srpskinacionalisti.com

Косово и Метохија

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
ЕКОНОМИСТА
Националиста
Националиста

Порука: 303
Приступио: дец 2012
Место: Београд

Re: Косово и Метохија

Порука ЕКОНОМИСТА 23.1.2018. 18:54

И ево га. Коначно. Црно на бело. Без икаквог увијања, без нејасноћа, без могућности погрешног тумачења.
Александар Вучић је званично признао да ће потписати независност Косова и Метохије:

"Говори ми отац да не потписујем ништа, а ја га питам..."
Председник Србије и СНС Александар Вучић рекао је да “нам неће дозволити улазак у ЕУ без јасно решеног питања граница".

Како ћемо да га решимо, додао је – “то је друга ствар”.

“Хоћемо ли да га решавамо или нећемо? Народ ће свакако на неком референдуму морати да каже шта мисли о томе", рекао је Вучић у емисији "Ћирилица" на телевизији Хепи.

Вучић је приметио да је нови француски амбасадор рекао оно што је познато - да ће Србија морати да склопи правно обавезујући споразум са Косовом, а то предвиђа да има решено питање граница.

Он сам, истакао је, свакако неће бежати од тога да каже шта је најмање лоше решење.

"Јер, доброг решења нема", рекао је српски председник и додао да ће за два до два и по месеца рећи шта је то што он мисли, а ако народ не буде мислио тако, то ће, каже, бити пораз његове политике.

Ми морамо покушати да то решимо, нагласио је.

”Имамо тежак проблем да нико не жели да преузме на себе ништа. Тома Николић и ја, па чак и Шешељ није имао ништа против тога, подржали смо доношење Устава 2006. године иако смо били опозиција, али смо имали државнотворни приступ. Ови данас неће да разговарају о Уставу, нити о ниједној озбиљној теми, зато што не знају шта би рекли", рекао је и приметио да то изгледа некако овако:

"Сви мисле ''ти Вучићу заврши то, ми ћемо ти одрубити главу, а у себи ћемо говорити хвала Богу да не морамо да се бавимо тиме'", приметио је Вучић.

Подсетио је да му је и у Лапљем Селу госпођа Вулићевић рекла "Само, сине, не потписуј ништа", као што му и његов отац говори.

"Ја га питам 'а шта мислиш ти, је л мора неко да донесе неку одлуку у овој земљи'. То не потписуј, бежи, и пребацуј на све друге", рекао је Вучић.

Рекао је да смо имали ту ситуацију да се не потписује и не доносе одлуке:

"А знате ли шта смо ми све добили и купили времена и мира Бриселским споразумом", запитао је Вучић.

Вучић је нагласио да морамо да се договарамо шта ћемо учинити у будућности и да од сукоба са Албанцима "нема вајде и среће".

”Нису они јачи од нас, ни неки други, али ми ни не треба да будемо јачи, већ богатији, успешнији, да брже грабимо и пристижемо оне који су испред нас, да имамо више страних и домаћих инвестиција", истакао је Вучић.

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1350108

Ко овог злочинца икада буде поменуо у позитивном контексту или буде гласао за њега или његову партију, није ни Српски националиста, ни Србин, ни човек.
Благостање сваког појединца је колективна одговорност заједнице. Благостање још значи физичко и морално здравље једног друштва
(Вебстеров речник - држава благостања)
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1272
Приступио: јул 2015

Порука M-91 23.1.2018. 19:47

Најтрагичније је то што се НИКО неће бунити када то буде урадио и што ће медијски забашурити то мегаиздајничко злодело, те ће у својим таблоидима то представити као "победу". :evil:

А неписмени крезави сендвичари-ботови ће подржавати максимално шиптарчину из буговна, зарад пишљивих 1000 динара и буђавог сендвича са алпском подригушом. :evil: :evil:
Србија нема алтернативу!
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3814
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 23.1.2018. 19:53

Зато ћемо и нестати као народ.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 23.1.2018. 19:58

Зорад ::Зато ћемо и нестати као народ.

Ако се то деси, то ће бити случај "асистираног самоубиства", где ће странци свакако имати велику улогу, али главна кривица ће бити на нама.

