srpskinacionalisti.com

Српски сабор Двери

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1572
Приступио: феб 2013

Re: Српски сабор Двери

Порука Раде Дерикоња 4.8.2018. 11:56

ЕКОНОМИСТА ::Зар и ти? Оrigin, SMUK, M-91, ти си четврти.
Па, колико вас је то на форуму "Српски националисти" који тврдите да су Срби покварен народ?
Који то народ теби одговара, пошто пљујеш нас Србе, па претпостављам да се не идентификујеш као Србин? Немци, Енглези, Американци, Бугари, Румуни, Мађари, Франзуци, Јапанци? Ко?
Ти помињеш те Двери, као да су они нека значајна партија. У већини градова у Србији немају ни одборе ни чланове. Ко је уопште чуо за те породичне шетње? И која је поента тога? Како се и коме то они супротстављају?
Где су плакати, налепнице, митинзи, од врата до врата, штандови, новине, материјал? Где?
Па ја, који сам због природе посла сваки дан на интернету, нисам знао за њихов дебилни протест испред пинка. Зна се како се организују скупови такве врсте. Сигурно не твировањем и дељењем на фејсбуку
Како то да нас 5000 изађе испред скупштине за Видовдан, а Бошко не може да скупи ни 100 људи?
Зато што су он и његови полтрони неспособни. И зато што су се продали Американцима!
Зар и Раде Дерикоња? Зар многи Свети Оци који говоре о овим временима, указујући на неморал, на поквареност народа? Није само покварени Србин у питању, то је општа болест човечанства. Огрезла је цела планета у зло, зато природа овако враћа и зато живимо у пред-апокалиптичном времену.
Читај дела светог Игњатија Брјанчанинова, Нила Синајског, Атанасија Великог, Козме Eтолског, итд.
Сви они пророчки разобличавају дух садашњих људи а ја сам Србе поменуо јер су они тема. И остали народи су у том злу, с тим што Бог од нас више тражи јер имамо више таланата (духовних дарова) наслеђених него остали народи, уз Русе, Грке и Јевреје.
Не пљујем ја Србе, не подмећи ми ту клевету, већ разобличавам поквареност ових Срба који никакве везе (сем биолошке) немају са светим Немањићима,Царем Душаном, св. кнезом Лазаром, Обилићем и осталим косовским јунацима, Марком Миљановим, Вуком Мандушићем, итд.
Ако смо на форуму "српски националисти" не значи да треба да причамо фантазије и да ласкамо сами себи већ истину да ширимо, ма колико горка била.
Наше свете претке великим је чинило то што су љубили истину. Кад се ови Срби покају за сво зло које сам поменуо (а нисам највеће а то је висок проценат абортуса) онда можемо се надати националном препороду.

Слушај, баш ме брига за Двери. Њихова ствар где ће и са киме ће у Савез, то је питање тактике. Мене занима за шта се они залажу, а много тога код њих јесте у хришћанском духу. Народ их неће и то је чињеница јер дух народа не воли Хришћанство.
Народ то сматра верским фанатизмом, а шта би тек рекли кад би се појавили на сцени истински хришћани (зилоти).
Двери су довољно учинили до сада и поред медијске блокаде,да сваки човек може да схвати коме поклања поверење на изборима. Шта треба више? Јел Пинк преносио јавно како дрогирани Митровић на том митингу се исмејава са бананом и тако вређа учеснике митинга? И шта је после било, јел се то народу огадило па да изађе на улице и каже том наркоману "ало, ко си ти дрогерашу да нас сматраш мајмунима"? Нико бре, већ напротив: повећала се гледаност те одвратне телевизије.
Е видиш ни ја нисам био ту, али сам знао да ће бити протест. а био сам на Видовдан међу тих 5000 људи, изашао на снимцима и шта сада? Као, они су Бошкови а ови са Видовдана су против Бошка, видиш да није тако. Једноставно, многи од нас су изашли на тај Видовдански протест из родољубивих разлога и без осуде Двери, за разлику од других који су их осуђивали.
Мада, не улазим у те ваше међусобне оптужбе, нити ме то занима.
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
ЕКОНОМИСТА
Националиста
Националиста

Порука: 303
Приступио: дец 2012
Место: Београд

Порука ЕКОНОМИСТА 4.8.2018. 14:19

Зорад ::Оће то тако... И ДОС је пре две деценије био изводио по 100.000 људи на улице, али им то само по себи без избора није донело власт. Данас је 100.000 људи на улици са оваквим народом мисаона именица за било кога.

И дођоше на власт у Београду протестима .

Зорад ::Човече, у којој димензији ти живиш? Јеси ли видео шта је било у Шапцу пре неки дан, где режимски олош не дозвољава чак ни мирно окупљање опозиције, у граду где опозиција држи власт? А ти замишљаш да се без медија "допре до гласача"...

Требали су све колико их има да их поломе!!! И Ђиласа и Борка и Јеремића и остатак жутих гована.
Као што су они тукли нас када смо протествовали због хапшења Радована Караџића. Заборавио си како су пребили Вучића? Како су убили Ранка Панића? Како су млатили и хапсили када смо протествовали испред скупштине због хапшења Ратка Младића? Како су нас избацивали из предузећа, док су крчмили радничку имовину и гурали себи паре у џеп? Како су хапсили недужне у "Сабљи"? Како је Ђиласово обезбеђење тукло и вређало Београђане? Како су понижавали и вређали људе који су покушали да спрече хапшење Слободана Милошевића? Како су пуцали на њих? Жути олош!!!

