srpskinacionalisti.com

Република Српска

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2286
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Република Српска

Порука Српски родољуб 30.1.2019. 18:51

Sudija sprema oslobađanje Mladića i Karadžića!? http://mondo.rs/a1162920/Info/Ex-Yu/Rad ... esudu.html

Ово је пренела "Слободна Далмација". Ја лично не верујем да је овако нешто могуће, па све и да тај Антонети планира то. Знамо ко стоји иза ове пародије правосуђа.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1641
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 5.2.2019. 12:41

Причао сам са једним човеком који је то чуо од озбиљних официра (наших) из Републике Србске да, уочи пада Крајине, одлазе србски официри код Караџића који је играо шах и кажу му да Крајина пада, а Караџић каже ..Ми ту ништа не можемо, то је тако договорено са шефом". А ,,шеф" је Злободан Милошевић.

Ето, ко је он био. Ко не схвати да је он био већи злотвор србског народа и од Немаца и Американаца, тај не схвата ништа. Лик је буквално трговао са судбином србског народа деведесетих.

А неки идеолошки лудаци би овде да му дижу споменике по Србији иако их је реално заслужио али у Хрватској а не у Србији. Одмах поред Туђмана, Хрвати треба да ставе и Злободана.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 5.2.2019. 13:07

Какав год да је био Милошевић, није му било место у Хагу. Велика је срамота што је изручен таквом суду, и то на Видовдан. Иако је речено да га неће слати тамо. Али, то копиле је две године касније стигла казна. Скончао је к'о куче...

Смрдо, прочитај овај текст. Аутор је Георги Сенгалевич, млади функционер и посланик партије "Атака". :wink:

http://www.vestnikataka.com/?module=dis ... ormat=html
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 6.2.2019. 12:13

Знаш колико ме брига шта пишу твоја бугарска фашистичка сабраћа из ,,Атаке"?? То су иовако смешне групације у Бугарској која се чврсто (и паметно) држи линије ЕУ и НАТО.

Што се тиче Злободана- он је био велика несрећа и уништитељ србскога народа. Само, није само он крив, не смемо то заборавити никада. Велике је одговорност и на нама самима што смо једну такву будалу, лудака и фанатика изабрали да нам у тренутку пада комунизма буде ,,национални вођа".

Промашили смо цео век због те грешке. Време је да нешто научимо из прошлости.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 6.2.2019. 12:28

Атака није фашистичка партија. Нешто си помешао. Њихов лидер је био у Русији на прослави Дана победе. Бугарски националисти су као што сам рекао против нато и еу! Владајући ГЕРБ је исто као СНС код нас. Нема разлике.

Милошевића одавно нема. Не знам што си толико оптерећен њиме? Вучић води 100 % прозападну политику. Русофилство је само маска. Увешће Србију у нато. Можеш бити задовољан и спокојан.

Ти си до јуче био функционер СРС. Не тако давно имао си дијаментрално супростављене ставове. За пар година ћеш опет, и тако у круг.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 6.2.2019. 12:55

Српски родољуб ::Атака није фашистичка партија. Нешто си помешао. Њихов лидер је био у Русији на прослави Дана победе. Бугарски националисти су као што сам рекао против нато и еу! Владајући ГЕРБ је исто као СНС код нас. Нема разлике.

Ко год да су, немају подршку код народа Бугарске за ту своју анти-ЕУ и анти-НАТО руску причу. Стратешки избор Бугарске је јасан.

Но, опет ти кажем, брига ме за Бугаре и Бугарску и шта њихови политичари кажу, ми треба да гледамо себе. Они гледају њих и њихове инттересе и брига их за нас. Тако и ми треба да се понашамо, а не да глумимо неко лудило.

Милошевића одавно нема. Не знам што си толико оптерећен њиме?

Злободан је одговоран за 90% проблрма које Срби и данас имају. Многе ствари које нам се данас дешавају су поскедица те политике коју је он водио.
На крају, његови наследници и његова странка и данас владају у Србији.
Вучић води 100 % прозападну политику. Русофилство је само маска. Увешће Србију у нато. Можеш бити задовољан и спокојан.