А како и не би, када смо као народ начисто пропали, након 400-500 година турско-азијатског силовања, ПСР, краљевине шугославије, ДСР (у коме смо могли јефтино да прођемо да није било кобног 27. марта 1941.), 50 година комуњаризма и 18 година неолибералне НАТО-ЕУ окупације. :( :(

Уопште гледано, ми смо старо и слабо дрво и сваки иоле јачи ветар који дуне нам ломи гране и љуља нас. Чак и да се промене геополитичке околности, питање је да ли ћемо икако моћи да се опоравимо.
Србија нема алтернативу!
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3814
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 23.1.2018. 20:00

То је то, нажалост.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 23.1.2018. 20:23

https://www.srbijadanas.net/kuda-ide-srbija-srpski-put-u-eu-topiju/

Одличан текст у вези ЕУ-Титаника и узалуд изгубљених 18 а и више година за Србију
Србија нема алтернативу!
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 23.1.2018. 21:29

Да видимо шта ће нам саопштити научни сарадник на пројекту Неше слине па ондак да диванимо на ову тему :D
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1960
Приступио: јан 2008

Порука Српски родољуб 24.1.2018. 16:12

М-91, прочитај молим те какве је бљувотине написала другосрбијанска жгадија о Милошевићу.

http://www.blic.rs/vesti/politika/10-ra ... ru/gczxd96
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 24.1.2018. 16:28

Српски родољуб ::М-91, прочитај молим те какве је бљувотине написала другосрбијанска жгадија о Милошевићу.

http://www.blic.rs/vesti/politika/10-ra ... ru/gczxd96

:lol: :lol:

Јесте, јесте, за СВЕ је био крив покојни Слоба, а чмарика, чифути, пиргави и муџахедини нит' лук јели нит' лук мирисали. :roll:

Шалу на страну, још увек има пуно дебила који гутају те глупости. То само показује под коликом смо окупацијом, и физичком и менталном.
Србија нема алтернативу!
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 24.1.2018. 20:57

Слоби могу да посисају и исправљају му мртав к.урац
Слобу ће Срби да праве од блата ал не вреди. Кажњава Бог за сваку глупост.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Горан
Војвода
Војвода

Порука: 5881
Приступио: мај 2004

Порука Горан 26.1.2018. 17:36

Ословио Вучић јуче терористу Таћија са" Господин Таћи"!
Која промена мозга и размишљања.
"нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може.
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука M-91 28.1.2018. 16:24

„Дефинисање наших граница“ - као најава последњег чина Вучићеве издаје

Судећи по Вучићевом режираном „сусрету са народом“ на Косову од пре неколико дана и судећи по исфорсираним „закључцима“ те напредњачке представе, које протежира ботовско-квазипатриотски табор и њима подобан режимски медијски шкарт, истиче се искључиво питање „нормализације живота косовско-метохијских Срба, њихове безбедности и опстанка“, а потпуно се „гура под тепих“ идеја о Косову и Метохији у саставу Србије.

Сходно томе, на сва аргументована разобличавања Вучићеве издаје Косова, стижу оптужбе како они који нападају Вучића, не чине ништа конкретно како би помогли Србима на Косову, те стога немају ни право да критикују власт. Међутим, они србски родољуби који Косово најчешће посећују и највише помоћи шаљу страдалним Србима на светој србској земљи, листом су противници издајничког Вучичевог режима и његове издаје Косова. Док којекакви „десничарски“ празнословци или „десничари“ који (стално или повремено) наплаћују своје „родољубље“, заиста јесу они који (како би они сами рекли) „из фотеље подржавају“. Али наравно, не србско Косово нити Србе на Косову, већ подржавају Вучићеву издају Косова, ма колико се неки од оних који то чине, заваравали да није тако.

Cви они родољуби који у континуитету посећују јужну србску покрајину и помажу тамошње Србе, добро знају колико лажи шири напредњачка пропаганда и добро знају да је у сваком погледу, стање Срба на Косову и Метохији било много боље пре издајничког тзв. Бриселског споразума. Као што је било још боље (заправо мање лоше) пре потписивања тзв. Споразума о стабилизацији и придруживању и омогућавања да уместо УН, отворено непријатељска ЕУ буде надлежна за кључна питања у јужној србској покрајини. Уопште, доказано је да сваким новим чином издаје и самогашења србске државности на Косову и Метохији, стање за Србе је све горе и горе. Такав след ствари је и сасвим логичан јер свако показивање сопствене слабости само додатно подстиче и охрабрује душмане.

