srpskinacionalisti.com

Република Српска

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2851
Приступио: феб 2014

Re: Република Српска

Порука Republikanac 13.2.2019. 2:58

Србски ратник :: Да ли си знао да је Милошевић прихватио оно што је нуђено у Рамбујеу? Ако ниси знао, онда знај да је резолуција 1244 исто (у ствари, у неким елементима и горе) што и споразум у Рамбујеу.

Родољубе, са неким ко изјави овако кардиналну глупост свака даља дискусија је обесмишљена...
Жилко, пуши га!.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2281
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 13.2.2019. 3:36

...
Последњи пут изменио Српски родољуб дана 13.2.2019. 3:40, измењено укупно 1 пут.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 13.2.2019. 3:39

Републиканац, да ли је по теби војна неутралност одржива? Неки сматрају да није. Знам да си више пута поновио да би улазак у НАТО била највећа срамота. Али, да ли би пристао на улазак у случају да нам понуде нешто заузврат? Рецимо ту поделу Косова, и веће надлежности Републици Српској.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 13.2.2019. 4:26

Ма понудиће нам к**** и то тврд. Пусти те приче о "нуђењу", на то се ложе само кретени...

Неутралност, него шта. Ми другог избора немамо.
Жилко, пуши га!.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1639
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 14.2.2019. 20:13

Republikanac ::
Србски ратник :: Да ли си знао да је Милошевић прихватио оно што је нуђено у Рамбујеу? Ако ниси знао, онда знај да је резолуција 1244 исто (у ствари, у неким елементима и горе) што и споразум у Рамбујеу.

Родољубе, са неким ко изјави овако кардиналну глупост свака даља дискусија је обесмишљена...

Знам да те истина нервира, друже, али схвати да игнорисањем истине и чињеница нећеш ништа постићи. Колико год негирао, чињенице и истина остају исти, свиђало се то теби или не. :wink:
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 15.2.2019. 1:33

Србски ратник ::Знам да те истина нервира

Не нервира ме истина већ лупетања...
Жилко, пуши га!.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1639
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 15.2.2019. 3:40

Republikanac ::[

Не нервира ме истина већ лупетања...

И мене исто.

Него, реци ми, где си у мом писању видео то ,,лупетање"?? Јел знаш шта је садржавао споразум у Рамбујеу гледе Косова? А јел знаш шта је садржавала резолуција 1244?
Ајде, мајке ти, реци ми где ти ту видиш неку разлику? У ствари, ево видим ја- по Рамбујеу Србији се ипак нуди да Косово буде, са великом аутономијом, у саставу Србије тј. СРЈ, док по кумановској капитулацији, Србија и њене снаге морају хитно да се повуку са Косова, а оно прелази у руке ,,међународних снага" тј. НАТО пакта. Резолуција 1244 то озваничава, дакле, то је предаја Косова у руке НАТО-а, док се ,,не нађе коначно решење за статус Косова".
То ти све, дакле, пише у резолуцији 1244, наравно ако си је икад у животу прочитао, али ако си се о њој информисао преко Злободанових медија или са митинга СПС-а из деведесетих, онда могу да схватим да о њој појкма немаш.

Ту предају Косова, тај трагичан губитак, ви сте прогласили ,,највећом србском победом". Шта рећи за то лудило...
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1402
Приступио: јул 2015

Порука M-91 15.2.2019. 20:30

Србски ратник ::Ту предају Косова, тај трагичан губитак, ви сте прогласили ,,највећом србском победом". Шта рећи за то лудило...

Реално, постојала су само два избора:

1. да се потпиише Кумановски споразум 1999.

2. или да се ратује једно 10 година против НАТО-а, уз стравична разарања и до последњег човека, ко у Северном Вијетнаму. Знајући наш народ, никад не бисмо пристали на то. Зато је Слоба изабрао Кумановски споразум. :wink:
Србија нема алтернативу!
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4099
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 16.2.2019. 10:47

1. да се потпиише Кумановски споразум 1999.

А да се рецимо капитулирало и пре рата у Рамбујеу?
Опет би појели говно, али макар не би били разбуцани бомбама и запрашени осиромашеним уранијумом....

2. или да се ратује једно 10 година против НАТО-а, уз стравична разарања и до последњег човека, ко у Северном Вијетнаму. Знајући наш народ, никад не бисмо пристали на то. Зато је Слоба изабрао Кумановски споразум. :wink:

Ма јел могућно да не би пристале оне старкеље које су у зиму 1999 на свим митинзима арлаукали на сав глас како не дамо Косово и црвени војвода, који је пенио како Шиптара бити неће...
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 16.2.2019. 11:07

Зораде, највећи проблем је тај што су нам намерно понудили такав споразум, очекивали су да нећемо прихватити. То су изјавили и многи страни новинари тада. Искрено, и да смо га прихватили, ја сумњам да бисмо сачували цело Косово и Метохију у саставу Србије. Дошло би до поделе. Једино што бисмо могли узети више, јер се Срби не би иселили са Космета, и не бисмо давали Прешево као што Психо намерава да учини...
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 16.2.2019. 11:16

Искрено, и да смо га прихватили, ја сумњам да бисмо сачували цело Косово и Метохију у саставу Србије. Дошло би до поделе. Једино што бисмо могли узети више, јер се Срби не би иселили са Космета, и не бисмо давали Прешево као што Психо намерава да учини...

Па мало ли је и то у односу на то како се ситуација развијала после?
Свакако би били у повољнијој позицији него данас.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 16.2.2019. 11:19

Види, ја никада нисам искључивао поделу Косова. Пошто знам да у скорије време нећемо Шипце протерати, онда да се окренемо реалности, да извучемо оно што се може извући... Све је боље него чиста капитулација. Могла је Америка понудити поделу Косова, након 2000. И сам знаш да су са њима били врло добри односи тамо негде до 2006... Север Косова, без давања Прешева и Бујановца...
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 16.2.2019. 11:24

Не бих ни ја имао ништа против поделе, али када би се успоставили неки јасни критеријуми, који би онда важили и за Републику Српску. Али напросто немам поверење у политику ове власти, која је и мимо косовског питања капитулантска по свему осталом.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 16.2.2019. 11:27

Зорад ::Не бих ни ја имао ништа против поделе, али када би се успоставили неки јасни критеријуми, који би онда важили и за Републику Српску. Али напросто немам поверење у политику ове власти, која је и мимо косовског питања капитулантска по свему осталом.

Апсолутно. Не треба очекивати да ће Вучић учинити ишта корисно. Свој пораз ће представљати народу као "велику победу". Очекуј након тога и свечани митинг поводом "победе". Рекао сам горе да бих без обзира на прошлост подржао и тај улазак у нато, под условом да нам се понуди поштена подела Космета, и веће надлежности Републици Српској... Верујем да и ти слично размишљаш?
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 16.2.2019. 11:35

Напослетку, ништа нас неће спречити да у будућности ако се околности окрену у нашу корист све то вратимо.
Али проблем је што НАТО не нуди апсолутно ништа нама на корист.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 69 гостију