А која је, по теби, алтернатива томе? Окружени смо НАТО пактом, човече, са свих страна, зар не видиш да нема алтернативе?
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 6.2.2019. 13:14

Ја говорим кога подржавају бугарски националисти. И стојим иза свега што сам рекао. Не говорим ово напамет.

И ја могу рећи да је масонска династија Карађорђевић наша највећа несрећа, многи проблеми су настали због њих. Нарочито због краља званог Аца Паликућа...

Ја сам врло добро свестан у каквој смо ситуацији. Војна неутралност би била најбоља опција. Не видим зашто би то био проблем? Али, знам да ће нас Вучко увести у нато, тако да није битно шта ја желим.

Није ти неки аргумент што Слобини наследници владају данас. Па, ево и у Црној Гори су исти људи који су до 1997. водили просрпску политику.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 12.2.2019. 20:25

Српски родољуб ::Ја говорим кога подржавају бугарски националисти.

Није национализам нужно повезан са снти-ЕУ и анти-НАТО ставом. Према томе, није свако у Бугарској који је против њих националиста. Можда се назива тако, али није то једино меродавно.
Данмашња Бугарска, њена власт, води врло јаку националну политику, а то нема никакве везе са њиховим стратешким геополитичким опредељењима.
И ја могу рећи да је масонска династија Карађорђевић наша највећа несрећа, многи проблеми су настали због њих. Нарочито због краља званог Аца Паликућа...

Ма какви твоји ,,масони", и остале глупости, југословенска идеја је тада била доминатна међу Србима, Срби и елита али и народ били су загрижени за то, чак се може рећи да је југословенство логичан наставак србског национализма и тежње за ослобођењем и уједињењем Срба и других јужнословенских народа. Кривити само Александра за то је тешка глупост.

А кад ја кажем ,,Злободан је крив", то уопште не значи да умањујем одговорност нас Срба што смо у великој мери следили тог лудака, подржавали га и што га и данас сматрају некаквим ,,херојем" а човек је био наша велика национална несрећа.
Војна неутралност би била најбоља опција. Не видим зашто би то био проблем?

Да би имао војну неутралност, мораш да имаш две велике силе које су супростављене па ти онда, као војно неутралан, да балансираш међу њима. Ми овде на Балкану то немамо, ми овде имамо само једну доминатну силу (НАТО), она је та која доминира Балканом, а са тим се слаже и Русија која је њој препустила Балкан и која овде више (сем у пропагандном неком смислу) неће више ништа да тражи.
Тако да, чини се да баш неке алтернативе немамо.
Па, ево и у Црној Гори су исти људи који су до 1997. водили просрпску политику.

Никад ти људи нису водили ,,просрбску политику", они су водили само политику своју, за себе, своје интересе, привцилегије, за своју власт. Злободан је исто тако радио, сви његови људи су тако радили, а и сада раде.

Иначе, да ли си знао да је Злободан водио ,,прозападну политику"? Да ли си знао да је Милошевић прихватио оно што је нуђено у Рамбујеу? Ако ниси знао, онда знај да је резолуција 1244 исто (у ствари, у неким елементима и горе) што и споразум у Рамбујеу.
Дакле, Злободан је водио ,,прозападну политику".
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 12.2.2019. 20:38

Данашња бугарска власт је популистичка, исто као и СНС. Огромна незапосленост је у Бугарској. ГЕРБ је копија СНС-а, или обрнуто. Воде се велики антивладини протести, исто као и код нас против Вучића. Ти мислиш да је довољно само бити у НАТО, и да ће то решити све проблеме?! Грешиш, веома грешиш... Највећи број људи бежи из Бугарске, траже срећу у другим земљама, и то најквалитетнији део становништва.