Стога, једино могуће привремено решење за Косово и Метохију, јесте да Београд одбаци све антисрбске споразуме са „Приштином“ и ЕУ, те да у мери у којој је то могуће, обнови елементе своје власти којих се Вучић одрекао. У таквом стању, треба максимално и на свим пољима помагати народ (нарочито у енклавама), одржавати status quo на терену и стрпљиво чекати повољну историјску прилику да се Косово и Метохија ослободе. То је једино исправно трајно решење за Косово и стога свако ко попут Вучића жури да се сада, у постојећим неповољним геополитичким околностима, дође до трајног решења, свесно и отворено ради на србску штету. У вези са наведеним, свима је већ јасно да тзв. унутрашњи дијалог о Косову и Метохији, представља само припрему за завршни чин издаје Косова од стране Вучића.

Стога и сви „десничари“ који настоје да дају легитимитет овом „дијалогу“ нису никакви националисти, већ обични режимски пајаци и карикатуре патриотизма. Након накарадног тзв. Бриселског споразума којим се Вучић одрекао дела наше територије и након Вучићеве подршке тзв. влади злочинца Харадинаја, сада пред овог изрода (Вучића) његови ментори са Запада стављају обавезу потписивања правно обавезујућег „споразума о свеобухватној нормализацији односа између Приштине и Београда". А тај споразум ће за Вучића представљати у потпуности фактичко признање независног Косова и отварања пута да се ова лажна држава учлани у Уједињене нације и друге међудржавне савезе. Наиме, како и сам Вучић сада каже, тај споразум ће предвиђати да „Србија има решено питање граница“. Као да их већ нема?

Наравно, ми желимо да у повољним историјским околностима, границе Србије буду проширене на све директно окупиране србске земље, али Вучић очито говори о додатном смањењу постојећих граница, односно о одрицању од Косова и Метохије. Стога, морамо као народ коначно реаговати адекватно и одлучно рећи да не прихватамо издају и окупацију! Јер све док Срби не признају окупацију и боре се за Косово и Метохију у саставу Србије, пројекат лажне државе Косово, неће и не може успети.
Србија нема алтернативу!
Аватар
ЕКОНОМИСТА
Националиста
Националиста

Порука ЕКОНОМИСТА 29.1.2018. 21:25

Фантастичан текст јуче на Спутњиковом сајту, мислим да најбоље описује срж свега што нам се дешава:

(Не)нормализација односа: Срби ће бирати — нестају ли као народ или не

Ако Срби одлуче да се заувек одрекну Косова и Метохије, ништа боље од тога нису ни заслужили. За све што им се после тога буде дешавало сами ће сносити вечну кривицу.

Први пут, са највишег државног места, најављено је да би грађани Србије на референдуму требало да одлуче о границама наше земље и о судбини Косова и Метохије.

Председник Александар Вучић потпуно је оголио ствари и обелоданио да ће пре уласка Србије у Европску унију морати да се реши питање државних граница.

Какво год да буде референдумско питање, оно ће бити судбоносно по будућност српске нације. На шта год грађани буду морали да одговоре — решиће најкрупнију вековну дилему Србије.

Без обзира, да ли се референдум распише за промену одредби Устава које се односе на Косово и Метохију или ће народ морати брутално да се определи између — наставка пута ка ЕУ или одбране територијалне целовитости и Косова и Метохије, право питање ће у ствари бити:

„Да ли сте за то да Срби нестану као народ или не?“

Тако је!

Добровољно одрицање од Косова и Метохије заувек би променило есенцијални генетски запис српског народа. То би представљало најзначајнију и најпогубнију одлуку у историји нашег постојања.

Без обзира каква нас будућност чекала после тога, ми више не бисмо били исти народ. Срби би се добровољно одрекли себе.

И добро је да се ствари коначно изведу до краја. Корисно је да више нико из белог света не игра са Србима шибицарски. Лековито је да знамо шта се тачно крије иза рогобатне и кабасте формулације коју нам свакодневно подмећу под нос, а од које нам, наводно, зависи све.

Она гласи:

„Србија мора да потпише са Косовом свеобухватни споразум о нормализацији односа.“

Колико год Србија покушавала у тој формулацији да нађе средње решење, које ће задовољити обе стране и које ће наљутити обе стране, та формулација за Вашингтон и водеће европске државе значи само једно:

„Србија мора да потпише споразум са независном државом Косово.“

Ни Америка ни Приштина ни најмоћније силе Европе нису спремне ни за милиметар да одустану од те позиције. За њих је то је једина „нормализација односа“. За њих је то услов свих услова да Србија настави пут у ЕУ.

Дакле, нормализација односа значи — потпуну ненормализацију Србије. То значи да Београд мора да прихвати да је нормално оно што је ненормално — да се симболично и суштински најзначајнији део државе насилно одвоји.

