srpskinacionalisti.com

ЛИСТ "БЕЗБОЖНИК" - ИЗАЗОВ СРБИЈИ

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
ASterX
Војвода
Војвода

Порука: 1111
Приступио: мар 2003

ЛИСТ "БЕЗБОЖ

Порука ASterX 10.4.2004. 22:00

U NOVOM SADU SE POJAVIO LIST "BEZBOŽNIK"

Novi Sad -- U Novom Sadu je počeo da se deli list "Bezbožnik", čiji su
tekstovi usmereni protiv Srpske pravoslavne crkve, ali i ostalih
religija. U impresumu lista, među članovima redakcije navode se Gojko
Stojčević, što je svetovno ime patrijarha Pavla, Risto Radović, što je
svetovno ime vladike Amfilohija, javlja dopisnik B92 iz Novog Sada
Dragan Gmizić.
List, za sada nepoznatih izdavača i nepotpisanih novinara, u svojim
tekstovima žestoko kritikuje predstavnike SPC, ali i uopšte crkvu kao
instituciju, bez obzira na konfesiju. Kako piše u uvodniku lista, koji
je stigao na nekoliko adresa novosadskih redakcija, na ovdašnjim
prostorima brišu se granice između sakralnog i svetovnog, dok
sveštenici, bez obzira na konfesiju, od stanovnika stvaraju meso za
buduće sukobe: "Danas smo suočeni sa činjenicom da ljudi žive u okovima
organizovanih religija, čiji je uticaj na svakodnevni život poguban,
jer se većina ratova još uvek vodi zbog nametnutih dogmi", piše u
uvodniku Bezbožnika.
Inspiracija za pokretanje ovog lista, kao i sam naziv, kako stoji u
impresumu, potiče od istoimenog ruskog lista, koji je zlazio tokom
dvadesetih i tridesetih godina prošlog veka. U Impresumu lista, koji je
besplatan i štampan na 12 stranica formata A4, navodi se da ga izdaje
"Kolektiv DBPD, Odsek za borbu protiv organizovane religije O.B.O.R", a
priložena je i adresa elektronske pošte bezboznik@hotpop.com. U
Impresumu se navodi i da su poželjni nedozvoljeno kopiranje,
distribuiranje i iščitavanje lista na javnom mestu. Tiraž lista je 500
primeraka, navodi se i dodaje da je štampan "u laboratorijskim
uslovima".
Аватар
ASterX
Војвода
Војвода

Re: ЛИСТ "БЕЗБОЖ

Порука ASterX 10.4.2004. 22:04

ASterX ::U NOVOM SADU SE POJAVIO LIST "BEZBOŽNIK"

... U Impresumu lista, koji je
besplatan i štampan na 12 stranica formata A4, navodi se da ga izdaje
"Kolektiv DBPD, Odsek za borbu protiv organizovane religije O.B.O.R"

Уочи прославе 200-годишњице Првог српског устанка у Новом Саду на неколико места појавили су се графити, а по целом граду (нарочито уи студентском) и налепнице (коју прилажем) са натписом "Патриотизам је болест!", уз временску одредницу 1804-2004 * 200 година болести".
Слика
У потпису као што видите стоји горе-поменути "Колектив Д.Б.П.Д".

Ево још података...

У редакцији, према писању Национала, помињу се још и (наводно) "Бранко Црвенковски", "Радош Ст.Љушић", "Мел Ст. Гибсон" (веза - његов најновији филм?!), "Јустин Поповић" и "Гордана Поп Лазић"(!!!).

Интересантно је да се наводно "боре против свих врста организованих религија", а већ на први поглед пљују само православље (Патријарха, Владику Николаја, Јустина Поповића...), а колико видим нису заборавили да се дотакну радикала (Гордана Поп Лазић).

Треба ли да нампоменем да се часопис дели бесплатно!

Овај сраман часопис, пре бих га назвао ОТВОРЕНА ПРОВОКАЦИЈА ЦИВИЛИЗОВАНОМ СВЕТУ, доказ је да папир трпи свашта, али Војвођани би заједничким снагама морали да оваквим друштвеним штеточинама јасно ставе до знања где им је место. У контејнеру!

Нека ми сад неко каже да све ово није координисано са нередима, изазивањем међунационалних и међуверских сукоба, и да није у вези са вестима и моментарима о скрнављењима гробаља широм Војводине.

Пошто иста екипа стоји иза налепница са натписом "Патриотизам је болест", ево свима онима који се са овом констатацијом слажу врло јасне слика социо-менталног склопа људи који стоје иза таквих болесних парола.

П.С. Случајно или не, али интересантно је, према је писању Национала, за "Колектив Д.Б.П.Д", као и за актуелног председника Скупштине АП Војводине Ненада Чанка, Владика Николај Велимировић "фашиста".
Аватар
ASterX
Војвода
Војвода

Порука ASterX 10.4.2004. 22:08

ASterX ::Нека ми сад неко каже да све ово није координисано са нередима, изазивањем међунационалних и међуверских сукоба, и да није у вези са вестима и моментарима о скрнављењима гробаља широм Војводине.

Кад поменух "скрнављење гробаља" у Војводини, ево најсвежије информације! :!:

ОКОНЧАН СЛУЧАЈ СУБОТИЧКОГ ГРОБЉА

Слика Поводом синоћних информација датих у вестима Б92, подсећамо и понављамо, да је Секретаријат у Суботици, 1. априла ове године, дао саопштење за јавност поводом кривичног дела Повреда гроба.
Понављамо, да су у овом случају пронађени извршиоци и да су то била три кривично неодговорна детета: Ф.Т. (1996), Т.Д. (1997) и С.Р. (1997), (два мађарске и једно хрватске националности). Наведена деца су се, уз дозволу гробара, на Керском гробљу редовно играла. У току игре дошло је до оштећења 82 дрвена крста, 19 камених ваза, 4 камене клупе и 4 споменика.

Власници породичних гробница на Керском гробљу у Суботици, које су на било који начин оштећене су различите верске припадности.

Ова кривично неодговорна деца су, у присуству родитеља, заменика Општинског државног тужиоца, судије за малолетнике и социјалне раднице из Центра за социјални рад, показала како је дошло до извршења овог кривичног дела.

МУП Србије 10. 4. 2004 - Саопштење 01 број: 57 /04

http://www.mup.sr.gov.yu/
Аватар
Faraon Zvezda i Tame
Војвода
Војвода

Порука: 2850
Приступио: јул 2003

Порука Faraon Zvezda i Tame 11.4.2004. 0:08

Ne bih rekao da je "izazov Srbiji," jer ti koji prave taj casopis su takodje Srbija.
Pre ce biti da je izazov vernicima jevrejske mitologije sa Bliskog istoka.
MauZer
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 194
Приступио: сеп 2003
Место: Kod polarnih medveda

Порука MauZer 11.4.2004. 1:41

Pozrav!

Ja nisam vernik ali moram ipak priznati da je SPC mnogo uradila kroz istoriju da sacuva identitet srpskog naroda i sprecila je da idemo istim putem kao Albanija koja danas ima 70% muslimansko stanovnistvo posle turske okupacije.

Ja se pitam kako bi danasnji liberali koji se zale na crkvu prosli u drustvu gde bih umesto pravoslavnih principa suni islam vladao?

Ja ipak smatram da se jedinstvo i pripadnost necemu koje su osnovne instinkte ljudskih bica moraju naci u rasu i u narodu a ne u importiranu religiju.

Srbi su imali svoju veru i svoje tradicije pre hriscanstva ali te su kao u svim hriscanskim drzavama vecinom istrebljeni ili pretvoreni u lokalne hriscanske obicaje, kao naprimer sto mi srbi danas imamo slave sa svecima umesto sto smo slavili mrtve predake u pre-hriscanskim vremenima.

Problem je sto danas mnogi zele da uniste SPC zato sto je vide kao bedem srpskog jedinstva i nacionalizma i znaju ako uspeju dovoljno da oslabe tu instituciju bice mnogo lakse sprovoditi globalizaciju sa pederstvom, radikalnom feminizmom, rasnom mesanjem itd.

Od Srbije bih u tom slucaju ostalo jedna drzava koja bih samo imenom bila srpska ali unutrasnjo bih bio jedan izgubljen narod bez cilja i jedinstva i s vremenom bih se istopio u jedan globalni svet kapitalizma i individualizma gde nepostoje rase, narodi i njihovih kultura.

Mi smo kroz istoriju uspeli da stvorimo i kroz mnoge zrtve da se izborimo za svoj sopstveni narod sa svojom sopstvenom kulturom i to je bar za mene mnogo vredno.

Sta ima ima danasnji globalizam sa svojom fast-food kulturom da nam nudi sto je bolje od nase kulture i naroda?

Nemogu se setiti ni jednu stvar a ipak zivim u drzavu koja se smatra za naj liberalnijom na svetu.

Vecina ljudi su ovde u Svedskoj izgubili kontakt sa svojom izvornom kulturom i trazu substitut u neprekidnom talasu americke MTV ne-kulture.

Resultat toga je zalosan ali ovo se proda sa profecialnom marketingom i ako drzava zakonski ne regulise opstanak svoje kulture ili je takodje marketinguje ne moze se ocekivati da ce omladina uspeti da odupire i da sacuva svoju kulturu u ovakvom globalizovanom svetu.

Nadam se da ce Radikali sprovesti zakone koje ce cuvati domaci kulturu i jezik kada dodju do vlast.

S postovanjem
MauZer_NS33
Moramo spasiti Srpskog naroda i ocuvati ga od etnickog, kulturnog i teritorijalnog unistenja. Srbija ce vecno postojati ako smo pametni, slozni i odlucni!
Аватар
Faraon Zvezda i Tame
Војвода
Војвода

Порука Faraon Zvezda i Tame 11.4.2004. 17:54

Ja se pitam kako bi danasnji liberali koji se zale na crkvu prosli u drustvu gde bih umesto pravoslavnih principa suni islam vladao?

Ti kao da sugerises da je judeo-hriscanstvo nesto "bolje" od islama. Oboje su bliskoistocne religije.

Ne zelim da "vladaju pravoslavni principi." Uopste me ne interesuje Izrael.

Hocu da vlada jednakost pred zakonom, a ne da bude teokratija. Morate da shvatite da ako naturate svoju veru drugima, onda se moze desiti da neko sutra dodje i vama uradi isto.
Treba da pustite ljude da rade sta hoce, nemojte trositi drzavne resurse za promociju svoje crkve, a vama licno niko ne brani da verujete u Boga Izraela.

sprovoditi globalizaciju sa pederstvom, radikalnom feminizmom, rasnom mesanjem itd.

Rasno mesanje nije nimalo lose. Recimo, onaj britanski komicar Ali G je pola Jevrejin a pola belac. I bas je odlican, strava su mu fore.

Ili recimo Inga "Foxy Brown" Marchand, ona je pola Filipina i pola Trini.
I bas je lepa.
СликаСлика

Da je bilo po tvome, ona nikad ne bi ni bila rodjena.
Аватар
ASterX
Војвода
Војвода

Порука ASterX 11.4.2004. 21:49

Boris Tadic ::Ne bih rekao da je "izazov Srbiji," jer ti koji prave taj casopis su takodje Srbija.
Pre ce biti da je izazov vernicima jevrejske mitologije sa Bliskog istoka.

Они сами кажу шта су ("безбожници" за које је љубав према земљи и народу "болест"), па не видим разлог да им будеш адвокат, али ако хоћеш да их браниш само изволи. :)

Што се тиче наслова требао је да гласи "Лист Безбожник - изазов европској Србији", али није било места.
MauZer
Млади националиста
Млади националиста

Порука MauZer 11.4.2004. 22:35

Pozdrav!

Borise, ja nista ne sugerisem nego otvoreno kazem da je bilo koja drzava koja se smatra hriscanska i konservativna npr Irska ili Poljska neuporedljivo je bolja od bilo koje muslimanske drzave u smisli individualnih prava i postovanja.

Ako bih citao moj post malo pazljivije video bih da sam rekao da ja nisam hriscanin ali da ja ipak podrzavam to sto danas SPC radi u pomoc srpskom narodu i kulturu narocito na kosovo i sto funkcionisu kao ravnoteza globalizmu u zemlji.

Ako su tvoji argumenti protiv rasnih mesanja da Ali G i Foxy Brown nebih postojali onda moram reci da si promasio metu sa velikom marginalom.

Prvo mene ne zanimaju te osobe i drugo ja pricam o na velikom planu a to je ocuvanje srpskog naroda i bele rase, sta ljudi iz Trinidada i Afrike zele da rade jednim sa drugima me ne zanima.

S postovanjem
MauZer_NS33
Moramo spasiti Srpskog naroda i ocuvati ga od etnickog, kulturnog i teritorijalnog unistenja. Srbija ce vecno postojati ako smo pametni, slozni i odlucni!
Аватар
Faraon Zvezda i Tame
Војвода
Војвода

Порука Faraon Zvezda i Tame 12.4.2004. 1:14

Они сами кажу шта су ("безбожници" за које је љубав према земљи и народу "болест"), па не видим разлог да им будеш адвокат, али ако хоћеш да их браниш само изволи.

Pa ja se slazem s njima umnogome. Ja isto nisam religiozan, i isto mislim da je ljubav prema zemlji bolest. Dve bitne dodirne tacke.

na velikom planu a to je ocuvanje srpskog naroda i bele rase

Sloveni bas i nisu preterano bela rasa. Arijanski rasisti vrlo cesto pogrdno nazivaju nasu grupu naroda "Slovenski Untermensch."
Rec 'Untermensch' naravno znaci "infra-ljudski, pod-ljudski, ispod-ljudski."

Razlog zbog kojeg cistiji belci tako lose govore o Slovenima i Srbima, je to sto su ubedjeni da je svetla rasa superiorna. To je medjutim potpuno pogresno uverenje. Rasna superiornost se niposto ne moze svesti na: "Sto svetlije, to bolje."

Sve rase imaju neke svoje prednosti, i vecina ima neke nedostatke. Nedostaci mogu biti prevazidjeni.
MauZer
Млади националиста
Млади националиста

Порука MauZer 12.4.2004. 1:39

Pozdrav!

Borise, ti izgleda nikad nisi cuo za izreku "Bolje da nista ne kazes i da ljudi misle da si glup nego da otvoris usta i da potvrdis njihovu sumlju".

Sloveni nisu rasa nego je to jedna jezicna grupa, a srbi pripadaju dinarskoj rasnoj podgrupi bele rase.

Arijevci a ne Arijanci su bili indo-evropeski narod bas kao sto su srbi i nemci.

Molim te da mi das neki primer gde su ti misteriozni "Arijanski" rasisti pricali lose o srbima.

Ko je to rekao da covek mora imati plavu kosu i plave oci da bih bio beo? Mislim da si previse gledao Hollywood filmova gde obozavaju generalizacije i nemaju pojma o istoriiju.

Bela rasa se sastoji od raznih rasnih pod-grupa koji izgledaju razlicito zavisno od klimatskih prilika gde zive ali to ne znaci da je neko vise "beo" od drugog i takvu tvrdnju bih samo neobrazovan covek izrekao.

Slazem se s tobom da su sve rase optimalno prilagodjeni svovoj sredini kroz vise desetine hiljade godina evolucije i zato se s time ne treba experimenizovati kroz rasnom mesanjem.

Inace ti preporucujem da se malo vise saznas o nekim stvarima pre nego sto o tome pricas inace ispada kao da si neinteligentan sto sigurno nije istina.

S postovanjem
MauZer_NS33
Аватар
Faraon Zvezda i Tame
Војвода
Војвода

Порука Faraon Zvezda i Tame 12.4.2004. 6:06

Sloveni nisu rasa nego je to jedna jezicna grupa, a srbi pripadaju dinarskoj rasnoj podgrupi bele rase.

Sloveni su pod-rasa (sub-rasa). Spadamo u kavkazoidnu rasu, ali se jasno razlikujemo od Germana, Nordijaca itd.
Posto si iz Svedske, nadam se da uocavas da su oni svetliji od Srba.

Odakle mislis da dolazi ta tamnija nijansa Slovena, i pogotovo Srba? Dolazi od rasnog mesanja sa Mongolima i Turcima i ko zna s kim.

Obrati paznju da neki Rusi imaju jasne mongloske crte. Kao i sam Lenjin, cini mi se.

Ako uzmes u obzir vekovnu okupaciju Srbije od strane otomanske imperije, bice ti jasno da ovde nisu cista indo-evropska posla (sto je dobro).

Molim te da mi das neki primer gde su ti misteriozni "Arijanski" rasisti pricali lose o srbima.

Sam Hitler je koristio rec Untermensch za Slovene, Cigane i Jevreje.

Danas veliki broj arijanskih/arijevskih rasista produzava tu skolu misljenja. To ne treba da te uzrujava jer su oni obicne budale i skandinavski anemicni lemuri.
Аватар
ASterX
Војвода
Војвода

Порука ASterX 12.4.2004. 12:49

Преузето са http://www.komentar.co.yu/sip/.

Hristina ::Evo nasla sam internet casopis na adresi:
http://belgrade.indymedia.org/uploads/bb1.pdf

Kao i uvek, ja nisam za pricu, vec za akciju. Mislim da je vreme da mi sa SIP-a odradimo nesto plemenito: da pronadjemo SVE podatke o izdavacima, finansijerima, njihovoj vezi sa slicnim maticnim udruzenjem na Zapadu i da to objavimo. Vazno je saznati ko iza svega stoji.
List inace izlazi u tirazu od 500 primeraka i besplatan je, a ja sam se jedno vreme bavila reklamnim publikacijama i znam da je svaki tiraz ispod 1000 primeraka basnoslovno skup, jer se pasine i ceo proces pripremaju podjednako za 500, kao i za 50.000 primeraka i kada se stappanje stavi u pogon, onda je razlika izmedju ove dve cifre nekih sat vremena. Znaci sto vise to jeftinije, ali nikako ispod 1000 odstampanih novina.
Mozemo li da udjemo u trag toj bandi?

Hristina ::Evo dalje sta sam nasla:

http://www.kuda.org/_kuda_info.htm

Zanimljivo????

Hristina ::Jos neke informacije u vezi pomenutih lujki:

Glas Javnosti je napisao jedan clanak u kome se oni takodje pominju. Zanimljivo je da se ta grupa poziva na izvesne holandske umetnike isz udruzenja De DAM, koje zapravo uopste ne postoji. Ne iskljucujem mogucnost da je dva tri slikara izaslo 1999-te u centar Amsterdama na trg DAM da temperom ofarba nos na nekom od kipova, medjutim TO NIKO NIJE NI CUO NI VIDEO. Ja ovde zivim i sve aktivnosti tokom protesta 1999-te su mi odlicno poznate. Takvih dogadjaja koje ove nase BUDALE navode naivnim srbskim citaocima, jednostavno NIJE bilo. Ako su tri drogirana slikarcica izasli i ofarbali temperom neki spomenik, to niko nije video osim mozda policijske patrole, koja im je zavrnula usi i naterala da to obrisu.... Medjutim ove NVO se uvek sluze lazima o Zapadu koje prezentuju glupim narodima "Istocnog bloka". Zato mi treba da se bolje udruzimo i povezemo kao desnica i te budalastine raskrinkamo!!!!
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2003/03/05/srpski/NS03030401.shtml

DBPD
http://www.geocities.com/drugacijimejl/kolektivi.html

KADA I GDE ?
Od 23. do 29. jula u Resniku i Rakovici, industrijskoj zoni oko Beograda.
DA LI NAM TREBA VASE UKLJUCIVANJE ?DAAA! Potrebna nam je pomoc i stranih i domacih kolektiva i pojedinaca.
Sledeci pripremni sastanak ce se odrzati u aprilu 2004. u Beogradu! Prijavite se da budete volonteri, pomocnici ili podrska u pripremi Opstenarodne akcije! U (n)ovu pobedu ne mozemo sami!
http://www.geocities.com/drugacijimejl/ona.html
Trebalo bi tamo otici i izvuci sto vise informacija od njih !!!! Neka se i Svetosavska omladina malo aktivira, jer ovih 500 brojeva Bezboznika izgleda naivno, ali su oni tek na pocetku, a ciljna im je grupa omladina.... prema tome.....!!!!

PRIJATELJI:
http://www.geocities.com/drugacijimejl/prijatelji.html

Evo i Holandjani su tu u "neposrednoj blizini"
Lajden:
http://squat.net/eurodusnie/servie/servie_index.htm

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 32 гостију