srpskinacionalisti.com

Чавезов наследник Мадуро победио у Венецуели

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1639
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Re: Чавезов наследник Мадуро победио у Венецуели

Порука Србски ратник 23.5.2019. 22:49

Раде Дерикоња ::Аха, добро...Нисам приметио да он нешто посебно цени римокатолицизам (као исповедање вере) сем што је у пар својих дела помињао нека чуда у РКЦ, нпр. чудо у Фатими. То је свакако једна од његових заблуда што их је ту величао. Све је то у пакету са југословенством.
.

Онда си ти тај који је слабо поткован и тотално необавештен гледе Љотића. Љотић јесте био уверен у то да су римокатолицизам и Православље два крила једне те исте вере, веровао је да су чуда у Православљу равна чудима у римокатоличком свету. Љотић у предавању ,,Светло Истине" суштински изједначава виђења Светог Серафима Саровског са чудом у Фатими.

Никада није одустао од те како кажеш ,,заблуде" и може се рећи да је он у суштини заговарао екуменизам.

То су факти о његовим верским погледима.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1684
Приступио: феб 2013

Порука Раде Дерикоња 23.5.2019. 23:02

Немам ја никаквих духовних додирних тачака са Љотићем јер признајем православност СПЦ-и до 1924.године. Оградио сам се од Љотићевих заблуда овде неколико пута, с тим што и ви овде неке његове прелести преувеличавате. Дакле, од тада су они расколници, укључујући и владику Николаја и Дражу и све остале. Једино што је вл.Николај пред крај живота пришао РПЗЦ где се упокојио.

Што се тиче "доказа о владавини Антихриста" и мом "непонуђеном доказу", то је смешна примедба. Читај где се Господ лично обраћа јудејцима и кад им каже да ће другог месију прихватити (по Јовану 5,43) који је од оца лажи или где св. Јован Богослов у Посланици говори о доласку Антихриста или Павлова друга Солуњанима (друга глава цела о томе грми), итд.
А од Св.Отаца: свети Андреј Кесаријски (најпознатији по тумачењима последњег времена, истражуј) или Нил Синајски ("Посмртна предсказања"), Јефрем Сирин, Исак Сирин, Јован Златоусти, многи Оптински старци, итд.итд. Могу до сутра да ти набрајам, али тебе истина не занима јер да те занима ти би ово мало пробао да изгуглаш.
Друже мој, не може се побећи од истине а скривати се под јудејске скуте.

https://www.bastabalkana.com/2017/08/pr ... vremenima/
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 24.5.2019. 0:16

А што се тиче Дражине позиције у рату: никад конфузнија и недоследнија.
Иначе, он је био добар војник али много глуп за геополитику. Плус што је био окружен масонима и разним лиферантима.
Дакле, његова борба је ово: оде у шуму да диже устанак против Немаца, а чека миг (дозволу) из Британије. За то време комунисти јачају у Србији а усташе почињу са клањем Србадије по НДХ: Међутим, он са својих 50-так хиљада четника не прелази реку Дрину и не пада му на памет да се тамо бори где је потребно или да барем помогне србској влади да спречи анархију и бандитизам у ужој Србији.
Онда, пошто је из заседа убио неколико Немаца почињу велике одмазде нациста над нашим народом. Дража убрзо схвата да је промашио политику и мења курс своје борбе тако што већ у новембру 41. се састаје код Ваљева са немачким официрима и моли их за помоћ у наоружању, наводно да би се борио против комуниста. Они згрожени његовим лицемерјем. Ипак, повлачи се убрзо према Црној Гори а комунисти се намећу као "народноослободилачки покрет" јер им је Дражина политика дала ветар у леђа а плус их помажу западни савезници (одлука из Техерана 43.). Дража онда улази у савез са Немцима у битки на Неретви. Међутим, да би се и даље додворио западним савезницима (који су га у међувремену пустили низ воду), и да би се показао како се бори против нацизма и фашизма, његове трупе не пуцају више на Немце тј. смањује борбу против Немаца (јер им од њих зависи колико муниције имају и колико ће их бити легализовано) већ пуцају по браћи љотићевцима и недићевцима који су их све време хуманитарно помагали док су били по шумама.
На крају, спасаваће америчке и британске пилоте који авионима беспоштедно по жељи крвника Тита бомбардују србске градове, где гине на хиљаде цивила, деце, жена итд. а Дража их још спасава и тиме се хвали као неко херојско дело. Замисли да је неко 99. спасавао НАТО пилоте који су катапултирали??
И као шлаг на торту он и даље верује у савезничко искрцавање на Јадрану иако су га савезници искористили као највећу будалу и одбацили, на крају га и предали комунистима (чињеница да су и британски агенти учествовали у његовом лоцирању и да су многе равногорце предали комунистима). Значи, глупак до бола али веома штетан по србске националне интересе.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4652
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 24.5.2019. 0:30

Вређаш србску православну традицију, Свете Оце, односно Предање, тумачења Отаца, итд.

