srpskinacionalisti.com

Тражи се опозиција

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2281
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Re: Тражи се опозиција

Порука Српски родољуб 15.3.2018. 19:01

Поново сам писао момку са којим уређујем страницу. Уз његову дозволу објављујем овај чет. Ипак је по оцу Србин, а по мајци Хрват. Поруку сам послао синоћ...
Приложени фајлови
Screenshot_20180315-175933.png
Screenshot_20180315-175943.png
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4100
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 15.3.2018. 19:17

Таман сам почео да пишем о томе, али си ме предухитрио.

Тамо су Срби одавно (били) у значајној мањини и није било лако отворено рећи да си српског порекла по оцу, поготову не у самом граду које слови за чувено усташко упориште још од пре Другог светског рата и крају где су Срби жестоко пострадали, а данас их више готово и нема (или су се одселили или се у потпуности претопили у Хрвате). Можда је у неком моменту из млађих дана човек једноставно мало у други план потиснуо националну и верску припадност (што не би било необично за седамдесете и осамдесете у СФРЈ, нарочито за урбане Србе по Хрватској који су се тада масовно изјашњавали као Југословени или неопредељени), али у овој емисији је недвосмислено ставио до знања шта је.

Уосталом небитна ствар.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 15.3.2018. 19:22

Ма, наравно. Морао сам питати поново човека, да не испадне да сам измислио. Пошто је из мешаног брака, логично је да је родбина са мајчине стране хрватске националности. А вероватно ни са очеве стране немају јако изражену српску свест. Данас је то врло тешко у крајевима где су Хрвати апсолутна већина. У селима око Вуковара је ствар другачија.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 15.3.2018. 19:35

Данас је то врло тешко у крајевима где су Хрвати апсолутна већина. У селима око Вуковара је ствар другачија.

Притисак средине ради своје, нарочито када су деца из мешовитих бракова у питању и у ситуацији у којој смо се ми налазили. Ја који сам одраставо у централној ужој Србији, лично знам за неколико случајева деце из мешовитих бракова, (чак и када очеви нису били "домаћи") који су деведесетих постајали "велики Срби" и курчили се тиме, а то су остали и до данас. Има по нету свашта да се нађе, једном ми је било интересантно да читам неку локалну хрватску штампу из 1991, има маса извештаја о "часним комшијама Србима који су отишли у ЗНГ и стали на браник своје домовине Хрватске". Тако да ни Диклићу свакако није тада било лако, ко зна са чиме се човек суочавао у младости.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 15.3.2018. 19:47

Читао сам о тим Србима који су се борили на хрватској страни. Чак је један скоро гостовало код Александра Станковића. Управо је након те емисије избио скандал, јер га је Станковић пар пута путао да ли је рат у Хрватској био грађански. Дрвље и камење су на Станковића осула разна тзв. бранитељска удружења.

Да ли је било таквих Хрвата на нашој страни за време рата, то не знам. Осим ако не рачунамо Кадијевића, пошто је из мешаног брака.
Аватар
Atreid
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 546
Приступио: јун 2004

Порука Atreid 15.3.2018. 19:47

Српски родољуб ::Пошто је из мешаног брака, логично је да је родбина са мајчине стране хрватске националности.

nije, a u poruci se kaze da je majka IZ hrvatske, ne navodi se nacionalnost.
sad ni za stimca nisam siguran, secam se da su onomad (pre 90ih) likote odavde, sa nekim lokalpatriotizmom u glasu govorile on je licamin.
sta sad o5 brojimo krvna zrnca?
SMUK :: пре потопа инцест је био дозвољен јер није било мутације коју су спречавали препотопни животни услови.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 15.3.2018. 19:50

Далеко од тога. Рекао сам да је најбитније нечије осећање. Што се тиче Штимца, јесте Личанин. Али, погледај попис становништва из 1991. Коњско Брдо је чисто хрватско место(село).
Приложени фајлови
Screenshot_20180315-184920.png
Последњи пут изменио Српски родољуб дана 15.3.2018. 19:56, измењено укупно 1 пут.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 15.3.2018. 19:53

nije, a u poruci se kaze da je majka IZ hrvatske, ne navodi se nacionalnost.

Лепо прочитај...
Приложени фајлови
Screenshot_20180315-175943.png
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2851
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 15.3.2018. 20:12

Па зар је могуће да још не капирате?

Културална припадност једном народу је јача од етничке!

Шта мислите са ким се идентификовао Стево Жигон, са Словенцима или Србима (чију је културу прихватао као своју)? Са ким се идентификује рођени Сињанин и стопроцентни Хрват Синиша Павић? Ја би рекао да ипак са Србима...

Бројање крвних зрнаца је идиотизам. Гледај прво шта је човек у културолошком смислу и кога прихвата као "своје" а остало је све споредно...
Жилко, пуши га!.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука Српски родољуб 15.3.2018. 20:18

Републиканац, ја се у потпуности слажем са тобом. Не бих ни започињао расправу да Смук није оставио онај коментар. Стево Жигон је добар пример. Био је велики патриота, русофил. Мислим да је током деведесетих подржавао СПС.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 15.3.2018. 20:36

Да ли је било таквих Хрвата на нашој страни за време рата, то не знам. Осим ако не рачунамо Кадијевића, пошто је из мешаног брака.

