[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
srpskinacionalisti.com • Тема - СВЕТОМ ХРАМУ ПРЕТИ ОПАСНОСТ!!!
srpskinacionalisti.com

СВЕТОМ ХРАМУ ПРЕТИ ОПАСНОСТ!!!

Форумска правила
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука: 256
Приступио: мај 2012

Re: СВЕТОМ ХРАМУ ПРЕТИ ОПАСНОСТ!!!

Порука српска вила 17.5.2014. 17:58

[color=#004080]

17. мај 2014. 2 Коментара

После продирања воде из Колубаре у град Ваљево, градске власти засуле шутом отвор у недовршеној брани Ровни рачунајући да ће то дозирано пропуштати воду а истовремено почети пуњење акумулације. Ово је делимично ублажило дејство поплаве у Ваљеву. Међутим, вода у брани је сутрадан нагло пробила засип шута и кренула пуним протоком, што је Колубару сутрадан додатно држало у критичном водостају све док се акумулирана вода није испразнила – што је нарочито потпомогло данашњем потапању Обрановаца.

Неразумно активирана недовршена брана Ровни ублажила поплаве у Ваљеву, али потом, сутрадан, пресудно допринела потапању Обреновца

Јустос је нагло пробио импровизовани засип од шута којим је јуче изазвано пуњење недовршене бране Стубо-Ровни како би се смањио водостај у Ваљеву што је данас потпомогло потапање Обреновца

Брана Ровни корисна само ако је празна!

Акумулирана вода дубине максимално до 5-6 метара јесте ублажила поплаву у Ваљеву. Међутим, потом је вода нагло пробила засип на отвору бране којим су је делимично затворили и поплавни талас је потом и већином данашњег дана био критично висок што је сада веома угрозило град Обреновац – који је у критичном стању.

НАРОДЕ, хоћете ли да пијете изворску воду, да будете заштићени од поплава и да имате чудотворну Светињу Архангела Михаила – Грачаницу – онда брана „Ровни мора остати празна! А, ако хоћете да рушите Светињу и да максимално пуните брану, онда ћете изгубити благослов Божији (што је и ова непогода наговестила) и, наравно, пићете ово прерађено ђубре (јер ове бујичне притоке у брану ће увек уливати свакојако ђубре)!

Испред моста у проблему су били чак и комунистички силоси за жито који су направљени на територији негдашње древне ваљевске епископије. Вода и данас ваља свашта, а у то свашта спада и нафтна мрља која непрестано однекле истиче…

Због свега овога допринесите својим доласком на протест пре Општином Ваљева а у току седнице Скупштине у уторак 20.маја у 09:30 како би Светиње и Изворе себи и потомцима својим сачували на спасење од антинародног пуњења бране „Стубо-Ровни“ у максимално планираном капацитету…

Последњи је час за бригу о општем добру

да нам невоља не би ушла у дневну собу!

ИстиноЉубље свима Вама!

17. мај 2014.

Обреновац (Фото: Србија данас)
Пробијено 100 м насипа код ТЕНТ-а

---------------------------------------------------------
17. мај 2014.
2 коментара

Владимир Челекетић
17. мај 2014. at 11:27

Ја сам дуго, наивно веровао, да ће се Срби, под теретом разних катастрофа, дозвати памети али више се на то не бих кладио. У ствари, сада бих се кладио на супротно. Али, ко зна, … дај Боже!
(13)
Одговори
kaligula
17. мај 2014. at 11:53

Још ово није ништа ,полако само.
(10)
Приложени фајлови
ĐUBRE I POTOP.jpg
Ђубре и смрад
Brana Rovni.jpg
Брана Ровни
POTOP.jpg
Потоп
"...на непријатеља се устремише и праву змију згазише и умртвише дивљу звер и великог противника и неситога ада свејадца, велим Амурата и сина његова, аспидин и гујин пород, штене лавово и василисково, па са њима и не мало других.."(Натпис на Косовском Стубу - Деспот Стефан Лазаревић)
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 18.5.2014. 15:30

[/u]

ПРВО ВИЂЕЊЕ СВ. ВЛАДИКЕ НИКОЛАЈА

У суботу 29. јануара ове 2000 год. у 1 час и 15 минута, пробудила ме је ћерчица. Устао сам да упалим светло. Те ноћи није било струје, па сам упалио свећу. Ћерчица ме је чврсто загрлила и поново заспала. Угасио сам свећу. После тога је некаква блага светлост осветлила нашу собу. Супруга, ћерчица и синчић су спавали. Засветлило је у соби, као да је неко прошао испод прозора са упаљеном свећом или као да је месец изашао иза облака. Док сам размишљао шта ли то може да буде, одједном се у соби појавио крупан човек, беле браде до појаса. Светац је у руци држао велику црвену књигу која је на предњој корици имала велики златни Крст. Позвао ме је по имену. Окренуо сам се и хтео да устанем али ми је он рекао да не устајем. Крст са књиге му је осветљавао лик. Могао сам га видети до пола. Када је затворио књигу, оне светлости је за тренутак нестало. Тада је узео, извадио из велике књиге једну мању књижицу од свега неколико листова са корицама, на којима је био један мањи златни Крст. Од тог крста је такође сијала светлост да се поново видело лице тог човека, као и слова у књизи из које је изгледало као да ће да чита.

Потом ми је свети човек рекао: „Дошао сам, по заповести Мајке Божије да те посетим јер си то заслужио. Примио си у твој дом њене сузе које стално лије ради србског рода. Она ми је рекла да ти кажем да долази тешко време. Децу своју склањај и на њих добро пази. Чешће их води на Божију службу на коју и сам, на Њену радост, на велике годове долазиш. Труди се да на службе не касниш, и да долазиш на време. Мајка Божија је била радосна када си на Савиндан довео децу да рецитују. Посебно је била радосна када ти је у храму видила синчића који је дуго времена ходао на штакама. Док су они рецитовали колико су знали, стално су гледали у њену икону која стоји са десне стране изнад излазних врата твога Божијег храма. (То је била Лепавинска Икона Божије Матере). Ништа ни од кога не узимај да читаш, а то исто не дај ни деци, јер постоје велики непријатељи Православне цркве. Све што те занима у вези тога, обрати се свештенику твоје цркве и он ће ти помоћи, како теби и твојој деци. Долази време великих отимачина, присвајања туђег. Ништа ничије не узимај. Моли се Богу за здравље, ради и Бог ће ти дати све што је најбоље. Одведи децу на Велики Петак у храм Божији, нека се помоле Богу, нека се провуку испод плаштанице јер им је то корисно за здравље.“

„Сви анђели моле Господа да помогне србском роду. Господ неће за то да чује све док се србски род ускоро не покаје па ће га тек тада проћи невоље које су га задесиле.“

Светац Божији плаче. Сузе му се сливају низ браду и он их руком брише. И наставља да говори: „Избегавај да радиш кад су нерадни дан, колико год можеш. Немој да гледаш телевизију“.

Листајући књигу окрете лист са сликом војске. Ту је сва војна опрема, авиони, камиони… Запитах га шта то значи. Одговори ми: „Ова војска нити чува земљу, нити чува народ она чува сопствену власт“. Запитах да ми каже ко је он. Рече ми да је један од највећих пророка Православља. Питај твог свештеника и он ће ти рећи.

+ + +

Када је Зоран Васиљевић дошао у стан свештеника, видео је фотографију владике Николаја, и икону св. Владике и схватио да му се он те ноћи јавио. Упоредио је и његов глас са аудио касете, тј. снимњен његов говор на парастосу Блаженопочившем краљу Александру поводом 20 годишњице његове мученичке смрти. Тада је схватио да је светац који му се јавио и који је плакао за србским родом светитељ Николај Велимировић.

Ја његов свештеник, Марјан Кнежевић, био сам већ написао акатист светитељу жичком и охридском и свесрбском Николају лелићком и свеправославном, али службу му тада још нисам завршио. Никако да за то добијем времена. После овог Зорановог виђења сам убрзо завршио и службу.

Виђење је имао 32 годишњи Зоран Васиљевић, земљ. из села Станине Реке код Ваљева.

+ + +

Ово писаније је сачињено на Усекованије Главе св. Јована Крститеља. Попут Претече Господњег, свети владика Николај призива на покајање, да би нас Господ сачувао од великих невоља које Господ припрема да све непокајане ишибају, и приведу на путеве спасења, а покајане сачува од сваког зла.

Ако се оглушимо о последњу опомену светог владике, и једног од највећих пророка православља, вихор предстојећег рата ће нас однети ко зна куда.

Ако се не покајемо пред Богом за све своје грехове: неверје, маловерје, чедоморства, врачања, гатања, кршења поста, непоштовања празника, кривоверја, Господ ће окренути лице своје потпуно од нас, Богомајка ће престати да ради нас плаче и да се моли за нас Анђели ће такође престати да роне сузе ради нас, и тада ће све могуће невоље бити близу. Смрт и огањ и пушење дима биће наша свакодневница. Покајмо се док није касно, са сузним очима нас призива покајању свети лелићки Владика.

Нека на свим нашим барјацима које подижемо са једне стране буде Крст, најмоћније знамење против врага а са друге стране да пише: Покајмо се. И ако се ускоро покајемо, Господ ће нас избавити од свих невоља.

Свештеник Марјан Кнежевић

+++

ПРВО СНОВИЂЕЊЕ

У фебруару месецу ове 2001. год. имао сам необичан сан, повезан са виђењем које сам имао после првог Савиндана по бомбардовању Југославије. Тад ми се јавио св. владика Николај Велимировић, и рекао да Богомајка плаче, и анђели плачу, а и владика је плакао, и сви се моле да Бог спасе србски народ, али Бог неће да чује нити да им услиши молитву, док се србски род не покаје. Сад ми је у сну око пола два у ноћ, објашњено виђење.

Један монах ми дође кући и позва ме да пођем са њим до његовог манастира – до Косовске Грачанице. Пођох са њим и седосмо обојица у аутобус. У аутобусу је био још само возач. Питао сам га да ли ће још неко путовати са нама. Он ми је рекао да су сви већ тамо стигли, осим мене. Твој земљак, св. владика Николај је гледао по народу и приметио да те нема и посла ме по тебе.

Стигли смо у манастир Грачаницу. Грачаница се сијала од лепоте. Ја и мој пратиоц смо стали на малу узвишицу са северозападне стране. Свуда око манастира је било много народа који је клечао сузе лио и Богу се молио. Пред вратима манастира у блиставим одеждама стајао је владика Николај окружен анђелима у предивним одеждама. Сви су они плакали и брисали сузе (владика Николај омофором, а анђели орарима). Мој пратиоц монах ми је рекао: Ево овај сан ће да ти сликовито објасни виђење које си имао. Упамти добро шта ти је у виђењу прошли пут рекао св. владика: Богомајка плаче и анђели плачу, (и св. владика је плакао кад ти је говорио) и моле се да Бог спасе србски род а Бог за то неће да чује док се србски народ не покаје.

Сиђосмо са брежуљка са кога се добро видео народ који клечи. Монах, мој пратиоц, ми је рекао: Ово је пред нама србско робље. (Можда је монах хтео да каже да је цела наша земља поробљена, и да смо сви робље, јер се други народи мешају у унутрашње ствари наше земље).

Када смо сишли са брежуљка да би пришли народу који клечи и заузели место да уђемо у манастир, св. Владика и анђели су први ушли. Ја сам га запитао, како је сачуван манастир да се не поруши. Он је одговорио, да смо једва успели да га одбранимо. (То говори да је тај монах један од монаха из вишњег света).

Дошао сам испред манастира до места где је клечало србско робље. Од њихових суза земља је била влажна да сам бирао где да станем да ми вода од суза не уђе у ципеле. Монах ми је рекао: Не бој се, ова земља је окупана крвљу светих мученика, и сада сузама робља србског али упамти добро речи које ти је у виђењу објавио св. владика, то значи да није довољно било покајања да би нас Господ спасао. Потребно је још суза излити, да би нам се смиловао Господ и спасао нас од непријатеља наших.

Мој пратиоц и ја смо остали сами да последњи уђемо у цркву. Он је ушао, а ја сам се пробудио.

Ово знам да је сан. Док оно пре је било виђење.

Мене, свештеника Марјана Кнежевића питао је Зоран Васиљевић, зашто да се њему јави св. Владика, код толико других, којима се по његовом мишљењу требао пре јавити него њему. Зоран кад прича мало замуцкује. У једном од разговора ја сам га упитао да ли мрзи кога? Рекао ми је да никога не мрзи. Ја сам му рекао да му се због тога јавио св. владика. Јер, мржња је коров сатански посејан у душе људске. Молити се за непријатеље своје је врло угодно Богу, по љубави постајемо слични Небеском Оцу. И св. Владика Николај се молио за своје непријатеље попут св. Силуана Атонског.

свештеник Марјан Кнежевић

+++

ДРУГО ВИЂЕЊЕ СВ. ВЛАДИКЕ НИКОЛАЈА

Дана 25. јула, пред прве петле око 2 сата и 30 минута, имао сам по други пут виђење светитеља Николаја (Велимировића). Јавио ми се као и први пут, са светим Еванђељем у рукама, на коме је био велики златан Крст, чија је светлост обасјавала светитеља. Сузе су му се сливале низ лице. Хтео је да као и први пут отвори Еванђеље и говори ми из Њега, али од суза није могао то да учини. Непрестано је једном руком брисао сузе. Када сам му ја рекао: „Светитељу што ми нешто не кажете?“, он ми је рекао, да нема ништа да дода ономе што је већ рекао. Добро упамти шта сам ти прошли пут рекао: „Анђели плачу, Богомајка плаче и моле се Господу да Бог спасе Србски род, а Бог неће да за то чује док се Србски народ не покаје.“ Тада ми је св. Владика разрешио и једну моју недоумицу. Када са био у Владикиној задужбини – Лелићу, испред врата сам био чуо глас св. Николаја који ми је реко да уђем у храм и станем код његових моштију. Дошао сам и стао код ногу светитеља. Један монах ми је цело време говорио да не стојим ту него да се померим. Ја сам се један корак измицао и кад би тај монах отишао ја бих се враћао. Св. Владика ми је у виђењу рекао да нисам погрешио што сам њега слушао јер је он ту најстарији.

