srpskinacionalisti.com

Избори 2019

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1640
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Re: Избори 2019

Порука Србски ратник 10.1.2019. 0:41

Српски родољуб ::Овај Србски ратник је до сада пет пута рекао да се више неће враћати на форум. Недоследнијег човека скоро нисам видео. Зашто се враћа на "комунистички" форум?

Одговори ти на мој коментар, а мани се ти шта сам ја рекао и кад сам рекао. И то је небитна ствар, нема везе са сушином, а и не мења је.

Ако наставиш, нећу ти ни одговарати.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2281
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 10.1.2019. 0:47

Знаш како ми пуца к**** што ми нећеш одговарати. Очигледно да у животу немаш паметнија посла.

Не знам какав одговор желиш? У овом тренутку не можемо учинити ништа. Али, то не значи да требамо пристати на капитулацију, тј. признати Косово као државу. Ја сам већ једном рекао, и поновићу. Подела Косова може, али под условом да не дајемо Прешево и Бујановац, и да РС добије касније право да прогласи независност. То би била прихватљива компензација...

Што се тиче промене власти, нисам против протеста. Треба их бити што више, али као што су рекли неки људи не може било ко водити протесте и држати говоре. Захтеви морају бити јасни, у противном ће демонстрације изгубити смисао...
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10326
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 10.1.2019. 0:54

Што би Вучић расписивао изборе у овом тренутку. То ДОС прижељкује да он као распише изборе па да их они бојкотују, и тиме дижу себи важност.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 10.1.2019. 0:58

Није било потребе ни да их расписује пре две годинe... Видећемо. Ал све ми се чини да ће 2019. бити изборна година.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4652
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 10.1.2019. 2:07

Наравно да су се борили, на све могуће начине, не само оружјем, већ и парама, имали су одличну организацију и на време препознали којој страни треба да се приклоне.

Ma ne samo UČK već kao cela nacija, oni su se borili na sve moguće načine. Pa samo onaj Demaći je robijao kao Mendela!

Да, требало је деведесетих, ми први да се окренемо НАТО-у, да одмах понудимо да нас приме, уверен сам да би боље прошли

Nisu oni nas hteli! Zapadu ne treba jaka Srbija već onakva kakva je danas.

Али, ми смо деведесеих имали једног комунистичког фанатика и његову луду жену

Milošević nije bio nikakav fanatik, a najmanje komunistički. Što se Mire tičem mislim da nije bila luda i da je priča o njenom odnosu sa Slobodanom prenaduvana.

коју су се одмах супроставили Америци

Amerika se suprostavila nama, nije Srbija rušila Ameriku već Amerika Srbiju!

Да смо приступили НАТО-у, избегли би страдање и губитак територија.

Ko to garantuje Milan St Protić?

који су избацивали америчке амбасадоре и представнике из канцеларија и јасно у сваком погледу радили против америчких циљева

Ne nego su trebali da ih dočekuju sa pogačom i solju kao što to radi onaj što je svojoj ćerki dao ime po Milici Rakić?

Шта смо могли да добијемо, сем да нас тотално униоште.

A šta su dobili Makedonci koji od 91 ližu dupe tim Amerikancima?

Ако је и било србомрзаца међ Америма

Koja bre mržnja? Nisu oni nas napali zato što nas mrze već zato što nismo hteli da budemo njihovi robovi! Nije nas zaludeo Slobodan već je to neuništivi SLOBODARSKI duh srpskog naroda koji se uvek suprostavljao ovozemaljskim zlotvorima.

На крајуу, један од идола модерног србског национализма, ђенерал Дража да је победио, Србија тј. Југославија би, вероватно, као монархија ушли у НАТО пакт.

Da ovo je tačno, Ravna Gora = London, Amerika, Demokratija, Monarhija, Parlamentarizam, Liberalizam, Kapitalizam.. Dražini sledbenici su došli na vlast 5 oktobra.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1403
Приступио: јул 2015

Порука M-91 10.1.2019. 2:14

Све потписујем, Смуче.