Зорад ::Супер, уживај у власти твојих препоштених црно-црвених, али онда немој да кукумавчиш како је лоше...

БОШКО ОБРАДОВИЋ: НЕЋУ ДА УЧЕСТВУЈЕМ У ТАДИЋЕВОЈ ИДЕЈИ ОБНОВЕ СТАРЕ ДС
Петак, 26.01.2018 18:00

Нема смисла да учествујем у кампањи Демократске странке која на београдске изборе излази са пет различитих изборних листи.

Морам признати да ми је мало глупо да понављам да сам увек спреман да се борим за слободне изборе и слободне медије. Од уласка у политику Двери се боре против изборне крађе, и једна од највећих била је управо о Ђурђевдану 2012. када је Горан Весић за рачун тадашњег режима наштеловао Двери испод цензуса, иако смо били прешли цензус још на том првом појављивању на изборима. И данас потписујем сваки апел за фер и поштене изборе и подржавам сваку борбу за ослобођење медија, и сарадња са колегама из опозиције на ове теме није спорна. Двери ће се за то увек борити.
Али, нећу да учествујем у Тадићевој идеји обнове старе ДС и двопартијском систему у Србији, према коме ће се на власти смењивати СНС и ДС, што је идеја Микија Ракића и темељ договора између Тадића и Вучића још из времена када је уз Тадићеву помоћ формирана СНС. У тој функцији се сада налази и некакав најављени протест опозиције испред РТС-а, чији информативни програм још увек уређују они које је поставио управо Тадићев режим. Историјска је правда да то они реше између себе: Ненад Љ. Стефановић им је био добар када је цензурисао опозицију за њих, а сада тај исти њихов „жути кадарˮ само ради за другог газду.
Подсетићу јавност да су Двери у више наврата у последњих пет година протестовале испред РТС-а. Последњи пут смо имали протест у септембру прошле године: од ТВ ПИНК до РТС. Никога није било од опозиције да нам се прикључи у тој борби да се стане на пут највећем медијском злу у Србији – ТВ ПИНК, и да се ослободи РТС.
Данас ми прича о некаквој опозиционој сарадњи око протеста испред РТС изгледа као идеја обнове старе ДС. Имамо више опозиционих изборних листи на градским изборима у Београду које су проистекле из једне странке – Демократске странке: Ђиласа, Шапића, Шутановца, Бастаћа, Чеду Јовановића... Нека они решавају своје ствари између себе и нека расправе односе са главним уредницима РТС-а које су поставили у своје време, а ми да се концентришемо на трећи пут и понуду свима онима који се слажу са слоганом предизборне коалиције ДВЕРИ-ДОСТА ЈЕ БИЛО: „Да ови оду, а да се они не врате!ˮ
Имате нашу подршку за све опозиционе захтеве према РТС-у и за слободу медија, имате нашу сагласност за сарадњу на бирачким местима у изборном дану да заједничким снагама не дозволимо никакву изборну крађу, можемо да разговарамо о рушењу Вучићеве власти после избора и формирању нове владајуће већине, али под новим условима јер ми нисмо једно и веома се разликујемо, без обзира што смо и једни и други опозиција. Ви сте били на власти – ми нисмо. Ви треба да се одредите према лошем наслеђу ДС и ДОС-а. Ми смо алтернатива и садашњој и бившој власти. И то је кључна новост на београдским изборима. Сада људи коначно имају избор и могу да бирају између онога што је било, што је сада и нечега новог и другачијег.
https://dveri.rs/bosko-obradovic-necu-d ... are-ds#cyr
Благостање сваког појединца је колективна одговорност заједнице. Благостање још значи физичко и морално здравље једног друштва
(Вебстеров речник - држава благостања)
Аватар
ЕКОНОМИСТА
Националиста
Националиста

Порука ЕКОНОМИСТА 4.8.2018. 14:19

Раде Дерикоња ::.

Чисто да се разумемо, нема међусобних оптужби пошто немам везе ни са Дверима ни са народном иницијативом "Нема предаје Косова и Метохије".
Све што пишем, износим искључиво као појединац, који подржава сваког који се искрено бори за Српске националне интересе.
Благостање сваког појединца је колективна одговорност заједнице. Благостање још значи физичко и морално здравље једног друштва
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6327
Приступио: мар 2006

Порука Коста 4.8.2018. 14:33

- Шешељ се искрено бори за српске националне интересе. Подржаваш га?

- нота бене: iедини iе српски политичар коiи помиње РСК и каже да са Хрватском не може бити добрих односа док држи под окупациiом РСК.

- ниси чуо?
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3814
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 4.8.2018. 14:39

И дођоше на власт у Београду протестима .

Не, него изборима. Протестовали су и пре септембра 2000, али је било џаба.

