srpskinacionalisti.com

Република Српска

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2289
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Република Српска

Порука Српски родољуб 18.2.2019. 21:11

Већина форумаша зна да волим да читам старе, архивиране вести. Свашта ископам. Нашао сам анализу једног човека, из 1999. године. Баш када је потписан Кумановски споразум. Човек је детаљно упоредио споразум који је нуђен у Рамбујеу, и текст Резолуције 1244. Човек се потписао као Ђорђе Каран. Текст, тј. анализу је поставио 9. јуна 1999. године. Имајте у виду да је тада мало ко користио интернет, у то време је то била привилегија малог броја људи...

http://www.yurope.com/kosovo/arhiva/kosovo-9/0077.html
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 18.3.2019. 6:43

Прекосутра ће тзв. суд у Хагу изрећи правоснажну пресуду првом председнику РС Радовану Караџићу. Не очекујем ништа позитивно. Или ће потврдити казну од 40 година робије, или ће је преиначити у доживотну.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1201
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 20.3.2019. 17:20

Први председник Републике Српске, др Радован Караџић, добио је данас доживотни затвор у другостепеној пресуди. Како то, када он није био "комуњара" попут Милошевића (не сећам се да је Република Српска имала комунистичке симболе у употреби који су се овде Слободану замерали), а и Српску су "створили Американци"? Полако али сигурно ће се ићи ка њеном гашењу, први председник и начелник ГШ осуђени на доживотне...
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4109
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 20.3.2019. 18:14

Како то, када он није био "комуњара" попут Милошевића

САД су 1992-1995. су најактивније подржавале муслимане у БиХ, из својих интереса.
А зашто је дошло до тога, то упитај Преподобног, који је тада водио политику какву је водио.

Што се тиче "суда" и његове "пресуде", па то је свакоме било јасно још када су похапшени на колико ће бити осуђени и не видим чему неко чуђење.
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 20.3.2019. 18:18

Зорад ::Што се тиче "суда" и његове "пресуде", па то је свакоме било јасно још када су похапшени на колико ће бити осуђени и не видим чему неко чуђење.

Ништа мене не чуди, све је јасно као дан у вези са Радовановом пресудом (али и других). Само алудирам на свакакве тврдње које су се у скорије време могле прочитати на форуму.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 20.3.2019. 18:33

Ја свакако нисам заговорник тезе да су САД створиле Републику Српску, ако си на то мислио (мада је тачно да никада нису дали ни да се "друга страна" превише размахне).
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 20.3.2019. 18:53

Зорад ::Ја свакако нисам заговорник тезе да су САД створиле Републику Српску, ако си на то мислио (мада је тачно да никада нису дали ни да се "друга страна" превише размахне).

На то сам мислио, али не и на тебе, јер те будалаштине никада ниси ни писао.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 20.3.2019. 19:17

Мени искрено није јасно зашто су Караџић и Младић пристали да учествују у тој фарси од суђења. Требали су одмах на почетку да кажу да не признају тај суд, и да одбијају да износе било какве аргументе... Казна би била иста као сад. Хаг је пародија правосуђа, не доносе се пресуде на основу доказа. Политика ту одлучује!

Лепо је рекао један познати адвокат: "Тражити од Хага правду је као да уђете у јавну кућу и тражите невину девојку!".
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 20.3.2019. 20:07

Српски родољуб ::Мени искрено није јасно зашто су Караџић и Младић пристали да учествују у тој фарси од суђења. Требали су одмах на почетку да кажу да не признају тај суд, и да одбијају да износе било какве аргументе... Казна би била иста као сад. Хаг је пародија правосуђа, не доносе се пресуде на основу доказа. Политика ту одлучује!

Лепо је рекао један познати адвокат: "Тражити од Хага правду је као да уђете у јавну кућу и тражите невину девојку!".