+ + +

Пре овог виђења, 25. фебруара је имао сан као да је у Косовској Грачаници, (о којој је већ било речи) заједно са србским робљем које се клечећи моли. Пред вратима манастира је св. Владика са анђелима и сви плачу. Тада ми је један грачанички монах рекао, мој пратиоц у сну, да добро упамтим поруку св. владике Николаја из првог виђења, да се анђели и Богомајка плачући моле, да Бог спасе србски народ а Бог неће да га спасе док се не покаје. Тај сан му је био тумачење првог вићења.

Пре овог сна Зоран Васиљевић је имао сан, као да се налази у цркви на Ставама. У олтару је свештеник Марјан, који клечи поред св. владике са његове леве стране. Св. Владика служи службу. У храму су само свештеников син и супруга. Син је као и обично за певницом. Виђење је кратко трајало.

+++

ДРУГО СНОВИЂЕЊЕ

Уснио сам, у среду 10. 07. 2002. год. у 1 ч. и 15 мин. св. Владику Николаја (Велимировића) свог у сузама. Рече ми: чедо моје, Господ ускоро шаље велике невоље. Да би све то преживели и што безболније поднели, морамо добро опрати своја прљава лица и морамо се исповедити и покајати. Свакога од нас стићи ће онолика казна колико смо заслужили.

+++

НАЈНОВИЈЕ СНОВИЂЕЊЕ
5. септембра 2002. год. 01 ч. и 15 мин.

Поново сам уснио владику Николаја који ми каже: чедо моје, треба погледати у архивима, и све што је црквено или народно некада било да се поново врати старом власнику на располагање.

Чедо моје, поред казни од Господа, србски род, посебно поглавари и старешине ваљевског краја, настоје да руше светиње. Тако једну нама драгу хоће да поплаве таласи велике воде. (ман. Ваљевска Грачаница)

У одбрану ове светиње траба се укључити цео србски народ, тако да ову вест посебно треба објавити у целој епархији, тј. у целом ваљевском крају, рећи поглаварима православне цркве, свима онима који могу да помогну. У случају да до овога не дође, ако се настави мирно гледати како се врше припреме за топљење ман. Грачанице, уследиће велика казна. Када објекат буде завршен тада ће уследити његово пуцање и цео град ће бити у опасности. Када им буде најсрећније биће нам најтужније.

+++

Напомена:

Цела Метохија је манастирска земља. Предстоје нам избори. Да ли ће који од политичара, кандидата за председника државе обећати да ће порадити да се Метохија као манастирска земља врати Цркви.

Да се и остала црквена и народна земља, отета од стране србских „усрећитеља“, врати власницима.

Манастир Ваљевска Грачаница се налази уз речицу Сушицу са њене леве стране, на око пола пута од Ваљева према ман. Пустињи. Сматра се да је из истог времена као ман. Ћелије и Пустиња, а можда још и старија. На местима су били и темељи исликани. Има три реда још не откривених фресака.

Још се препричавају речи св. владике Николаја лелићког и свесрбског: ман. Грачаница је један од најсветијих манастира у северозападној Србији.

У њему се као дете исцелио од тешке главобоље потоњи еп. шабачковаљевски Јован и умро у мукама јер је потписао њено пресељење. Ман. Грачаница је још за време пређашњег режима била стављена под заштиту државе.

Дуго времена се води борба да се изврши категоризација, да научници изврше и додатна истраживања и да се још ближе одреди време и њена важност и за археологију. Манастир је недавно из од Врховног суда заштићен да се не сме топити ни селити, али се на то нико не обазире.

Мајстори који су поправљали кров на Грачаници, видели су један велики мач са балчаком кога невидљива рука носи према Грачаници и да дошавши до Грачанице стаје.

Манастир је велика светиња ради великог броја монаха мученика који су пострадали од Турака. Многи су по околним пећинама угушени димом. Ја сам написао Акатист св. Грачаничким Мученицима.

Овај непромишљени атак на Грачаницу је вероватно потекао из лабораторије велијара. Велијар је хтео да топи и Студеницу и Морачу. Пре тога је потопљен ман. Јовање… Многе главе је Господ одсекао ради Грачаница, а многе ће и одсећи.

Још увек се на ман. Градцу недалеко од нове цркве, налази Kрушик-ов стадион. Педесетих година војска је динамитом порушила зидине манастира који је чак имао и водени опкоп. Манастир је био у облику Крста са зидовима широким на местима и до 2 метра. Помиње се у саставу београдске митрополије 1019. год. Како је по стадиону летела лопта, и штафета највећем мрзитељу Срба и православља, тако су по Крушику летеле бомбе.

Ја нисам сигуран да од тога што је прошло не будемо гледали репризу. Затровани смо и са прошлим бомбардовањем да нам је и то довољно да тихо изумиремо. И даље радимо оно што Господу није мило.

И право је Господе, да онај град и његова околина поново проживи тешке дане, ако и поред опомене и даље игра лопте по цркви и топи један од највећих светиња свога краја.

По елаборату стручњака института Јарослава Черног брану на тој локацији не треба градити, јер ако би епицентар земљотреса био близу бране, брана би била срушена и Ваљево потопљено.

И право је Господе да се бич Твој поново спусти на плећа ваљеваца а и моја, јер нисмо ништа урадили да се не раде дела мила велијару, или смо недовољно урадили.

Србија је приправна за бич Божији. Лугови и шуме посвећене Брозу и даље расту широм Србије. То је 88 бреза и ружа посвећених Брозу. То су многобожачки храмови, или како бих ја рекао локатори за агресорске бомбе. Шездесет осмо правило Картагинског сабора каже да се не граде цркве истинитом Богу док се не порежу лугови и шуме посвећене лажним боговима.

свештеник Марјан Кнежевић

+++

преузето са http://www.bsn.org.rs

Поделите текст - Разбијмо медијски мрак!

Фејсбук873
Твитер
Линкедин
ВКонтакте
Е-пошта
Више

Related

Скрнављење Ваљевске Грачанице - Кемтрејлови над Србијом - Јављање Светог Владике НиколајаIn "ВЕРА"

На стражу се спрема народ, на свој Богодани задатак - на устанак за одбрану ПравослављаIn "ВЕРА"

Др Миодраг Петровић - О Законоправилу Светога Саве, немару и препрекама у издавању овог непроцењивог делаIn "ВЕРА"

Tagged as: Ваљевска Грачаница, Владика Николај, Пророчанство

Categorised in: ВЕРА, ИСТОРИЈА, Православље, СРБИЈА
« Украјина из часа у час… Борбе у Славјанску, чују се снажне експлозије; У Дому синдиката у Одеси погинуло 272 људи
ЕВО КАКО ПОМАЖУ БРАЋА: Руси у Обреновцу спасили 400 људи и 79 деце! »
5 реаговања »

Zivojka Serb
17. мај 2014. • 14:20

4

0

Rate This

HARP-antena kao drvo kamuflirana – koju redovno obilaze sluzbenici US-ambasade! Nedaleko se vidi i druga antena i tako redom – cela mreza! UNISTITE IH SVE!
HARP-Antene als Baum kamufliert, die von MA- US-Botschaft regelmäßig kontrolliert wird! In der Nähe ist die zweite Antene usw. VERNICHTET die alle!

Like this
Одговори ↓
Видосава
3. октобар 2012. • 23:03

16

0

Rate This

Cвети владико, моли Христа Спаса за нас многогрешне и недостојне. Срби,браћо и сестре , завапимо, покајмо се, задњи је час и коленопоклено молимо се за Православље чисто . За очување вере и светиња наших ,постимо , молимо се усрдно,да Господ свемогући помилује нас , Србски род!

Like this
Одговори ↓
Снежана Матић
7. јун 2012. • 18:03

36

0

Rate This

БЛАГОСЛОВЕН ДА СИ СВЕТИ ВЛАДИКА НИКАЛАЈЕ ВЕЛИМИРОВИЋУ!
БЛАГОСЛОВЕНЕ СУ РУКЕ ТВОЈЕ!
МОЛИ СВЕТОГ ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТА ЗА НАС!
Кајемо се и приклањамо главу и колена пред крстом Твојим, помози нам да се још више покајемо.

Like this
Одговори ↓
Mirjana
7. јун 2012. • 11:42

35

0

Rate This

Gospode oprosti grehe nase, Gospode pomiluj.

Одговори ↓

Повратна везе

Скрнављење Ваљевске Грачанице – Кемтрејлови над Србијом – Јављање Светог Владике Николаја | СРБски ФБРепортер[/b]
Приложени фајлови
vladika.jpg
vladika.jpg (9.65 КиБ) Прегледано 5598 пута
"...на непријатеља се устремише и праву змију згазише и умртвише дивљу звер и великог противника и неситога ада свејадца, велим Амурата и сина његова, аспидин и гујин пород, штене лавово и василисково, па са њима и не мало других.."(Натпис на Косовском Стубу - Деспот Стефан Лазаревић)
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 19.5.2014. 10:35

3 Коментара
inShare

Да ли је то узалуд пет доктора хидрогеологије недавно на трибини у Ваљеву обелоданило све вишедеценијске лажи, подметања и погубне последице ове акумулације чија претња се кобно надвила над нашим главама и душама – када је држава преко некакве министарке Кори Удовички одобрила средства за завршетак бране „Ровни“?!

Браћо и сестре, не дајмо им да наредних месеци поруше Свети манастир Грачаницу и пуњењем загаде све богате подземне изворе Ваљева… Већ покажимо да Грачаницу и изворе – Не дамо, а да опасна, штетна и излишна „Ровни“- Мора на ревизију!

Зар да се одрекнемо своје Светиње и блага својих извора ради нечега свакојако штетног а које ова гарнитура власти здушно безобзирно намеће народу. Последњи је час, ево, добили су паре да нас докрајче са браном „Ровни“, чисто да видимо да ли волимо Бога и потомство?! Дела ће нам казати.

У.Г. ИстиноЉубље
inShare

Означено са:Брана Ровни Ваљево завршни радови одбрана ваљева Протестни скуп

(Фото: Блиц)
„Гледаш како земља иде према теби и не можеш да учиниш баш ништа“

18. мај 2014.
Брана Ровни (Фото: Истинољубље)
Потапање Обреновца – недовршеном браном „Стубо-Ровни“ !!!

17. мај 2014.
Рушење бране (Фото: Вестинет)
Српски Армагедон – Ваљево, град који бити збрисан са лица земље

16. мај 2014.
3 коментара

Угљеша
19. мај 2014. at 01:10

http://www.youtube.com/watch?v=mO-u4KyYNVE

професор Велимир Абрамовић ће говорити о климатолошком рату који се води против Србије и Републике Српске.
(9)
Одговори
Данчо
19. мај 2014. at 01:42

А шта може да буде важније и значајние од Бога. И код нас у Македони су у име неких такоречи светске свакодневне потребе напустили божија светилишта. Рецимо својевремено су потопили цркву када су изградили брану у Маврово. А у еванџелије лепо стои задобите Царство божије, а све остало биче вам придато. Код нас и код вас безбожне власти су све поставили наопако, то значи да су окултисти. Не дајте светиње. Бог са вама.

(16)
Одговори

гаврило
19. мај 2014. at 08:44

Од петооктобарских промена имамо дубоку окупацију , дужничко ропство , пљачку , 70 посто сиротиње и свеколике уцене од еу и англосаксонске сатанистичко илуминатске владе . Кори је њихов кадар , Лазар , Михајловићка …! Хоћу да верујем да на власти у нашој отаџбини има макар један верујућ човек који ће ово лудило од идеје потапања Светиње зауставити ! Да нам Бог опрости и помогне …
(14)
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 168
Приступио: јун 2012

Порука markourosevic 21.5.2014. 19:39

ВАСЕЉЕНСКА ТВ 21 Мај 2014.

Истина о потапању Обреновца пробијањем испуста на недовршеној брани „Стубо-Ровни“
у Актуелно, Вести 21. мај 2014.

5 Коментара

Ваљево – У Ваљеву одржан протест разоткривања злоупотреба са браном „Ровни“. Око стотину окупљеног народа који није подлегао страшну медијску кампању у Ваљеву – да је брана Ровни спасила град од тежих поплава… А везу са стотинама жртава у Обреновцу – нико данас ни не помиње, чак ни од одборника нико се јавно то није усудио, али су зато гласали 35 против и 16 за када је било питање да ли да им се монах-немонах Антоније са протеста пред Скупштином обрати и за њиховом говорницом…
Тако да је Антоније дао изјаве за за једину слободарску телевизју у Ваљеву ТВ Марш, као и за ТВ Ваљево, док је за манипулативну регионалну телевизију Вујић Ваљево одбио да да изјаву због досадашњих константних злоупотреба – поручивши да код њих прихвата само да гостује уживо и никако више (што је савршено немогуће)
Истина о потапању Обреновца пробијањем испуста на недовршеној брани „Стубо-Ровни“
Срамота је да ће Ваљевци остати без икаквог објашњења где нестаде 6. милиона кубика „случајно“ акумулиране воде на недовршеној брани Стубо-Ровни – која је провалила нестручно зачепљену брану у петак ујутру и пресудно допринела погибији Обреновца. Локални политичари су изгледа добили општу директиву да се то не сме помињати из врха државе. Јер само то може објаснити данашње ћутање на ту тему чак и оних одборника који су осведочени борци против бране „Ровни“.
Директор бране „Ровни“, после два дана бусања како су зачепили брану „грађевинским материјалом и акумулирали 5-6 милиона кубика воде“, а сада када је јасно да је та вода пресудно допринела катастрофи у Обреновцу – а сада интервјуи са њим на манипулативним ваљевским медијима почињу са причом како се брана сама зачепила… Без да ико поставља питање када, како и колико је воде из ње истекло и где је завршила. Оваква неправда према пострадалима у Обреновцу и онима упокојенима и онима преживелима – вапије на небо. Хоће ли нас после опомене ужичких и увачких алги, а сада и ове потопне катастрофе, ускоро стрефити још и нешто горе. Хоће ли наши властодршци својим богоборством и самопоуздањем привући на нашу земљу онакве несреће какве су доживели фараон и богоборни Египћани некада пред Светим Мојсијем…
Ево нешто мало слика што смо снимили фотоапаратом, јер нам је нажалост, једина камера остала у квару и никакав снима са овог скупа нећемо имати. Једини постојећи снимак је онај којим нас је полиција снимала својом камером – што говори о томе да ова масонска држава веома брине о загушавању теме потапања Обреновца…

Градски и Републички лицемери на власти су данас својом наводном радном акцијом коју су најавили чак на РТС, где су позвали народ да дође са лопатама пред општину баш у време када ми протестујемо – показали своје право манипулативно лице. Замислите, ми се окупљамо на протест а они из општине износе лопате да „обнављају земљу“ – „а ови нашли баш данас да протестују“ – то ће вероватно бити једини извештај о нашем скупу на регионалној манипулативној Вујић телевизији.

