srpskinacionalisti.com

Сириза

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15657
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Re: Сириза

Порука vemavuk 27.12.2017. 15:09

Косто, таман ова наш католик искористио ово да јавно прослави свој Бижић.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1025
Приступио: јул 2015

Порука M-91 28.1.2018. 16:31

Јесу ли и Грци католици зато што славе Божић 25. децембра уместо 7. јануара? :?

Иначе, грегоријански календар је прецизнији од јулијанског, али Миланковићев је најпрецизнији, прецизнији и од грегоријанског. Дакле, Божић и остале празнике треба славити по Миланковићевом календару.

Ако је Бог одредио да ће на Земљи бити толико и толико дана, сати, минута, секунди...... а Миланковићев календар је најближи том идеалу , онда се закључак сам намеће.
Србија нема алтернативу!
Слика

НАЦИОНАЛНА СЛОБОДА - СОЦИЈАЛНА ПРАВДА
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15657
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 28.1.2018. 16:58

Најтачнији календар је да је сада 7562. година. И најтачније је да година има 13 месеци и да сви месеци трају по 28 дана.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2647
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Порука Zola 5.2.2018. 7:55

Ни ми не славимо Божић 7.јануара него 25. децембра само по другом календару,упознао сам пуно дилеја који пене на тај 7. јануар,мене гомила обрисала као 'усташу' као пријатеља са фејса кад сам на некој дебилној објави само бенигно написао па момци баците само поглед на црквени календар СПЦ и видите кад је наш Божић и наша Нова Година па наравно пише 25.децембар односно 1,јануар само што је разлика 13 дана али ми смо званично прихватили и живимо по тзв католичком календару и зато нам је Божић 7. јануара..И кад је била прослава октобарске револуције па 7.новембра а зове се октобарска јер се десила по старом календару али су касније и Руси тј СССР прихватио овај прецизнији календар.Све у свему не би се ништа специјало променило ако би славили Божић 25.децембра по календару који живимо у стварном животу или да вратимо стари календар на да нам данас буде јануар и то би било исто уреду.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1025
Приступио: јул 2015

Порука M-91 9.2.2018. 19:51

Zola ::упознао сам пуно дилеја који пене на тај 7. јануар,мене гомила обрисала као 'усташу'

Дебили. Још има дебила који у 21. веку (ЕЈ !!!!) обраћају пажњу на те тричарије, док нам се земља увелико распада ко лешина. :evil:
Србија нема алтернативу!
Слика

НАЦИОНАЛНА СЛОБОДА - СОЦИЈАЛНА ПРАВДА
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1412
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 11.2.2018. 10:28

М-91, слажем се да је Миланковићев календар доста прецизнији, ту нема спора. Али, зашто бисмо ми прелазили сами? Требамо сачекати да Руска православна црква то прва учини.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2647
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Порука Zola 11.2.2018. 10:42

Поента приче је да је Божић 25.децембра и наша црква га слави тог дана,а Нова Година је 1.јануара,тако стоји у календару СПЦ који углавном сви имамо..А ми сви живимо у стварном животу по овом календару, сад је 11.фебруар а по старом је сад крај јануара.Тако да је цела прича крајње смешна,и СПЦ кад нешто ради практично у реалном животу мора да ради по новом календару и њима је данас 11.фебруар..
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1412
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 11.2.2018. 10:52

Нисам ја спорио да је стари календар непрецизан. Ја лично нисам против преласка на нови. Али, понављам, нека то прво учини Руска црква. Када они учине, онда ни СПЦ неће имати дилеме.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2270
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 14.2.2018. 14:11

Српски родољуб ::Нисам ја спорио да је стари календар непрецизан. Ја лично нисам против преласка на нови. Али, понављам, нека то прво учини Руска црква. Када они учине, онда ни СПЦ неће имати дилеме.

Нисам знао да је РПЦ надређена СПЦ...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 3 гостију