Све то о чему ти пишеш је тачно, надам се да нема никога од нас који верује у супротно. Хашки трибунал је обична пародија од суда, притом, што је за нас најгоре - антисрпска. Међутим, шта су Караџић и Младић (додао бих нпр. и Милошевића) могли да ураде? Није баш лако у судници слушати очигледне лажи и измишљотине. Учинили су онолико колико су могли, бранили су се професионално од потпуно измишљених правних конструкција (фамозни "удружени злочиначки подухват"), политичких кривичних дела (геноцид), у суду који је основан мимо Статута ОУН и у којем важе давно превазиђена начела кривичног поступка (reformatio in peius тј. "преиначење на горе", управо ово што је учињено Радовану). Остаће обимна документација која ће кад-тад моћи да послужи како домаћим, тако и страним правницима да се позабаве свим лажима и подвалама тог суда. Оно што је, макар са моје тачке гледишта, најважније, јесте да ми Срби, са обе стране Дрине истрајавамо на истини! За нас Караџић, Младић, Толимир, Милошевић и сви остали политички или војни српски лидери - жртве хашких монструма - морају да буду хероји, а не ратни злочинци, без обзира на све мане које су имали. Уколико ми поклекнемо и прихватимо њихове измишљене конструкције - пропали смо, а бојим се да ће притисак на (поготово) Републику Српску бити све већи, будући да су две најзначајније фигуре босанскохерцеговачких Срба осуђене на доживотну робију...
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 20.3.2019. 20:15

Српски родољуб ::Мени искрено није јасно зашто су Караџић и Младић пристали да учествују у тој фарси од суђења. Требали су одмах на почетку да кажу да не признају тај суд, и да одбијају да износе било какве аргументе... Казна би била иста као сад. Хаг је пародија правосуђа, не доносе се пресуде на основу доказа. Политика ту одлучује!

Да, ово си у праву. Самим тим што си пристао да учествујеш у тој фарси, значи да си их на посредан начин признао и у извесној мери легитимизовао.
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6401
Приступио: мар 2006

Порука Коста 20.3.2019. 20:57

- треба сазвати заiедничку седницу Скупштине Србиiе и Скупштине Републике Српске и одбацити све пресуде Хашког трибунала.
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2727
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Порука Zola 20.3.2019. 22:00

Наравно сад ће да се јаве Ивица Дачић,Палма и ови жути пребези који су сад у СНС да осуде пресуду Трибинуала који су иначе 2008 испоручили Радована.

Сад је генерално касно за све те причице,јбг ми смо све те наше људе испоручивали због обећања неке лове једина ствар која би сад имала смисла је да се похапси цела булумента која је слала наше људе у Хаг и да се осуде на робије од једно 500 године почев од Ђинђићеве владе,преко Коштунице који је испоручио 90% свих,па до Тадића закључно са деловима садашње владе који су били и код БоТе,Палма, Дачић итд.. Јбг знамо да се то неће десити него ћемо да кукамо на неправду а свега овога не би било да смо ми сви били једниствени по питању Хага тј да је бар 80% било против да смо их отерали у к**** али ономад преко пола је хтело да преда наше због пара а добили су уместо пара курчину..
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2851

Порука Republikanac 21.3.2019. 0:44

Зорад ::САД су 1992-1995. су најактивније подржавале муслимане у БиХ, из својих интереса.
А зашто је дошло до тога, то упитај Преподобног, који је тада водио политику какву је водио.

Ма наравно, све би било другачије само да је „Преподобни“ био некаква мушка верзија Весне Пешић.

Радован Караџић био би омиљени гост у Белој кући.

Амери би подржали независну РС и то на барем 70 посто територије авнојевске БиХ.

Бомбама и осиромашеним уранијумом би били засути Хрвати и муслимани а не Срби.

Да, тако то виде жилкоисти и остала банда. Влажни снови трају им ево већ скоро па три деценије...

ПС: .ебига, сваки пут кад помислим да је наш Жути Жилко достигао лимит сопствене глупости он ме непријатно изненади. .ебе га Баба Роска у мозак па ваљда зато...

ПС2: Не слажем се да се наши нису требали бранити у Хагу. Требали су. Барем се чула истина о рату. Замислите да се Слоба није бранио. Или Радован. Још би им прикачили геноцид гори од оног Хитлеровог и ко зна шта још...
Жилко, пуши га!.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 21.3.2019. 8:46

ПК
Аватар
Atreid
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 546
Приступио: јун 2004

Порука Atreid 21.3.2019. 13:10

"Srpski narod i ja zajedno sa njim smo već pobedili. Republika Srpska je stvorena, a srpski narod slobodan je u vlastitoj državi. Žrtva koju ja podnosim je manja od drugih. Hiljade i hiljade mladića je svojim životima izgradilo Republiku Srpsku. Mnogi su postali ratni invalidi. Najveće žrtve su podnele majke, čiji su sinovi, najčešće sinovi jedinci, dali život za slobodu srpskog naroda. To su istinske žrtve", preneo je Sladojević reči Karadžića, sa kojim je, navodi, posle presude razgovarao oko pola sata.
SMUK :: пре потопа инцест је био дозвољен јер није било мутације коју су спречавали препотопни животни услови.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 12 гостију