Јес' да се не слажемо по питању Јевреја, али овог пута си заиста погодио стотку на пикаду. =D>

Посебно ти је ова добра:

Da ovo je tačno, Ravna Gora = London, Amerika, Demokratija, Monarhija, Parlamentarizam, Liberalizam, Kapitalizam.. Dražini sledbenici su došli na vlast 5 oktobra.
Србија нема алтернативу!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4652
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 10.1.2019. 2:19

Vranac ::Што би Вучић расписивао изборе у овом тренутку

Da dobije još jednu godinu više! Imao je trening u Lučanima tako da je spremniji nego ikad, a opozicija nikad jadnija. Takođe ispada da im čini uslugu pa im kao daje prevremenu šansu. A izbori će biti ove godine jer je to najavio Zukorlić, a on je u dilu sa njim.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 10.1.2019. 2:47

Овај Србски ратник је много наиван. Воде ли Македонци од 1991. проамеричку политику? Воде... И шта су добили? Велико ништа. Америка им је изазвала конфлит 2001. године, те су у августу исте године морали потписати срамни Охридски споразум. Видимо и сад какво је стање.

Бугарска и Румунија су примљене у нато тек 2004. године, за твоју информацију. Тек тада! Иако се водила проамеричка политика од 1990. Истина, Жан Виденов је као бугарски премијер покушао да од 1993-1997. води независну политику. Срушен је пучем 1997. Примљени су тада јер се Америка плашила руског утицаја на Балкану. То је био једини разлог.

Сви релевантни бугарски и румунски националисти су за излазак њихових земаља из нато алијансе... Сви!

Кад нам је Америка понудила да будемо у нато пакту, а да заузврат остваримо барем део својих циљева?!

Ево шта је смрдљиво псето које толико величаш говорило те 1993. Оригинални снимак? Да ли овако говори српски националиста или другосрбијански олош?

https://youtu.be/ScUBSi9259o
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2851
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 10.1.2019. 2:55

.еботе да ми је неко рекао да ћу и у 2019-ој да слушам идиотизме типа „Амери су нас мрзели јер је Слоба био комуниста“ и „да смо деведесетих ушли у НАТО Запад нас не би дирао“ не би му веровао. То је иначе Вукова школа којом се већ пар деценија замајава народ.

Алоооо, распад Југославије (и консеквентно томе свођење Срба и Србије на „праву меру“) је био геополитички пројекат, јел' се капира шта значи реч „геополитички“?Да је владика Николај дошао на власт 1990-е он се не би спречио. Немачка је желела тај распад, желела је да да у своју интересну сферу усише Хрватску и Словенију. Желела је и да спречи било каквo јачање Србије а поготово "ширење Србије западно од Дрине" што је део старе германске србофобије и са комунизмом нема апсолутно баш никакве везе. Е сад, да ли неко иоле рационалан мисли да би Немци одустали од тих својих идеја да је на власт дошао Манити или неко од ондашњих опозиционара? Мисли ли неко да би се Хрвати и Словенци повукли и да би рекли „е овај што влада у Београду је права фаца, није комуниста и хоће у НАТО, 'ајде да и ми останемо у Југославији, биће нам боље“? Да ли је овим мудросерима што лупетају како нас „не би дирали“ само да није било „комунизма“ и шта ти ја знам чега све још (узгред буди речено период комунизма у Србији завршава са доношењем Устава 1990-е и првим вишестраначким изборима) уопште и јасно како је почела југословенска криза осамдесетих? Почела је драги мудросери тако што је Милошевић (и хвала му на томе) успоставио јединствену власт на целој територији Србије и надлежности покрајина вратио на оне од пре Устава из 1974. Пазите, није их укинуо (то је било немогуће без промене савезног Устава) већ им је само (и оправдано) скресао надлежности. И знате ли шта се онда десило? Словенци и Хрвати су заграктали да је Србија „анектирала Војводину и Косово“. Као Војводина и Косово нису били Србија већ неке као независне државе па је Србија извршила „аншлус“. И да је том чињеницом нарушен „баланс снага“. Наравно, тај баланс и јесте био нарушен (Србија је у Председништву имала три гласа плус Црна Гора) али .ебига југословенски Устав из 74 у који су се Словенци и Хрвати клели је предвиђао да покрајине имају своје представнике у Председништву и без његове промене то се није могло модификовати. Иначе, крајње лицемерни став јер док је „баланс снага“ наносио штету Србији то им није сметало.