Требали су све колико их има да их поломе!!! И Ђиласа и Борка и Јеремића и остатак жутих гована.
Као што су они тукли нас када смо протествовали због хапшења Радована Караџића. Заборавио си како су пребили Вучића? Како су убили Ранка Панића? Како су млатили и хапсили када смо протествовали испред скупштине због хапшења Ратка Младића? Како су нас избацивали из предузећа, док су крчмили радничку имовину и гурали себи паре у џеп? Како су хапсили недужне у "Сабљи"? Како је Ђиласово обезбеђење тукло и вређало Београђане? Како су понижавали и вређали људе који су покушали да спрече хапшење Слободана Милошевића? Како су пуцали на њих? Жути олош!!!

Није то поента. Поента је да без медија нема ништа, нема шанси да се оствари промена.

Самим тим што је Бошко ту, од обнове ДС нема ништа. А јбг, и Бошко се мало опаметио, увидео је да сам за себе не може да уради ништа.
Аватар
imenijevazno
Националиста
Националиста

Порука: 489
Приступио: мај 2011

Порука imenijevazno 4.8.2018. 23:37

ЕКОНОМИСТА ::Све што пишем, износим искључиво као појединац, који подржава сваког који се искрено бори за Српске националне интересе.

Видиш, твој став као став је сасвим за похвалу. АЛИ, по мом мишљењу - а знам да је ово напогрешније место у Универзуму да га износим - Борис Тадић се изузетно искрено, врло посвећено и са пристојним успехом у датим околностима - борио за српске националне интересе. Да, да, знам шта ви о томе мислите.

Слоба - се кур.чио, говорио да ако не знамо да радимо, знамо да се бијемо, па кад је добио по пич.ки, уср'о се к'о грлица, дао џабе КосМет, пре тога и РСК и РС, и још почео да убија друге србе. Пич.ка ли му материна због тога. Да је уместо на Ћурувију, Стамболића и Вука, своју екипу усмерио на Тачија, Готовина и Орића, можда бисмо и имали о чему да разговарамо. Његов домет је био да напуни две хладњаче шипцима, и то лоше, па је направио само још гору штету.
Класичан идиот, нема муда да се супротстави јачима, па дође кући и бије децу која ништа нису крива. Бескичмењак, будалетина, кукавица и карактерна пич.кица.

Све ово исто, идентично, важи и за Вучића, осим што - до сада - није показао експлицитну жељу да убија србе. Јесте показао жељу да им лепи мете на чело, Тадић је прави пример. То само говори да је још јаднији од Слобе, менталитет лика коме мангупи силују жену и ћерку, а он их пребије говорећи им да су оне криве.

За Коштуницу се можда и могу сложити да је желео да брани српске нац. интересе, да је имао добру намеру... Али је потпуно полудео (ако је икад и био нормалан), то је радио на тотално погрешан начин и направивши много више штете него користи. Ипак, од претходне двојице га значајно разликује то што није зао него само луд.

Шешељ је карактером сличан Слоби и Вучићу (дакле, изворно је малигног карактера, покварен до сржи, мржња према унутрашњим политичким противницима му је погонско гориво, никад није имао муда да удари на јачег... Једино му признајем храброст да оде у Хаг, и противно ономе што сам ја мислио, оданде се вратио жив и релативно здрав.).

Ceterum censeo, Carthaginem esse delendam. Односно, 'оће л' они који себе зову српски националисти нешто д' ураде? Или чекају да их поведе Наташа Кандић? Ује, мује и шипци могу да вам држе лекције из патриотизма, па и онај Шаћири је већи патриота од вас. Можете ви мене и да пљујете и да мрзите, али то је истина.
Србе кољу, силују и пљачкају на КосМету, а они који себе зову српски националисти не раде ништа у вези тога. И још се крију иза чедићеваца, тадићевих испрдака и њима сличних.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 5.8.2018. 11:13

Борис Тадић се изузетно искрено, врло посвећено и са пристојним успехом у датим околностима - борио за српске националне интересе.
За Коштуницу се можда и могу сложити да је желео да брани српске нац. интересе, да је имао добру намеру... Али је потпуно полудео (ако је икад и био нормалан), то је радио на тотално погрешан начин и направивши много више штете него користи.

Дакле, српски интереси су били заштићенији тако што је Тадић изместио причу о Косову из УН у ЕУ и што је сјебао Јеремићеве напоре око резолуције у Генералној скупштини? Коштуница је својим потезима нанео више штете од Тадића, то хоћеш да кажеш?
Ја разумем да се са ове дистанце испоставило да је Тадић нанео далеко мање штете од СНС, али ајмо мало реалности...
Аватар
rade
Националиста
Националиста

Порука: 367
Приступио: јун 2004

Порука rade 7.8.2018. 1:56

Зорад ::

Самим тим што је Бошко ту, од обнове ДС нема ништа. А јбг, и Бошко се мало опаметио, увидео је да сам за себе не може да уради ништа.