После говора монаха-немонаха Антонија у коме су детаљно образложене све манипулације безобзирних градских и републичких антинародни власти, отпевали смо сви заједно пророчку песму Светог владике Николаја – „Небеска литургија“ о минулим и будућим катастрофама које очекују наш народ и издајнике народног добра који су на власти данашње масонске Србије, отпевали смо и – „Богомати премила, увек си нас штитила – помози нам и сада, ево, народ пропада“…

Због квара на камери и недостатка икаквог снимка са скупа, погледајте бар текст мог говора (монах-немонах Антоније) са данашњег сведочења пред Општином Ваљева. Овом приликом бих замолио следеће: Пошто је Ваљево медијски поробљен и изманипулисан од стране пропагатора бране Стубо-Ровни, молио бих да, уколико неко зна неку независну локалну телевизију (уколико тако нешто уопште постоји), најпре, у Обреновцу, Лајковцу или Лазаревцу – који су директно угрожени браном Стубо-Ровни, да ми јави и посаветује ме како да дођем до њих и покушам да оно што Ваљево не признаје – на миран начин сазнају они који су жртве ове инициране катастрофе. Не чиним ја ово да би реметио безбожни мир ове масонске државе, већ да се брана Ровни окарактерише на прави начин и спасе највећа Светиња западне Србије – манастир Светог Архангела Михаила Грачаница ваљевска.

Ево сада и данашњег разобличујућег говора о погубном пројекту „Ровни“, страдању Обреновца и невероватним манипулацијама локалних превараната-политичара…
Говор монах-немонах Антоније на протесту против Ровни
Ваљево, 20. мај 2014….
Драга браћо и сестре, Христос воскресе! Господ Бог да упокоји стотине жртавава у Обреновцу које су пострадале пресудним изненадним дотицањем огромне, немарно зачепљене а, потом, под притиском пробијене и нагло истекле акумулиране воде на бране Стубо-Ровни! Између бројних опасности које нам прете са бране Ровни, данас смо и због те страшне чињенице, тог страшног злочина сада овде, који се данас прикрива и злоупотребљава театралним радним акцијама у Ваљеву баш у време овог нашег истинољубивог и правдољубивог скупа.
Со свјатими упокој Христе души раб твојих – идјеже њест бољезањ ни печал ни воздиханије – но жизањ бесконечнаја! Вечна им памјат, Бог да им душе прости! Амин. (отпевано)
Ево, наш наивни народ је опет више поверовао властодржцима и њиховим лажљивим медијима него Господу Богу, лицемерно називаних „јавних сервиса“. После потопа лажи и греха, а да нам душе свима не би вечно потонуле – стигао је и овај потоп водом, потоп страшан, али, ипак, и отрежњујући.
Пре свега, треба знати да је овај скуп најављен неколико дана пре ове општенародне несреће. Стога, саобразно тешком страдању нашег народа у овим тренуцима, гледаћемо да данас будемо кратки и јасни у разоткривању стварних узрока који су допринели овој несрећи, све – како не би смо доживели још и горе несреће убудуће ако ли, себични и незаинтересовани за опште добро, и даље наставили истим путем, јер грех и лаж као магнети привлаче невоље. Дакле, или покајање, повратак Богу вером, чистим животом, уздржањем и љубављу, – или самопоуздање, гордост, лаж и наставак овог хорора. Треће нема.
Што се пак тиче ових радних акција по Србији (ево једну су заказали случајно баш у време овог нашег народољубивог скупа), радних акција које прикупљају ваистину добри и родољубиви народ србски, треба рећи да су неке од њих добронамерне али и да су многе злоупотребљене као и некада од Јосипа Броза. И ондашње и многе садашње радне акције су имале за циљ замајавање народа – док су нам државу потајно распродавали и распродају, с тим што данас још служе и за прикривање конкретне одговорности градске управе Ваљева и државе за конкретне безбедоносне пропусте и одговорност за своје погубне пројекте које нам деценијама немилице намећу, какав је, наравно, брана Стубо-Ровни.
Раније кроз историју наши Свети претци, када им се што овако страшно догоди, прво би се упитали – шта смо све згрешили пред Богом, а данас нам потурају случајну несрећу спомињући некакакав хиљадугодишњи и стогодишњи просек, данас се не моле Богу да нас Бог помогне и упути како да, из овога што смо гресима сами са ђаволом призвали, на добро изађемо, већ кажу како ће својим рукама данас спасити Ваљево, сутра Шабац, прекосутра Смедрево… А шта је било са Обреновцем, то још не помињу ни у траговима…
Истина је следећа: Обреновац је докусурен браном „Стубо-Ровни“ чиме је ова проклета брана наговестила свој будући „просперитет“. Годинама смо молили све ове наводне спасиоце-политичаре да не скрнаве и не уништавају Светињу Грачаницу у брани Ровни, да не допуштају остварење ове бране у максималном капацитету да не би били трајно загађени Градац, Пакље и пребогата подземна складишта питких вода под свим овим брдима јужно од Ваљева, такозвана Лелићки карст, да немају ни еколошку ни економску оправданост, да немају и неће да израде научну Студију процене утицаја на животну средину – што нигде у свету нема… за све ово – нису нас удостојили ни мало пажње… игнорисали су и научну трибину где је пет доктора хидрогеолошких наука образложило јасно да се ова брана никако не сме стављати у потпуну функцију… омаловажили су петицију 33.174 потписа, а сад нас спашавају од наводних „случајних“ несрећа – а које су, наравно, они сами проузроковали. Остала нам је једино ова улица и народни протести све до победе истине и правде. А, да ли ћемо то дочекати и зашто то много већи народ није дошао овде – ми не знамо, можда није свестан или није обавештен, јер га је данас о истини најтеже обавестити зато што лаж царује са врха, кроз главне државне институције и њихове мас-медије. Нама ће највећа утеха и победа бити то да смо ми лично пред Богом урадили и радићемо све што смо могли, па како Бог да, а знамо да Бог помаже онима који се труде колико могу и са несумњивом надом моле Богу и Његове речи и Његове Светиње воле.
Обреновац је завршно унесрећила – проклета брана Стубо-Ровни то је суморна истина коју морамо знати и ширити да нас потоп лажи и богохулства не би скроз као народ потапао убудуће! Проклета брана, јер потапа и уништава чудотворни немањићки манастир Грачаницу ту Светињу Арханђела Михаила! Проклета јер хоће да је пуне до врха и тиме уништавају све изворске воде Ваљева! Проклета, јер је на обилазној раскрсници испред бране до сад у саобраћајним несрећама погинуло шесторо људи за све ово време градње! Проклета, јер је сада потопила Обреновац и подавила више стотина људи! Није још касно да спречимо даље несреће које ова брана собом носи, ако ли је будемо користили на добробит народу – а то значи да буде празна и да служи само за прихват поплавних таласа и ни за шта више, а ми изворске воде за пиће смо имали и имамо увек довољно, с тим што ако нам окрпе иструлеле градске цевоводе имаћемо воде да нећемо знати шта ћемо с њом!
Како је брана Стубо-Ровни пресудно потопила Обреновац и подавила људе? Ево, како… Ваљевски властодржци, уплашени нивоом Колубаре која је претила продрети у град Ваљево, пошто затварачи на брани нису били у функцији, засули су отвор бране грађевинским материјалом у рану зору у четвртак 15.маја Истовремено, надали су се да промовишу предности своје јасно проблематичне бране Ровни, како би напокон превагнули и допринели њеном даљем финансирању и завршетку. И све ово – само на радост свом главном ментору Душану Михаиловићу који од својих масонских „повленских магли“ још одавно не види Бога и Вољу Божију, а, ево, наново се показује да не види, нити разуме, или можда и не хаје, ни за штету коју наноси народу србскоме.
Ево шта се десило… У зору у четвртак 15. маја багерима су, како сами кажу, „грађевинским материјалом“ запунили отвор на недовршеној брани Стубо-Ровни јер затварачи на брани нису били у функцији како би се ниво Колубаре у Ваљеву смањио, што је моментално постигнуто. Брана је почела да се пуни тај цео дан и сутрадан, у петак 16.5., до подне – када је притисак воде нагло пробио њихову вештачку запуну од грађевинског материјала и вода под великим притиском у капацитету пуног отвора од 65. кубика у секунди јер кренула да плави околна сеоска домаћинства низводно – ПАЗИТЕ -иако та иста домаћинства нису била поплављена ни при највећем нивоу Јабланице. Иначе, највећи природни бујични ниво тока Јабланице и Обнице је био у зору 15.5. и отада су оне биле у опадању јер су отвор бране засули грађевинским материјалом и снизили ниво Колубаре, потом се брана акумулирала све до петка нешто пре поднева када је брана пробила њихове нестручне чепове на испусту. Ово објашњава зашто Ваљево није мало више потопљено, јер су реке у опадању успеле у корито кроз град примити сву брзу воду из Ровни, али је зато катастрофално настрадао Обреновац који се није надао овоме. Већ разливена Колубара је додатним потстицајем новог таласа и огромне количине воде са бране Ровни прво делимично пробила насипе баш у петак увече када је додатна вода са Ровни стигла до Обреновца а у току ноћи талас који је лутао огромним разливеним пространством је суботњег јутра пред зору завршио у Обреновцу и затекао на спавању затечене и уснуле мештане. Како сведоче очевидци у суботу у зору вода у Обреновцу је из необјашњивих разлога за пола сата скочила два пуна метра. Пет милиона кубика којом су се хвалили са Ровни је завршило у Обреновцу, 5-6 милиона кубика је провалило и испразнило брану већ у раним поподневним часовима. Ето, тако је Обреновац утонуо у ову ноћну мору и не сањајући каква му се катастрофа припрема због несавесног поступања људи који пропагирају брану Стубо-Ровни, и то, безочно намећу свих ових деценија по сваку цену а све због свог личног и страначког интереса. Како смо сазнали у Обреновцу је прекључе један спасилац изјавио да су избројали дотад 220 удављених а да је број сигурно и енормно већи јер се вода тада још није била повукла и нису имали приступ.
Зашто нисмо одустали од скупа данас када је народна невоља превелика(?) – Зато да би апеловали на народ да трага за истином и да схвати стварне узроке великог греха и великог проклетства бране „Стубо-Ровни“ , а све – како се несреће не би опет поновиле у неком новом виду – јер Светиње Божије нису ни за рушење, ни скрнављење, ни потапање – већ једино дате на својим непромењивим Светим местима за вечно спасење душа наших крштених и Христосу верних.
Ово данас је несрећа коју цела Србија види, али, нажалост, види је обојену магичним бојама медија који једино гледају да оправдају своје менторе и финансијере и њихове планове са нама као са експерименталним заморцима. Ова видљива несрећа треба да нас освести да се извучемо из хипнозе и увидимо и све веће народне несреће које су нас снашле и сналазе свакодневно свих ових година – али о томе на њиховим масонским медијима – Нема Ништа. ЈЕР, да не заборавимо: Где је државна студија о стварном свакодневном помору становништва услед последица НАТО бомбардовања… Зашто је држава 2004. године престала да врши законски обавезу деконтаминацију од НАТОа свих бомбардованих подручја… Зашто је у нас дрога најјефтинија у свету… Чиме нас то трују из ваздуха авионима кејтрејлсима којим свакодневно преоравају и запрашују небо изнад нас – а о чему се навелико буне и многи други народи по свету, наравно, о томе ови њихови масовни медији не извештавају ништа сем честите телевизије Марш – Јел треба да осигурамо плућа од овог тровања, још само таква реклама фали… Зашто су осигуравајуће куће по Србији недељу дана пре ове катастрофе једине биле обавештене и забринуто обавештавале своје клијенте да се чувају од непогоде – како се ови не би пуно истрошили на одштете… Ко је лицемерно и садистички дозволио увоз Генетски модификоване хране које су препуни рафови наших продавница а која доказано изазива рак а притом, као, забранио да ми сами производимо ту отровну храну на њивама. Секте, странке, банке, приватизација, расколи у самој Цркви – све су то превелике несреће народне о којима, масовни медији, не тако, већ – масонски антихришћански медији у Србији ћуте и дозирано подмећу своје лажи нашем наивном народу. Зато је још једино улица у Србији остала једини стварни слободни медиј који морамо посећивати ради савести своје и пред Богом и пред окупираном нам отаџбином. Док још и то не забране, искористимо је, Бог ће помоћи и нагадити сваки богољубиви и народољубиви труд, КАД-ТАД!
А ово што нас је сада снашло је ради расањивања – да не идемо више за лажју и лажовима, већ да се окренемо Богу Православноме и да добронамерно ширимо истину међу собом, па и међу непријатељима нашим. Истина ће нас ослободити, Истина ће нас спасити јер Истина је Христос а Христос је, не заборавимо, Једини Спаситељ рода људског. Господ је готов да помогне онима који га траже, чим Му завапимо за помоћ, али како може да помогне онима који Га не требају, онима који имају боља решења, онима који могу сами, и уз помоћ својих идола на власти, изаћи на крај. Јер – Ко са ђаволом тикве сади – о главу му се лупају! Ко са ђаволом Ровни прави – своју будућност ће да поплави! Време је за труд на општем добру – да нам невоља не би ушла у дневну собу!
И сад ће можда и да признају и кажу: -Ако смо и погрешили овим запуњавањем, ипак је Ровни стабилна и поздана-. СЛЕПЦИ ЈЕДНИ, па, онај ђаво који Вас је наговорио да правите брану и уништите Свето место ове велике Светиње Божије, тај ђаво много воли да се забавља и игра са Вама – његовим послушницима, и то, на његовом драгом „Ровни месту“ које сте својој гордости, свом интересу и свом ђаволу на част озидали. СЛЕПЦИ, није ли вас ђаво наговорио на такву глупост да шутом затварате толику силу воде ни не схватајући шта се може десити, шта су демони планирали кроз надмене помисли Ваше. Тај ђаво који Вас је сада опет преварио, вараће Вас и даље са све већом злокобном слашћу – али и по цену све веће свенародне несреће и погибије – којој је ова несрећа изгледа само слика будућег пророштва. Зашто, па зато јер ђаво има власт над умовима Вашим јер сте му овај споменик глупости и људске несреће подигли, споменик којим он Вас користи као оружје против велике Светиње Светог Архангела Михаила!
Са једне стране, све несреће народне се привлаче и призивају умножавањем греха, а нарочито греха ових на власти који треба да буду узор у богољубљу и родољубљу народу Божијем. Са друге стране, народ има ову богоборну и користољубиву власт јер је, изгледа, заслужује. Опомињаше нас ужичке Алге не уразумисмо се, хоћемо ли после овог потопа, или да чекамо нешто још горе… Стога се покајмо док времена има и вратимо Господу у наручје молећи се и чинећи добра дела која смо дужни и према Истини Божијој и према потребама ближњих. Ово данас је само скроман чин и труд у служењу Истини Божијој и ближњима а сада се осврнимо и на помоћ страдалним ближњим – молим Вас овде сабране, иако се нисте припремили за то, да ко може сада помоћи у распремању града нека остане и помогне, тако ћемо обзнанити истински карактер са данашњег скупа.
Али, притом, не заборавимо и не престајмо опомињати надмене властодржце да се врате Богу и родољубљу, или бар да их спречимо да остварују овакве ненародне пројекте – како нам свима не би бивало надаље све горе и горе. То смо чинили а и чинићемо и убудуће на овом месту, јер нам све друге начине ови одозго демократски подло онемогућавају. Не дао Бог да наставе у овом смеру и не дао Бог да остваре пројекат Ровни – низашта друго – сем, евентуално, за спречавање поплавних таласа. Али, за то нам је требала брана од десетак метара а не овај антинародни богоборни монструм који ако би се пунио до врха – трајно би нам уништио благословену будућност – тј. чудотворне Светиње и изворске воде које је Бог дао не само нама себичнима и гордима на коришћење – већ и онима који ће доћи после нас. Наравно, ако ли хоћемо опет бити изабрани покајани добри православни народ Божији. Амин. Боже дај!
- Брана је добра само ради заштите од поплава а за то је довољна и висине до 10 метара како је показала ова непогода
- Хоћемо ли пити сутра оно страшно ђубре са бране које је бујица донела или изворске воде које нам одузимају
- Хоћемо ли се молити Богу за ублажење времена у Светињи Грачаници или на брани Ровни.
- Пар минута пре поплављивања Обреновца, директор Колубаре-Ровни, Миодраг Марковић у емисији бодље и жаоке изјављује да је акумулирана вода у брани Ровни спасила Ваљево, али не само Ваљево, како рече, већ служи и за спречавање поплава Обреновца и Лазаревца!? Каже, последице би биле много веће да сада ова брана није зауставила воду – а још док је то причао није ни знао да је брана увелико празна и да је вода пролетела Ваљево и већ почела да пробија насипе у Обреновцу. У тој емисији човек је напокон признао и да ова брана нема век ни просечних 50. год. већ само 3о због великих муљних наноса. Опомињаше нас ужичке Алге не уразумисмо се, хоћемо ли после овог потопа, или да чекамо нешто још горе…
- Зашто су се прво свуда хвалили да су зачепили брану засипањем грађевинског материјала акумулирали огромних 5-6 милиона кубика воде и тако спречили горе поплаве Ваљева и региона а сада, после обреновачке катастрофе, свуда изјављују да се брана сама зачепила. И да се сама зачепила – одговорни су, јер нисмо ми правили брану – него они. Јер да је поплава ишла природним током људи би се припремали благовремено надолазећој води и не би било ових стравичних ноћних погибељних изненађења.
- Хоћемо ли им допустити да паре које су добили за ову годину искористе за рушење манстирских конака и преосталог древног гробља – ради „чишћења терена), а сви знамо да то није ни у редоследу приоритета чак ни њихових планираних радова – јер, кад би и то, не дај Боже, учинили – опет брана не би могла се затворити и спречити нови поплавни талас – јер за набавку затварача ће да чекају тек идућу годину и следећу годину и нову неизвесну траншу из Београда. Хоће трајно да затрпају и разоре Свето место а да се њихово пуњење ни не назире још у календару динамике извођења њихових радова. Зашто сте насрнули на Светињу а нећете прво да обезбедите народ од поплава, бандо покварена!?
- Зашто се интересна мафија са бране Ровни, после многобројних изјава како су сами зачепили брану и спасили Ваљево од већег поплављивања, сада када је катастрофално потопљен Обреновац, по свим медијима прво изјављују сада да се „брана сама од себе зачепила и спречила поплаву Ваљева“!? Баш сада када се зна да је њихова огромна „случајно“ акумулирана вода од 5-6 милиона кубика којом су се хвалили – завршила у Обреновцу, и то баш оне кобне вечери и јутра са петка на суботу. Па, чак да је и то тачно, опет су криви за несавесно праћење ових опасних безбедоносних ризика пуњења акумулације која нема употребну а нема ни водну дозволу. Ови се једноставно праћакају на Господа, Грачаницу и народ а једино ради своје материјалне користи и избегавања кривице за већ, у народу пословичне, деценијске малверзације на брани Ровни и избегавање своје одговорности…
ИстиноЉубљу: монах-немонах Антоније (Давидовић)