Е онда је дошао Запад, укључујући и Амере, и од Слобе ултимативно затражио да „Косову и Војводини врати статус из 1974“. Дакле имамо ситуацију да се Запад већ те 1989-е (а добрим делом већ и 1988) ставља на страну западних југословенских република и то у моменту док су и оне под влашћу комуниста и док је Берлински зид још увек чврст и постојан. И ту пада сва прича као је Запад кренуо на Србе због „комунизма“. Јес мој к****, кад је кренула анти-српска пошаст на Западу у Словенији и Хрватској су се још увек клели у Титин пут и Слобу оптуживали да је скренуо са истог и да гази „авнојевске принципе“. Добро се ја сећам и 1988 и 1989, мени никакви дебили еспеовци не могу да продају празне приче ( бај д веј Вук Манити је својевремено признао да би он Војводини и Косову вратио статус из 1974 да је дошао на власт 1990-е, тек толико да се зна). Слоба је наравно све те западне захтеве одбацио и ту се игра заоштрила. Не због „комунизма“, „уласка у НАТО“ и сличних глупости већ због „нарушеног баланса снага“ у Југославији и српског „аншлуса“ сопствених покрајина.

Е наравно, онда долази сепаратизам западних република и оно што ја зовем „велика немачка освета“ и ту долазимо и до Амера. Они наводно подржавају Југославију али... Да ли се неком заиста чинило да је ондашњи амбасадор САД гребао и рукама и ногама да „спаси“ Југославију? Почињу сукоби и Амери читаву ту ствар препуштају Немачкој. Немачка је велика сила у Европи а под америчком је контролом па зашто да не. И онда долазимо до оне типичне лицемерне јенкијевске флоскуле која је тад била у моди: „ми подржавамо опстанак Југославије али позивамо југословенску армију да се уздржи од примене силе“. То вам је као да је неко 1861 рекао „ми подржавамо јединство САД али позивамо армију Севера да се уздржи од примене силе“. Дакле подршка Југославији са „фигом у џепу“ (како то воле да кажу Хрвати). Део геополитичког плана за разбијање те државе на неколико малих, зависних и међусобно супротстављених колонија где су у почетку (уз благослов Јенкија) главну реч водили Немци а касније су ствар у своје руке руке преузели сами Амери. Коме све ово о чему ја пишем ни данас није јасно тај је или идиот или је преспавао три деценије...

Што се осталог тиче ево овако: мени лично не пада на памет ни да оснивам нешто што би личило на колумбијску герилу ни да глумим Че Гевару. Нити ми на памет пада да изигравам Гаврила Принципа или Аписа. Коме је до гериле, чегеваризма, принципизма, аписизма итд слободан је да крене у акцију. Ја знам да то наравно нико неће учинити, поготово не ови што су као бајаги радикални (што је иначе типично за лицемере, много просеравања али без ичега конкретног). А за изборе сам већ рекао, тренутно сам најближи опцији апстиненције (или ти бојкота ако вам је тај термин дражи).
Последњи пут изменио Republikanac дана 10.1.2019. 4:16, измењено укупно 2 пута.
Жилко, пуши га!.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 10.1.2019. 3:08

Републиканац, довољно је погледати како је тих година Србија, односно СРЈ означена. Није Америка говорила да је против нас зато што кобајаги бранимо комунизам, већ зато што спроводимо "великосрпску политику"... Већ сам качио исечке наше борбе из 1998. године. Оптуживали су нас за некакав геноцид над Шипцима, о томе су брујали нон стоп. Стављали су до знања да Косово може имати само аутономију уоквиру СРЈ, али не и Србије!

