srpskinacionalisti.com

САД и Француска прете Сирији

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука: 3632
Приступио: сеп 2004

САД и Француска прете Сирији

Порука Камени 25.3.2011. 9:52

Изгледа да пред нама предстоји Трећи Светски Рат. Имамо сада већ рат у Либији, Ираку, Авганистану, прете Ирану и Сирији.
И Хитлер је под маском хуманитарних права Немаца заузео Чешку, Аустрију, Пољску и родио се светски рат у који се и Јапан умешао.

ПОЛИТИКА

ТЕЛ АВИВ – Амерички секретар за одбрану Роберт Гејтс изјавио је да би Сирија требало да следи пример Египта, у коме се армија уздржала и помогла народу да збаци бившег председника Хоснија Мубарака.

„Оно са чим се сиријска влада конфронтира су заправо исти изазови са којима је суочено толико много влада широм региона и то су неостварене политичке и економске тежње њихових народа”, рекао је Гејтс током посете Израелу, оценивши да се „неки баве тиме боље него други”.

Он је подсетио да је управо дошао из Египта где је „ египатска армија стајала по страни и дозволила народу да демонстрира и заправо појачала револуцију”.

„Сиријци би могли да науче лекцију из тога”, рекао је Гејтс новинарима. Десетине демонстраната убили су војници за скоро недељу дана насиља у јужном сирјском граду Дера, наводи Ројтерс. Сиријски председник Башар ел Асад суочио се с протестима инспирисаним побунама против диктаторских режима владара широм арапског света.

Он је близак савезник Ирана, кључни играч у суседном Либану, подржава Хезболах и одбија да позове на реформе у земљи у којој живи 20 милиона људи. Ипак је данас обећао да ће већу слободу и просперитет Сиријцима.

Гејтс је навео Сирију, Либију и Иран као примере диктаторских режима који су „потисли своје народе и који су вољни да употребе насиље против њих”.

„Такође мислим да је оно што видимо почетак будућности која се дешава практично у свим тим земљама”, рекао је Гејтс који је у оквиру посете региону био у Египту, а данас је допутовао у Израел и посетиће и палестинске територије и Јордан.

Француска прети исто Сирији
http://au.news.yahoo.com/thewest/a/-/wo ... ue-change/

PARIS (Reuters) - France urged Syria on Thursday to open up to dialogue and democratic change, after Syrian forces killed six people in an attack on protesters and opened fire on hundreds of youths marching in solidarity.

In all, 14 civilians have been killed by Syrian forces in six days of demonstrations for political freedom and an end to corruption, in a protest movement spreading across the Arab world since a popular uprising in Tunisia late last year.

"We urge Syria to listen to the voice of dialogue and of democracy," French Foreign Minister Alain Juppe told reporters.

"A great change is under way. For a long time, France's Arab policy aimed for stability. Today, Arab policy is to listen to the aspirations of the people and that applies to Syria, which must take on board this widespread movement."
"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
Batistuta
Војвода
Војвода

Порука: 2870
Приступио: мај 2003
Место: United States Of Serbia-Argentina

Re: САД и Француска прете Сирији

Порука Batistuta 25.3.2011. 10:02

Њима треба већи рат да би покренули своју економију,а исламски свет ка мета им је сјајан,селективан рат са исламским светом помаже америчку економију,а далеко је од САД-а јер ове земље не могу да угрозе саме Сједињене Државе.Овај рат може да се прелије и на западну и средњу Европу и Балкан,можда и на Русију.Тако је било и у претходна два велика свестка сукоба,америка је слала војску али рат није уништавао америчку територију,привреду и цивилно становништво.Тако је и сада,гину само војници по Авганистану,Ираку а америчког човека у САД-у то нимало не дотиче.
SAMO!
SRS!
SRBIJU !
SPASAVA!
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 25.3.2011. 10:45

Batistuta ::Њима треба већи рат да би покренули своју економију,а исламски свет ка мета им је сјајан,селективан рат са исламским светом помаже америчку економију,а далеко је од САД-а јер ове земље не могу да угрозе саме Сједињене Државе.Овај рат може да се прелије и на западну и средњу Европу и Балкан,можда и на Русију.Тако је било и у претходна два велика свестка сукоба,америка је слала војску али рат није уништавао америчку територију,привреду и цивилно становништво.Тако је и сада,гину само војници по Авганистану,Ираку а америчког човека у САД-у то нимало не дотиче.