Кадијевићу је ваљда отац био Србин, мајка Хрватица, али је рођен и одрастао у Имотском.
На нашој страни је ваљда још био и Франко Симатовић, коме је отац Дубровчанин, мада је он рођен у Београду.

Стево Жигон је добар пример. Био је велики патриота, русофил. Мислим да је током деведесетих подржавао СПС.

На првим вишестраначким изборима 1990. године Стево је био кандидат за народног посланика испред СПС, али је у другом кругу изгубио од Мићуна или Коштунице на Старом граду, више се не сећам тачно.
Аватар
Kolya
Војвода
Војвода

Порука: 1226
Приступио: сеп 2008
Место: Kenjada/DR

Порука Kolya 16.3.2018. 1:23

I koji ce vama neka opozicija?
Ni ova ne zna sta ce sa sobom, a tek vi:

https://www.blic.rs/vesti/politika/vecini-poslanika-skupstina-nije-potrebna/nktx2rb

Vlada je postala sama sebi opozicija, sto je najbolji dokaz da se ide u jednopartisku drzavu.
O kako su to lepa vremena bila.
Da fali samo dozivotni predsednik.
A bice i toga.
Pa onda monarija.
Nemanjici, Imanjici...ma to Srbi vole, samo tako.
Sto bre tamo neki kojejanci ili Korejci ili Klinci, Palci da budu bolji od nas.
I samo zamislite to cudo: Srbi imaju monarhiju, a U-kajinci mora da ostanu u republici i Jevropi.
Pa to je UZAS.
Nisam ziv za njih.
Odmah referendum za monarhiju.
Zar nije bila neka partija i za to, sa onim ludakom sto je pustio bradu i umislio da je Pasic?
Eto, na pola smo puta.
"IDUC UCI, U VEKOVE GLEDAJ"
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4652
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 16.3.2018. 3:59

Eto Đukanoviću samo žiriš nebuloze, dakle ako ti u buduće nešto nije jasno slobodno pitaj mene. A opet laže tvoj frend, takođe ni majka mu nije iz Hrvatske jer je iz Trešnjevca kod Sente.
Аватар
Atreid
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 546
Приступио: јун 2004

Порука Atreid 16.3.2018. 14:22

Српски родољуб :: Што се тиче Штимца, јесте Личанин. Али, погледај попис становништва из 1991. Коњско Брдо је чисто хрватско место(село).

a koliko nas je bilo 41/45e?
Ustaški zločin u Konjskom Brdu[uredi]
U Konjskom Brdu su ustaše 15. jula 1941. godine zaklale 47 Srba.[1][2] Jedno od stratišta je Ćosić jama kod Konjskog Brda, koja je uvrštena u spisak „Jame bezdanke, masovne grobnice srpskog naroda u Lici 1941. do 1945. godine“.[3]

verovatno su jos toliko pokatolicili.
SMUK :: пре потопа инцест је био дозвољен јер није било мутације коју су спречавали препотопни животни услови.
Аватар
ЕКОНОМИСТА
Националиста
Националиста

Порука: 349
Приступио: дец 2012

Порука ЕКОНОМИСТА 16.3.2018. 16:29

Republikanac ::Али не било каква опозиција. Патриотска (рационално патриотска, турбо-патриоте са великим причама не долазе у обзир. Србија ни биолошки ни економски није више у стању да ратује), евроскептична, анти-натовска и одлучни противник признања Косова и увођења санкција Русији. По могућству и анти-неолиберална, са колико-толико развојним економским програмом и прихватањем активне улоге државе у привреди (по успешном моделу азијских земаља). „Тачеристи“ и они који би неразвијеној вукојебини Србији да намећу „либерални тржишни капитализам“ нису баш најбољи кандидати...

Политички програм Српског покрета Двери
ДА ВРАТИМО ЖИВОТ У СВОЈЕ РУКЕ!

10. ЗА БЕЗБЕДНОСТ НАШЕ ДРЖАВЕ
Србија не треба да буде члан НАТО, а треба да подржи иницијативу о успостављању новог Споразума о недељивој колективној безбедности који је предложила Руска Федерација и појача сарадњу са ОДКБ. Потребна нам је и војно-техничка сарадња и набавка новог наоружања од Руске Федерације.

11. СРБИЈА ВАН ЕУ И У САВЕЗУ СА РУСИЈОМ
Залажемо се за хитан прекид са погубном политиком да ЕУ нема алтернативу, и повратак националном интересу у међународним односима. Главни спољнополитички партнер Србије треба да буде Русија. У највећем политичком, војном и економском интересу Србије је блиска сарадња са Русијом, што је уосталом и политика највећих европских земаља. Двери сматрају да Косово и Метохију треба прогласити окупираном територијом и поништити Бриселски споразум. Било који евентуални разговори о Косову и Метохији се могу водити само у оквиру Савета безбедности Уједињених нација.