Радован Караџић је рецимо био заклети антикомуниста, до сржи. Чак се разишао са Милошевићем након 1993. Што га онда осудише као последњу фукару у том лажном суду?
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 10.1.2019. 10:19

SMUK ::
Наравно да су се борили, на све могуће начине, не само оружјем, већ и парама, имали су одличну организацију и на време препознали којој страни треба да се приклоне.

Ma ne samo UČK već kao cela nacija, oni su se borili na sve moguće načine. Pa samo onaj Demaći je robijao kao Mendela!

Тачно.

Nisu oni nas hteli! Zapadu ne treba jaka Srbija već onakva kakva je danas.

Извини, али то је глупа мантра и демагогија. Нисмо ми њима баш толико битни, нити смо им толика претња да сад по сваку цену желе да нас сломе и униште.
Њима је, у вези нас као и свих осталих балканских држава, само битно како се ми постављамо према њима и њиховим циљевима. Једини њихов циљ деведесеих је био да уђу на Блкан и завладају њиме. Ми смо се према томе одмах, захваљујући другу Злободану, поставили непријатељски. Зато су и они према нама водили непријатељску политику, другачије се није могло очекивати. Злободан је савршено одиграо на корист свим србским непријатељима, а на штету саме Србије и Срба.
Milošević nije bio nikakav fanatik, a najmanje komunistički. Što se Mire tičem mislim da nije bila luda i da je priča o njenom odnosu sa Slobodanom prenaduvana.

Наравно да је био фанатик. Еј, човече,. па његова странка је подржала стаљинистички пуч у Москви против Јељцина. Он је из државне касе слао паре Зјуганову и његовим комунистима да преузму власт у Русији. У тренутку кад се цео совјетски блок руши о од државних пара финансире комунистичке фанатике.
И сад ти мени причаш да он није био комунистички фанатик. Ма јок, ти си био. И он и његова жена (чији утицај не само да није пренадуван, већ стваран, него јењ она лично одређивала и кога све ихова тајна служба трееба да убија по Србији). Мира Марковић, заклети комуниста, позната је била по томе што је пљувала Србе у Босни, сматрала их ,,четничким олошем" и стално нападала Злободана што је помагао Србе у Босни.
На крају, Злободан је Србима у Босни завео санкције. Генерално, Злободан је био велики злотвор и штеточина овога народа, човек који је бедно трговао са србском судбином и трагедијом, коме србски интереси никада нису били на првом месту, који је трговао са Крајином и Босном, издао Крајину, изгубио све територије, навукао највећу светску силу на нас, итд, итд. Уз то, био тежак комуниста и атеиста, а ти си колико знам религиозан човек, па ми није јасно како можеш позитивно гледати на такву личност.
Amerika se suprostavila nama, nije Srbija rušila Ameriku već Amerika Srbiju!

Пусти празне приче. То рушење дошло је као последица политике која је терала инат највећој светској сили. Кад се тако понашаш, не можеш да очекујеш било шта друго осим да те руше. Али, ја само кажем да није морало да буде тако.
Ko to garantuje Milan St Protić?

Ма какав те Протић спопао, имамо примере држава које су деведесетих приступиле НАТО-пакту и прошле неокрњене. Ништа им није фалило и, што је најважније, није било рата, није им страдао народ и нису изгубили територије.
Дакле, имамо такве примере.
Ne nego su trebali da ih dočekuju sa pogačom i solju kao što to radi onaj što je svojoj ćerki dao ime po Milici Rakić?