=D>

И Челенте је прошле године најавио велики рат јер је економија САД пукла.

Интересантно да је Југослав Петрушић сарадник француске тајне службе најавио разна спиновања вести и велики рат од 2013-2020, гледај други минут.

"А оне непријатеље моје који нису хтели да ја царујем њима, доведите овамо и исеците их преда мном" Лк.19, 27

"Камен који одбацише зидари, онај постаде угаони камен. Сваки који падне на тај камен разбиће се, а на кога он падне сатрће га." Лк. 20, 17-18
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука: 1728
Приступио: јун 2009
Место: Беловград, Србија

Порука СлобаСрбија 25.3.2011. 11:28

Ја том Петрушићу ништа не верујем, мислим да лаже чим зине, само избацује неке дезинформације. Каже у једној емисији да тајне службе никад ништа не планирају него направе неко сра*е па чекају да виде како ће се догађаји одвијати па на основу тога даље делују итд, аха 'оће 'оће.

А то да ће бити 3. светски рат у 21. веку то је тачно.
Аватар
Саша72
Војвода
Војвода

Порука: 2426
Приступио: дец 2007

Порука Саша72 25.3.2011. 11:41

Batistuta ::Њима треба већи рат да би покренули своју економију,а исламски свет ка мета им је сјајан,селективан рат са исламским светом помаже америчку економију,а далеко је од САД-а јер ове земље не могу да угрозе саме Сједињене Државе.Овај рат може да се прелије и на западну и средњу Европу и Балкан,можда и на Русију.Тако је било и у претходна два велика свестка сукоба,америка је слала војску али рат није уништавао америчку територију,привреду и цивилно становништво.Тако је и сада,гину само војници по Авганистану,Ираку а америчког човека у САД-у то нимало не дотиче.

У томе им помаже кремљ. С300 бих гарантовао да фашисти из америке и израела не узму контролу над Сиријом, али је кремљ као што је издао Србију, Иран и Либију издао и Сирију. Лете фашисти амерички преко Руске земље са оружјем да убијају афганистанце, кремљ добија крваве паре и баш их брига за част и што помажу фашистичкој америци и израелу.
Слика
Кад ти живот да сто разлога да заплачеш, покажи животу да имаш хиљаду разлога да се насмејеш.
Аватар
Mina
Националиста
Националиста

Порука: 332
Приступио: окт 2009

Порука Mina 25.3.2011. 12:09

Ne preteruj Saša.

Rusiji i Kini možda tajno odgovara slabljenje muslimanskog sveta, koji jesu potencijalna opasnost i za Rusiju (ako ne sad, a ono od 2050 sigurno) i za Kinu (Ujguri), ali ne pomažu zapadu sigurno.
Bar ne vidljivo i direktno.
Možda prećutno.

Ukoliko zaista nastane treći svetski rat između zapada i muslina, Kina i Rusija bi sa neutralne pozicije izvukle profit.
Zapad i muslimani bi oslabili u međusobnom sukobu, dok bi Kina i Rusija sačuvale snagu za neke buduće dane.
No računanje koristi ne znači isto što i svesno učešće na bilo kojoj strani.
Аватар
Batistuta
Војвода
Војвода

Порука Batistuta 25.3.2011. 13:46

Саша72 ::

У томе им помаже кремљ. С300 бих гарантовао да фашисти из америке и израела не узму контролу над Сиријом, али је кремљ као што је издао Србију, Иран и Либију издао и Сирију. Лете фашисти амерички преко Руске земље са оружјем да убијају афганистанце, кремљ добија крваве паре и баш их брига за част и што помажу фашистичкој америци и израелу.

Ја сам ти лепо објаснио да руски народ мрзи муслимане,Русија је имала велике проблеме да објасни свом становништву и подршку Јужној Осетији и Абхазији где живи претежно муслиманско становништво. Ја пишем своје претпоставке и сазнања,паре јесу у основи свега,па и ови ратови које покреће САД,могуће је и да Русија има неку своју рачуницу.То немам појма могу само да нагађам као ти и да кривим њих што ми не користимо макар трговински споразум са њима.Не могу они да нам зидају фабрике.
SAMO!
SRS!
SRBIJU !
SPASAVA!
Аватар
SORCERER
Војвода
Војвода

Порука: 1088
Приступио: нов 2008

Порука SORCERER 25.3.2011. 14:06

Mina ::Ne preteruj Saša.