Означено са:БРАНА РОВНИ ВАЉЕВО ВАЉЕВСКА ГРАЧАНИЦА МОНАХ АНТОНИЈЕ ОБРЕНОВАЦ ПОПЛАВЕ СРБИЈА
Претходни:Руска браћа: Навијачи Зенита помажу Србији и србском народу
Следећи:Историјски споразум: Русија и Кина склопиле гасни уговор

Мирослав Лазански „запалио“ Србију анализом стања у војсци!
21. мај 2014.

5 КОМЕНТАРА

1.
Влада
21. мај 2014. at 15:37
А треба додати и да су крвати намерно срушили бедем на Сави и изазвали поплаву у селу Јемена и околини.
(9)
Одговори

2.
Aца
21. мај 2014. at 16:00
Када окупираш државу, на власт поставиш голобраде, глупе, „гладне“ фићфириће… напуниш им стомак ( имају лажни осећај важности и памети ), понудиш им новац са зеленашким каматама за „капиталне“ ( непотребне ) „пројекте“ и добијеш: бране без воде, путеве који воде никуда, мостове без почетка и краја, ергеле лукс аутомобила, скупих летовања, масних наслага на стомацима и образима…а народу бела куга, поплаве, привредна пропаст…и државу на управу белосветских лихварима за зајмове које неће имати ко да и како да врати
(58)
Одговори

3.
Aца
21. мај 2014. at 16:04
Подршка господину Антонију и свесним и савесним грађанима Ваљева у борби за правду и истину.
(12)
Одговори

4.
voanerges
21. мај 2014. at 16:36
pa da ovo nema ni veze sa Obrenovcem, dovoljno je sto valjevske prodane satanske duse hoce da potope manastir, a da ne govorimo sto nigde nema garancije da brana moze izdrzati zemljotres, a Valjevo jedno od najtrusnijih oblasti.
(10)
Одговори

5.
Шумадинац
21. мај 2014. at 17:53
Волео бих да стручњаци за хидрологију објасне ове чудне податке о водостају Колубаре у Ваљеву, а са званичног сајта Хидрометеоролошког завиода Србије, који је додуше сваког тренутка краћи, али још увек постоји..На овој слици се види један пик са порастом нивоа а не виде се два пика са смањењем нивоа која су била до јуче.
Извештајна станица: ВАЉЕВО
Часовне вредности водостаја – последњих 7 дана на следећем линку
http://www.hidmet.gov.rs/ciril/osmotren ... 5&period=7
(2)
МОРЕ МАРКО, НЕ ОРИ ДРУМОВА.. МОРЕ ТУРЦИ, НЕ ГАЗТЕ ОРАЊА!
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука markourosevic 27.5.2014. 17:46

Држава мора дати одговор колико су злоупотребе на брани „Ровни“ допринеле погибији у Обреновцу
у Актуелно, Вести 27. мај 2014. 2 Коментара

inShare

Ваљево – Генијална ретроспектива последицама изливања (импровизовано или случајно) зачепљеног огромног (3х3 метра) испуста на брани „Стубо-Ровни“ и њеног удела на потапање Обреновца – врлог водитеља са РТВ Марш Живорада Жике Јанковића. Иако се господин Жика бавио само снимцима који су објављивани на његовој телевизији, ипак су и само ове интелигентно попаковане изјаве политичара сасвим довољне да се превара градских власти и ЈП Колубаре-Ровни јасно прикаже сваком непристрасном гледаоцу…
Зато – Ради покојника у Обреновцу, ради народа пострадалог у сливу Колубаре, али и свима којима је недовршена брана „Стубо-Ровни“ деценијама загорчавала живот и одузимала оно што су највише волели (немањићки манастир Грачаницу ваљевску и изворске воде)…
Држава мора дати одговор колико су злоупотребе на брани Ровни допринеле погибији у Обреновцу, разарању Грачанице и свих изворских капацитета Ваљева…
Генијално таксативно образложена суштина о пресудном утицају бране „Стубо-Ровни“ на погибију у Обреновцу и запуњавање копова државне Колубаре – РЕИК у рејону Лазаревца је следећа:
Да – из Београда је очигледно дошло наређење да се о Обреновцу „не таласа“, тако да су листом сви одборници ваљевске скупштине били у том делу „стидљиви“ пред истином. Али, и поред тога, ипак су несвесно разоткрили многе скриване појединости које ће допринети да се грех увиди, призна, и, нека Бог да, покаје пред Богом и Светињом Грачаницом чинећи надаље добра дела на стварну корист овом нашем напаћеном народу.
Да – стручњаци из богоборних ваљевских власти су у четвртак у зору „импровизованим начином“ зачепили отвор на брани „Ровни“ баш у тренутцима када је вода већ почела да продире у град Ваљево и тада се, до петка ујутро у брани „акумулирало 5-6 милиона кубика воде“ – чиме су се хвалили у четвртак цео дан по другим ваљевским и републичким медијима.
Да – тих 5-6 милиона кубика воде је под притиском пробило тај импровизовани засип и потекло под притиском силином од 65 метара кубних у секунди, што је у петак 16.5. држало и повисило ниво већ природно опадајуће Колубаре и то преко целог дана. А пошто је та вода са бране – око 40% воде у Колубари, и пошто су Обница и остали потоци били у опадању јер су се падавине значајно смањиле – та вода није имала габарита да потопи Ваљево, али је пројурила до Обреновца и изненадила и становништво и тамошње власти који су трећега дана, када је киша увелико ослабила, очекивали опадање нивоа Колубаре и даље смањивање дотока – а не ову енормно велику количину воде за коју им нико није дојавио.
А није им дојавио, јер, да РТВ Марш у петак око 13. час. није снимила куљање пуног огромног отвора са бране Ровни и полуиспражњено акумулирано језеро – нико о томе ни касније не би дознао. Нажалост, ова вест није на време допрла ни до ваљевских властодржаца а камо ли обреновачких. Стога, ради покојника у Обреновцу, ради народа пострадалог у сливу Колубаре, али и свима којима је недовршена брана „Стубо-Ровни“ деценијама загорчавала живот и одузимала оно што су највише волели (немањићки манастир Грачаницу ваљевску и изворске воде) – држава мора дати одговор колико су злоупотребе на брани Ровни допринеле погибији у Обреновцу, разарању Грачанице и свих изворских капацитета Ваљева…
Истинољубље свима Вама!
ИстиноЉубљу – монах немонах Антоније (Давидовић)

voanerges
27. мај 2014. at 15:07
uoci svecanog doceka antihrista na vlast, ISTINA je zabranjena u svetu. kod nas i nije, jer odavno i neznamo za nju !

КОСТА
27. мај 2014. at 16:52
Пре пола сата сам гласао позитивно али и даље стоји 0…..толико
Аватар
markourosevic
Млади националиста
Млади националиста

Порука markourosevic 6.6.2014. 19:47

у Вести, Хроника 6. јун 2014.