Па шта се онда чудиш што су САД рушиле нашу државу и што су нам урадили то што су урадили? Ви ткз. ,,србски националисти" се чудите нешто и кукате вечито, а са друге стране браните сулуде поступке ваших идола.
A šta su dobili Makedonci koji od 91 ližu dupe tim Amerikancima?

Кад уђу у НАТО, добиће неповредивост граница, што значи да њихове границе нико неће моћи да мења. Значи, Шипци могу да се оросте од тога да ће некаква ,,Велика Албанија" да се простире на тлу Македоније.
Koja bre mržnja? Nisu oni nas napali zato što nas mrze već zato što nismo hteli da budemo njihovi robovi!

Опет празна демагогија и мантрање. Извини, Смуче, али код тебе само мантре.
Одакле теби та сулуда идеја да опредељивање за неки војни савез у старту значи да постајемо нечије ,.,робље"? Ко ти је у главу усадио такве небулозе? Не би ми постали никакво ,,робље", као што ни Румуни, Бугари, Грци или Турци (као и остале државе и народи који су у НАТО) нису ничије ,,робље", већ, да ти кажем, много више сувереније и независније државе него што је то Србија.
Само се ми трипујемо да би, да смо ушли у НАТО, постали ,,робље". То је опет комунистичка демагогија којом је Злободан затровао србски народ, нажалост. Ми смо сад то, али не зато што смо приступили НАТО-у деведесетих, већ баш зато што нисмо приступили НАТО-у. Баш зато што смо им се супростављали и до краја били против њих. При томе, да смо ушли у НАТО, то не би уопште морао да буде никакав вечити статус, већ само док је НАТО доминатна сила, док је јак, да би се избегло страдање народа. После, кад НАТО ослаби, лако ми га ми напустили. Али, нажалост, није било државничке мудрости тада.

На крају, да су Амери стварно желели, како ти тврдиш, да униште србски фактор на Балкану, зар би дозволили стварање србске државе у Босни - Републике Србске. Да се ми не лажемо, да се нису Амери са тим сложили, никада не би постојала Република Србска. И то је један од доказа да је ваша прича како Амери желе да ,,униште Србе" само празна демагошка флоскула.
Nije nas zaludeo Slobodan već je to neuništivi SLOBODARSKI duh srpskog naroda koji se uvek suprostavljao ovozemaljskim zlotvorima.

Нема то никакве везе са србским народом и србским духом. Србски народ је, кроз своју историју, врло добро знао када треба да ратује са непријатељима, а када треба да преговара и води прагматичну политику. Сети се само Стефана Немање који се покорио византијском цару да овај не би згазио Србију. Сети се деспота Стефана Лазаревића који се, после Косовског боја и погибије Светог Цара Лазара, нагодио са Бајазитом, дао му чак своју сестру у харем, и био његов вазала. Све је то учинио да бх сачувао државу и народ од страдања.
Или сети се Милоша Обреновића, који је љубио скуте турским пашама, преговарао, био до краја прагматичан. Али је сачувао и народ и државу. Сви Обреновићи су водили такву мудру политику.
Е то је србски дух истински. Да, ми смо се борили у историји, али само онда када смо имали шансе да победимо и да се изборимо за слободу. Али, онда када није било шансе, Срби су преговарали, некад правили уступке, наши владари су знали да претрпе и понижења, али само да би сачували народ и државу. Е то су Срби.

Злободан нема везе са тим. Он је одмах знао да Србија тј. СРЈ нема никакве шансе против НАТО пакта и да је сваки улазак у сукоб са њима могао да се заврши са нашим поразом, трагедијом страдањем народа. Све је он то добро знао, па је ипак водио ту лудачку политику и довео нас овде где смо сада. То је зато јер је његов дух био комунистички суицидални дух, а то никакве везе нема са духом србског народа.
Da ovo je tačno, Ravna Gora = London, Amerika, Demokratija, Monarhija, Parlamentarizam, Liberalizam, Kapitalizam..