А шта су твоји Карађорђевићи урадили корисно?! Дошли су на власт крвавим путем, зверски су убили краља Александра и краљицу Драгу. Краљ Александар је био немилосрдан према свом рођеном деди, краљу Николи, забранио му је повратак у домовину. Спроводио је терор у Црној Гори, доста недужних људи је на правди Бога побијено. Да не говорим какав је терор владао у Македонији и Хрватској. Државни терор је само провоцирао насиље ВМРО-а, због његове сулуде политике је настао и усташки покрет! Они су посејали то семе зла, ту мржњу међу Словенима! А да не говорим колико је српски народ тешко живео, многи су умирали од глади! И само због тога су комунисти имали упориште у неким деловима земље. Јачање комуниста је такође била последица, а не узрок.

Понављам, не мораш бити забринут. Вучић уводи Србију у НАТО, то ће се десити онога тренутка када дође до разграничења са Косовом, и до те размене територија. Тада ће добити нови задатак, а то је улазак у алијансу. Да ми је неко причао да ћеш дојучерашњи радикали као што си ти бити заговорници уласка у алијансу никада не бих поверовао....
Лепо је рекао Зорад, Хитлер ма колико је био грозан, нудио је макар нешто. НАТО не нуди баш ништа. Нити поштену поделу Косова, нити веће надлежности Републици Српској.

Ђукановић је до 1997. водио политику заједништва са Србијом. Управо је он био против тога да се ЦГ одвоји 1992. године. Ја сам се овде осврнуо да су на власти исти људи. Исти они који су те 1991. предводили напад на Дубровник. Тако да те не треба чудити што су код нас исти људи који су владали током деведесетих година...

Врло добро знам све око Рамбујеа, и касније резолуције 1244. Чак је Шаиновић изјавио да су предлагали да СРЈ уђе у НАТО, јер су мислили да ће тако сачувати Косово. Био је интервју у Куриру.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 12.2.2019. 21:04

Српски родољуб :: Ти мислиш да је довољно само бити у НАТО, и да ће то решити све проблеме?! Грешиш, веома грешиш...

Не, наравно да не мислим то. Унутрашње уређење и проблеме неће решити чланство у НАТО. Нити било где другде. За унутрашње уређење задужени су људи који воде ту земљу и сам народ на крају.
Неће ти НАТО решђити ни економске проблеме, ни корупцију, нити било шта. Нити НАТО занима да се бакће таквим стварима. То је до нас свих, Срба, Бугара, Румуна и осталих балканских народа.

Ја сам овде, међутим, говорио о спољнополитичком моменту, не унутрашњем.
А шта су твоји Карађорђевићи урадили корисно?!

Нису они ,,моји" и нисам их бранио. Свакако да су имали доста грешака и доста мана, али ипак су знали да избалансирају са великим силама и да Србима створе државу, какву-такву, али су је створили. Јесте да смо много страдали, али иза тога је ипак био некакав резултат. Злободан је на пример уништио и државу, и народ и економију, довео нас до тешкле беде, плус смо толико страдали да демофраски данас стојимо јако лоше, тј. најгоре у својој историји.
због његове сулуде политике је настао и усташки покрет!

Усташки покрет није настао због Александра, то је био хрватски националистички покрет који своје корене има у идеологији Анте Старчевића и хрватских франковаца. Историјски је нетачно рећи да су усташе настале због Александра.
Да ми је неко причао да ћеш дојучерашњи радикали као што си ти бити заговорници уласка у алијансу никада не бих поверовао....

Види, ја размишљам. Човек који размишља кад схвати неке ствари, кад увиди чињенице, неће да се и даље држи погрешних ставова зарад неке ,,доследности".

Ја тебер позивам да размишљаш, логички те питам која је нама алтернатива, која нам је друга опција, зашто избегаваш то логично питање? Да будемо неутрални, између кога, кад су овде сви у НАТО, кад је ово њихова зона утицаја, кад чак и Русија то признаје као неоспорну геополитичку чињеницу?
И бшта, сви около нас у НАТО, само ми нисмо а то значи да су сви остали изнад нас и могу да нас шутирају како ко хоће.

