srpskinacionalisti.com

Чавезов наследник Мадуро победио у Венецуели

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2727
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Re: Чавезов наследник Мадуро победио у Венецуели

Порука Zola 27.1.2019. 7:51

Нема ништа ни од државног удара ни од грађанског,а фактори су следећи најпре што је апарат насиља Венецуеле лојалан и што Венецуелу подржавају Русија и Кина..А наслушаћемо се свакјаквих глупости како сваки дан помре по милион Венецуеланаца па и овде неку будалаштину сам горе прочитао е пази ни мање ни више него 4.5 милиона Венецуеланаца већ отишло ваљда у рај какав је Бразил или Колумбија. :lol: Ово ће бити покушај као у Ирану,Турској,трешће се мало неке будале ће да страдају и све ће се наставити даље..
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6401
Приступио: мар 2006

Порука Коста 27.1.2019. 15:06

- Мадуро ће се одржати исто као и Асад.

- а оваi наш Републиканац, наравно, iеде говна са америчке позициiе.

- давно сам рекао: Републиканац-Американац...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1409
Приступио: јул 2015

Порука M-91 27.1.2019. 15:45

Zola ::Венецуеланаца већ отишло ваљда у рај какав је Бразил или Колумбија. :lol:

У односу на распалу Венецуелу (коју су ојадиле локалне комуњаре а не Американци), чак су и фавелашки Бразил те наркодилерска Колумбија рајеви на земљи.
Барем имају какве-такве плате и шта да једу. :wink:
Србија нема алтернативу!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2304
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 27.1.2019. 15:55

Да не буде забуне, не подржавам проамеричку опозицију. Јасно је да Американци желе своје марионете на власти. Али, све ово се не би дешавало да се власт одговорније понашала, да није радила то што је радила. Незадовољство народа постоји, и управо то користи Запад.

Венецуела није била под санкцијама као СРЈ. За овакво стање крива је актуелна власт...
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 27.1.2019. 16:11

Српски родољуб ::Али, све ово се не би дешавало да се власт одговорније понашала, да није радила то што је радила. Незадовољство народа постоји, и управо то користи Запад.

Венецуела није била под санкцијама као СРЈ. За овакво стање крива је актуелна власт...

Паразити, вируси и бактерије увек нападају само слабе и болесне, без имунитета. :wink:
Србија нема алтернативу!
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3862
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Порука origin 27.1.2019. 16:51

Социјализам не функционише , доказано већ милион пута кроз разне историjске периоде.
Али сваки пут се изнова роде будале које игноришу реалност и комплетну људску историју.
Венецуели не гине грађански рат да ли сада да ли за неколико година небитно , јер крајње исходиште било кога социјалистичког раја је увек исто , тотални крах система.
А штета , тако богата земља природним ресурсима и до пре коју деценију тако перспективна и прогресивна.
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 27.1.2019. 17:04

origin ::А штета , тако богата земља природним ресурсима и до пре коју деценију тако перспективна и прогресивна.

Има доста тога и у (не)квалитету становништва. Већину становника Ј. Америке, па тако и Венецуеле чине разноразни мешанци (да не кажем Цигани :mrgreen: ) са просечном интелигенцијом IQ 80-90.

Услед тога, природно настају велике друштвене и економске разлике, а тиме и прилике за свакојаке сукобе, буне и националну подељеност.
То наравно здушно користе спољне силе типа САД, ММФ и сл. а кад се на то дода погубан комунизам - ето ти пакла на Земљи. :wink:
Србија нема алтернативу!
Аватар
origin
Војвода
Војвода

Порука: 3862
Приступио: окт 2003
Место: Негде у равници

Порука origin 27.1.2019. 17:10

Моје искрено мишљење је да би Венецуели као друштву , на дуге стазе и одговарао грађански рат , таман да се друштво прочисти од дегенерисаних елемената који су се у њему деценијама таложили посебно за време периода доброг живота.
Може бити само један.
Срби брзо забораве и оно мало што упамте.
Коста ::- аiде, будало, не сери. Сви прави људи су и интернационалисти и националисти.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 28.1.2019. 6:39

origin ::Социјализам не функционише , доказано већ милион пута кроз разне историjске периоде.
Али сваки пут се изнова роде будале које игноришу реалност и комплетну људску историју.
Венецуели не гине грађански рат да ли сада да ли за неколико година небитно , јер крајње исходиште било кога социјалистичког раја је увек исто , тотални крах система.
А штета , тако богата земља природним ресурсима и до пре коју деценију тако перспективна и прогресивна.

