srpskinacionalisti.com

Српски сабор Двери

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3801
Приступио: мај 2012

Re: Српски сабор Двери

Порука Зорад 10.6.2018. 20:00

Нигде то нисам рекао.
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1833
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 11.6.2018. 10:33

што се мене тиче сви опозициони политичари треба да промене занимање и да све опозиционе стрнке ставе катанац на врата пошто неће и не могу ништа урадити ни за 5000 година, њихово постојање је највећа препрека промени власти. сви су били на власти и показали су се ко су и шта су осим Обрадовића који има све мање и мање подршке на сваким изборима од 2012. када су Двери скоро успеле да уђу у скупштину што је опет смешно када се сетимо колико дуго је СРС имао преко 30% и ништа није могао да уради. треба пустити да се појаве нови људи и нове странке, а ови стари да се повуку из политике
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 11.6.2018. 10:39

Проблем је што ти "нови" на десници никако да се појаве. Двери су се као "нове" после готово две деценије од обнове вишестраначја, иако је десница још негде од почетка 2000-их вапила за организационим и кадровским освежењима.
А и када се уопште појаве, ти "нови" буду као комете, метеорски узлете па још брже потону (Радуловић, Бели, Јанковић).
Аватар
rade
Националиста
Националиста

Порука: 367
Приступио: јун 2004

Порука rade 11.6.2018. 12:30

ЕКОНОМИСТА ::4. Овим си управо изјавио: Вучић хоће да изда Космет, за Ђиласа нисам сигуран и зато боље Ђилас него Вучић

To je sad neki tvoj "prevod" onoga sto sam ja napisao ali da ne trosimo vreme na nebitne sitnice, nemam sta ni dodati ni oduzeti na najnoviju Obradovicevu izjavu koju je Zorad citirao a koja glasi da je Dverima crvena linija za saradnju sa bilo kim iz opozicije njihov stav o Kosovu.

ЕКОНОМИСТА ::5. Одбрана изборне воље са онима који су хиљаду пута прекрајали изборну вољу? Са онима који су покрали изборе 2012. године? ЛИЦЕМЕРНО! ДВОЛИЧНО! СРАМНО!
По теби коалиција ДЈБ-ДВЕРИ није прешла цензус зато што није имала медијску потпору? Да ли ти стварно верујеш у то или нас ви из Двери зајебавате све овде колективно?

U Srbiji se izbori kradu u kontinuitetu od 1990. do 2018. godine i to na razne nacine, od medijske cenzure, preko brojanja glasova, pa do otvorene kradje mandata nakon izbora. Koliko znam, Dveri su jedini koji se zalazu za to da se istraze sve kradje i jednih i drugih, i kradja 2012. godine i kradja 2016. godine, kao i kradja sa proslogodisnjih predsednickih izbora, pa i sa ovih lokalnih BG izbora... Naprednjaci su naprasno zaboravili na tu kradju 2012. godine, na one dzakove koje su izvukli pred kamere i na onaj pateticni Tomin strajk gladju. Cim su pobedili u drugom krugu predsednickih izbora, uz onu sramnu cestitku od strane EU pre zatvaranja biralista, i cim su zaseli na vlast to je sve isparilo kao da se nikada nije ni desilo. Dveri su jedini dosledni i principijelni u toj prici, jedini koji odbijaju da se sve to naprasno zaboravi i jedini koji u skupstini traze formiranje komisija za istrazivanje kradja i jednih i drugih...

A sto se Dveri i DJB tice, stvaranjem koalicije Dveri i DJB za BG izbore je udareno u osinje gnezdo jer ta koalicija nije odgovarala ni vlastima ni (ostaloj) opoziciji, i svi mediji su se shodno tome potrudili da se njihov glas sto manje cuje do zavrsetka tih izbora... I opet, reda radi (posto me oslovljavas sa "vi iz Dveri"), da napomenem to da nisam ni clan ni aktivista nego obican simpatizer Dveri i da su izneti stavovi moji i samo moji...