Ne vređam već samo kažem da je to učenje obična laž, što si ti i sam ovde naočigled svih i dokazao kad si prorokovao onaj Vidovdan 2016.

а немаш муда у очи да се сретнемо.

Svašta, kad sam ja bežao od dvoboja? Mada nije meni cilj da ti slomim kičmu i sl. već da te uvedem u istinu Jevanđelja, ali ako hoćeš da se biješ tu sam.

Ајде једном дођи да то решимо, много баљезгаш овде.

Gde da dođem?

овај мени први још раније претио да ће да ме каменује

Zapovest za lažne proroke je da se kamenuju, a ti si prorokovao i promašio.

Он није адвентиста већ месијанац.

Ja sam nezavisni hrišćanin.

Хоће човек да ме каменује, запео као во

Ajde bre ne preteruj znaš i sam da ne živimo u slobodnoj (teokratskoj) državi i da ne bih mogao da te kamenujem i da hoću. Idi i ne greši (ne prorukuj) više. :mrgreen:

Србски ратник

Samo da pozdravim Ratnika
Последњи пут изменио SMUK дана 24.5.2019. 0:36, измењено укупно 1 пут.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 24.5.2019. 0:35

Што се тиче "доказа о владавини Антихриста" и мом "непонуђеном доказу", то је смешна примедба. Читај где се Господ лично обраћа јудејцима и кад им каже да ће другог месију прихватити (по Јовану 5,43) који је од оца лажи или где св. Јован Богослов у Посланици говори о доласку Антихриста или Павлова друга Солуњанима (друга глава цела о томе грми), итд.

Eto i ovo se zove dokaz.. :roll:
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 24.5.2019. 0:48

Не читам Свето писмо, нема се кад...

Ne moraš da čitaš imaš u audio formatu pa slušaj.
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 24.5.2019. 8:38

Е говедо независно (од оног "независни хришћанин", уствари независан од свог мозга ) , ја нисам никада пророковао, и то добро знаш али провоцираш као риба са безбедне удаљености, већ сам дао своју личну прогнозу кад би требало (по мени) да почне испуњење тих светоотачких пророчанстава о обнови царске Русије и почетак препорода у Србији и уопште на Балкану.
То је прогноза само а прогноза није аксиом већ се увек узима проценат грешке, а пророчанства су и светоотачка и библијска (нпр из Данилове књиге у Ст.Завету). Свакако ће се ускоро све испунити, односно почети са испуњавањем.
А ти си инсистирао да ме каменујеш, као они грешници што су хтели жену прељубницу па их Господ укорева да баце камен који су без греха. И зато рекох "ајде да му испуним жељу и пружим прилику", дођи слободно потражи ме ако те твоја вера тако учи, буди доследан до краја.

Да, то је доказ где Господ говори јудејцима да ће примити онога који долази у име своје (тј. Антихриста) а у Другој Посланици Солуњанима, у другој глави се помиње "син безакоња, син погибли" који ће сести на престо Божији и прогласити себе Богом а то је Антихрист. Такође, ту помиње ап.Павле да ће бити многи осуђени који заволеше неправду и повероваше свим лажним чудима и знацима сина безакоња (тј. Антихриста) попут тебе који си главни проповедник овде на форуму а видим да ћеш можда стећи још неке следбенике који се противе хришћанском учењу

Иначе, Антихрист се помиње и у Посланици св.Јована Богослова и у многим светоотачким делима (а то су бисери који нису за бацање пред свињчуге попут тебе већ за разумне људе). Један линк сам већ поставио (ту је најзначајније мишљење св. Андреја Кесаријског јер се овај Св. Отац као и Јован Златоусти и Исак Сирин, сматра за најкомпетентнији о тумачењу времена владавине Антихриста, тј. задњих дана пред крај света) а ево овде и линк са књигом свих сабраних пророчанстава (најважније од 140.стране па на даље): http://www.orthodoxchristianbooks.com/d ... HE_END.pdf
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 24.5.2019. 13:45

Е говедо независно (од оног "независни хришћанин", уствари независан од свог мозга ) , ја нисам никада пророковао, и то добро знаш али провоцираш као риба са безбедне удаљености, већ сам дао своју личну прогнозу кад би требало (по мени) да почне испуњење тих светоотачких пророчанстава о обнови царске Русије и почетак препорода у Србији и уопште на Балкану.
То је прогноза само а прогноза није аксиом већ се увек узима проценат грешке, а пророчанства су и светоотачка и библијска (нпр из Данилове књиге у Ст.Завету). Свакако ће се ускоро све испунити, односно почети са испуњавањем..

