srpskinacionalisti.com

Документи ЦИА : Шешељ ће издати Слобу

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Sistem
Војвода
Војвода

Порука: 1523
Приступио: мар 2011

Документи ЦИА : Шешељ ће издати Слобу

Порука Sistem 11.2.2017. 0:34

Тајни документи ЦИА уочи 5. октобра: Радикал Шешељ ће издати Слободана Милошевића!

Београд – Лидер радикала послао је сигнале да ће променити страну ако Слободан Милошевић буде инсистирао да се одржи други круг председничких избора, стоји у извештају агената ЦИА из Београда с краја септембра 2000.

Америчка тајна служба ЦИА пажљиво је пратила дешавања у Србији непосредно пред Пети октобар и пад тадашњег председника СР Југославије Слободана Милошевића, а њени агенти с терена су централи готово свакодневно слали извештаје и анализе. Тако се у једном документу спомиње лидер Српске радикалне странке Војислав Шешељ, за кога се наводи да би могао издати Милошевића и окренути се опозицији.

Слика

Ако би, како се даље наводи, одлучио за други круг председничких избора, Милошевић би се суочио с отказивањем подршке радикала и њиховог лидера Војислава Шешеља.

„Председник Српске радикалне странке Војислав Шешељ, члан владајуће коалиције, који себе види као човека од великог утицаја на политичка дешавања, сигнализирао је да ће променити страну, а чак је и Милошевићева партија подељена“, наводи се у извештају америчке обавештајне агенције.

Слика

Шешељ у изјави Новостима, каже да му је била част што је подржао ДОС тада.
Шешељ тврди и да је објављивањем изборних резултата тада пресекла све калкулације.

- СПС је објављивао да Милошевић води, а "досманлије" нису имали контролоре на многим бирачким местима и нису имали праве резултате. Ми смо имали реалну слику и тачне информације. Коштуница је водио са десет одсто у односу на Милошевића и ми смо то објавили. То је било питање наше части - закључио је први човек радикала.

Шта да се ради када идоли падају?
Узгред, ко је више издао Шешељ, Јеремић, Николић или Вучић? Пошто у свим случајевима имамо јасне доказе.
Аватар
promaja
Војвода
Војвода

Порука: 1585
Приступио: феб 2008

Re: Документи ЦИА : Шешељ ће издати Слобу

Порука promaja 11.2.2017. 15:39

Sta bi jedan Dverac radio nego se pozivao na CIA :lol:

Mora da je Jasmina Vujic posredovala :badgrin:

Kakva crna izdaja, videlo se u Hagu kakav odnos imaju Seselj i Milosevic, ali to do tvog sendicarskog mozga ne moze da dopre.
Треба „радити дела... докле је дан, док не настане ноћ, јер онда нико не може радити" (Јован 9,4; 12,35).
Sistem
Војвода
Војвода

Порука Sistem 11.2.2017. 19:05

Ја се позивам на Шешеља,
Шешељ тврди и да је објављивањем изборних резултата тада пресекла све калкулације.

- СПС је објављивао да Милошевић води, а "досманлије" нису имали контролоре на многим бирачким местима и нису имали праве резултате. Ми смо имали реалну слику и тачне информације. Коштуница је водио са десет одсто у односу на Милошевића и ми смо то објавили. То је било питање наше части - закључио је први човек радикала.

Будите часни јер сте помогли да ДОС дође на власт.

Ја се још питао зашто вас ДОС није растурао као СПС после 5. 10. 2000. Сада су много јаснији неки догађаји, укључујући зашто није било подигнутих тужби за криминал у СРС током власти 1998-2000.

Знамо како се Шешељ понашао у Хагу, дружио се са свима, највише са усташама, па му је најбољи друг био усташа из ХВО-Тута, који 1992 "чистио" долину Неретве од Срба.
ZA 58. ROĐENDAN: Šešelj prasetinom častio Hrvate!
"Vojislav svake godine za rođendan časti obilatim ručkom osuđenike s njegovog sprata, a to nije izostalo ni ovaj put", kaže Jadranka Šešelj.

Тако да се ја не бих позивао на дружење Шешеља у затвору.
Лепо је што сада имамо јасна документа издаје. А, ако се почне још мало бушити према Радету Лесковцу, Ради Трајковић...па то ће бити ватромет.
bogdan
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 850
Приступио: мај 2008

Порука bogdan 11.2.2017. 21:11

Sistem ::Ја се позивам на Шешеља,

Будите часни јер сте помогли да ДОС дође на власт.

Ја се још питао зашто вас ДОС није растурао као СПС после 5. 10. 2000. Сада су много јаснији неки догађаји, укључујући зашто није било подигнутих тужби за криминал у СРС током власти 1998-2000.

Знамо како се Шешељ понашао у Хагу, дружио се са свима, највише са усташама, па му је најбољи друг био усташа из ХВО-Тута, који 1992 "чистио" долину Неретве од Срба.
ZA 58. ROĐENDAN: Šešelj prasetinom častio Hrvate!
"Vojislav svake godine za rođendan časti obilatim ručkom osuđenike s njegovog sprata, a to nije izostalo ni ovaj put", kaže Jadranka Šešelj.