Да после једне деценије Београд за самопроглашену независност на крви и патњи Срба капитулантски каже:

„Отимање наше земље је нормално“.

Важно је зато што смо у Давосу од председника Вучића чули и да ће Србија рећи: „Хвала довиђења“, уколико јој се буде тражило да призна независност Косова.

Важно је и да Србија непрекидно нуди решења, компромис, креативне моделе, макар то била само куповина времена до неких бољих година.

И коначно, важно је да Срби сами на референдуму одлуче — да ли је Косово њихово, без обзира што је тренутно окупирано.

Ако Срби одлуче да се заувек одрекну Косова и Метохије, ништа боље од тога нису ни заслужили. За све што им се после тога буде дешавало, сами ће сносити вечну кривицу.

Ако Срби одлуче да не одустану од Косова и Метохије, бар једно је сигурно — опстаће као народ. За све остало мораће сами да се изборе.

https://rs.sputniknews.com/komentari/20 ... ferendum-/

Ово сам до сада понављао 1000 пута. И ово је управо оно чега Српски народ у опште није свестан.
* Ако признамо независност Косова - нестаћемо као народ.
* Ако не признамо - преживећемо.

Победити или нестати.
Сада је све на нама.

Kosovo-i-Metohija-nema-predaje.jpg
Благостање сваког појединца је колективна одговорност заједнице. Благостање још значи физичко и морално здравље једног друштва
Аватар
imenijevazno
Националиста
Националиста

Порука: 489
Приступио: мај 2011

Порука imenijevazno 31.1.2018. 21:42

Не могу да верујем, али б92 ми је на овој вести
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1353425
("Pravno obavezujući dokument, pa bismo mogli u EU"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je rekao da EU očekuje od Srbije pravno obavezujući dokument sa Prištinom, posle kojeg bismo mogli da postanemo članica EU. )
објавио следећи коментар:

Dovoljno smo odrasli da znamo da to znaci priznanje tzv. Kosova. Ja sam bio za EU u vreme kad je Vucic ostrio zardjale kasike, ali sada nisam. On svoje moze da poklanja sta hoce, ali srpsko ne moze!

Putuj Evropo. A to Kosovo im ne bih potpisao cak ni da mi obecaju da ce sa sovom da odvedu Vucica. Skinucemo mi njega i bez njih, pre ili kasnije. A jednom ce i KosMet da dodje na dnevni red.

Za kraj, vidite kako sam ja politicki korektan, nigde ne pominjem Veliku Srbiju, jer onda nece da me objave. A objavljuju svaki dan ove sto pominju nekakav Sandzak, a to je direktan poziv na rusenje ustavnog poretka Republike Srbije. Narode, u pamet se.
(Istina, 31. januar 2018 15:51)

И не само то, има 350 плусева и 150 минуса . . .

Ја и даље мислим да се модератор зезнуо, да није пажљиво читао...
Србе кољу, силују и пљачкају на КосМету, а они који себе зову српски националисти не раде ништа у вези тога. И још се крију иза чедићеваца, тадићевих испрдака и њима сличних.
Аватар
ЕКОНОМИСТА
Националиста
Националиста

Порука ЕКОНОМИСТА 3.2.2018. 10:54

Пре више од 10 година, на референдуму, Срби су изгласали нови тзв. Митровдански устав:

Устав Републике Србије
Полазећи од државне традиције српског народа и равноправности свих грађана и етничких заједница у Србији, полазећи и од тога да је Покрајина Косово и Метохија саставни део територије Србије, да има положај суштинске аутономије у оквиру суверене државе Србије и да из таквог положаја Покрајине Косово и Метохија следе уставне обавезе свих државних органа да заступају и штите државне интересе Србије на Косову и Метохији у свим унутрашњим и спољним политичким односима,
грађани Србије доносе

Члан 114.
Председник Републике бира се на непосредним изборима, тајним гласањем, у складу са законом.
Изборе за председника Републике расписује председник Народне скупштине 90 дана пре истека мандата председника Републике, тако да се избори окончају у наредних 60 дана, у складу са законом.
Приликом ступања на дужност, председник Републике, пред Народном скупштином полаже заклетву која гласи:
" Заклињем се да ћу све своје снаге посветити очувању суверености и целине територије Републике Србије, укључујући и Косово и Метохију као њен саставни део, као и остваривању људских и мањинских права и слобода, поштовању и одбрани Устава и закона, очувању мира и благостања свих грађана Републике Србије и да ћу савесно и одговорно испуњавати све своје дужности."
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 13 гостију