12. ВРАТИЋЕМО НАРОДУ ДРЖАВУ
Урушавање Републике Србије се спроводи кроз актуелни процес спровођења реформе домаћег правног система по налогу из ЕУ. Почев од 2000. године држава постепено губи своје традиционалне функције, не штити уставне вредности и запоставља извршење уставних дужности, прихвата и усваја штетна правила и правна решења непроверена у домаћој пракси и повећава парадржавну бирократију оснивањем различитих регулаторних тела и агенција.
Донећемо одлуку о прекиду и замрзавању процеса приступања ЕУ. Огласићемо противправним и ништавим све домаће нормативне акте и међународне споразуме који нису у складу са уставноправним поретком Републике Србије. Спречићемо сваки штетан покушај најављене измене важећег Устава, а посебно уставне преамбуле у којој се констатује да су Косово и Метохија неотуђиви део Србије. Донећемо Закон о испитивању порекла имовине свих политичара и тајкуна од 1990.године. Донећемо Закон о агентима страног интереса и контроли финансирања НВО из иностранства.

2. ЕКОНОМСКА РЕШЕЊА
Држава на све начине и из свих расположивих извора – субвенцијама из буџета, повољним кредитима, пореским олакшицама, извозним подстицајима и стратешком развојном политиком мора да помогне опоравак домаће привреде и пољопривреде. Код таквог приступа држава идентификује стратешке развојне правце, усмерава и помаже гране и предузећа која имају перспективу или представљају замену увоза домаћом производњом. Реч је о активној држави која уме стратешки да мисли. Та политика не иде против тржишта. Напротив, она максимално подстиче тржиште и конкурентност, али у оквиру јасне развојне политике и заштите националних интереса. Покренућемо домаћу производњу и добијање посла за наше незапослене суграђене. Овај циљ може обезбедити само политика економског патриотизма и улагања државе искључиво у домаћу производњу. Наша економска политика није политика задуживања и штедње, већ политика производње, запошљавања и развоја. Ми говоримо у име домаћег економског интереса. Двери су политички заступници и заштитници домаћег привредника и пољопривредника. Затражићемо отпис и репрограм дугова Републике Србије према међународним финансијским институцијама. Напустићемо, наметнути нам од ММФ-а неолиберални модел економске политике. Раскинућемо Споразум о стабилизацији и придруживању са Европском Унијом, као и све, по Србију, штетне уговоре.
Сачуваћемо и ојачаћемо српске банке и основаћемо државну Инвестиционо-развојну банку. Основаћемо поново Завод за обрачун и плаћањаи вратити послове платног промета из пословних банака у државне руке. Порески систем базираћемо на ослобађању плаћања пореза и доприноса за новооснована домаћа предузећа у иницијалним годинама рада, као и на повећању пореза за најбогатије. Увешћемо повлашћене пореске стопе за предузећа која су извозно оријентисана и послују у неразвијеним подручјима Србије. Увешћемо инструменте и мере којима ће се спречити све манипулативне технике избегавања плаћања пореза и исисавања капитала из Србије. Кроз јасно дефинисане норме пореског система, политичари и тајкуни, без изузетака, ће морати да докажу порекло стечене имовине. Увешћемо нови систем царинске заштите и друге облике заштите домаћег тржишта. Ствараћемо реална нова радна места кроз процес реиндустиријализације Србије и подстицање развојa домаће конкурентне и предузетничке привреде. За нове инвестиције користићемо домаћу штедњу, усмерену и контролисану емисију динара, финансијски потенцијал српске дијаспоре и неусловљене изворе из међународних финансијских институција. Све важне инфраструктурне инвестиције у Републици Србији изводиће српска грађевинска оператива. Уредићемо тржиште рада у Републици Србији, а систем образовања ускладити са његовим потребама. Директним државним интервенцијама у неразвијена и уништена подручја Србије, јачањем институција и избором квалитетних кадрова на локалном нивоу покренућемо њиховодрживи друштвено-економски развој. Оснивањем Капиталног пензионог фонда извршићемо реформу пензионо-инвалидског система Републике Србије у циљу самоодрживости. Одузету имовину пензионог фонда вратићемо Фонду, а имовину рехабилитационих центара и српских бања пренећемо у својину Фонда. Нећемо дозволити продају ЕПС-а, Телекома, обрадивог земљишта и природних богатстава попут извора чисте пијаће воде и руда. Ова четири стуба привредне и економске стабилности Србије остаће у нашим рукама. Развијаћемо бањски, верски, планински, сеоски (еко), медицински и културни туризам као компаративне предности Србије на светском туристичком тржишту.

https://dveri.rs/program
Благостање сваког појединца је колективна одговорност заједнице. Благостање још значи физичко и морално здравље једног друштва
(Вебстеров речник - држава благостања)
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост