srpskinacionalisti.com

ja sam zapanjen

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Serlancelot
Војвода
Војвода

Порука: 1494
Приступио: феб 2009

ja sam zapanjen

Порука Serlancelot 6.8.2019. 18:07

јеврејсkо говно од амбасадора у хрватској честитао прогон срба из хрватске! Не могу да верујем!
никад се не расправљај са будалом јер ће те спустити на свој ниво а онда ће те потући искуством.

Живи сваки дан као да ти је последњи, јер ти нико не гарантује да ћеш се ујутро пробудити....
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2281
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: ja sam zapanjen

Порука Српски родољуб 6.8.2019. 18:17

Serlancelot ::јеврејсkо говно од амбасадора у хрватској честитао прогон срба из хрватске! Не могу да верујем!

Није било погрома. Милан Мартић и крајишко руководство су наредили евакуацију војске и полиције из Крајине. За њима је кренуо и највећи број Срба... Јесте било појединачних злочина, али највећи број њих је пошао за врхом који је наредио да се Крајина напусти! Плашили су се могућих злочина, освете...

Слика
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 6.8.2019. 18:23

Мој краћи текст, написан поводом годишњице "Олује".

"Данас се навршавају 24 године од почетка хрватске војне акције "Олуја". Ја нећу овде писати критике на рачун Туђмана и тадашњег хрватског војног и политичког врха (мада, објективно, итекако заслужују оштру критику), већ ћу се осврнути на неке чињенице...

Рат није почео 1995. године, већ 1991. Режим у Београду је водио стравичну пропаганду против Јована Рашковића, Милорада Пуповца и осталих људи који су били свесни времена, околности, који су знали да је рат најгора могућа опција, и да би у случају рата Срби изашли као највећи губитници. Рашковић је био за преговоре и за споразум са Хрватима. Желео је опстанак Југославије. Али, у случају њеног распада био је спреман на компромисе, прихватао је независност Хрватске, у којој би крајишки Срби имали неку аутономију... Београдски режим је хушкао крајишке Србе на рат, форсирао је људе који нису били дорасли историјском тренутку, и који су желели да ратом реше проблеме који су тада постојали... Ту мислим на Милана Мартића, Горана Хаџића... Какву је судбину касније доживео Јован Рашковић, сувишно је говорити. Сатанизовани су и умерени хрватски политичари попут Ивице Рачана, Стипе Шувара. Етикетирани су као "усташе, "србомрсци", иако су они оштро критиковали било какав национализам, а камоли усташтво.

Доведени су људи који су заговарали ратну опцију, умерени који су били за преговоре су смењени, неки су и трагично завршили. Почео је тај несрећни рат! Није се водио како треба. Сулуде војне операције попут Вуковара и Дубровника су омогућиле да Хрватска добије ореол жртве и истрајног борца, а да српска страна изгуби медијски рат. Дешавају се стравични злочини, гину људи на свим странама...

Милан Бабић, који је у почетку заговарао ратну опцију, временом мења ставове. Схвата да београдски режим манипулише са крајишким Србима, да их гура у понор, и да ће их касније оставити на цедилу. Кандидује се за председника Крајине 1993. године. Међутим, режим у Београду не седи скрштених руку. На све начине врши опструкције, кандидује своју марионету Милана Мартића, који под сумњивим околностима побеђује у трци за председника!

Крајем 1994. године српској и хрватској страни је предложен мировни план "Z-4". Предлог је припремила група Загреб 4, позната као мини-контакт група, коју су чиниле САД, Русија и Европска унија (преко Француске и Немачке). План је предвиђао мирну реинтеграцију РСК у састав Републике Хрватске. Предвиђао је да РСК буде држава у држави. Крајина би имала своју владу, председника, полицију, грб и химну. План је предвиђао и право на сопствену монету. Хрватска војска би на територију РСК могла ући само на позив председника Крајине...

Хрватски врх је у почетку био шокиран оваквим предлогом. Сматрао је да би постојање "државе у држави" стагнирало Хрватску. Ипак, план нису начелно одбили, него су га узели у разматрање. Крајишко руководство није ни хтело да чује за мировни предлог. Милан Мартић је изјављивао да му не пада на памет ни да прочита план, а камоли да га узима у разматрање... Београдско руководство и хушкачи попут Шешеља бодре Србе да одбију план, обећавају им интервенцију СРЈ у случају напада Хрватске.

У мају 1995. године Хрватска покреће војну акцију "Бљесак". Заузима западну Славонију. Многима постаје јасно да ће остатак РСК кад-тад бити доведен у питање, и да ће Хрватска настојати да комплетну територију интегрише... Времена је мало, али ипак још има наде за преговоре. Крајишко руководство још једном показује своју кратковидост. Јавно и гласно одбацују мировни план, и тиме запечаћују своју судбину...

4. августа 1995. Хрватска покреће војну акцију "Олуја". Београдски режим како је претпостављао Милан Бабић оставља крајишке Србе на цедилу. Не шаље им било какву помоћ. О некаквој војној интервенцији да не говоримо. Милан Мартић наређује евакуацију војске и полиције. Читав војни и политички врх Крајине бежи. За њима креће и огроман број Срба, који је био уплашен за своју судбину. Неки су одлучили да остану... Веровали су да немају чега да се плаше. Книн пада за мање од 24 сата, а убрзо и цела Крајина... Хрватска војска улази у празан Книн. Управо су се тада и десили злочини над Србима који нису хтели слушати крајишко руководство, већ су остали у својим домовима...

Крајина дефинитивно пада, велики број избеглица долази у Србију... Многи постају свесни какву су катастрофалну грешку направили. Али, накнадна памет није помогла! Преговори више нису били могући. План "Z-4" је постао само пусти сан... И данас је већини народа јасно да је пропуштена велика историјска прилика, и да је због непромишљености политичара српски народ доживео једну од највећих катастрофа у новијој историји!

Нека је вечна слава свим жртвама! Жртва је жртва. Заслужује пијатет. Без обзира да ли се ради о Србима, Хрватима..."
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Serlancelot
Војвода
Војвода

Порука: 1494
Приступио: феб 2009

Порука Serlancelot 6.8.2019. 19:30

нисам рекао погром већ прогон
никад се не расправљај са будалом јер ће те спустити на свој ниво а онда ће те потући искуством.

Живи сваки дан као да ти је последњи, јер ти нико не гарантује да ћеш се ујутро пробудити....
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4099
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 6.8.2019. 19:50

Српски родољуб ::
Serlancelot ::јеврејсkо говно од амбасадора у хрватској честитао прогон срба из хрватске! Не могу да верујем!

Није било погрома. Милан Мартић и крајишко руководство су наредили евакуацију војске и полиције из Крајине. За њима је кренуо и највећи број Срба... Јесте било појединачних злочина, али највећи број њих је пошао за врхом који је наредио да се Крајина напусти! Плашили су се могућих злочина, освете...

Што се фамозног наређења тиче, Милисав Секулић је у својој књизи лепо био објаснио, да то није била никаква наредба о безглавој бежанији све до Угриноваца и Добановаца, већ о планској евакуацији само цивилног становништва и то из одређеног дела Крајине који је био најизложенији удару и то на сигурнији простор унутар саме Крајине. То се јасно види када се пажљиво прочита документ. Међутим, РСК је била превише трула изнутра по свим шавовима, пет година народ је био слуђиван, налазио се у најгорем стању "ни рата ни мира", убијана је нада у повољан коначан исход борбе и десило се шта се десило...

Што се питања протеривања тиче, истина је као и увек комплексна. Да је друга страна заиста хтела, могла је покоље све до задњег ува. Сећам се да је Кордун на крају остао у тоталном окружењу, Хрвати су допустили да сви изађу аутобусима преко Карловца и Сиска и даље аутопутем, никога нису заробљавали, а комотно су могли. Опет, не верујем ни да су се превише упињали да спречавају своје да праве разне пиздарије које су подстакле одлазак и одбијале људе да се евентуално врате.
Са наше стране, ту је био наслеђени страх да се не понови 1941, осећање остављености и безнадежности, некако смо исувише добро стајали на терену а исувише лоше у дипломатији, пет година је ширена прича "све или ништа", било је и са наше стране разних глупости за које су људи знали и били свесни да ће друга страна желети да се свети... на крају је било шта је било. Из целе приче требало је извући неке поуке, али ми то очито нисмо били у стању, па нам се цела прича поновила 1999.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 6.8.2019. 20:13

Нико не спори да је тадашњем режиму у Хрватској одговарало да Срби напусте те крајеве, како би населили Хрвате из Босне. Очигледно да је одлазак био унапред испланиран, и да је то како каже Драго Ковачевић био договор Туђмана и Милошевића.

Злочина је било. Али, морам питати шта се десило са Хрватима који су живели у местима која су била под контролом РСК? Да ли је ико спречио да се малтретирају, убијају, и насилно исељавају? Знало се, ћутало се... То је један од разлога зашто су се неки плашили да остану... Бојали су се одмазде.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4099
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 6.8.2019. 20:23

У сваком случају, из целе приче смо изашли сјебани...
На причу око Крајине ваља заборавити то је одавно завршено. Ваља бранити ово што је остало и што је важније - борити се за Косово на плану дипломатије о на папиру (али и то нам је добрим делом једино и преостало), инсистирати на опстанку РС и далеко одлучније бранити права Срба у Црној Гори, са тенденцијом да се у неком моменту тамо иде на стварање услова за поделу када за то дође тренутак.
Нажалост, ми ни то не радимо, а ако се овако настави, плашим се да ће чак и нека наша генерација дочекати да види нестанак и ово мало Србије што је преостало...
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 6.8.2019. 20:28

На Крајину треба заборавити као да никада није постојала. Највећи део Срба је прихватио реалност. Осим ако изузмемо старије Крајишнике из Бусија, Плавог хоризонта, Алтине... Ал неће ни они вечно живети. Чим буду те генерације умрле нико више неће помињати Крајину.

Слажем се. Борити се за поделу Косова, да се очувају надлежности РС, као и за права нашег народа у ЦГ. То су прави проблеми.
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1199
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 8.8.2019. 11:11

Сваког лета у теби се повампири усташа.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1402
Приступио: јул 2015

Порука M-91 8.8.2019. 17:52

Шта је ту чудно? Хрватску Странку Права, претечу усташког покрета су основали јеврејин Јосип Франк и његов полухрватски шегрт, Анте Старчевић.

Особа број 2 по моћи у НДХ, Еуген Дидо Кватерник је такође био јеврејин, баш као и Павелићева супруга. Недавно преминули Младен Шварц, један од водећих нео-усташа је такође био јеврејин.

САД, НАТО и ЕЗ , чију политику углавном контролише јеврејски лоби , су обилно помагали хрватима током Бљеска и Олује.

Паметном довољно.
Србија нема алтернативу!
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 8.8.2019. 17:53

ДејанНационалистa ::Сваког лета у теби се повампири усташа.

Не зна се шта је горе, бити усташа или бити онај који нон-стоп брани јевреје и стално измишља оправдања за њих. :roll: :roll:
Србија нема алтернативу!
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1199

Порука ДејанНационалистa 8.8.2019. 19:57

M-91 ::Не зна се шта је горе, бити усташа или бити онај који нон-стоп брани јевреје и стално измишља оправдања за њих. :roll: :roll:

Подразумевао ти другим делом реченице мене или не, поређење ти уопште није на месту. Антиусташки сентимент је нормалан код сваког нормалног Србина, док је антисемитизам међу Србима обична будалаштина.

Гледао сам прилог РТРС о Јасеновцу, додуше снимљен давних година, у коме се појављује онај "историчар" Вукић. Мислио сам из Домољубовог писанија да је то неки научник, истини за вољу ненормалан, овако је само будала која унезверено гледа новинара, замуцкује и прича глупости. Ццц на кога се ти угледаш црни Ђука...

Ове "ауторске" глупости о оправданости Олује најбоље је не коментарисати...
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 9.8.2019. 1:40

ДејанНационалистa ::док је антисемитизам међу Србима обична будалаштина.

Има међу Србима свакако оваца које и даље блеје о "нашој браћи по страдању". :roll:

Али након силних сороша, ротшилда, олбрајтових, кларкова, холбрука .... и њихових "благодати" , тзв. "антисемитизам" :roll: полако постаје излизана фраза и све већи број Срба почиње да капира да они нису никакви невини мученици, већ тешке барабе, лихвари и мутиводе.
Србија нема алтернативу!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 9.8.2019. 1:42

Крајишници су свесно одбили план "Z-4", нешто најбоље у том тренутку. Не знам шта су очекивали? Било је јасно да им СРЈ не може војно помоћи, да су то приче за малу децу. Чим је кренуо напад 04. августа, многи су се дали у бежанију... Што организовано, што самоиницијативно. Свесно су побегли, и после причају о егзодусу?

Значи, ако неко има говорну ману, то га дискредитује? Занимљиво...
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2851

Порука Republikanac 9.8.2019. 13:05

ДејанНационалистa ::Сваког лета у теби се повампири усташа.

Све ћу ја Дејане да ти објасним јербо видим да ти још увек ништа није јасно.

Наш Родољуб је добар и поштен дечко. Лично сам се у то уверио јер сам са њим једно време водио приватну преписку (он ме нешто питао, ја одговарао, мало смо се зезали на Жилков рачун и тако то, класика). И ја сам ту схватио да тај дечко нема ни трунке малициозности у себи. Није рецимо ко Жилко, покварени и препредени гад. Душа му је чиста ко у детета.

Али видиш код људи има једно правило које је закон и то неумољив, нешто слично закону гравитације. А тај закон гласи: у сукобу између јаког и слабог ума онај јаки увек превлада. Шта то значи у пракси и како се то односи на нашег Родољуба?

Е па овако: један од најбољих Родољубових пријатеља (а он је то писао на форуму тако да овде не објављујем ништа „тајно“) је један усташа из Хрватске чисте странке права. Тај тип очигледно је не само харизматичнији од нашег „душа ко у детета“ Родољуба већ је сигурно и јачег ума. И ту се догодило оно што је морало да се догоди. Јачи ум дотичног „чистог праваша“ у сукобу са слабијим умом нашег простодушног Родољуба је превладао и усташа је успео да преваспита Родољуба. Испере му мозак, што би наш народ рекао. Тако је несрећни Родољуб у потпуности преузео хрватски наратив и то не само што се тиче рата већ и што се тиче периода Југославије.

Тако да не криви дечка превише. Са њим се десило једноставно оно што је и морало да се деси. Закон је испоштован. Никада се у историји људског рода није десило да слабији ум надвлада онај јачи. То је једноставно тако.

Иначе... Ја уопште не замерам Родољубу што се дружи са младим усташом из ХЧСП-а. Млади људи и треба да се друже. И не само млади. Ко је био најбољи Шешков пријатељ у Хагу? Усташа Тута! Многи Срби му то замерају. Међутим ја му ту не замерам ништа: ради се о људима јаких умова и ту никакве опасности није било: нити је Шешељ почетничио Туту нити Тута поусташио Шешеља. Но проблем је када нису оба ума јака, ту онда може бити несагледивих последица...
Жилко, пуши га!.
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 60 гостију