Republikanac ::Ма џабе ти мој Економисто објашњаваш Зораду. Зар не видиш да је човек досносталгичан? Он би био најсрећнији да се формира неки нови ДОС (за који је као млади досманлија гласао далеке 2000-те па се још и поноси с тиме). Па да имаш мало и као патриота (онда су то као бајаги били Коштуница и његови), па мало и сепаратиста (онда то бејаху Веселинов, Миле Исаков и Чанак), па да се нађе и неки другосрбијанац-педер (онда је та „част“ припала Жарку Кораћу), наравно и неки „визионар“...

Kao da si do tancina opisao sadasnju Vucicevu vlast: malo ovih, malo onih a politika evrounijatska do srzi. Ako ima smisla i dalje govoriti o nekakvom DOS:u u 2018. godini onda se taj smisao mora traziti u kontinuitetu politike i kadrova od 2000. godine do danasnjeg dana. Svaki udarac koji ovakva vlast sa ovakvom politikom pretrpi je ujedno i potencijalni udarac tom petooktobarskom kontinuitetu. Ako znamo da idemo pravo u provaliju onda se moramo otimati za volan kako znamo i umemo a ovde to znaci poljuljati ovu vlast da bi se eventualno nesto bolje moglo iznaci. Mozda ce to biti premalo i prekasno ali bio bi neoprostiv greh bar ne pokusati...
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 11.6.2018. 21:54

Зорад ::Проблем је што ти "нови" на десници никако да се појаве. Двери су се као "нове" после готово две деценије од обнове вишестраначја, иако је десница још негде од почетка 2000-их вапила за организационим и кадровским освежењима.
А и када се уопште појаве, ти "нови" буду као комете, метеорски узлете па још брже потону (Радуловић, Бели, Јанковић).

Ал ти читаш то што шкрабаш. Радуловића, Јанковића и Белог рачунаш у десницу. Зајебао си век.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Verterdegete
Војвода
Војвода

Порука: 3253
Приступио: сеп 2009
Место: Vidikovac - Beogradski Akropolj

Порука Verterdegete 13.6.2018. 12:02

Радуловић је чиста десница. Само модернизована верзија.
Банована је Лазарица,
разлог:вређање руског народа и подршка америчком марионетском режиму у Кијеву и геноциду руског народа Новорусије.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 13.6.2018. 12:34

Врло је растегљив појам деснице. У сваком случају, ја Радуловића нисам сврстао у десницу, а није мој проблем како ће неко да тумачи моје речи.
Аватар
rade
Националиста
Националиста

Порука rade 22.6.2018. 14:00

Verterdegete ::Радуловић је чиста десница. Само модернизована верзија.

Radulovic jeste desnica ali vise u fiskalnom nego u vrednosnom smislu. On je najblizi ideologiji koju na Zapadu zovu "libertarijanizam" a koja zagovara sto manje mesanje drzave u zivote i poslove pojedinaca. E sad, postoje i razne struje libertarijanaca, od onih ekstremnih koji se zalazu za potpuno povlacenje drzave iz svih drustvenih sfera do onih umerenijih koji drzavi priznaju pravo na neke osnovne uloge poput socijalnog zbrinjavanja gradjana. Radulovic je ocito blizi ovoj drugoj struji posto se zalaze za stvari poput besplatnih udzbenika, cak je negde pomenuo i mogucnost uvodjenja tzv osnovnog dohotka za sve gradjane na ciji bi se puki pomen klasicni fiskalni konzervatici na Zapadu zgrozili. Ali to samo potrvdjuje besmisao podele na levicu i desnicu. Libertarijanizam se tipicno svrstava u desnicu iako se, recimo, u SAD stavovi libertarijanaca cesce poklapaju sa levicarima i zelenima nego sa Republikancima ili Demokratama.

Зорад ::Проблем је што ти "нови" на десници никако да се појаве. Двери су се као "нове" после готово две деценије од обнове вишестраначја, иако је десница још негде од почетка 2000-их вапила за организационим и кадровским освежењима.