Не, нисам ја тај који каже да ми по сваку цену требамо ући, али кажем да ми треба да видимо шта се добија а шта се губи тиме, али стварно а не на нивоу неке пропаганде и рекла казала. Дакле, шта довјамо, и шта губимо тиме, а не да вечито ми нешто свима контрирамо и бијемо битке за не знам кога и не знам чије интересе.
Лепо је рекао Зорад, Хитлер ма колико је био грозан, нудио је макар нешто. НАТО не нуди баш ништа.

САД и НАТО су деведесетих Југославији нудили много тога (исто што и другима, у суштини, што и Бугарској и Румунији, то и нама). Захваљујући том Злободану кога не знам зашто хвалиш, Југославија је све одбила, ништа није прихватила, инатила се до краја, на крају смо сведени у ове границе и ову ситуацију.
Дакле, то ти је то.
Нити поштену поделу Косова, нити веће надлежности Републици Српској.

Одакле ти то знаш, ко ти је то реко?
Ђукановић је до 1997. водио политику заједништва са Србијом. Управо је он био против тога да се ЦГ одвоји 1992. године. Ја сам се овде осврнуо да су на власти исти људи. Исти они који су те 1991. предводили напад на Дубровник. Тако да те не треба чудити што су код нас исти људи који су владали током деведесетих година...

Ово сам објаснио, да се не понављам.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 12.2.2019. 21:13

Видиш, под Карађорђевићима се исто тако ужасно живело. А гле чуда, нисмо били под санкцијама. Имали су само користи бахати чиновници, жандарми, а обичан народ је умирао од глади. Та глад, сиромаштво је управо довела до јачања комуниста у неким крајевима земље. Шта мислиш зашто су баш у Црној Гори били толико јаки. Управо јер се тамо најгоре живело, и јер је репресија била ужасна....

Богу хвала то куче је стигла заслужена казна 1934. године.

Ја верујем да ће проћи још 20 и више година, а ти ћеш и даље причати како је Милошевић одговоран за све и свашта. Види овако, након 2000. године одговорност за стање у држави сноси само актуелна власт. За данашње стање није рецимо крив Тадићев режим, него искључиво Вучић....

Ја сам ти своје рекао. Нека НАТО понуди нешто, па ћемо размислити. Можда и ја тада променим мишљење. Минимум минимум је подела Косова, без давања Прешева, и веће надлежности Републици Српској...Врло добро ми је познато да су сви око нас у нато. Али, с ким бисмо ми то ратовали? Једино су Шиптари проблем....

Опет се враћаш на 1990. годину и Милошевића. Окрени се садашњости, шта НАТО данас нуди?! Мађарска је имала сјајне односе са Америком, па је у НАТО ушла 1999. Бугарска и Румунија тек 2004. Албанија и Хрватска 2009. Зашто њих не примише одмах те 1990. године?!
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 12.2.2019. 21:37

Српски родољуб ::

Види, ово твбоје пљување по Карађорђевићима и величање убица краља Александра превазилази све границе, тако да то извини али нећу ни коментарисати.
Осврнућу се само на ове друге делове:

Види овако, након 2000. године одговорност за стање у држави сноси само актуелна власт. За данашње стање није рецимо крив Тадићев режим, него искључиво Вучић..

Тачно, слажем се. Па ја колико се сећам нисам уопште рекао да су ови после Злободана били не знам шта добри, нисам их ништа нарочито хвалио, а имао бих свашта љима да замерим. Итекако.
Но, код поредимо њих и Злободана, он је дефинитивно био много веће зло. По Србе и србске интересе много погубнији.
Ја сам ти своје рекао. Нека НАТО понуди нешто, па ћемо размислити. Можда и ја тада променим мишљење. Минимум минимум је подела Косова, без давања Прешева, и веће надлежности Републици Српској...Врло добро ми је познато да су сви око нас у нато. Али, с ким бисмо ми то ратовали? Једино су Шиптари проблем....