Ваљево – Акумулациона брана „Ровни“ код Ваљева, никада није завршена, мада је у њу до сада уложено више од 70 милиона евра и градња траје још од 1988. године. У страшном мајском потопу ове године, проблематична брана је попустила под теретом воде. Наиме, попустио је импровизовани затварач на њој, јер годинама није имао ко да га оправи.
Тако је кренуло скоро три милиона кубика која су се сјурила у реку Колубару, рушећи све пред собом, од Ваљева па све до Обреновца који је и био највећа жртва. Невиђеној воденој стихији придружило се још тринаест притока- Градац, Тамнава, Турија, Јабланица, Сушица, Убача и друге речице и вододерине…Нико још од одговорних локалних и државних функционера се не оглашава овим поводом. Брана Ровни није проблем од јуче. Већ годинама траје правна битка око овог опасног и мегаломанског пројекта у који је укључена и Српска православна црква и неки њени свештеници. Таблоидов извор из Ваљева пише о детаљима овог скандала који најширој јавности до сада нису били познати.
Пред Основним судом у Ваљеву у току је спор против ЈП Ровни за оглашење ништавим уговора између СПЦ – Епископа Лаврентија и тог јавног предузећа.
Суштина спора и основ тужбе је такав да би сваком лаику било јасно, само када му се хронолошки изложи какав је имовинско-правни статус манастира Грачаница и како је тај статус законом регулисан с једне, а шта је уговорено тим уговором, с друге стране.
Уговором су се обе стране споразумеле да се изврши трампа – размена манастира Грачаница за нови црквени комплекс који у тренутку овере уговора 2002. године није постојао, а који је до данас изграђен (!).
Оваква трампа је забрањена Законом о културним добрима, али и Законом о црквама и верским заједницама и најзад, Уставом СПЦ који су судови и други државни органи дужни да примењују, када одлучују о црквеној имовини.
Наиме, манастир Грачаница се од 1997. године налази на списку заштићене културне баштине Србије, и не може никако бити непокретност у промету, ни под којим условом – осим експропријацијом у циљу очувања културног добра, када се држава обавезује да на себе преузме одржавање тог културног добра.
Осим тога, забрањен је Законом о црквама и верским заједницама промет непокретном имовином која представља богослужбено место сваке регистроване конфесије на територији Србије, а Грачаница јесте богослужбено место СПЦ.
Санкција за овакво незаконито понашање уговорача јесте апсолутна ништавост таквог уговора на коју суд пази по службеној дужности.
Право да захтева од суда да такав уговор огласи апсолутно ништавим има свако ко има интереса и сазнања о томе, што се у пракси може изједначити са обавезом грађана да пријаве извршење кривичног дела. Тужилац у овом спору је Драган Давидовић из Ваљева, јавности познатији као монах Антоније, коме на суду нико није могао оспорити легитимацију да овакав спор поведе против ЈП Ровни и СПЦ који су туженици по тој тужби, јер му Закон о облигационим односима гарантује право и даје могућност да поднесе такву тужбу. Ово управо из разлога што је апсолутна ништавост највиши степен угрожавања правног промета, па је грађанима пружена најшире могуће овлашћење да овакве појаве изнесу пред суд, јер је и сам суд био дужан да их санкционише по службеној дужности, дакле без да му странке на то скрећу пажњу.
Тужбом је тражена и привремена мера – да суд забрани туженику ЈП Ровни и непарничару Заводу за заштиту споменика Ваљево да на парцели манастира Грачанице, на монашком гробљу поред ње, и у унутрашњости цркве врше раскопавање и одношење моштију и монашких тела на непознате локације, и све то без присуства и благослова садашњег Владике Милутина, без чије сагласности оваква испитивања ни у ком случају не би смела бити предузета.
Ова привремена мера за суд значи предмет у ком је суд обавезан да хитно поступа. И поред свега овога, Основни суд у Ваљеву је тужбени захтев према ЈП Ровни одбио, уз образложење да је брана Ровни општи интерес. Ову терминологију, односно овакав изузетак, не познаје ниједан од закона који забрањују промет на културном добру, односно богослужбеном месту.
Ексклузивно за потребе овог спора је првостепени суд такав изузетак измислио. У односу на СПЦ је првостепени суд тужбу одбацио, уз невероватно образложење да је туженик морала бити Епархија ваљевска, која уопште није ни постојала, нити је била уговорач, превидевши да се у спор упустила и да је одговор на тужбу дала сама Патријаршија СПЦ која јесте и може бити страна у спору, јер ко може више – може и мање, а Патријаршија је свакако тело изнад свих епископија.
Како год накарадно првостепени суд одлучио, макар је донео одлуку за релативно кратко време. Зато Апелациони суд у Београду није у стању да по жалби тужиоца на првостепену пресуду реши близу годину и по дана!
А зашто би и решавао – када у овом тренутку у Београду по апелационим правосудним органима седи сасвим довољно ваљеваца (у суду Марина Јакић, Иван Негић…, у Апелационом тужилаштву Милан Радивојевић), чији лични интереси никако не дозвољавају да се и они сукобе са стварним и јединим доживотним владаром Ваљева – господином Душаном Михаиловићем, чије је чедо и сан брана Ровни.
На њој су се богатиле многе генерације његових регрута који су даље напредовали по свим институцијама у Београду, за тридесет година колико господин Михаиловић влада из сенке Ваљевом, и разгранала се читава мрежа његових доживотних дужника која је увек спремна да поступи по наређењу великог шефа.
Од 1986. године када је започет пројекат бране Ровни, Ваљевци о њој знају само једно: да ће се морати расељавати из Ваљева када буде напуњена и да је она највећа перионица пара на Балкану. Прогутала је до сада толико новца из буџета, да се од тих пара могло још три Ваљева саградити. Визија са том браном није била водопривредна, тврде многи стари Ваљевци. Прави циљ бране су титоистички снови – да изнад Ваљева направе своје приватне Брионе, па је било година када се у ваљевском урбанизму говорило о аква-парку на будућем вештачком језеру Стубо-Ровни.
Можда је овај спор последња законита прилика да се Ваљево ослободи односа према Душану Михаиловићу и Ротари клубу, који овде годинама мешетари, а у чијем центру седи господин Михаиловић. Управо се тако и дошло у ситуацију да криминалној конструкцији бране Ровни нема ко да стане на пут.
Немају одјека у Ваљеву вапаји стручњака из области геологије и хидро-геологије да је брана нешто што ће погубно утицати на сво становништво овде.
Према студији некадашњег Војно-безбедносног института у Београду, која најстрожије упућује на прекид инвестиције бране Ровни, ова брана нема никакву шансу да задржи акумулацију за коју је предвиђена и не постоји никаква техничка могућност да се Ваљево евакуише у случају њеног изливања. које је извесно, јер водена маса стиже до града за словом и бројем тринаест минута.
За мање од 15 минута људи из града не могу нигде да се склоне од стихије. Разлог због кога је немогуће да брана задржи водену масу акумулације није у самој брани – чврстина бране је најмањи проблем.
Прави проблем представљају околна брда, између којих је брана и земљиште под браном. С једне и друге стране бране налазе се брда чији је геолошки састав различит, па се логично под браном спајају две плоче различитог састава. Тај спој под браном увек може покренути земљотрес или клизиште. С друге стране – десно брдо гледано из правца Ваљева које треба да носи акумулацију је порозног, претежно кречњачког састава и једноставно ће се одронити под притиском воде, а онда нам следи сценарио са мање од 15 минута за бежанију. Тврди председник коморе хидролога да ће се тај талас на Ваљево сручити као цунами и да ће пред собом поравнати све до Ибарске магистрале. Нећемо стићи да региструјемо шта нас је убило.
И све је ово било познато свим ваљевским властима од 1986. године до данас, па се поставља питање – коме је то у интересу да се овај град испразни? Или је ова агонија последица стравичне српске неписмености, заинтересованости само за свој џеп и ситан интерес, као и вишедеценијске владавине полуписмених малих политикантских љигаваца од којих се изгледа никада нећемо ослободити.
Нису поштедели би богослужбена места
За сво време док траје овај спор пред Основним судом у Ваљеву, трајао је невидјен притисак градских власти на челу са директором ЈП Ровни и бившим начелником ПУ Ваљево Предрагом Дјајићем на Владику ваљевског Милутина да потпише анекс тог уговора између ЈП Ровни и Лаврентија, којим ће прихватити у својину новоизграђени црквени комплекс у замену за манастир Грачаницу. Овај анекс је био услов да се ЈП Ровни укњиже пред Катастром Ваљево као власник на Грачаници, имајући у виду да је тај Катастар то дуги низ година одбијао да учини.
И поред тога што је Владика Милутин одбио сваку сарадњу с ЈП Ровни, одмах по доношењу првостепене пресуде која се данас налази у Апелационом суду у Београду, по жалби, о којој тај суд као да нема намеру да решава, министар Велимир Илић је наложио Катастру Ваљево да изврши пренос својине по уговору који су ЈП Ровни закључиле са старим епископом Лаврентијем, и преко свих наведених законских забрана. Криминалу овде изгледа да нема краја.
Данас је на манастиру Грачаница укњижени власник ЈП Ровни – Колубара из Ваљева, што је преседан у правној пракси, какав ни комунисти нису правили у послератно време, када су одузимањем од цркве умели да поштеде богослужбена места.
Епилог тешке саобраћајне несреће коју је доживео ваљевски Епископ Милутин 3. јуна прошле године на аутопуту, који су медији најављивали никада није стигао, не само из медија, него ни из суда у Смедереву, који ни после годину дана од те несреће никада и ничим није ни јавност, ни Епархију ваљевску обавестио о узроку те несреће, чиме су остала отворена врата за најразличитије сумње код ваљеваца.

Таблоид
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 4.7.2014. 10:51

gracanica.jpg
Немањићка Светиња - ваљевска ГРАЧАНИЦА

Монаси вечерас дефинитивно напустили ваљевску Грачаницу

Актуелно, Вести 4. јул 2014.

10 Коментара
inShare

Ваљево – Монаси вечерас дефинитивно побегли из светиње Грачанице и оставили је багерима богоборне фирме Колубара-Ровни и и још богоборнијих властодржаца Ваљева.

Са два камиона натовареним дрвима и овцама монаси Серафим и Сергије, који су претходних дана већ све своје остале ствари иселили, срамно су напустили Светињу Грачаницу сада када су јој најпотребнији. После дугогодишњег непрестаног инсистирања владици Милутину да Грачаницу и раније напусте, сада су се уплашили дебате у среду у скупштини Ваљева о њиховом останку – тако да су овим бекство показали своје право лице и своје жеље.

Владика Милутин ће на себе привући највећу одговорност за све ово ако ли одмах не одреди неко ко ће живети и сведочити о ранама Грачаничким – „док вода не дође до појаса“ како владика воли да сведочи кад је у друштву пријатеља.

Сав народ који је увређен понашањем отишавшег јеромонаха Серафима, ваљда више неће имати изговора и почеће посећивати своју Светињу чије конаке и гробље хоће да руше од понедељка. Покушаћемо да стражаримо свакодневно уз вапај Богу али и роду да од сада што чешће посећује своју угрожену Светињу.

Сутра у 12. час на протест испред општине а после ко год може, кад год може нека посећује Светињу Грачаницу а не да иде на службе где му се више свиђа и где се осећа угодније и поштованије…

Монах Антоније

КОМЕНТАРИ
inShare
10

Svrljig
4. јул 2014. at 02:28

Да ли сам ја луд што мислим да је око манастира могла да се дигне брана и све реши тако да сви буду задовољни?

Манастир се налази на брду, на ивици акумулације – ако може онолика брана, може и нека мања да заштити манастир.

И вук сит и овце на броју.

Нисам инжењер, али мислим да је изводљиво.
(2)

Одговори
draconis
4. јул 2014. at 03:57

Neda crkva pare, skupi servisi onih dzipova…
(-5)

Одговори
шешељевац
4. јул 2014. at 09:08

Svrljig, Знао сам ја да умеш добро да размишљаш када нервозу и ароганцију оставиш по страни.
Може се бранити насипом са нон стоп црпљењем процурних вода што не би могло да кошта много.
Ово уколико је манастирски комплекс заиста на брду и близу обале тако да висина воде није велика.
(2)

Одговори
поробљена србија
4. јул 2014. at 04:48

Није добро рушити божије куће зарад овоземаљске кратке користи.можда је поплава ваљева била божија опомена ваљеву.та ће брана уништити ваљево ако једног дана са пуним капацитетом пукне из неког разлога,а знамо да ништа није вечно јер сам бетон живи 40 година а онда почиње да се распада,такође огромна запремина воде може проузроковати померање тла и ваљево се у сваком случају може наћи у необраном грожђу.ваљевчани ово вам је испит божији коме ћете царству небеском вечном или земаљском краткотрајном трулежном и распадљивом.
(7)

Одговори
petar
4. јул 2014. at 05:24

ja mislim da ova dvojia monaha nisu dobrovoljno napustili manastir jer sam upoznao obojicu a i razgovarao s njima pre odprilike mesec dana sam obisao tu prelepu svetinju ali nije na meni da sudim zna se ko sudi i presudjuje samo u nama je veliki problem treba duboko da se zamislimo sta kako gde kud dokle
(1)

Одговори
бранко
4. јул 2014. at 07:41

ne ulazim u to da li je potapanje manastira opravdano ili ne, ali moram da podsetim da nisu kamenje i cigle svetinja, nego verni narod Božji. važnije je i teže graditi vernu, duhovnu, i vrlinama obdarenu zajednicu…narod će uvek sebi izgraditi crkvu, ali cigle i kamenje ne mogu izgraditi narod Božji. pogledajte tursku: puna je pravoslavnih i bivših pravoslavnih hramova, ali naroda nema. naš narod nema dece, jer nema osnovne ljubavi prema Bogu. možemo na svakom ćošku izgraditi hram, ali je to daleko od Boga i daleko od spasenja.
(-3)

Одговори
kaligula
4. јул 2014. at 09:26

Aјде бре Срби су познати по рушењу својих богомоља још у другом светском рату, ја не знам јел иједан народ попалио ,порушио више богомоља од срба ,а исто тако побио свештених лица.
(-3)

Одговори
darkotadic84
4. јул 2014. at 09:37

Jesu boljševici u SSSR-u.
(3)

Одговори
darkotadic84
4. јул 2014. at 09:34

Bruka i sramota. Nikada pravi Hrišćanin neće rušiti Crkvu, ni svoju ni tuđu. Pravi Hrišćanin će poštovati svaku hrišćansku svetinju, bez obzira da li je Istočna ili Zapadna Crkva. Narod se mora sam organizovati, imati straže, čuvati manastir od rušenja. Kao da nije dosta što smo duhovno „razgrađeni“ i posrnul, što smo decenijama na pogrešnom putu, nego ćemo još i bogomolje rušiti. Naši su preci u doma tuđinske vlasti, pod pretnjom srmću, zidali crkve i manastire, prenosili sa sobom, kamen po kamen spašavali i čuvali, da bi na kraju u miri i slobodi njihovi potomci rušili sve pred sobom. Zaista nemam reči…
(4)
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 21.8.2014. 16:20

у Актуелно, Вести 21. август 2014.

