srpskinacionalisti.com

Zabranjena istorija Srba, istrazivanje dr Jovana Deretica

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10325
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Re: Zabranjena istorija Srba, istrazivanje dr Jovana Deretic

Порука Vranac 6.1.2019. 15:41

Eво га још један експерт. До јуче је ловио демоне али је скапирао где има и неког динара

Балкан = Вулкан

Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4651
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 6.1.2019. 21:16

Eво га још један експерт. До јуче је ловио демоне али је скапирао где има и неког динара

Da naravno, NLO, demoni, teorije zavere, zabranjena istorija.. Multipraktik!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4651
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 15.1.2019. 0:02

Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4095
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 15.1.2019. 0:32

Ако је икада уопште и био нормалан... Сећам се како је 1991-92. дробио да треба успоставити "Српско краљевство Славонију" и тражио "да нам Аустрија призна право на Далмацију, Лику и Дубровник"...
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 20.1.2019. 21:47

Видим издали су то фамозно Краљевство Словена у целости (може се наћи и српски и хрватски превод на нету), и Деретић им је промотер.

Једини проблем је што ја несшто и не видим да се у тој књизи толико спомињу Срби. Чак је та књига извор (тј. тадашњи превод Летописа попа Дукљанина који је укључен у књигу) мита да Црногорци нису Срби него да су Црвени Хрвати.

Мада не видим да ће то и бити проблем јер већина аутохтониста не чита књиге него прикупља информације преко јутјуб клипова.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2279
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 20.1.2019. 22:02

Да, то си добро приметио. Многи не прочитају књиге, него прате разноразне "експерте" на јутјубу, некакве псеудоисторичаре и слично.

Што се тиче Дукље, интересантно је да ни Петровићи нису много говорили о средњовековној дукљанској држави и њиховим владарима... Веома мало. Далеко су више помињали Црнојевиће и Немањиће. Владика Василије у својој "Историји Црне Горе" се највише фокусирао на Немањиће, Балшиће и Црнојевиће...

У новијем времену крећу те приче о дукљанској етногенези. Први је почео Шпиро Кулишић, а касније Саво Брковић, Радослав Ротковић...
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 3.2.2019. 15:11

Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2279
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 3.2.2019. 15:12

:lol:

„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 3.2.2019. 18:21

Eво шта каже Орбини о аутохтоноисти Словена на Балкану:

„ Prvo iseljavanje Slovena iz Skandinavije zbi se kako piše Albert Kranc u 2. poglavlju o Svedskoj, za vladavine Otonijela. U to vreme napustise Skandinaviju Goti ,te pod njihovim imenom i Sloveni”.

Интересантно је да су Усташе заступале тезу да су Хрвати пореклом Готи.

Ако би ико од аутохтониста и прочитао ту књигу цела илузија о забрањених 250 страна где пише о некаквој тајној историји Срба ће им бити растурена у парампарчад.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 25.3.2019. 1:15

Значи и овог пајаца је "направио" Мирољуб Петровић. Ми се спрдамо али тај човек је пустио пипке широм ове државе. Држи псеудо здравствене институције где умиру људи, продаје се у књижарама његова библија која је у ствари украдена библија јеховиних сведока, држи некакве факултете, свако јутро коментарише политичка дешавања са Шешељем...

Za Gorana Šarića, 35-godišnjeg teologa i povjesničara zbilja se može reći da je 'izvan kutije'. Deklarira se kao Hrvat i katolik, a velika je medijska zvijezda u Srbiji. Istovremeno svojim je začudnim teorijama uzburkao domaću javnost. Šarić je diplomirao teologiju na Katoličko-bogoslovnom fakultetu, a potom se odlučio na doktorat iz povijesti, odnosno 'istorije'. Doktorirao je na 'Institutu za nacionalnu istorjiu', kojeg vodi srpski mistik i karizmatik dr. Miroljub Petrović. Tema doktorske disertacije mu je bila 'Isus iz Nazareta povijesna osoba'.

https://100posto.hr/news/kontroverznom- ... na-pitanja
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 73 гостију