Mnogo vise od novih lica, nama su pre svega potrebni dosledni politicari koji nece menjati svoja politicka i nacionalna uverenja zbog bilo kakvih materijalnih ili licnih kalkulacija a za takvu vrstu doslednosti je ipak potreban neki (opozicioni) politicki staz, da se bolje moze proceniti neciji karakter. A tu je glavni problem sto je ogromna vecina politicki aktivnih lidera sa nekim stazom ukaljana raznim vrstama nedoslednosti. Nama uostalom ni ne vrede nikakva "nova" lica sa ovakvom medijskom scenom u kojoj vladaju razni Marici i Vucicevici, u kojoj najbesmisleniji tracevi i spinovi postaju glavne "vesti" na naslovnim stranama i u kojoj se bilo ko ko i u naznakama ugrozi vlast za tren oka moze provuci kroz blato i od njega napraviti ubica, diler droge ili pijun mracnih sila koje zele da remete blagostanje koje nam je Vucic mukotrpnim radom obezbedio. Kao rezultat takve medijske scene imamo i izbore na kojima lazni patriota Vucic uzima 55% glasova a zajedno sa podjednako laznim patriotom Dacicem skoro dve trecine glasova. Prosto, tek kad Vucic bude pao sa vlasti, i kada se kao neminovna posledica njegovog sklanjanja sa politicke scene i interesna grupa zvana SNS bude raspala, moci ce da krene i oporavak patriotske desnice. Do tada mozemo imati i najbolje ljude i najbolje ideje, kao sto sam ja uveren da ih vec imamo u Dverima, ali jednocifren rezultat ce biti plafon i za najboljeg od najboljih medju njima.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 23.6.2018. 9:50

Nama uostalom ni ne vrede nikakva "nova" lica sa ovakvom medijskom scenom u kojoj vladaju razni Marici i Vucicevici, u kojoj najbesmisleniji tracevi i spinovi postaju glavne "vesti" na naslovnim stranama i u kojoj se bilo ko ko i u naznakama ugrozi vlast za tren oka moze provuci kroz blato i od njega napraviti ubica, diler droge ili pijun mracnih sila koje zele da remete blagostanje koje nam je Vucic mukotrpnim radom obezbedio. Kao rezultat takve medijske scene imamo i izbore na kojima lazni patriota Vucic uzima 55% glasova a zajedno sa podjednako laznim patriotom Dacicem skoro dve trecine glasova. Prosto, tek kad Vucic bude pao sa vlasti, i kada se kao neminovna posledica njegovog sklanjanja sa politicke scene i interesna grupa zvana SNS bude raspala, moci ce da krene i oporavak patriotske desnice. Do tada mozemo imati i najbolje ljude i najbolje ideje, kao sto sam ja uveren da ih vec imamo u Dverima, ali jednocifren rezultat ce biti plafon i za najboljeg od najboljih medju njima.

Ово си лепо приметио. Под оваквим околностима, Патријарх Павле да сутра васкрсне и реши се да уђе у политику, ни он не би добио више од 10% гласова.
Аватар
rade
Националиста
Националиста

Порука rade 7.7.2018. 22:30

Evo svezeg, skolskog primera kako to rezimski mediji rade i protiv kakve se stoglave hidre opozicija mora boriti (novinari, analiticari, javne licnosti, itd, svi su oni umrezeni i u semi sa ovim rezimom i branice ga kao sopstveni zivot):

Бошко Обрадовић ::
Као што сам најавио овде на Твитеру 29. јуна, власт ће своју издају КиМ правдати договором са Албанцима ради мира, а опозиција ће бити оптужена за издају, сарадњу са Албанцима и хаос у држави. Ево како је СНС већ јавно открио читав овај медијски сценарио https://t.co/awvOlLepCx
Аватар
promaja
Војвода
Војвода