Тако да се ја не бих позивао на дружење Шешеља у затвору.
Лепо је што сада имамо јасна документа издаје. А, ако се почне још мало бушити према Радету Лесковцу, Ради Трајковић...па то ће бити ватромет.

Нисам знао да си толико не информисан, што се тиче Шешеља и СРС. Ал нека ни ниси неки човек од вредности.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15283
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 12.2.2017. 1:05

Богдане ти си шешељев бот или потпуно заслепљен човек.
Шешељ је исти тип као и Вучић.
Обојица су шпијуни мама краљице. Имају истог газду и раде исто.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
gatorlale
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 624
Приступио: авг 2010

Порука gatorlale 12.2.2017. 6:32

Vodio je u to vreme stvarno Koštunica za oko 800 hiljada glasova, masa na ulici je tad bila napaljena mahala US zastavama i ocekivala da sad dolazi Diznilend,malo ko je to mogao da spreci jedina mogucnost je dati im da to osete na svojoj koži.. Šešelj se ponašao realno
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 5931
Приступио: мар 2006

Порука Коста 12.2.2017. 12:23

- шта iеду говна ови Дверци против Шешка и Слобе?! - па маiке им га издаiничке, прво да се покаiу (правац Пожаревац! - на Слобином гробу да се исповеде!) па онда да нешто кењаiу.

- мада, боље им iе да ћутУ. Та багра Дверiанска, ти "гребићи" из Чачка (сви су из Чачка, ебо-те?! - и Веља Бул-дозер, и патриiарх, и Бошкић-из-библиотеке?!)

- куш тамо! Грешком сте ушли у Скупштину, као и она црногорска куротресина Радуловић - сад и никад више!
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1768
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 12.2.2017. 12:54

Шешељ је био свестан да је Слоба пуко и да му нема спаса и зато се у пет до дванаест тобож одвојио од њега да не би потонуо заједно са њим.
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Sistem
Војвода
Војвода

Порука Sistem 12.2.2017. 13:42

Примећујем неку благу нервозу на теми.
Прво, нисам никад био члан Двери, иако ми нећете веровати. Ово само радим за своју душу :mrgreen:
Друго, Шешељ је директно дао легитимитет ДОС-у да дивља на улицама и на крају да дође до 5. октобра 2000.
Треће, да ли је тачно да су СРС кадрови у Влади Србије 1998-2000 осим узимања станова по БГ и НС, помагали Отпор? Конркетно мислим на Министра за информисање Александра Вучића.
Четврто, је л Пежо који је поклонила француска влада Шешељу још у функцији?
:wink:
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 12.2.2017. 14:09

- радиш за Двери за своiу душу? - значи да си имбецил.
Sistem
Војвода
Војвода

Порука Sistem 12.2.2017. 14:28

Свашта је могуће Коста али ти мене све више разочараваш. Одједном виши ниси за Слобу. Све ћеш да урадиш за скијање на Копу. Због тога је пропао комунизам.
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 12.2.2017. 15:04

- сероњо, iа скиiам од 1961-ве (рођен 1955-те) а на Копанику (Копаник се зове та планина, ако те ко пита!) од 1971-ве. Ко не зна да скиiа таi као да ниiе ни живео. Коiи си ти несрећнк, ниси стао на скиiе?! - па џаба си живео, соме глупи, толико си безначаiан и узалудан да ти не могу описати! Такви се и ложе на Двери, такве безвредне индивидуе, ич ме не изненађуiеш...

- ебале те Двери, идиоте!
Sistem
Војвода
Војвода

Порука Sistem 12.2.2017. 18:52

Што не скијаш на Јахорини? Неће Додик да плати као Вучић.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3005
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 12.2.2017. 22:03

Друго, Шешељ је директно дао легитимитет ДОС-у да дивља на улицама и на крају да дође до 5. октобра 2000.

Да није можда требао да и он подржи Милошевићеву изборну крађу у покушају?
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2169
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 14.2.2017. 0:19

Коста :: прво да се покаiу (правац Пожаревац! - на Слобином гробу да се исповеде!)

Слажем се са овим, однос према Слоби је лакмус тест сваког патриотизма. Дверци су много срали против Слобе у прошлости и 2000-те су гласали за НАТО агентуру у Србији. Иако су у међувремену мало променили однос према покојном великомученику (.ебига, није више исплативо пљувати по бившем нам председнику) то ипак није довољно тако да би посета Пожаревцу и исповед на гробу била сасвим на месту (или можда неко јавно покајање)...

Đorđo Napolitano ::Шешељ је био свестан да је Слоба пуко и да му нема спаса и зато се у пет до дванаест тобож одвојио од њега да не би потонуо заједно са њим.

Тачно тако, класичан пример љигавог опортунизма.

Sistem :: Шешељ је директно дао легитимитет ДОС-у да дивља на улицама и на крају да дође до 5. октобра 2000.

Да, она изјава о „Коштуничиних 54 посто у првом кругу“ је прилично осоколила НАТО пучисте и што ти кажеш дала им одређени легитимитет. У сваком случају мрља у биографији...

Зорад ::Да није можда требао да и он подржи Милошевићеву изборну крађу у покушају?

Требао је у најмању руку да ћути и да се не меша у сукоб социјалиста и досманлија...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Обилић и 12 гостију