Rusiji i Kini možda tajno odgovara slabljenje muslimanskog sveta, koji jesu potencijalna opasnost i za Rusiju (ako ne sad, a ono od 2050 sigurno) i za Kinu (Ujguri), ali ne pomažu zapadu sigurno.
Bar ne vidljivo i direktno.
Možda prećutno.

Ukoliko zaista nastane treći svetski rat između zapada i muslina, Kina i Rusija bi sa neutralne pozicije izvukle profit.
Zapad i muslimani bi oslabili u međusobnom sukobu, dok bi Kina i Rusija sačuvale snagu za neke buduće dane.
No računanje koristi ne znači isto što i svesno učešće na bilo kojoj strani.

Мина душице то што си написала је --- ПОТПУНО ... Без везе !
Здрав разум и историјско предње налаже да се Русија ТАДА наоружа ---- до лудила --- к`о никад` до тада ! И спреми на одбрану СВАКЕ СТОПЕ своје тероторије БЕЗ МИЛОСТИ И ОСТАТКА ! Слика

Те , да ни не покуша да направи ГРЕШКУ ВИЗАНТИЈЕ па да покуша да модерне ,, крсташе ,, дочека као
,, Христијанску браћу ,, јер они --- то НИСУ ! Јааааако дуго времена ! То је само доктрина друштва које опстаје на ЛИХВИ - без ЛИХВЕ ... Они су --- НИШТА !
А НЕ МОЖЕ се имати --- 2 Бога ! Мина ... Мина ....
Русија ВЕЋ САДА чини ооооогромну грешку , када дозвољава да пуни буџет тиме што им они бесловени смрдљивци прелећу територију према Авганистану убијајући људе Слика Слика и силијући децу http://www.youtube.com/watch?v=Q-bpgZY4t4M ( имате и превод ) !
Опсаност од ,, Ислама ,, је за Русију мноооого мања од опасности ЈУДЕО ,, хришћанства ,, ! Мнооооого мања као што рекох !
Русију Ислам НЕ МОЖЕ уништити , нити има такве аспирације ЈУДЕО ,, хришћанство ,, је мнооооого веће и НЕПАТВОРЕНО --- ЗЛО Слика !
Које је уништило и ХИЉАДУГОДИШЊА Царства а тек да неће Русију ! Пактирање с` непомјаником НИКОМЕ И НИКАДА добра није донело !
А Срби ... К`о Срби ... Само да се ОПЕТ не ПРИДРУЖЕ - к`о онда - нападом ... На Византију . МИ ! Деца њихова ... ДО ДАНАС ! Једемо ,, плодове ,, наших предака !

... Одличан коментар на интернету:

Питате се зашто подржавамо Гафадија?! Ево зашто : тај исти Гадафи је слао нафту када смо били под санкцијама, Тај Гадафи је једини у свету осудио прогон Срба из Крајине,тај Гадафи није признао независност Косова, и први се побунио, тај Гадафи је после бомбардовања '99 слао паре за опоравак Србије, тај Гадафи је запошљавао наше људе кад' овде нису имали шта да једу, тај Гадафи се бори против људи који су нам уништили детиљство,тај Гадафи је пружио уточиште нашим херојима отаџбинских ратова 90-тих година који су побегли од Хага и "домаћег" суда за "ратне злочине"! Ето зашто смо уз њега! >>>> Гази говна Пуковниче ,, !

P.S. : - Јуче је у 10 минута до 12 часова (у подне) стигла наредба Владе цивилној одбрани да се забрањује укључивање сирена у подне којим се до сада обележавала годишњица НАТО агресије на СРЈ. Изгледа жели ова поданичка и марионетска власт да заборавимо да су по нама падале бомбе и да је погинуло на хиљаде људи?

Аватар
Mina
Националиста
Националиста

Порука Mina 25.3.2011. 14:15

Sorcerrer, ja sam sigurna 100 % da 4 velike imperije (Brazil, USA, Kina i Rusija) nikad neće ratovati jedna s drugom direktno.
Zapamti šta ti kažem NIKAD.
Nijedna od njih nikad se neće usuditi da napadne drugu (Možemo dodati i Indiju - petu stilu sveta, eventualno EU i još eventualnije Arapsku Ligu, koja evo sad puca po šavovima).

Kao što se u šahu dva kralja nikad ne susretnu jedan blizu drugog, tako i velike imperije.
Svaka od njih će ratovati samo sa malim državama - interesnim zonama, ali da bi došlo do rata samih imperija, bio bi to kraj sveta - poslednji korak. To tek kad bi neko poosvajao sve male, ali to se nikad neće desiti.

Imperije će uvek naći zajednički jezik u trgovini a svaka će imati tampon zone.
Vi nemate pojma kako je Kina srećna što se na velikom delu teritorije ne graniči sa Rusijom već postoje zemlje između (raszni STAN-istani).
Planeta je postala gadno mesto za male, a veliki će uvek da istrguju svoj interes.
Аватар
Հայաստան
Националиста
Националиста

Порука: 303
Приступио: авг 2010

Порука Հայաստան 26.3.2011. 2:06

Veliki rat nam se neumitno priblizava, jer amerika vrtoglavo gubi tlo pod nogama, a nije spremna da prihvati kao sto je to ucinio SSSR, jer za razliku od njega nema realnu, nego virtuelnu ekonomiju i zivi na racun celog sveta tako sto mesetari, stampa bezvredne zelene novcanice, proizvodi ratove i prodaje oruzje. Ostatak ekonomije im je u Kini. Nema nazad... Sto uticaj bude vise opadao, to ce ameri biti nervozniji, tako da nista nije iskljuceno, pa cak ni direktan okrsaj velikih sila. Mislim da Rusi i Kinezi namerno pustaju amere da polome zube u jos jednom ratu sa muslimanima.
Rusija generalno nema problem sa islamom, izuzev na severnom Kavkazu. Muslimanskih naroda u Rusiji ima jako mnogo, a najvise Tatara i pripadanika naroda iz centralne Azije. Nisu preterano religiozni, to je vise tradicija nego vera. Vera nije prepreka za veliki procenat mesanih brakova, a vecina dece iz mesanih brakova se izjasnjavaju kao Rusi.
Sto se tice Abhazije i Juzne Osetije, nije tacno da su tamo vecinom muslimani. U Abhaziji ih prakticno uopste nema, jer su se uglavnom odselili u Tursku pre oko 100 godina bezeci od ruske vojske, a gde su ih mahom sve pobili. Danas se u Abhaziji na sva usta prica kako ima muslimana, da bi se prikazali kao tolerantna multikonfesionalna drzava i kako bi privoleli svoju dijasporu u Turskoj da lobira za njihovu stvar. Svojim ocima sam video islamski centar u Suhumu koji izgleda znacajno koliko seoska biblioteka. A nalazi se u ulici kojom ne bih isao sam nocu...Doduse, ni prema hriscanstvu se ne odnose preterano bolje, iako tamo ima mnogo hriscanskih svetinja. Sve navedeno vazi i za Juznu Osetiju, koja mozda procentualno ima nesto vise muslimana, ali koji su svakako u manjini. Treba jos napomenuti da za razliku od Abhazije, koja ima stanovnika koliko Novi Sad sa okolinom, Juzna Osetija ima stanovnika koliko Kikinda sa okolinom. Toliko o opasnosti odatle.
еротска унија ИМА алтернативу
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 9221
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 26.3.2011. 2:29

Batistuta ::
Ја сам ти лепо објаснио да руски народ мрзи муслимане,Русија је имала велике проблеме да објасни свом становништву и подршку Јужној Осетији и Абхазији где живи претежно муслиманско становништво.