Ваљево – Браћо и сестре, поштовани народе Божији – Помаже Бог!

С обзиром да наша отаџбина доживљава велике опомене Божије и да држава не усклађује своје пројекте са вековним народним наслеђем и његовом духовном баштином, ми из Православног Кризног Штаба одбране манастира Грачанице и извора Ваљева, здушно окупљени око општенародно важних циљева саопштавамо васколикој србској јавности следеће:

Саобразно закључцима реномираних србских доктора хидрогеолошких наука које смо свих нас 700 присутних усвојили на научној трибини одржаној у у Дому Културе у Ваљеву марта ове 2014., о погубним последицама овако планиране бране Стубо-Ровни., захтевамо – да се разматрано па одложено, пројектно решење у оквиру пројекта бране Ровни о изградњи загата заштитне контра-бране у кањону Сушице – по хитном поступку поново стави у процедуру изградње и примене. Планирана заштитна контра брана (тзв. загат) у склопу пројекта бране Ровни је била планирана испод манастира Грачанице како би се и Светиња заштитила а и како се, временом све загађеније, воде са бране Ровни не би одливале кроз порозни кањон Сушице ка врелима Градца, Пакаља и подземних издани чистих вода ваљевског краја које су међу најзначајнијима у Србији.

Јасно је да ће се у свету све више и више водити борба за очување питких подземних вода а не површинских које трпе све већа и већа загађења услед, немарних према заштити животне средине, делатности човечанства. Ужичке алге ће се неминовно временом запатити и у брани Ровни, која ће додатно бити оптерећена загађењима тешких метала јер се планира формирати у овом иначе древном рударском пределу (рудници Вујиновача, Ребељ…), да и не помињемо огромни слив бране од 100 километара квадратних који је јако тешко, готово немогуће, трајно држати на потребном нивоу санитарне заштите… Дакле сва та, са временом све већа и већа загађења би понирала из бране Ровни кроз кањон Сушице у све изворске воде али и подземне акумулације изворских вода (што је научно доказано, чак и у само пројекту Стубо-Ровни где се каже да ће кроз порозни кањон Сушице отицати капоменутим врелима 512 л/с). Дакле, брана Ровни је прекршила основно правило градње вештачких акумулација у свету – а то је, да се вештачка акумулација никада не сме градити изнад природних подземних акумулација питких вода како их не би временом неповратно загадила.

Стога апелујемо на све надлежне државне органе и Скупштину Града Ваљева да се заштити Светиња Грачаница, река Градац, извор Пакље и све подземне воде под брдима јужно од Ваљева које је још Јован Цвијић озваничио као национално благо Лелићког Карста. Као савесни грађани којима је у крви и души обавеза за бригу о добру и заштити отаџбине и свих њених духовних и природних богатстава инсистирамо да се даљи радови на рушењу манастира Грачанице и насилном наметању овако несавесног и опасног вида пројекта Ровни моментално зауставе, да се сви пропусти из пројекта поново ажурирају, пропусти исправе, само, овога пута на светлу свеколике србске научне и лаичке јавности…

Пре свега, пошто тренутно нема никаквих критичних дефицита у водоснабдевању региона- да се брана Ровни што пре обезбеди за заштиту од поплава (а може се и напунити до коте 330мнв без икаквих даљих улагања што је најкориснија, најбезболнија и најекономичнија варијанта). Додатно, како научници кажу – једини стварни приоритет у водоснабдевању је замена градских канцерогених азбестних цеви где су губици питке воде преко 60% што би у догледној будућности само од себе обезбедило оптимално и здраво водоснабдевање…

А они, пак, који из државних институција баш инсистирају на јасно непотребној и опасној коти максималног пуњења бране – нека се потом сами врате своме пројектном решењу које су већ имали у пројекту бране Ровни (решење од кога се неразумно одустало) а у сфери заштите порозног кањона Сушице, изворских вода и манастира Грачанице изградњом бетонског загата тј. контра бране у клисури Сушице. Мада мислимо да су некорумпирани научници србски са Рударско геолошког факултета Ово је једини начин да се државне институције не прокажу као отворено антинародне. Нарочито ако се зна да је брана Стубо-Ровни (односно ЈП Колубара-Ровни) сама самоиницијативно подигла висину тела бране (тј. коту пуњења) за додатних 20 метара – противно одлуци Скупштине Ваљева из 1986.г. где се то дозвољава само у случају да то РЕИК Колубара захтева и финансира због својих потреба – што се никада, до дана данашњега, није десило.

Око заштите Светиње Архангела Михаила – Грачанице и свих богатих изворских вода ваљевског краја обједињени: Православни Кризни Штаб одбране манастира Грачаница и извора Ваљева од постојеће варијанте пројекта бране Ровни …

Љубомир Брадић

Монах немонах Антоније Давидовић

Љубомир Пјевчевић

Јордан Миловановић
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 3.9.2014. 22:57

у Друштво 3. септембар 2014.

(2 Коментара)

Ваљево – Окупљање у уторак, 9. септембра.2014, у 17:00 часова на Градском тргу код општине, па, краће обраћање говорника и протестни марш народа улицама града у циљу хитне, научно оправдане, ревизије постојећег решења пројекта бране Ровни . Такође, и подршка даљем садашњем стражарењу народа у шатору код Грачанице а у одбрану Светиње и извора Ваљева од багера мафије чији је циљ лична корист већ пуних 28 год.

Сва врхунска истинољубива наука сведочи да је ова брана корисна само за заштиту од поплава (стога, треба хитно зауставити садашње рушилачке „санитарне радове“ и прећи на уградњу затварача против поплава); брана се може и пунити, без штете по изворе, – али до испод манастира Грачанице. А они који баш инсистирају на мегаломанском и штетном пуњењу бране у макс. капацитету – нека, народу на здравље, прво заштите уски критични кањон Сушице мањом контра- браном (тзв. загатом). Пројекат тог „загата“ безаконо је занемарен иако се, чак, налази и у самом склопу пројекта бране Ровни!?

Ако би се максимално пунила, ова брана од само 30. година рока трајања, сем манастира Грачанице, би трајно погубила и загадила – и Градац, и Пакље, и све богате подземне издани изворских вода ваљевског краја које имају подземне везе са акумулацијом устајале и, временом све загађеније, воде са бране „Ровни“ (брана је изнад извора!?) а која је, као ђевђир, водопропусна баш почев од, планираног за рушење и потапање, ман. Грачанице, па навише.

Неких критичних дефицита у водоснабдевању региона данас – нема, јер су све општине здравим решењима решили питање водоснабдевања изворским водама, плус – са могућношћу даљег јефтиног повећања својих капацитета. Дакле, има времена за сталожено расуђивање и заустављање рушења манастира: … И за изградњу контра бране; … И за замену трулих градских цевоводних мрежа које сада имају рекордне губитке питке воде (преко 60%).

Ужичке отровне алге које су актуелни нерешив проблем целе ове године, али и поплава која је разорила тек укопани цевовод са бране кроз Ваљево – саме по себи сведоче да је једина корисна функција бране Ровни заштита од поплава и опомена да нас још и горе овде чека ако не послушамо глас елитне науке који већ деценијама апелује за ревизијом оваквог решења пројекта „Ровни“.

Саборним ходом, симболично ћемо обићи све значајне нарочито одговорне институције (Општину, Суд, ЈП Колубару – Ровни) које су могле и морале и мораће помоћи да се спасемо од овакве претеће духовне и еколошке катастрофе.

Истинољубље
---------------------------------------------------
3. септембар 2014.
2 коментара
...................................................................
Аца
3. септембар 2014. at 21:47

Пожелимо грађанима Ваљева срећу у борби за очување своје околине онакве какву су наследили
Одговори

Лазар Хребељановић
3. септембар 2014. at 22:36

Подржавам борбу народа за очување ове светиње !
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 20.10.2014. 20:44

Извор: СРБски ФБРепортер on 20. октобар 2014.

Одржана је редовна месечна, овог пута, и ВЕЛИЧАНСТВЕНА РУСКО-СРБСКА ЛИТИЈА ВАЉЕВОМ 16. октобра 2014. године. Литију су предводили ходочасници и крстоноше из Русије, учесници Крстног хода кроз све србске земље… „Када би Руси чешће вршили овакве Литије појући непрестано само оно небо-земно Господе Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешнога! – не би било ни једног непобожног Србина а камо ли да нам неко руши чудотворне Светиње!“
Ово је био руско-србски сабор и Литија улицама Ваљева – За спас немањићког манастира Грачанице и националног блага извор-вода Ваљева од погубног решења бране Ровни, као и, стогодишњи спомен нашим страдалним часним херојским претцима из Првог рата 16. октобра 2014.

ПОВЕЗАНО:
ОДБРАНА ВАЉЕВСКЕ ГРАЧАНИЦЕ: На Трибини у Ваљеву СТРУКА И НАУКА НОКАУТИРАЛА локално политичарење – АПСОЛУТНО НЕПОТРЕБНА И ШТЕТНА АКУМУЛАЦИЈА „Стубо – Ровни“

20.10.2014. извор ју-тјуб, за ФБР приредила Биљана Диковић
litija valjevo o
БЛАГОСЛОВ: ОНО ШТО ЈЕ СВЕТО – ТО ЈЕ НЕУНИШТИВО

litija valjevo o.g 1

«Као никада до сада, Свети Арханђел Михаило, све више и више шири своја крила, да наткрије Грачаницу, да је заштити, јер она је њему посвећена. Желим од срца и душе да поздравим све вас овде присутне, који сте дошли да отворите срца ваша, да изразите своју живу веру, да све оно што је од овога света у овом свету има тренутно своје време, а има наравно и своју пролазност, и свој крај. Али, оно што је свето, што је неуништиво, што га никаква сила од овога света уништити неће, то је сила Божија. И она је у Светом Арханђелу Михаилу. И он ће најбоље решити сва ова наша питања, а ми смо ту, да се видимо ко смо и шта смо… Позивам вас да останете у својој вери, у својој великој нади, да ће Бог и Свети Арханђел Михаило, учинити најбоље за ову велику светињу… » поздравио је учеснике Литије свештеник о.Гроздан, браћу Србе и Русе, ходочаснике, молитвенике пред Богом који носе Свете иконе и проносе славу Православља највеће светске православне земље, Свете Русије. Учесници Литије су пропутовали пешке Србију, Републику Српску…
LITIJA 2
МОНАХ АНТОНИЈЕ: МОЛИТВА У ДУШИ СВАКОГА И ЗАЈЕДНИЧКА БРАТСКА ДЕЛА ПО САВЕСТИ – ТО ЈЕ ТЕМЕЉ ВАСКРСА НАШЕ ОТАЏБИНЕ

Као организатор и борац за опстанак Ваљевске Грачанице и изворских вода, монах Антоније се обратио свим учесницима Литије одржане 16. октобра, изразивши радост што су се окупили Руси и Срби да подрже месечне Литије Ваљева за спас манастира Грачанице и изворских вода, али и за „спас од свеколиког неверја, од окренутости себичним овоземаљским интересима, и од моралног суноврата нашег народа“…

monah antonije
„Тај општи суноврат се промовише нажалост са врхова власти, а преко многих контролисаних медија. Данас се `инвестицијама` зову отварања радних логора од оних истих који су нас поразили бомбардовањем. Данас се древне, туђе вере и кривоверја, називају `сестринским црквама`. Данас се сваки вид зависности, поробљености душа од дроге до коцкања, представља `неминовном реалношћу`, која се злонамерно допушта. Посебна системска, сатанска, мржња и пажња усмерена је на духовно тровање наших најмлађих, наше деце – како би сутра били духовно обогаљени, а ментално роботизовани послушници њихових, назови демократских, власти. Неправославно нам је државно уређење, и то су временом зле силе искористиле за све веће скрнављење и поробљавање нашег јадног народа.
Молитва у души свакога, а заједничка братска дела по савести – то је темељ Васкрса наше Отаџбине. Ако тежња многобројних данашњих богобораца из власти и из опозиције, да нам униште изворске воде, да нам униште немањићку светињу Грачаницу, оваквом погубном варијантом бране Ровни прође без одлучног нашег противљења све до краја, дод Бог пресуди међу нама, онда ће нам председник, премијер, и неко други опет сутра подсмевачки рећи, као пре неко вече – видите како су лицемерни браниоци бранили неки тамо стари храст на траси аутопута, а сад их нема нигде.
Борба за Светињу Грачаницу и изворске воде Ваљева је напогоднији, кристално јасан повод, за опште, свесрпско, безрезерврно обједињавање. Стога сваким даном и часом, сваким будућим месечним скупом овде, морамо Богу и роду посведочити – волимо ли ми више нашу Светињу и наше изворске воде неголи што они воле свој лични интерес са браном Ровни. Нема повлачења, нема предаје, и нема посустајања, све са надом на помоћ Божију, то је вера у православнога Христоса, Бога нашега. Вера права и добра дела, као два крила неопходна за лет, два крила која потмуло покушавају да нам скрешу маскирани непријатељи наши.
Политичари се боје православне пажње у народу и отпора њиховим неделима. А демони, демони се боје православних, крстоносних, освећујућих Литија. Зато су ова наша месечна сабирања у Ваљеву једна од насушних потреба наше здраве будућности – ако је се хоћемо удостојавати.
Данас смо се овде окупили и да се сетимо речи великога пророка српскога Старца Гаврила који је говорио – Молите се Богу да руски цар дође на власт што пре. Јер, до тада ће вам бити све већи од већег издајника у врховима власти Србије. Путин је највећи државник братске нам Русије – од срца нам добродошао. Радујемо се Русији коју он подиже и знамо и истовремено да ће нам право и трајно добро из Русије доћи када она постане Богом благословена царевина. Стога, данас ћемо се нарочито опоменути да је пре два дана (прим.приређ. Литија је била 16.10.2014), обилно промироточила, проплакала икона Светог цара Николаја Романова у Чачку. Надајмо се да је то знак блиског доласка Православног царства и претходно – свенародног покајања, које ћемо ми, срцем и делима пројавити. Са свим тим данас смо најрадоснији, због наших најдражих гостију – ових руских молитвеника који освећују Србију својим молитвеним, крстоносним ходом, где дневно пешке са непрестаном молитвом у срцу и тешким иконама на рукама, прелазе на десетине километара већ пуних петнаест дана, по целој Србији и Републици Српској. Да им од срца заблагодаримо што су се одазвали и нашим ваљевским вапајима за молитвену помоћ коју ће нам они касније уделити, кроз предвођење данашњом крстоносном Литијом…“
ГЛАС РОДОЉУБА: ДАНАС ВЛАДАЈУ ДЕЦА И УНУЦИ ОНИХ КОЈИ СУ СА МОНСТРУМОМ ЧЕРЧИЛОМ 1945. УСПЕЛИ ДА НАРОДУ СРБСКОМ АМПУТИРАЈУ ПАМЋЕЊЕ, А СА ПАМЋЕЊЕМ И ЧАСТ…