Никако није добро ићи из крајности у крајност. Нити је добар економски систем који жели да сва средства за производњу, све фабрике буду код контролом државе, нити неолиберализам који жели да држава има што мању улогу у економији. Најбољи економски систем је у Норвешкој, Данској, Шведској и Исланду...
Последњи пут изменио Српски родољуб дана 28.1.2019. 9:49, измењено укупно 1 пут.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4115
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 28.1.2019. 9:46

Никако није добро ићи уз крајности у крајност.

А ми смо то нажалост чинили и чинимо, и то увек са историјском задршком, у погрешно време.
Када се цео свет ослобађао комунизма, ми смо и даље неговали самоуправљање и друштвену својину. Када је неолиберализам већ задњих десет година у озбиљној кризи, овде се распродаје и ПКБ и РТБ и ЕПС и све...
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 28.1.2019. 9:54

А ми смо то нажалост чинили и чинимо, и то увек са историјском задршком, у погрешно време.
Када се цео свет ослобађао комунизма, ми смо и даље неговали самоуправљање и друштвену својину. Када је неолиберализам већ задњих десет година у озбиљној кризи, овде се распродаје и ПКБ и РТБ и ЕПС и све...

Тачно је да су се многе фирме током деведесетих година вештачки одржавале, иако су правиле енормне губитке. Али, не можемо рећи да је тада владао социјализам. То би Републиканац најбоље објаснио. Управо је тада отпочета приватизација, отваране су приватне фирме, држава није бранила то...
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 28.1.2019. 10:12

Наравно да то није било потпуно исто као и систем пре деведесетих, али је факат да је друштвена својина била и даље далеко најдоминантнији вид својине и да смо најмање били одмакли са приватизацијом.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 28.1.2019. 10:16

Зорад ::Наравно да то није било потпуно исто као и систем пре деведесетих, али је факат да је друштвена својина била и даље далеко најдоминантнији вид својине и да смо најмање били одмакли са приватизацијом.

Па, и у Црној Гори је такво стање било до 1997. године. Мање-више исто. Тек кад се Мило дистанцирао од Милошевића кренуло се са радикалном приватизацијом. Мислим да је прво приватизована никшићка пивара...
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 28.1.2019. 10:28

Да, али код нас се генерално слабо шта радило по том питању до 2000. (не рачунајући она муљања 1993. године за време хиперинфлације). Увек се сећам како је Шешељ после рата лепо говорио "да Пошта за коју би се очекивало да буде систематски разарана готово уопште није била уништавана, јер је тамо био грчки и италијански капитал, па стога ни остало не би толико разарали да је на време било приватизовано".

А онда се сменом власти 2000е отишло у другу крајност, да се што пре распрода све живо, без да се осмисли нека стратегија и економска политика.

Црна Гора ионако сем те Пиваре, Железаре и КАП друго значајније индустрије није ни имала, гро народа је или издавао собе на мору или се уваљивао у државну управу и јавни сектор или ишао за Београд да се ували, тако да то код њих није било такво питање као код нас.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 28.1.2019. 10:35

Сигурно ти је познато да с времена на време волим да објавим по који чланак сада већ старе "Наше борбе". То ћу учинити и овог пута. Уопште нисам знао да се и те 1998. расправљало о приватизацији ЕПС-а. Да ли ти знаш нешто о томе?

http://www.yurope.com/nasa-borba/arhiva ... 002_17.HTM
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 0 гостију