Upravo tako... Ovo je savez bez lidera a od devet jednakih i ravnopravnih suosnivaca saveza (od kojih svako pojedinacno, ukljucujuci i Boska, ima pravo veta na svaku odluku i svako zvanicno saopstenje saveza), imas dvojicu Boskovih koalicionih partnera od ranije (Zeljka Veselinovica i Milana Stamatovica), bar po dvojicu evroskeptika (Boska Obradovica i Milana Stamatovica) i evrorealista (Vuka Jeremica i Borka Stefanovica) i bar sestoricu (ako ne i svih devet) za koje znam da se izricito zalazu za ekonomski patriotizam (tj. protiv rasprodaje nacionalnih resursa, subvencija strancima, itd). Sve u svemu, u uslovima u kojima narod glasa onako kako glasa, ovaj savez i njihov program je veoma pozitivno iznenadjenje, daleko iznad mojih ocekivanja...
Аватар
ЕКОНОМИСТА
Националиста
Националиста

Порука ЕКОНОМИСТА 12.8.2018. 11:24

Можете да га правдате до сутра, чињеница је да је Бошко Обрадовић направио пакт са демократском странком (тј. ђаволом). А, ко са ђаволом тикве сади...
Шешељ није вредан помена. То је вероватно највеће ђубре од човека које сам икада видео у свом животу.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 12.8.2018. 11:43

Само да следимо светлу изолацију, и да чекамо да Психо умре за једно 30-40 година, па ће свакако доћи промене (ако до тада остане камен на камену на овом простору који се сада назива Србијом).
Аватар
ЕКОНОМИСТА
Националиста
Националиста

Порука ЕКОНОМИСТА 12.8.2018. 11:51

Како изгледа лицемер?

Нема разлике између СНС и ДС
СНС јасно осећа да једино патриотски блок ДВЕРИ-ДСС може да угрози њихову власт након наступајућих ванредних републичких избора.

Тако је у јучерашњој изјави актуелни председник Владе Србије у оставци Александар Вучић покушао да Двери доведе у везу са ДС и криминалцима који владају Србијом, како би тако дисквалификовао једину нову политичку снагу на српској политичкој сцени, којој грађани свакога дана све више верују.

Што се криминалаца који владају Србијом тиче довољно је рећи да за четири године власти СНС и СПС није завршен нити један судски поступак и да се у затворима Србије на вишегодишњој робији на основу правоснажне пресуде не налази нити један политичар, тајкун или државни службеник који је опљачкао Србију у претходних 25 година.

То је најбоља слика Вучићеве лажне борбе против криминала и корупције. Питамо премијера: шта би са суђењем Мишковићу, његовом старом финансијеру из радикалских дана?

Што се ДС тиче, подсећамо СНС да још увек нису истражили изборну крађу из 2012. коју је спровела организована криминална група око Бориса Тадића. Занимљиво је иначе да Вучић никада не помиње Бориса Тадића у негативном контексту у последње време. Да ли се то спрема нова постизборна коалиција?

Владајући режим разумљиво боли када се опозиција састаје и тражи фер и поштене изборе и слободне медије. То је најважнији задатак опозиције у овом тренутку: да не дозволи медијски мрак и изборну крађу.

Двери – да се разумемо – сигурно неће бити део прозападног новог ДОС-а који треба да замени Вучића. Између СНС и ДС нема никакве политичке разлике. Бесмислено је да уместо Вучића дођу Пајтић, Тадић или Чеда Јовановић. Они имају исту политику према ЕУ, КиМ, мигрантској кризи, економији, страним инвеститорима…

Једина другачија и алтернативна политика је политика Двери и нашег заједничког патриотског блока са ДСС. Зато сметамо премијеру. И то је разумљиво. Њега не могу да победе остаци криминалног жутог предузећа, већ само нова, чиста, родољубива, државотворна и породична политика која на прво место ставља економски патриотизам и социјалну солидарност. Та политика данас побеђује у целој Европи и на овим изборима долази у Србију.

Бошко Обрадовић
Председник Српског покрета Двери

http://dverisrema.com/?p=152

ОБРАДОВИЋ: СНС је врхунац владавине ДОС од 5. октобра 2000. до данас
ВУЧИЋА МОЖЕ ДА УГРОЗИ САМО ПАТРИОТСКА, А НЕ ПРОЗАПАДНА ОПОЗИЦИЈА

ВЛАДАЈУЋИ режим Александра Вучића једино у Српском покрету Двери и нашем заједничком Патриотском блоку са ДСС-ом види озбиљног политичког противника на предстојећим изборима.

Вучића не могу да победе ни Пајтић, ни Тадић, ни Чеда Јовановић. Онај ко би заиста могао да угрози Вучићеву власт мора доћи из редова патриотске, а не прозападне опозиције.

Двери никада неће бити део прозападног опозиционог блока и било каквог новог ДОС-а. СНС је врхунац владавине ДОС-а од 5. октобра 2000. до данас. Све што је ДОС радио СНС је наставио и докрајчио: даљу распродају природних и привредних богатстава, задуживање државе код иностраних кредитора, укидање институција државе Србије на КиМ, безпоговорно слушање налога из ММФ, сарадњу са NATO-ом...

ДС и ЛДП данас немају политику зато што је њихову политику преузео СНС и зато нема никакве разлике између СНС и свих остатака жутог предузећа. Зато би било најприродније да СНС изађе на изборе на заједничкој листи са ДС, СДС и ЛДП јер имају исте менторе у иностранству и исту политику.

Једина различита, другачија и алтернативна политика је политика Двери и нашег заједничког Патриотског блока са ДСС: заустављање погубног пута у ЕУ, не у NATO, окретање ка Русији као стратешком партнеру број 1, поништавање антиуставних бриселских споразума и повратак питања КиМ у Савет безбедности УН, борба против беле куге и економски патриотизам који би уместо страних инвеститора у први план ставио домаће банке, домаћег привредника и пољопривредника.

Та политика нема ништа заједничко ни са СНС ни са ДС и другим прозападним политичким опцијама.

Зато Двери и Патриотски блок сметају. У сврху напада на Двери биће ангажовани разни агенти СНС у редовима лажне опозиције. Овој власти, коју воде они који су купили дипломе и плагирали докторате, сметају сви који нису били на власти, немају афере и нису купили академска звања.

Не могу ништа да приговоре Дверима које имају 17 година дугу и чисту биографију, па ће морати све да учине и измисле како би зауставили несумњиви раст рејтинга Двери и Патриотског блока.

Зато ћете чути да су Двери и амерички и руски агенти, да их финансира и Пајтић и Вучић и Дачић, да су нас створиле и стране и домаће службе безбедности, и управо парадоксалност свих тих различитих клевета и подметања јасно ће показати да је све то лаж. Али, за то време нећете чути одговор на једно једноставно питање: шта сте урадили за четири године власти, господо из СНС?

Прекршили сте сва предизборна обећања, смањили плате и пензије, издали Косово, направили нова задуживања и отпуштања, повећали цену струје, и на слободу пустили све које сте ухапсили пред камерама. Шта би са суђењем Мишковићу и свим вашим лажним борбама против криминала и корупције?

А колико је тек бесмислено да се на власт врате остаци ДС. Србија сигурно не треба да смењује Вучића да би дошао Пајтић, већ са Вучићем треба да оде и прозападна политика Вучића, Пајтића и Тадића. Уједињени западњаци плаше се Двери и новог патриотског и евроскептичног гласа у Скупштини Србије. С правом.

(изјава Бошка Обрадовића, председника Српског покрета Двери)

http://fakti.org/serbian-point/kritika- ... 0-do-danas

Бошко Обрадовић: Власт више брине о ЕУ него о Србији

Прекинут говор Бошка Обрадовића у Народној скупштини јер је рекао да власт лаже да се новим законом забрањује продаја земље странцима. Уместо права на реплику Обрадовић добио нову казну.
„По досадашњем закону страна правна и физичка лица нису могла да купују домаће пољопривредно земљиште. Нови законом по први пут странци могу да купују нашу земљу. То је доказ да никакве разлике нема између садашњег и бившег режима. ДС је потписала ССП, а СНС га спроводиˮ, рекао је председник посланичке групе Двери Бошко Обрадовић на закључењу јучерашње расправе о изменама и допунама Закона о пољопривредном земљишту.

https://patriot.rs/bosko-obradovic-vlas ... -o-srbiji/

БОШКО ОБРАДОВИЋ: ЗАШТО ИЗАЋИ НА ПРОТЕСТ 21. МАРТА?
Зато што је 2015. година од стране Владе Србије оглашена као година тоталне распродаје Србије

Данима, недељама и месецима уназад велики број људи које свакодневно срећем широм Србије, а посебно коментатори на друштвеним мрежама, питали су ме исту ствар: када ће кренути демонстрације против власти, када ће се са опозиционих речи и саопштења прећи на дела протеста? Покрет Двери одреаговао је на ове захтеве опозиционе јавности и заказао први протест испред Владе Србије за суботу, 21. март. То је оно што је било до нас – да покренемо талас стварања нове опозиционе енергије и грађане ослободимо страха од ове власти.

Крајње је време да започнемо са протестима против Вучићеве власти, и народу понудимо алтернативу – да нико више не мора да бира између Тадића и Николића, Вучића и Пајтића, Чеде Јовановића и Дачића, Ненада Чанка и Велимира Илића, већ да постоји трећи пут, пут истинске патриотске опозиције која не служи интересима Запада у Србији. Посебно у светлу онога што Запад припрема у Србији у тренутку када Вучић постане довољно ислужен, као што је то постао Тадић. Тада ће нам под маском опозиције поново продавати нове западне слуге, и то морамо да спречимо на време.

Владу Србије треба рушити са народом, а не са страним амбасадама. Зато Покрет Двери за протест 21. марта тражи подршку грађана Србије, а не Пајтића и страних центара моћи. Нема разлике између СНС и ДС. Једина разлика међу њима је у утркивању ко ће боље и више послужити страним газдама. Нећемо да будемо део такве политике. Хоћемо да се Срби и грађани Србије поново питају у сопственој држави како ће живети, а не да о томе одлучују ЕУ, НАТО и ММФ. Али за то се морамо изборити сами. Први корак је 21. марта, на дан почетка пролећа и рађања нове српске опозиције.

Зашто треба изаћи на протест 21. марта?

Зато што је Вучићева власт гора од Тадићеве. Не само да су наставили Тадићеву политику, већ су отишли даље у издаји Косова и Метохије.

Зато што свакога секунда задужују Србију за нових 192 евра.

Зато што су наставили да хрле у ЕУ по сваку националну и државну цену.

Зато што пузе у НАТО и за саветника у Влади Србије узимају осведоченог НАТО злочинца Тонија Блера.

Зато што уместо Владе Србије о поскупљењу струје у Србији одлучује ММФ.

Зато што су укинули царине на увоз стране робе и уништили домаћу привреду и пољопривреду.

Зато што су смањили плате и пензије, уместо да је пуњење буџета извршено наплатом ненаплаћеног пореза тајкунима, додатним опорезивањем екстрапрофита страних банака које имају највеће каматне стопе у читавој Европи или отпуштањем партијских војски из јавних предузећа.

Зато што је њихова борба против криминала и корупције једна велика лаж. И после три године њихове власти није завршен нити један судски процес и на вишегодишњој робији на основу правоснажне пресуде не налази се нити један криминалац, тајкун или политичар који је опљачкао Србију у последњих 25 година.

Зато што је 2015. година од стране Владе Србије оглашена као година тоталне распродаје Србије. На продају су сви преостали домаћи природни и привредни ресурси. Посебно је алармантна најава продаје Телекома, најважнијег српског државног предузећа на Балкану.

Зато што су затворили све медије за јавну расправу и сучељавање власти и опозиције. Зато што Николић, Вучић и Дачић већ пуне три године нису учествовали нити у једној телевизијској емисији у којој би са друге стране био неко ко другачије мисли од њих.

Зато што су на сваком кораку наставили партијско запошљавање, лично и страначко богаћење.

Зато што је догорело до ноката, јер су СНС и СПС прекршили сва своја предизборна обећања и владају страхом и медијском тортуром.

Зато што је Вучићева Влада врхунац 5. октобра и ДОС-а који разједа и уништава домаћи економски интерес и државу у целини.

Зато што, ако против ове власти не устанемо ми, српски родољуби, опет ће нам отпораше припремити странци и послати их у нове револуције и преваре.

Зато позивамо све који су незадовољни овом влашћу, без обзира на партијску припадност, а посебно опозиционе патриотске политичке странке и удружења, да нам се придруже у суботу, 21. марта у 13 часова испред зграде Владе Србије. Ово није само протест Двери, већ свих српских родољуба, свих преварених и ојађених, понижених и увређених грађана Србије који више не желе да трпе Вучићеву самовољу, већ су спремни да се супротставе и јавно искажу свој опозициони став. Почело је!

Видимо се!

http://standard.rs/2015/03/11/bosko-obr ... -21-marta/
Аватар
rade
Националиста
Националиста

Порука: 367
Приступио: јун 2004

Порука rade 12.8.2018. 19:05

^^ Hvala ti na trudu oko iskopavanja ovih starih saopstenja Dveri, samo ne razumem sta je tu sporno? Siguran sam da si svestan toga da se nista u politici ne izjavljuje u potpunom vakumu nego da sve ima svoj hronoloski i politicki kontekst. A kontekst ovih saopstenja je politicka scena u kojoj se ni Djilas ni Jeremic jos nisu politicki reaktivirali (a jos manje predstavili neku svoju politiku), u kojoj je DS i dalje vodila stara garda oko Pajtica odnosno Sutanovca (a ne umereniji i pragmaticniji Lutovac), i najvaznije od svega politicka scena u kojoj nije bilo referendumske atmosfere povodom Kosova i Metohije kao sada nego gde se svako pozicionirao iskljucivo sa svojih stranackih pozicija. Kao sto vidis, i u svakom tom starom saopstenju Dveri se kao glavni problem pominje kontinuitet politike DS i SNS i to da nema sustinske politicke razlike izmedju njih. Ne govori se dakle isprazno i bespotrebno o licnostima kao takvima u nekom tabloidnom smislu nego se govori o njihovim politikama i njihovim stavovima po nacionalno bitnim pitanjima. Dakle, za Dveri je i tada i sada bila i ostala bitnija politika od licnosti kao takvih. Moze neko nekome da se dopada ili ne dopada ali je mnogo bitnije kakvu politiku zastupa i sprovodi. Zato su Dveri medju retkima na politickoj sceni koji nisu pali na foru pruzanja podrske navodnim "patriotama" Nikolicu i Vucicu 2012. godine jer u njima nisu videli razliku i otklon od dotadasnje politike. Savez za Srbiju, iako tehnicka koalicija, pravi otklon od takve politike - ne potpuno i ne u svakoj tacki njihovog zajednickog programa, ali sasvim dovoljan otklon po najbitnijim stavkama za pocetne korake koji bi Srbiju poceli da vracaju u normalu. I, zaista, kada citam program ove tehnicke koalicije ne vidim nikakvo licemerje niti nedoslednost od strane Dveri nego vidim program koji po mnogo cemu ide na ruku onome za sta se Dveri vec godinama zalazu.
Аватар
ЕКОНОМИСТА
Националиста
Националиста