Милан Милинковић – говорник србског родољубља, публициста, човека који је утемељио Глас цркве у Ваљеву, у временима када је то био једини глас Слободе у тадашњој Србији. Речи његовога родољубља и богољубља ће саме рећи све за себе.

milnkovic
«Помаже Бог браћо и сестре,
да прво поздравим браћу и сестре из Русије, који нам доносе, у овом чудном, али чудесном дануодређену наду. Чудан је дан због повода, због кога смо се окупили данас овде – окупили смо се да одбранимо немањићку Светињу, а чудесан је због наше православне браће, дакле и духовне али и крвне наше браће, где је Путин у Београду, а где они ходочасте са светим иконама широм српских земаља. И то ме опомену на једну ствар коју смо сви одавно заборавили – а заборав као да је некаква коб над србским главама, као да су нас попрскали лаким заборавом. Позаборављали смо и ко смо и шта смо, одакле смо, како ћемо онда знати куда идемо. Наши Свети Немањићи су границе, духовне и физичке, србства правили уз помоћ светаца и светих манастира. Ви нисте видели ниједан њихов замак, ниједну њихову раскош… Не. Оставили су нам једну Грачаницу, другу Грачаницу, оставили су нам Љевишку, оставили су нам Свету Богородицу Лепавинску у Лепавини, то су наше границе. Јесмо ми у регересији, јесмо у повлачењу, али запитајмо се и због чега.
У суштини, данас је требало да звоне црквена звона, где је архијереј овде? Где су сви свештеници… хвала часном оцу… Сви ти часни јереји и архијереји морају да устану – да се одбрани оно што су Немањићи саградили. Па ко смо то ми, да тек тако затремо темеље Немањићке државе?! Па да је тако Свети Сава размишљао како би се ми данас звали!? Ком бисмо Богу теменали… или већ ко зна како… овако сачували смо и слободу и Крст часни, заправо због њих смо и лили крв за слободу. Ви знате добро, поготову ми Ваљевци, да је овде била ратна болница пре сто година. Овде, овим низом и косинама јурило се на Цер, на Косанин град, пети, шести, седамнаести…
Рећи ћу вам само још један податак, да схватите да немамо разлога ни за какав страх, поготову не пред овим башибозлуком који се називају некаквим нашим вођама.
Видите да смо сад мањи него што смо онда били.. А опкољени смо – и то да будемо начисто без обзира на те све флоскуле о европејству, демократији, разумевању међу народима – на северу су нам Мађари, на истоку су нам Бугари, с југа већ знате ко је, онај накот шиптарски, јер оно није народ оно је накот, на западу оно што се назива Хрватима… Немамо ми, драга браћо и сестре, другог излаза до у своју веру у саме себе, и у мајчицу Русију. Хвала Богу да се Русија сетила нас, еда будемо искрени кроз ову историју поготову новијег времена двадесетог века ми се Русије нисмо сетили, били смо као бедем окренути западу, окренути онима који се клањају Богу Мамону… А, сетимо се 1914. године, да није постојала Србија, ко зна каква би судбина наша била да не би Светог цара Николаја Другог Романова. Разоружао је тада на Галицији два милиона својих војника, те пушке, та убојна средства, те митраљезе послао је Србији, јер Србија као што знате уопште није била спремна за рат. Ми смо то заборавили.
Они који су нам дошли наметнути оним енглеским монструмом Черчилом 1945.године као да су нам ампутирали памћење. А с памћењем и част. Нисмо могли да се опасуљимо, иако скоро свако место у Србији, као и у Русији, има масовне гробнице. Оне су и неопојане и непокајане. Крвници су били нажалост из нашега народа, а ми знамо за кога су се борили и под каквим знаком су се борили. Они су били прави богоборци – што рече отац Антоније. Е, они су сад само променили некакав дрес, навукли ту једну флоскулу која се зове демократија, ја то називам демонократијом искрено говорећи. Њихова деца, њихови унуци, сад нам кроје капу, а видимо како нам је и колико нам се губер смањује…
Оно што треба је да помогнемо Грачаници да остане, јер ће тако она помоћи нас, и нама самима. Јер, ако сачувамо овде Грачаницу – сачуваћемо и ону на Косову и Метохији. Тако ћемо изградити Архангеле… Па зар људи моји, па зар треба, није довољно што нам шиптари по Косову и Метохији где на свака два, три километра имате цркву и црквиште, манастир и манастириште, не постоји – чак ни света земља Палестина није прекривена толиким светињама – као та Богом благословена али и крвљу натопљена нашом опојана земља. Не треба нам ни боља опомена, па зар ми треба да се придружимо шиптарима па да сами себе урушавамо? Е то, драга браћо и сестре никако не смемо, никако да дозволимо, да нам се такво што деси, јер ако то дозволимо заиста не заслужујемо да се називамо потомци толиких јунака са Цера, Колубаре, Кајмакчалана…»
«ДАТУМ ЗА ЕВРОПУ»: СТО ГОДИНА ПРОСЛАВЉАМО ТИХ МУЧЕНИКА И ЈУНАКА, И У ЗАХВАЛНОСТ ОНИМА ШТО СУ НАС УБИЈАЛИ – МИ ИМ СЕ ПРИКЉУЧУЈЕМО…

MARKOVIC
«Гледам вас и нисмо малобројни… на оволиком тргу у Атини један философ је `фењером тражио човека`, ево нека дође овде ће га наћи… Рећи ћу вам само да смо ми свесно изабрали датум да се прикључимо Европи, врло свесно – ал` ће морати да задуже неке историчаре своје, да деноминују бројеве жртава, да скину бар по једну нулу, а и кад скину, биће много… а ми, потомци њихови, мој деда је био помињан у 17.пуку – шта ја сад да кажем… вероватно да је погинуло четворо на Церу, и то је много, па и четворо кад погине то неког боли… Знате `датум за улазак у Европу` срећно изабран, сто година прослављамо тих мученика и јунака, и у захвалност онима што су нас убијали ми им се прикључујемо…« – рекао је у свом кратком обраћању скупу Миленко Марковић, професор и писац.
ПРЕДВОДНИК РУСКЕ ЛИТИЈЕ: ТРЕБА СВИ ДА БУДЕМО ВОЈНИЦИ ХРИСТОВИ – ОВО ЈЕ ДУХОВНИ РАТ, БОЖИЈИ ПРОМИСАО ЈЕ ТО ШТО ЈЕ ПРЕДСЕДНИК РУСИЈЕ ДОШАО У СРБИЈУ

Благословени предводник руске Литије по Србији и Републици Српској, брат Александар Сороковиков.

aleksandar

«Помаже Бог браћо и сестре, доносимо вам поздрав из братске Русије.
Русија је дом Пресвете Мајке Божије, то је Свето место. Ми волимо Србију, нама је тешко сазнање да велике светиња српска може бити потопљена водом. У Русији су многе светиње срушене и многе су потопљене водом, на исти начин. То је велика несрећа. Ти који стварају катаклизме, њима је главни циљ да униште веру, и то треба да знамо. Ти су дошли и до Украјине, до Русије, и тај рат који имамо у Новорусији, то је дело њихових руку. И није канонска штета циљ оних непријатеља Божијих који у Украјини ратују. За њих је важно да уништите православну веру. Нама је циљ сваког Крстног хода да се заштити православље. Ако ми не можемо да заштитимо православље нико други неће заштитити од непријатеља Божијих, треба свако да буде војник Христов – ово је духовни рат. И верујем да је наш Крстни ход по Србији допринео заштити православља. И Божји промисао је то што је дошао председник Русије Владимир Путин у Србију. То је у циљу и на помоћ заштите православља…»
РАЈКО ЂУРЂЕВИЋ: ЛИКОВИ НАШИХ ПРЕДАКА И ПОСТОЈЕ ДА БИ СЕ У ЊИМА ОГЛЕДАЛИ И СЕБИ ИЗАБРАЛИ ПУТ, А ТАЈ ПУТ ЈЕ КРСТ НАШ, НЕМА ВЕЋЕГ СМЕРА НА ЧЕТИРИ СТРАНЕ СВЕТА – ОД КРСТА!

Рајко Ђурђевић, доказани родољуб србски, књижевник истинског србољубља, публициста.

rajko djurdjevic

„Часни пастири свете Српске православне цркве, поштовани представниче козачког КОШ-а у у Србији, којима и сам припадам, љубљени наши ходочасници, драги моји Ваљевци, браћо сестре…
Дошао сам овде на позив калуђера Антонија и одбора за заштиту наше Светиње, а довела ме једна исконска љубав, која не знам кад ме испунила и никад није престала да ме испуњава. Љубав према Ваљеву. Том Ваљеву Проте Матије Ненадовића, Кули Ненадовића, волео сам их и кад су се посрнули изданци учланили у сатанистичке секте једног великог крвника србског рода. Ваљево у Ћелијама, Ваљево у манастирима, Ваљево у херојским борбама Првог светског рата, ваљевске болнице… Задивљен шта је могао да издржи овај народ – достојан сваког поштовања. Из Београда вам преносим заглушујућу вику младих људи – ПУТИНЕ СРБИНЕ и РУСИЈА-СРБИЈА! ЗАВЕТНИЦИ- један покрет, је исписао огромну паролу и сачекао Путина – БРАТЕ ПУТИНЕ, СПАСИ НАС ОД НАТО ИЗДАЈЕ!
Ето, на таквом смо раскршћу… Мало сам тужан што овде није читаво Ваљево. Нећу ни да поверујем да њима није потребна Света Грачаница, где се молио Свети владика у сузама. Још мање хоћу да верујем да њиховој деци није потребна вода за пиће, тај највећи дар од Бога. Једноставно, рекао сам једном и једној муслиманки, сви смо ми Срби само у несвести. Верујем да ће се и они дозвати свести, пренути, уплашити макар за своје потомство ако на претке не гледају, па се прикључити да одбранимо оно што је Свето.
Браћо и сестре, само у једном дану, на светој нашој земљи Косову, 315 цркава и манастира је запаљено, међу њима Богородица Љевишка – најзначајнији духовни културни споменик источне културе уопште. Зар је дошло да у Ваљеву, страдалном Ваљеву, Ваљеву хероју, од бивших представника Социјалистичког савеза Титове Југославије бранимо и Светињу и свету воду? Морам да кажем да пред тим ужасним питањем осећам стид.
Можда је наша кривица што после пада највећег крвника српског народа, Јосипа Броза, и његове завере да уништи српски народ, нисмо обележили оне који су му толико служили и уништавали и дух и веру и људе. Па су поново нашли новог-старог газду. Сад знамо да су знали и онда шта раде. Како то одједном да су ти злочинци сада постали сви ватиканци Европске уније? Знали су дакле ко им је вођа. Али, знали смо и ми ко је клао Србе у шабачкој цркви, ко је вешао девојке по Петловачи, ко је учествовао у крвавом масакру у Прњавору, одакле је малопре говорио мој брат по перу и нацији Милан Милинковић.

Ликови наших предака браћо, и постоје да би се у њима огледали и себи изабрали пут, тај пут је Крст наш. Нема већег смера на четири стране света, од крста! Свим овим сатанистима који данас сватовском јеком подржавају безбожничке силе Запада поручујемо да ћемо се одбранити!