Moja prognoza danas je da će vreme biti bez promene uglavnom loše..

А ти си инсистирао да ме каменујеш, као они грешници што су хтели жену прељубницу па их Господ укорева да баце камен који су без греха. И зато рекох "ајде да му испуним жељу и пружим прилику", дођи слободно потражи ме ако те твоја вера тако учи, буди доследан до краја

Ne, ja samo kažem da je to Božija zapovest za lažne proroke, a i sam znaš da ne živimo u teokratskoj državi pa te ne mogu kamenovati, nemoj da se plašiš. Lepo ti rekoh idi i ne greši više (ostavi se prognoze da ne ispadaš glup).

Да, то је доказ где Господ говори јудејцима

Gospod je i govorio samo Judejcima jer je i on Judejac jer je i poslat njima da govori.

примити онога који долази у име своје (тј. Антихриста)

Neki će ga primiti, a neki neće. Takođe to važi za sve narode jer mnogi će otpasti od vere i prihvatiti Zver i njegov sistem i njegovu ikonu (vi i katolici imate iskustva sa klanjanem pred ikonama pa ćete ga najlakše i prihvatiti)

а у Другој Посланици Солуњанима, у другој глави се помиње "син безакоња, син погибли" који ће сести на престо Божији и прогласити себе Богом а то је Антихрист.
.

Da naravno, prvo će se izgraditi treći hram (onaj iz Jezekilja glave 40-45) na koji se poziva (Otkrivenje 11:1), onda ide lažni prorok kao preteča Zveri (Antihrista). Potom Zver kreće da zauzme Jerusalim (Luka 21:20), zauzima ga i uspostavlja svoju vlast 42 meseca (Otkrivenje 11:2) tada Bog šalje svoje ljude dva svedoka da propovedaju taj vremenski period (Otkrivenje 11:3) Zver će ih likvidirati i tada će uzurpirati Božiji Hram (Matej 24:15 i Danilo 9:27). tad počinje sedma truba i Armagedonski boj.

Иначе, Антихрист се помиње и у Посланици св.Јована Богослова

Što nas sve ovde praviš ludima, kad svi znamo da se Antihrist, Zver, Čovek Bezakonja pominje, nismo te pitali za to već već te je Ratnik lepo pitao da dokažeš: " да ће Антихрист бити Јеврејин и да ће његова владавина бити ,,светска јеврејска владавина"
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1199
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 24.5.2019. 14:54

Шта је ово, све неки "интегрални" те "независни" хришћани, колико вас има?!
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука Раде Дерикоња 24.5.2019. 15:48

Све то (у вези Антихриста који је рођен од блуднице из племена Данова и који ће бити светски владар задње 3,5 године пред крај) има у оним књигама које наведох и линковима, само треба отворити.
Хоћеш још и Бебипапу да ти донесем у јаслице?

Да, Дејане, овде све неки којекакви..пази"независни"... :D ....а ово "интегрални" - то је у вези Љотића, наводно да је био у сржи екумениста мада је то претеривање већ је више политички угађао својим саборцима из Словеније (где је створен ЗБОР) и Хрватске, што не значи да је био за универзалну религију или заједничку духовну заједницу.
Мислим да се само ради о поштовању других и њихових верских уверења
Рецимо, Свети Сава се састајао са папским кардиналима, политички их поштовао и разговарао, али је духовно анатемисао ту папску јерес (као лажно учење).
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 24.5.2019. 16:21

"независни" хришћани

Kad to kažem, podrazumevam da ne pripadam nijednoj nominalnoj crkvi (čitaj sekti).

Све то (у вези Антихриста који је рођен од блуднице из племена Данова и који ће бити светски владар задње 3,5 године пред крај) има у оним књигама које наведох и линковима, само треба отворити.

Ja sam pitao gde to piše u Svetom Pismu, a ne u drugim knjigama. A ovo što si naveo je samo njihovo mišljenje i ništa više od toga. A evo ja ću izneti moje neko mišljenje što se Čoveka bezakonja (Antihrista) tiče, ja mislim da je to glavom i bradom papa Jovan Pavle Drugi koji će ustati iz bezdana i zadiviti svet. Ako neko hoće objašnjenje moje teorije nek se javi da ne davim dalje na ovoj temi.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1402
Приступио: јул 2015

Порука M-91 7.9.2019. 0:46

http://www.politika.rs/sr/clanak/437283/Mugabe-umro-u-96-godini

Умро је велики пријатељ србије и нашег народа, бивши председник Зимбабвеа Роберт Мугабе и човек који је уз Кину једини био уздржан у УН-у по питању срамних и ничим заслужених санкција СРЈ 1992.

Слава му и хвала.
Србија нема алтернативу!
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 72 гостију