Порука ЕКОНОМИСТА 14.8.2018. 22:30

Спорно је то, што су Обрадовић и компанија до јуче пљували ту демократску странку и тражили одговорност свих премијера и влада који су од 2000. године водили Србију, а сада са тим олошем праве коалицију. Да те подсетим, Драган Ђилас је био министар без портфеља у другој коштуничиној влади. И нема ту позицирања. Ђилас је невиђени лопов и хохштаплер, кога су Двери аргументовано критиковале док је био и на власти и у опозицији. Коју то политику заступа демократска странка? Политику уништења Србије и Српског народа. И у томе су учествовали СВИ политичари који су данас у том савезу: Ђилас, Јеремић, Борко Стефановић, Душан Петровић (познатији као Дупе 10%) итд.
Што се тиче подршке „патриотама“ Николићу и Вучићу, заборавио си да су Бошко Обрадовић, Радован Тврдишић и Владан Глишић ишли 2014. године Вучићу на ноге и нудили сарадњу зарад општег интереса.
Која је то врста политичке проституције? Мало са напредњацима, онда са радикалима, па мало грљење са Јанковићем, Тадићем и Чедом, касније Радуловић, а сада Ђилас и остали отпаци ДС-а.
2012. године су демократе покрали изборе па су Двери остале испод цензуса. Сада су поштени?
Не.То је недоследност и лицемерје најгоре врсте. Бошко Обрадовић је, као и многи пре њега, преварио Српске родољубе јер се продао Американцима. Двери су на жалост постале део окупационог система против кога су се (барем декларативно) бориле. Штета. Веровао сам Бошку, али сада видим да је исти мали, бедни диктатор као што су и Вучић и Шешељ.
Аватар
ЕКОНОМИСТА
Националиста
Националиста

Порука ЕКОНОМИСТА 14.8.2018. 22:36

Сјајан текст Предрага Поповића:

Двери: Анатомија самоуништења (1. део)
Слика
Бошко Обрадовић је увео Двери у Савез за Србију и истерао их с политичке сцене. Самоуништење, извршено 28. јула, на седници Главног одбора у Чачку обрадовало је педесетак претендената на посланичке мандате и огорчило већину чланова и гласача.

Упокојење најјаче патриотске странке организовано је у траги-комичном стилу комунистичких конгреса. Последице су трагичне, све остало је комично. Одлука је донета и пре седнице, о чему сведочи најава шабачке дебате представника Савеза за Србију у којој је наведен и Обрадовић. Дискусијом је руководио Југослав Кипријановић, мало женственији и много ригиднији од Маје Гојковић. На крају, недостатак гласова, потребних за пристанак на коалицију, Обрадовић је надокнадио креативним тумачењем страначког Статута.

Као што Александар Вучић издају Косова правда бригом за будућност Србије, тако је Бошко Обрадовић образложио потребу за уласком у Савез. Ипак, Вучић је поштенији, он за пропаст оптужује политичке вође, од кнеза Лазара до Вука Јеремића, а Обрадовићу је крив народ.

– Бираче упоште не интересује идеологија, они се ни у шта не разумеју, једноставно се мењају како ветар дува. Као што ниједна нова политичка опција неће са нама, јер смо ми већ испрљани, исклеветани, наша каријера је, малтене, да кажем, поистовећена са каријером опробаних, других типова који су већ били на власти. Неће многи са нама, јер смо им ми баласт, без обзира што нисмо били на власти. Ја сам, просто, изгубио веру у ту врсту нашег бирачког тела, али и ту врсту наших, да кажем, да ће нам пасти са неба, да кажем, генијална ствар која ће убедити Србе да смо ми најбољи народ планете. Можда сам у то изгубио веру, ако је то тачно, онда је то где сам се уморио, да кажем, и кренуо линијом мањег отпора – објаснио је Обрадовић зашто је одлучио да откачи глупе бираче и крене својим путем.

Добро га је разумео доскора наближи сарадник Срђан Ного.

– Ја сам у Дверима јако дуго. Јесте фрустрирајуће. Оно што Бошко каже: „Па шта још да урадим, само да се запалим“. Фрустрирајуће је, али морамо истрајати, јер без велике жртве нећемо ништа моћи да урадимо. Али, ја заиста верујем да политичка проституција није решење – рекао је Ного и истакао да Двери неће имати много бенефита од уласка у Савез за Србију:

– Ја бих волео да смо узели новац, лакше бисмо радили, онда бих могао и да разумем вас који сте за Савез. Ми ћемо, како нам је речено, имати само трошак око тог Савеза, неких 500 евра, минимум, мораћемо месечно да плаћамо тај Савез. И, немојте да заборавите на онај емотивни део. Јер, као што је наша расправа емотивна, и бирачи су емотивни. Немамо чега да се стидимо. Можда и имамо, али то нека остане наша мала тајна, нас који смо били у старешинству, како су Двери ушле у политику и зашто? Али, од тада све се враћа на тог несрећног Микија Ракића, иако је он мртав.

Ного није објаснио улогу покојног Ракића.

Други говорници бавили су се другим, значајнијим покојницима, од кнеза Лазара и Његоша, до Гавила Принципа. У тој дисциплини блистала је проф. др Тамара Миленковић Керковић, која је одрецитовала скоро пола „Горског вијенца“, наричући над сламком међ вихорове и племеном које мртвијем сном спава. На научној основи објаснила је зашто ђаво „нит оре, нит копа, већ удара тамо где смо најтањи“ и чиме се баве ђавоље слуге. У том надахнућу, Лазаревом клетвом запретила је свима који се противе сарадњи са Савезом за Србију.