После свега, нисмо у тој позицији да ми одређујемо шта ће они нама да нуде, ваљда ти је то јасно? Једино је да ми чујемо шта нуде, ал стварно а не шта се пласира преко медија, па да онда као народ и држава проценимо колико нам то одговара и колико је сагласно са нашим интересима.

Али да им ми постављамо минимуне и максимуме, то не може. Не би ти то ни Руси дозволили, а камоли НАТО.
Опет се враћаш на 1990. годину и Милошевића

Да, зато што је то био кључни моменат, тад се много нудило. А не ти прокоцкаш све то, супроставиш се НАТО-у на сваком пољу, још уђеш и у војни сукоб са њима и после очекујеш да те гледају другачије, још да ти праве уступке. Па то тако не иде, тако се не води политика нигде.
Тако раде будале типа Злободана. Па још лаже Шаиновић да су нудили да уђу у НАТО, али нису хтели да их приме. Која глупост.

Елем, кључни тренутак је веома битан. Кад не искористиш кључни тренутак, после мораш да се прилагођаваш датим ситуацијама, па чак и да нешто прогуташ., да нешто друго добијеш.
Мађарска је имала сјајне односе са Америком, па је у НАТО ушла 1999. Бугарска и Румунија тек 2004. Албанија и Хрватска 2009. Зашто њих не примише одмах те 1990. године?!

Није битно кад су их примили, битно је да су се они одмах стратешки оријентисали ка НАТО-у. Ступање у НАТО не долази одмах, то ти је као неки процес, бла, бла, бла.
И ми да смо пристали да уђемо у НАТО или ЕУ још на почетку деведесетих, не би вероватно одмах ушли, него касније.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 12.2.2019. 21:46

Опет се вртимо у круг. Прошло је доста година. Ја сам за то да се вратимо у садашњост. Дакле, ово није 1990. година, него 2019. Дај да видимо шта данас можемо урадити, у оваквој ситуацији. Могу и ја сада као папагај понављати да је Македонија од 1990. водила проамеричку политику, па су имали конфликт са Шиптарима 2001. године. И гле чуда, оружје им нису дали Американци, већ Украјинци и Бугари...
Исто тако бих ја сад могао понављати да не би било усташа да није било диктатуре краља Аце.

Нисам ја рекао да ми требамо постављати минимум-минимума. На њима је то да понуде. Ја говорим да би у том случају већина српског народа прихватила улазак у алијансу, без обзира на прошлост. А како овако да прихвате, кад се не нуди ама баш ништа?! Нити та подела Косова, о већој надлежности Републици Српској да и не говоримо...

Проблем је што ће нас Психо увести тамо, а да нам се неће ништа понудити. Скоро су његови аналитичари причали на ПИНКУ како ће нам нато понудити да се одрекнемо Русије, у за мену за чланство у алијанси, још кажу ће нам дати РС. То су глупости, приче за замајавање народа. Ал, очигледно да је улазак у нато известан, па тако желе да припреме наивни народ који верује у све што им се сервира са малих екрана.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1405
Приступио: јул 2015

Порука M-91 12.2.2019. 23:17

НАТО у блато. :wink:

А што се тиче тога шта НАТО мафија тражи од Србије: тражи признање Косова, Санџака, Војводине, те унитарну БиХ. Тек тако уништена Србија и унитарна БиХ могу у НАТО.
Србија нема алтернативу!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 13.2.2019. 1:52

Ратниче, хајде нам сад ове образложи зашто Србија треба да уђе у нато алијансу. Један од аргумената ти је тај што смо окружени нато чланицама. Ок... Имамо још таквих примера у Европи да неке земље нису чланице натоа, а да њихови суседи јесу. Каква нам опасност по теби прети уколико одлучимо да не уђемо тамо? Које су економске предности? Вероватно ћеш поменути већи прилив страних инвестиција, пошто ће им наше чланство бити сигнал да смо стабилна земља?
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 5 гостију