергију на те аутистичне будале.

Ja nisam zadrt već poštujem pravopis srpskog jezika, a vi ako znate bolje od Matice srpske svaka čast! =D>
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 15.10.2018. 18:11

SMUK ::To su jedna slova čoveče.

Нико то није спорио, већ ти не читаш шта се пише.

SMUK ::Srbin sam i pišem srpskom latiniciom i srpskom ćirilicom.

Да ли си Србин је ствар твог уверења, али је непостојање "српске латинице" ствар чињеница.

SMUK ::Može da se izjašnjava kako hoće, Hrvati su lažna nacija koja koristi srpski jezik i srpsko pismo.

Нису лажна нација. Потенцирањем на томе чините више штете неголи користи. Српски језик користе, будући да Хрвати нису штокавци. Међутим, колико ја знам они не користе српску ћирилицу, тако да нам нису преузели и писмо.

SMUK ::Nisam to ni rekao.

Већ да треба да се "одрекнемо ћирилице јер су Ћирило и Методије били Грци". Зашто, ако они немају везе са ћирилицом?

SMUK ::Ja nisam zadrt već poštujem pravopis srpskog jezika, a vi ako znate bolje od Matice srpske svaka čast! =D>

Да га поштујеш писао би као и они правопис српскога језика. Не знам зашто не поштујеш и САНУ, они заступају Дарвинову теорију којој се противиш. :D
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1263
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Порука Делија са Севера 15.10.2018. 19:43

SMUK ::Pa nje ni ćirilica naša već je mi koristimo prilagođenu našem jeziku! Mi nemamo svoje autohtono pismo već koristimo ćirilicu (koja je nastala na bazi grčkog pisma) i latinicu (koja je nastala na bazi latinskog pisma).

Ми имамо аутохтоно писмо, а то је ћирилица. Винчанска култура је препуна ћириличних слова. Какви усрани Грци.
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 16.10.2018. 11:42

Нико то није спорио, већ ти не читаш шта се пише.

Čitam kao jedno slovo jer je to jedno slovo.

али је непостојање "српске латинице" ствар чињеница.

"Činjenice" tvoje..

Већ да треба да се "одрекнемо ћирилице јер су Ћирило и Методије били Грци". Зашто, ако они немају везе са ћирилицом?

Imaju zato što je ćirlica nazvana po Ćirilu, a njihovi učenci su je i stvorili.

Да га поштујеш писао би као и они правопис српскога језика.

Može i jedno i drugo.

Не знам зашто не поштујеш и САНУ, они заступају Дарвинову теорију којој се противиш.

To nema nikakve veze.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 16.10.2018. 11:42

Делија са Севера ::Ми имамо аутохтоно писмо, а то је ћирилица. Винчанска култура је препуна ћириличних слова. Какви усрани Грци.

Da da, ti verovatno znaš da pročitaš šta tamo piše. :roll:
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 16.10.2018. 12:44

SMUK ::Čitam kao jedno slovo jer je to jedno slovo.

Које се састоји од два слова, па не поштује правило да је један глас једно слово.

SMUK ::"Činjenice" tvoje..

Нису моје, већ чињенице.

SMUK ::Imaju zato što je ćirlica nazvana po Ćirilu, a njihovi učenci su je i stvorili.

Никакав разлог за одрицање од ћирилице ту не постоји.

SMUK ::To nema nikakve veze.

Зашто, па и САНУ је институција - а шта институција пропише, ти то поштујеш.
Аватар
Lurking
Војвода
Војвода

Порука: 1180
Приступио: феб 2008
Место: Страдија

Порука Lurking 16.10.2018. 12:54

ДејанНационалистa ::Иако нисам лингвиста

Крај приче.
Од Велике Србије до дај шта даш
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 16.10.2018. 14:08

Lurking ::Крај приче.

Вау, како си само за*ебан када ствари вадиш из контекста.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 10 гостију