– Сабрање је једини пут који је могућ и ја ћу гласати за овај Савез. То је Србија која своју браћу мири и не дели, то је Србија која има синове и кћери, а не слуге и поданике и то је Србија у којој је на првом месту Србин, а не члан ове или оне странке. На онима који су издали кнеза Лазара остала је клетва народа. Остаће и на онима који су Мурата прогласили за јунака и кажу да је Косово изгубљено. Честити кнез добро је знао и ко га у боју чека и са чиме располаже и на кога се може ослонити. И највеће могуће жртве је истрпео, не одричући се саборности – рекла је проф. др и, за крај, одрецитовала оптимистичне стихове Мајаковског: „О, не говори да спасења нема, не губи се сред очаја свог, што је ноћ тамнија, светлије су звезде, што је туга дубља, то је ближе Бог“.

Драган Џелетовић, члан Извршног одбора, све уз поздрав „Помаже Бог, браћо и сестре“, мудро и искрено је признао да није „фан Драгана Ђиласа“ иако се зову исто.

– Међутим, тог мог имењака Ђиласа је у марту, на изборима у Београду, легитимисао народ који је гласао за њега, скоро 20 процената – похвалио је Џелетовић Ђиласа и, попут Обрадовића, кривицу свалио на „слепце“ који нису хтели да гласају за Двери:

– Гомила Срба данас не може да препозна нашу причу, да је види, просто духовно су слепи и то је тако. Али, ми морамо да дођемо до тих људи, уз одређене принципе. Који су то принципи? То су ових 30 тачака Савеза за Србију.

Џелетовић је искористио прилику и да објасни националистичке заблуде које заступају дверјанска „браћа и сестре“, који се заклињу у кнеза Лазара и Гаврила Принципа.

– Један Стефан Лазаревић је ратовао за Бајазита, који му је можда и убио оца. И тај Стефан Лазаревић, његова владавина је на културолошком и духовном плану, сачувала српски народ, да претраје ових 4-5 векова. И јако је важна још једна ствар, пуцањ Гаврила Принципа. Он за мене јесте јунак и ми морамо да негујемо свест о њему и да га величамо на сваки могући начин, али да Гаврило није пуцао тог дана и да смо рат избегли на једно 20 година, ми данас вероватно не бисмо имали Албанце на Косову и имали би Јужну Србију, тј. Македонију као интегрални део српског народа – генијално је Џелетовић описао заслуге турског вазала Стефана Лазаревића и кривицу атентатора Принципа.

Ко је помислио да од тога не може да се каже ништа глупље у одбрану тезе о потреби уласка Двери у Савез за Србију, погрешио је. Шампионску титулу у бесмислу освојио је Борко Пушкић, председник Извршног одбора и члан Председништва Двери. Он је причу употпунио примерима „највећег европејца“ апостола Павла и проститутке Марије Магдалене.

– Само бих да подсетим на пар ствари коју већина вас зна и боље од мене, јер сам ја мали човек и мали хришћанин, али сам хришћанин и човек сам. Да ли знате ко је први ушао у рај. Разбојник је први ушао у рај. Да ли знате ко је био први у реду апостола Христових? Људи који су били раслабљени, људи који су били прости, људи који су били грешни. Замислите једног Павла, који је, политичким језиком речено, био највећи европејац, па је од Савла постао Павле. Ако имате у виду да је Марија Магдалена била то што је била, данас јесте то што јесте и биће у вечности. Ако имамо у виду с ким је Христос општио, ја мислим да ми немамо право, као један хришћански и политички покрет, да немамо комуникацију и сарадњу са неким људима. Овде је суштинска ствар да ли имамо поверење према Бошку Обрадовићу – истакао је Пушкић у првој верзији „Јеванђеља о Бошкићу“, новом месији који пристаје да сарађује са разбојницима, европејцима и курвама из Савеза за Србију.

https://predragpopovic.wordpress.com
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 14.8.2018. 23:10

Бираче упоште не интересује идеологија, они се ни у шта не разумеју, једноставно се мењају како ветар дува. Као што ниједна нова политичка опција неће са нама, јер смо ми већ испрљани, исклеветани, наша каријера је, малтене, да кажем, поистовећена са каријером опробаних, других типова који су већ били на власти. Неће многи са нама, јер смо им ми баласт, без обзира што нисмо били на власти. Ја сам, просто, изгубио веру у ту врсту нашег бирачког тела, али и ту врсту наших, да кажем, да ће нам пасти са неба, да кажем, генијална ствар која ће убедити Србе да смо ми најбољи народ планете. Можда сам у то изгубио веру, ако је то тачно, онда је то где сам се уморио, да кажем, и кренуо линијом мањег отпора – објаснио је Обрадовић зашто је одлучио да откачи глупе бираче и крене својим путем.

Ако је ово заиста тачно пренето, Бошкове тезе су сасвим на месту.

– Ја сам у Дверима јако дуго. Јесте фрустрирајуће. Оно што Бошко каже: „Па шта још да урадим, само да се запалим“. Фрустрирајуће је, али морамо истрајати, јер без велике жртве нећемо ништа моћи да урадимо. Али, ја заиста верујем да политичка проституција није решење – рекао је Ного и истакао да Двери неће имати много бенефита од уласка у Савез за Србију:

Лепо би било да је Ного онда казао шта је решење - повратак на Машинац и држање трибина док Психо не умре? Или танџаре у руке, па у планину и грађански рат?
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Majestic-12 [Bot] и 8 гостију