Oво су глупости што пишеш. Обе су хришћанске републике!
Слика
Аватар
Batistuta
Војвода
Војвода

Порука Batistuta 26.3.2011. 9:12

Не знам где се ти информишеш,реалност је да већина етничких Руси мрзи муслимане и да сматрају да су преваранти и лажови.То мислим на обично руско становништво,не на официјелно шта причају Руси како живе у љубави,како се међусобно воле,како су дивна мултинационална држава итд.Вероватно то и није тако лоше тиме се бране од могуће најезде непријатељских маса у делове где живи претежно руско становништво.Упознао сам доста људи у Русији и свако ће да ли више или мање отворено рећи у најблажој форми да их не воли а у мало тежој да их мрзи.А што се Татарстана и тих република тиче које су дубоко у Русији вероватно неће да праве проблеме јер су у потпуном руском окружењу а у самим тим републикама има велик број Руса у Татарстану их има 40%.

Слика
SAMO!
SRS!
SRBIJU !
SPASAVA!
Аватар
Հայաստան
Националиста
Националиста

Порука: 303
Приступио: авг 2010

Порука Հայաստան 26.3.2011. 11:10

Pravo je pitanje odakle tebi takva informacija. Ako si pricao sa nacistima, onda razumem.
Odakle meni informacija? Da krenem od podatka da sam bio u Tatarstanu pre 3 godine i da sam u kontaktu i sa Tatarima i sa Rusima kako odande, tako i sa jos 10-tak ljudi od Moskve do Vladivostoka. Na Kavkaz idem bar jednom godisnje, obzirom da mi je tamo tazbina. Rusi generalno ne vole Kavkasce, bez obzira na to sta su - Ceceni, Osetini, Abhazi, Cerkezi, Inguseti, Alani, Avarci, Azeri, Jermeni ili Gruzini, odnosno sta su po veri - hriscani ili muslimani. Prepoznaju ih po izgledu i prema njima imaju generalno odbojan stav. Na drugom mestu po "popularnosti" su ljudi iz centralne Azije, od kojih ipak najgore prolaze Tadzici, kao generalno najneskolovaniji, sa najslabijim znanjem ruskog jezika i koji rade najgore poslove.
Nikada nisam cuo da neko mrzi Tatare. U Kazanju su se Rusi i Tatari jako izmesali, tako da je malo verovatno da se tamo moze naci neko od starosedelaca da je potpuno cist. Zene su im u proseku veoma lepe. Nadje se doduse po koja pokrivena, ali te su uglavnom udate. Naravno da postoji svest o tome koji su jedni, a koji drugi, ali nema reci o netoleranciji sa bilo koje strane. U razgovoru sa Tatarinom sam video da ne dozvoljava da se bilo sta lose kaze o Rusiji. Oni Rusiju dozivljavaju kao svoju zemlju.
Sve manjine u Rusiji su maksimalno rusifikovane. Nema onoga ko ne zna ruski jezik, kao sto je slucaj kod nas. I to ne samou Rusiji, nego i u zemljama bivseg SSSR. Ruski muslimani nikada nece biti ono sto su Turci u Nemackoj ili Arapi u Francuskoj. I na kraju, cuo sam za slucajeve da su pojedini ruski muslimani presli na pravoslavlje. Za tako nesto sam slabo cuo da se desilo bilo gde drugo na svetu.
еротска унија ИМА алтернативу
Аватар
Камени
Војвода
Војвода

Порука Камени 28.3.2011. 15:41

Побуна у Хами пре 19 година.

The Hama massacre (Arabic: مجزرة حماة‎) occurred in February 1982, when the Syrian army bombarded the town of Hama in order to quell a revolt by the Muslim Brotherhood. Hama massacre became the climax event of Muslim Brotherhood insurgency campaign, began in 1976. Estimates vary on the number of deaths, with some indicating that at least 10,000 were killed,[1] while others put the number at up to 30,000.[2]
About 1,000 Syrian soldiers were killed during the operation and large parts of the old city were destroyed.[2] The attack has been described as possibly being "the single deadliest act by any Arab government against its own people in the modern Middle East".[3]

Аватар
Mina
Националиста
Националиста

Порука Mina 30.3.2011. 14:06

Abhazija odavno nije muslimanska republika. To ti je bajata informacija. Čak 60 % Abhaza su danas hrišćani.
Islamaca je ostalo manje od 20 %.

Što se religije tiče Abhazi i Osetinci se ne razlikuju od okoline (Rusa, Gruzina i Jermena).
Razlikuju se samo po etnosu.

Naime oni su iranska plemena. Pošto su od Irana daleko, napustili su islam tokom vekova osim jedne petine ljudi u oba naroda.
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 3 гостију