Порука: 1599
Приступио: феб 2008

Порука promaja 29.7.2018. 14:24

Srecan vam ulazak u koaliciju sa Djilasom, Lutovcem, Borkom Stefanovicem, Veselinovicem itd
Треба „радити дела... докле је дан, док не настане ноћ, јер онда нико не може радити" (Јован 9,4; 12,35).
Аватар
rade
Националиста
Националиста

Порука rade 29.7.2018. 15:46

promaja ::Srecan vam ulazak u koaliciju sa Djilasom, Lutovcem, Borkom Stefanovicem, Veselinovicem itd

Hvala ti od strane jednog simparizera i buduceg glasaca Dveri... A kad se vec castimo cestitkama i lepim zeljama, srecna i tebi sesta godisnjica naprednjacke vlasti... Dokle god na tom spisku nema Vucica, Jankovica, Draskovica, Dacica, Vulina i ostalih otvorenih zagovornika nezavisnosti KiM (iliti eufemistickog "razgranicenja"), ja sam zadovoljan... Da li je moglo bolje? U Srbiji mojih snova moglo bi bolje, u Srbiji u kojoj narod manje gleda Pink i Hepi, u kojoj se manje gledaju rijalitiji a vise glasa za dokazane rodoljube poput Dveri. Medjutim, u ovakvoj Srbiji, sa ovakvim glasacima, ovo je maksimum maksimuma za sada. Ali ako se ispune programske tacke ovog Saveza, nece vise biti terorisanja od strane Pinka i rijalitija niti trocasovnih seansi Vucica, Dacica, Seselja, Karica, itd, na Hepiju i onda ce mozda i narod progledati i poceti odgovornije da promislja o svojoj buducnosti i shodno tome i odgovornije da glasa na izborima...
Аватар
ЕКОНОМИСТА
Националиста
Националиста

Порука: 285
Приступио: дец 2012
Место: Београд

Порука ЕКОНОМИСТА 29.7.2018. 16:47

Дође крај и Дверима.
У сред лета, док је већина људи на одмору или неоптерећена политиком, Бошко Обрадовић, уз помоћ својих климоглаваца, које је поставио након изборног пораза у Београду, а против воље већине чланова и симпатизера покрета и БЕЗ КВОРУМА, одлучује да приступи коалицији са демократском странком и њеним дериватима.
Седница главног одбора је намерно одржана у Чачку, јер је Београд (на челу са Срђаном Ногом) био већински против овакве издајничке одлуке. Ово политичко самоубиство је изведено без икакве консултације локалних одбора и њихових чланова, упркос томе што је обећано да се ништа неће радити на своју руку. Обрадовић је очигледно оценио да је сада прави моменат и искористио прилику да наметне овако значајну одлуку. И то је дефинитиван крај последње партије на политичкој сцени Србије која важи за националну. Круг је затворен.
Обистиниле су се жеље напредњака и њихових НАТО газди о стварању двопартијског система у окупираној Србији. Сада ће се избор свести на две стране истог новчића:
1.Вучићев ДОС (СНС, Љајић, Карић, Вулин, СПО, ПУПС, Ристичевић, Ненад Поповић итд.)
2.Ђиласов ДОС (ДС, Ђилас, Јеремић, Борко Стефановић, Стаматовић, Небојша Зеленовић, Јанко Веселиновић, Обрадовићеве Двери, ДСС, синдикат слога, Душан Петровић и остали отпад демократске странке).
То је констатовао и сам Обрадовић:
Верујемо да од тренутка формирања Савеза за Србију српска политичка сцена више неће бити иста. Имаћемо колону уједињене власти и колону уједињене опозиције и то ће бити јасан избор за све грађане Србије: да ли желе политичке промене или наставак владавине ове корумпиране власти.