Добро, па? Шта фали капитализму? Све капиталистичке земље су развијене, јаке. Капиталистичке земље воде главну реч. Социјалистичке земље или су пропале или су пред пропашћу. Народ у социјалистичким земљама умире од глади, ево погледај пример несрећне Венецуеле. А погледај пример Чилеа, где је мудри генерал Пиноче одмах схватио да је само капиталистичка економија решење за државу. И сад је Чиле једна сређена земља, док се Венецуела распада.
Тренутно, капитализам је најбољи економски систем на свету, док људи не смисле нешто боље (ако смисле), капитализам је без премца.
Dražini sledbenici su došli na vlast 5 oktobra.

Ма какви Дражини следбеници, 5 октобра је на власт дошла поражена комунистичка фракција са 8. седнице. :wink:
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 10.1.2019. 10:35

Republikanac ::
Алоооо, распад Југославије (и консеквентно томе свођење Срба и Србије на „праву меру“) је био геополитички пројекат, јел' се капира шта значи реч „геополитички“?Да је владика Николај дошао на власт 1990-е он се не би спречио. Немачка је желела тај распад, желела је да да у своју интересну сферу усише Хрватску и Словенију. Желела је и да спречи било каквo јачање Србије а поготово "ширење Србије западно од Дрине" што је део старе германске србофобије и са комунизмом нема апсолутно баш никакве везе.

Ма да, опет то мантрање о геополитици. Па што онда Бугаре нису уништавали кад су Бугари дупло ближи били Русима него ми, на пример. Чак су Руси њима правили велику државу, а не нама. Дакле, гледано геополитички, требало би пре њих да сломе, него нас. Али нису, јер су они били памњтни.
Али, ми волимо да верујемо у овакве заблуде, да мо толико важни, да ће сад сви да се поломе да нас униште, јербо смо ми неки много битан (,,геополитички") фактор у свету да ако нас не сломе, ништа нису урадили.

Да, тачно је да је Немачка имала традиционалну србофобну црту у својој политици, али тада деведесетих кључни фактор биле су САД, а не Немачка. Дакле, њима се требало обратити са њима је требало постићи договор, јер они никад пре тога нису били оптерећени србофобијом (на крају, били смо на истој страни у оба светска рата, зар не). А само заблудели човек може да верује да би Немачка могла да утиче и мења америчку политику. Да смо ми са Америма постигли договор, Немачка нам ништа не би могла.
Али, Злободан је констатно све одбијао, констатно се инатио, одбацивао сваку понуду, јасно се ставио на супротну страну, одбацио сваки предлог и понуду (па чак и план З-4, којим би и Крајина била сачувана у каквом-таквом облику), и тиме је само одиграо на корист немачкој политици. Немцима је, после свега тога, било довољно само да кажу ,,ето, такви су Срби, непоправљиви и увек против Запада".
Џабе нама сав капитал који ми реално јесмо имали код Амера, кад је један лудак за врло кратко време упропастио све.
Што се осталог тиче ево овако: мени лично не пада на памет ни да оснивам нешто што би личило на колумбијску герилу ни да глумим Че Гевару. Нити ми на памет пада да изигравам Гаврила Принципа или Аписа. Коме је до гериле, чегеваризма, принципизма, аписизма итд слободан је да крене у акцију. Ја знам да то наравно нико неће учинити, поготово не ови што су као бајаги радикални (што је иначе типично за лицемере, много просеравања али без ичега конкретног). А за изборе сам већ рекао, тренутно сам најближи опцији апстиненције (или ти бојкота ако вам је тај термин дражи).

