srpskinacionalisti.com

Sukobi Makedonaca i Albanaca

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2031
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Sukobi Makedonaca i Albanaca

Порука Српски родољуб 13.1.2019. 14:30

Погледај добро овај видео. Анериканци су извукли шиптарске терористе из Арачинова, где су се водиле жестоке борбе. Арачиново је било пред падом. Ал Американцима то није одговарало. Натерали су их да потпишу Охридски споразум. То је чиста капитулација... Далеко од тога да су добили рат.

https://youtu.be/kR4obhullq4
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3879
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 13.1.2019. 14:40

Родољубе, да ли се ти можда сећаш, када је 2001 била почела албанска побуна у Македонији, да је беше Трајковски био код Коштунице и да му је овај са Ђинђићем био обећао да ћемо да им дамо неке авионе Јастреб и Галеб што су нам "остали вишка" од ЈНА, па су се обе стране после биле ућутале око тога. Да ли је уопште било нешто од тога тада?
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 13.1.2019. 17:16

Колико ми је познато, ништа конкретно није учињено. Ако је и било неке помоћи, то је занемарљиво. Највише је помогла Бугарска. Дала им је сто тенкова. И Украјина је исто помогла значајно.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 13.1.2019. 17:34

Да, Украјина јесте свим редом бившим републикама СФРЈ продавала своје вишкове наоружања, Хрвати су се поготову лепо од њих били напазарили. Али, мислим да је ово било чак и на вестима, да ћемо им наводно ми дати те авионе, а да Македонија више неће потезати остала питања око сукцесије. Мислим да је тада био потписан и међудржавни споразум о разграничењу који је укључивао и територију Косова, па је и то још био додатни мотив Шиптарима да се боре.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1295
Приступио: јул 2015

Порука M-91 13.1.2019. 19:30

Sistem ::Али ће вероватно ући у нато.

Ал'су се остварили у животу, нема шта... :mrgreen: Постаће најновији члан криминалног клана, и то онај почетник/прашинар који тек треба да се докаже (тј. слаће војску у Авганистан и Сирију/Ирак ко и милогорци, док ће старе чланице наравно ладити јаја).
Србија нема алтернативу!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 13.1.2019. 23:39

Федерализација земље им не гине. Вара се Заев ако мисли да ће се уласком у нато Шиптари смирити. Радиће шта им је воља, моћи ће да раде шта год им се прохте, без икаквих санкција.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 14.1.2019. 0:26

Иста ситуација као и овде - није ни тај Заев пао с Марса, за њега је гласао поголем број на Македонците, па нека виде шта ће сада. За сваку одлуку која се донесе, плаћа се цена - позитивна или негативна.
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 3 гостију