https://dveri.rs/clanci/go-dveri-bicemo ... srbiju#cyr

Симулација избора и слободне воље. Илузија демократије.
Остаје да се види шта ће се даље десити, а у игри су три опције: 1. Незадовољно чланство избацује Обрадовића и његове полтроне из покрета 2. Незадовољно чланство напушта Двери и оснива нову организацију 3. Незадовољно чланство се пасивизује.
У сваком случају за ДВЕРИ више ништа неће бити исто. Свака част Бошку Обрадовићу на успешно изведеном уништењу партије. Надам се да ће му пресести те паре из Америке.
Благостање сваког појединца је колективна одговорност заједнице. Благостање још значи физичко и морално здравље једног друштва
(Вебстеров речник - држава благостања)
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 29.7.2018. 17:02

rade ::Hvala ti od strane jednog simparizera i buduceg glasaca Dveri... A kad se vec castimo cestitkama i lepim zeljama, srecna i tebi sesta godisnjica naprednjacke vlasti... Dokle god na tom spisku nema Vucica, Jankovica, Draskovica, Dacica, Vulina i ostalih otvorenih zagovornika nezavisnosti KiM (iliti eufemistickog "razgranicenja"), ja sam zadovoljan... Da li je moglo bolje? U Srbiji mojih snova moglo bi bolje, u Srbiji u kojoj narod manje gleda Pink i Hepi, u kojoj se manje gledaju rijalitiji a vise glasa za dokazane rodoljube poput Dveri. Medjutim, u ovakvoj Srbiji, sa ovakvim glasacima, ovo je maksimum maksimuma za sada. Ali ako se ispune programske tacke ovog Saveza, nece vise biti terorisanja od strane Pinka i rijalitija niti trocasovnih seansi Vucica, Dacica, Seselja, Karica, itd, na Hepiju i onda ce mozda i narod progledati i poceti odgovornije da promislja o svojoj buducnosti i shodno tome i odgovornije da glasa na izborima...

То је отприлике то. У ситуацији у којој се налазимо, са тоталном медијском блокадом, зомбираном пучином, твитер хејтерима и мудросерима који умеју само да пљују и критикују, али ништа конкретно да ураде, ово је био можда и изнуђен, али свакако једини могући паметан потез од стране Двери, јер је јасно да искрена и поштена прича под овим условима једноставно не може да допре до јавности и постане релевантна. Наравно да ми се не свиђа што се у причу морало ући са разним фракцијама ДС, али мора се имати у виду да су и они обрнули плочу и да су били спремнији да привате националну причу Двери него Јанковићеве концепције. А за ових шест година се испоставило да је коалиција СНС-СПС-СРС оставила далеко лошије резултате у свим сегментима власти у односу на ДС пре 2012.

Ко мисли да сам у сјајној изолацији по систему "ни са овима ни са онима" може да угрози црно-црвене, слободно нека покуша, Двери су ту причу причале задњих неколико година и испоставило се да то готово нико не цени довољно да би гласао за тако нешто.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1947
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 29.7.2018. 18:09

Да је ситуација нормална, можда би било у реду критиковати овакву коалицију. Али, тренутно немамо много избора. Имамо најгору власт од почетка вишестраначја. Вучић је за ових шест година упропастио све што се могло упропастити. Никада се горе није живело, имамо рекордну незапосленост, најквалитетнији део становништва нам одлази из земље, јавним предузећима руководе полуписмени људи који су направили енормне губитке. Слободе говора готово да нема, сви медији су под његовом контролом. Народ се трује преко смећа званог "Информер", "Српског телеграфа", разним ријалити емисијама попут "Задруге", "Фарме"... Колико је штетна његова национална политика не треба трошити много речи. Косово је де факто признато као држава, има позивни број. Не сумњам да ће ускоро добити столицу у уједињеним нацијама.

Дакле, подржавам улазак Двери у Савез за Србију. Та коалиција је најмање штетна по Србију, и може се рећи једина алтернатива. Или некоме можда више одговарају дебили попут Мише Вацића и Националне авангарде и Шешеља чији је једини циљ нападање истинске опозиције, и верно служење Вучићу?!

Обратите пажњу колико су се Вучићеви сателити активирали на социјалним мрежама. Нарочито ова Вацићева "Српска десница". Не пропуштају прилику да оплету по Дверима, и да хвале "успехе" Пицоустог!
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 9 гостију