Дакле, ти си за седење и дрдндање по тастатури. Ок, само пријатељу, тако се Косово не ослобађа. :wink:
Аватар
Раде Дерикоња
Војвода
Војвода

Порука: 1684
Приступио: феб 2013

Порука Раде Дерикоња 10.1.2019. 10:37

И националисти "трећепуташи" (љотићевци, недићевци и сл.) су после 45. отишли на тај мрски Запад, не видим да им је нешто сметала западна демократија? Од Америке, Канаде, Енглеске (поготово у Бирмингему) па до Аустралије ..Што се нису вратили у Србију ако је овде била слобода? Па и деца многих комунистичких и социјалистичких функционера су се школовала тамо и радила, како сад то?
"Свак је рођен за по једном мријети, част и брука живе довијека!" - П.П. Његош
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 10.1.2019. 10:42

Српски родољуб ::
Кад нам је Америка понудила да будемо у нато пакту, а да заузврат остваримо барем део својих циљева?!

То је требало ми да понудимо њима, не они нама да нуде. Они су дошли и решили да заузму Балкан. Сваки балкански народ требало је, у складу са својим интересима, да се прилагоди томе. Неће никад велике силе да се прилагођавају малим, него мора обрнуто да буде.

И пусти ти те твоје бугарске националисте (то неки неофашисти, вероватно), да нису ушли у НАТО, вероватно би и они били растурени, можда би био и рат и изгубили би територије. Делује немогуће? Како да не. Замисли да су одбили да уђу, зар мислиш да Америма би било тешко да потпале муслиманске и друге мањине у Бугарској? Не, нимало. Пукла би и Бугарска, поготово што су са Русима Бугари били много ближи него ми.

Али, Бугари су имали кликер за политику, сабрали су се и урадили оно што је најбоље могуће у том тренутку. И сачували државу. Иначе, без обзира на све, они су много више национална држава него ми, они имају врло изражену националну политику. Као и Румунија. А обе земље су у НАТО.

А неки неофашисти у Румунији и Бугарској, који су за излазак из НАТО- то нису, веруј ми, релеватни показатељи.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2851
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 10.1.2019. 11:42

Хи, хи, Бугари, какав кретенизам да те Бог сачува. Ма не вреди са идолопоклоницима Вука Манитога расправљати, џаба се ја трудим...

Понављам (пошто видим да се то тешко капира): Запад је стао на страну српских непријатеља још 1988 и 1989 у доба кад су у целој Југославији владали комунисти и кад су у Словенији и Хрватској критиковали Слобу што је скренуо са Титовог пута.

Кад кажем Запад мислим и на САД (Американци су још 1989 тражили од Милошевића да „Војводини и Косову врати статус који су имали по Уставу из 1974“ а ту негде су и почели причу о „угроженим косовским Албанцима“).

Из приложеног се лако види да западни атак на Србе нема никакве везе ни са НАТО пактом ни са комунизмом. Радило се о геополитичком пројекту у којем је главну реч у почетку водила Немачка јер је имала своје интересе на Балкану. Како ти интереси нису били супротстављени америчким интересима (већ су се напротив у много чему поклапали) Американци су дозволили Немцима да 1991 воде главну реч а касније су преузели ствари у своје руке. Нигде у свему томе ни „комунизам“ ни „улазак у НАТО пакт“ нису играли никакву улогу.

ПС. Што се Бугара тиче њихово "русофилство" траје само до неког светског рата а онда обавезно стану на страну руских непријатеља и уђу у савез са њима. Два пута су то радили а урадиће ако треба и трећи пут. Запад је то одувек знао, зна и данас па зашто би их дирао. Да не спомињем да су увек вољни и Србима забити нож у леђа што је сигурно неким западним земљама итекако мило...

А ми? Два пута у два светска на "погрешној страни", никад у никаквом анти-руском фронту, слободарски народ који сматра легитимним да и он има неке интересе. Поредити нас и Бугаре заиста је кретенизам како некако и рекох на почетку овог поста...
Жилко, пуши га!.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 61 гостију