Ви сами знате каква нам је свакидашњица. Дочекао сам у овој Србији, после свих тих жртава, јама и страдалника, да ми председник Владе поручи немачку страну крилатицу коју знам из књига и читао сам је са неверицом – да је циљ да нам промене свест! На свест нашег народа браћо утицао је Свети Сава, утицали су 21 српски владар који су канонисани у Свете, утицале су наше жртве, јуначки подвизи, Обилићи и други… и сад би они декретом да нам промене свест!
Прво и прво – зна се шта је кад човек промени свест – Бог да опрости, значи да је ПОЛУДЕО…
Покрети у Европи који не знају шта да раде, у Паризу сам потписао споразум са њиховим покретом ЛИБЕРТЕ, да ћу се до краја живота борити да поништимо ту сатанску творевину звану Европска унија. Поручио сам српском народу да скромно, пре четири дана у Србији запажам два погубна процеса – да следимо пут, који пут – Европа се одриче хришћанства и одриче се основа византијске културе, то је једина култура коју су примили.
Ја вас најлепше молим, има једна едиција која је изашла у Србији, руских боготражитеља, прочитајте – отац Филотеј из Псковске, шта им је 1510. године поручио – да не иду тим путем отпадништва од Бога, да не иду за тим `прагматичним животом` наводним, који се као паукова мрежа разапео над духом људи. Онако како им је он рекао да ће да их снађе у том случају, то би биле живе репортаже данас из Лондона, из Париза, из Минхена и њихових центара. Још тада је очима пророчким видео куда води тај пут. Сада нам тај пут, дању и ноћу, преко тих окупираних медија у окупираној Србији препоручују, и наређују да идемо тим путем!? МИ НЕЋЕМО ТИМ ПУТЕМ! Наш пут је са православном мајчицом Русијом!

Срећан сам што сам данас дошао. Да сам чуо да су ходочасници у српској Црној Гори тамо бих се запутио да их моје очи виде. Овде пред иконом Богоматере, заштитнице козака кажем, заштитнице несрећног нашег Београда који је данас синуо, дошао нам је Владимир Владимирович Путин, цео Београд је изашао да га дочека. Скандирања су: `Путине-Србине` и `Русија-Србија`, то виче цео Београд, и никакве друге махинације не могу то да промене. Србија од сутра, верујем, неће бити иста она од јуче. Али, она не сме одоцнити, не сме пропустити своју историјску шансу.
Не можемо више да слушамо те глупости, да нам на телевизији читају из разних фасцикли како нам је боље, а нама све горе. Доживели смо јуче да представник Европске уније Девенпорт, сатаниста, нареди српским властима да ослободе шиптарске терористе у сред Београда, и да ураде на утакмици оно што су урадили. Доживели смо да три милиона евра овај гладни народ плати за некакву параду болесника! Верујте није их било двадесет у Београду, остало су били министри и људи из власти. Немој да се онда чуде што им цео стадион скандира да су и они болесници!
Нама не треба болесна Србија! Ви добро браћо знате, ако се где и родило неко кљасто и сакато далеко било, оно је склањано по колибама, не мора баш да смета народу… А сада тако нешто најгоре царује у Београду. Није то случајност. У питању је нови облик војске, која треба да порази овај народ. Србија је давно бачена на колена. Србија је окупирана земља. Али, нека се не варају – ти плаћеници које доводе и смењују на власти – нису Србија! Никад неће обележити Србију!
Њима поручујем да знају – СВАКО КО ЈЕ ИЗДАО КОСОВО САТРЕЋЕ СЕ! Кукали су кад је клетву изрекао наш велики владика Амфилохије, митрополит српске Црне Горе, онај са Његошевим штапом у руци. Али, то је једноставно историјска истина. Сви они који су се дрзнули да то ураде – платили су такву казну. Молим се Богу данас, да то не снађе њихову децу, да их заобиђе…

Посебно морам са вама да поделим радост, духовну радост, она је највећа! Данас нам дошао наш Свети цар, Николај Други Романов. Од пре неки дан мироточи… Морамо се подсетити да су Русију тада опомињали да је Запад припремио сатанистичку комунистичку издају, да су му празни војни магацини, да није спреман за рат, али је он кад је чуо да је малена Србија, верна Србија, нападнута – за четрдесет минута је ушао у рат. И због тога, и због нас, изгубио престо, круну, чак и своју породицу. Нека му је слава, и вечна хвала!
Морам да вас обавестим да у једном малом селу Јошеви, досетили се дични Срби, не онакви каквим нас представљају да јесмо, и подигли Храм Господњи посвећен Светом цару Николају. Поздрављамо их одавде, чућемо та звона са Цера!
Браћо, Свети Александар Невски у молитви, газећи босим ногама жар, спремао се и изашао да стане пред највећу германску силу, и кад су кидисали на Свету мајчицу Русију, отворио се лед Чудског језера и прогутао те сатане. Нека се опет отвори лед Чудског језера и прогута сатане, ове који кидишу на мајчицу Русију, отимају православне храмове и Европа их слави а они носе кукасте крстове!? Зар заиста ови малоумници на власти у Србији мисле да смо ми слепи? Да то не видимо? Да ће да нас преваре?

Бог вас благословио што сте се окупили и показали свој високи праг духовности. Бог је хтео да се у данашњем дану, ево овде овако окупимо!

Живи ми били, нека живи и светли Света Грачаница, без ње неће бити ни нас, ни Ваљева, ма шта мислили!
ДОКТОР ХИДРОНАУКЕ ИВАН МАТИЋ – требао да говори али се сумња да му је неко запретио и да због тога није дошао

Истина се не може сакрити, а истинско научно знање ће кад-тад бити уважено и у нашој држави, наравно чим она постане слободна, од подметнутих марионета на власти ове некада свете Отаџбине наше. Најпознатији часни родољубиви србски научници све су рекли што су имали против оваквог решења бране Ровни. Један од тих научника рекао је да ће доћи да се и овим путем да придружи борби за Светињу, за изворе, за истину – доктор хидронауке Иван Матић. Нажалост, како је присутне на скупу обавестио монах Антоније, сумња се да није истина да је имао здравствених проблема па зато није дошао већ је права истина да му је „неко запретио да се овде не појави“.
Како сазнајемо од монаха Антонија, с обзиром да се у Ваљеву одржавају овакви скупови за одбрану Грачанице сваког месеца, једна од радњи која је прошли пут помогла и обезбедила „струју“ – „сада је добила рачуне за воду, комуналне услуге и електричну енергију са увећаним износима за плаћање па су се уплашили и нису дали своју струју“, а сам монах Антоније добио је више позива за судске процесе, али су одложени због штрајка адвоката…

[color=#400040]http://youtu.be/A3XKkhswqzk[/color]

litija valjevo o.g 11[/color]
Приложени фајлови
ГРАЧАНИЦА3.jpg
ГРАЧАНИЦА2.jpg
ГРАЧАНИЦА.jpg
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 15.1.2015. 12:41

Из ИСТИНОЉУБЉА, 15. јануар 2015.

Вести са Грачаничке страже:

2015-01-14_16435 Православна Нова година, 7 523. г. од постања овог света… Светом Литургијом преподобног Василија Великог и у страдалној Грачаници нас дванаесторо одраслих и троје деце помолисмо се за Богом срећну и Његовом Благодаћу напојеном нову годину ако је икако могуће без оволиких искушења код Светиње Грачанице, а за која смо сви ми одговорни…

ИстиноЉубље свима Вама!
+++

Иако из старе године изађосмо са темом неправославних учења притворног „православца“ МироЉуба Петровића, ни један текст толико органски не прираста као први наредни – као што је данашња беседа Светог Владике Николаја из Охридског пролога, наравно, уз пасус дневног Светоотачког Расуђивања. Баш паде у данашњи дан црквеног Богослужења оно што нам је овде на ИстиноЉубљу неопходно потребно наредно чути из уста нашег Светог србског Златоуста…

Свети владика Николај данашња новогодишња беседа из Охридског пролога:
Уклањај се од зла и чини добро !

Беседа о томе како се трeба уклањати од зла и чннити добро

Уклони се од зла и учини добро (Пс. 33, 15)

Овим речима исказан је сав труд наш којим треба да се трудимо овде на земљи и у земљи, то јест на овој земљи материјалној и у овоме телу материјалном. Шта треба, дакле, да буде труд наш? Да стекнемо две
навике: једну — уклањати се од зла, и другу — чинити добро. А о томе шта је добро а шта зло, казује нам наша савест непотпуно и нејасно, јер је грехом помрачена, а наука Христова потпуно и јасно.

Шта тражи од нас Господ наш, браћо? Тражи да као што су олтари наши увек окренути Истоку, тако и душе наше да буду увек окренуте ка добру. Да остављамо зло иза леђа, у сенци, у понору заборава, у тами бившега, а ми из године у годину, из дана у дан, да се пружамо ка добру: да мислимо о добру, да чезнемо за добром, да говоримо о добру, да чинимо добро.

Господ тражи зидаре а не рушиоце. Јер ко зида добро, самим тим руши зло. Ко се пак окрене да руши зло, брзо заборави зидати добро и претвара се у злочинца. Мрзећи на зло, држите се добра (Рим. 12, 9), учи нас апостол Христов. Мрзи на зло, но не мрзи на човека који чини зло, јер је болесник. Ако можеш, лечи болесника, но не убијај га мржњом твојом. Држи се добра, и само добра, јер је добро од Бога, и јер је Бог ризница свих добара. О Господе Добри и Сведобри, научи нас уклањати се од зла и чинити
добро ради славе Твоје и ради спасења нашег. Теби слава и хвала вавек, Амин.

РАСУЂИВАЊЕ

Зашто треба слушати Цркву а не једнога човека који мисли против Цркве, ма он био назват и највећим мислиоцем? Зато што је Цркву основао Господ Исус Христос, и зато што Цркву надахњујући руководи Дух Божји Свети. Зато још што Црква означава државу светих, градину питомих воћака. Ако један устаје против државе Светих, значи да је он несвети, те зашто њега слушати? „Црква је ограда,“ говори премудри Златоуст;
„ако си унутра, вук не улази; ако ли изађеш, зверови ће те ухватити… Не удаљуј се од Цркве: ништа силније од Цркве нема. Црква ти је нада, Црква спасење. Од небеса је она виша, од камена тврђа, од земље шира;
никад не стари, увек се подмлађује.“…

(део из данашњег Пролога Светог владике Николаја)
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 2.2.2015. 11:56

Приложени фајлови
gopr4351.jpg
У Храму 1. 2. 2015.
gopr4362.jpg
Ваљевска Грачаница 1. 2. 2015.
gopr4363.jpg
Испред Ваљевске Грачанице
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 1.3.2015. 23:25

1. март 2015. 2 Коментара
inShare

Ваљево – Са цркава, манастира и осталих богомоља у Ваљеву и околини током Првог светског рата демонтирано је и однето преко 1.800 тона звона.Њихово сабирно место била је ливница „Гросмајер” и Инзбруку.Од њих није прављена бижутерија нити раскошне металне ограде за тамошње дворце и замкове, већ су изливане топовске цеви и гранате којима се ударало по српском народу.

Једно од ретких звона које је избегло ту судбину је оно са храма Светог архангела Михаила, чији темељи потичу из времена Немањића.Храм познатији као Ваљевска Грачаница већ неколико година је у жижи јавности, јер му прети потапање у воде будуће хидроакумулације Ровни, чему се противе верници и велики број грађана.Највероватније, због тога у сенци су се нашле неке друге особености и знаменитости ове богомоље, која је иначе 1977. године стекла статус споменика културе, тј. културног добра.

„При владању књаза сербског Михаила III Обреновића црква Грачаничка Храма Светог Архистратига Михаила набави и плати ово звоно изливено у Вршцу через браћу Бота 1860”.Наведени натпис сведочи да је звоно овог храма једно од најстаријих сачуваних у Србији.

Окупацијом Краљевине Србије у Првом светском рату аустроугарска војска је, поред злодела над цивилима, учинила и својеврсни духовни геноцид.Од севера земље па до југа скидали су звона са српских цркава и као ратни плен претапали у својим ливницама у топовске цеви и гранате које су потом „враћали” српској војсци и голоруком народу.Грачаничко је међу реткима које је преживело та бурна времена. Иако нема званичних података и поузданих записа, може се чути прича, да када су аустријски војници кренули ка храму у кањону реке Сушице у атару ваљевског села Тубравића, да су им у сусрет пошли српски војници и народ а ови се толико уплашили да су се разбежали на све стране.Тако је ово звоно избегло да постане топовска цев уперена према свом народу – каже Немања Радојичић, в.д. директора Завода за заштиту споменика културе у Ваљеву, који брине о културним добрима и другој вредној заоставштини из наше прошлости.Иначе, историја овог и неких других црквених звона, додаје он, доводи се у везу са причом о првим звоноливницама у устаничкој Србији.Нема сумње да су кључне личности и мајстори били Румуни из Ердеља:Јонас Фогараси и Јонас Бота, мада ништа мање нису значајни ни Аврам Поповић, Италијан Томазо Ричини и два руска ливца Григорије Пољаков и Козма Калињин.Сматра се да је Фогараси излио први топ за Карађорђеве устанике 1804. године. Његова специјалност ипак су била црквена звона.

„Правитељствујушчи совјет сербски поручио је од Боте звоно за Саборну цркву Светог архангела у Београду.Излио је 1812. године у Београду, у време Карађорђеве владавине, звоно намењено манастиру Радовашница под Цером, и да се оно данас налази у Музеју уметности у Загребу, као заоставштина, професора др Виктора Хофилера, археолога. Свој зналачки рад Бота је наставио и после Првог српског устанка прешавши у Вршац где се оженио Катом Петровић, да би му венчани кум био Карађорђе.После Ботине смрти звоноливницу су наследили његови синови Стефан и Ђорђе, који су излили звона за многе цркве међу којима и за Ваљевску Грачаницу које је сачувано до данашњих дана.Оно после толико времена треба мање да звони а више да прича о историји звоноливница, али и невеселим судбинама са појединим храмовима у Србији „, истиче Немања Радојичић, који не верује да ће црква бити потопљена и да због тога нема разлога за нагађања где ће ово изузетно вредно звоно бити смештено.

Будо Нововић / Политика[/color]

2 коментара

зорило
1. март 2015. at 22:05

Проклетство на ДОС, СПС, СНС и све петооктобарске демонстранте-петоколонаше. Истрагом се истражили.

Нада
1. март 2015. at 22:10

Помози Боже да сачувамо нашу Ваљевску Грачаницу!
Приложени фајлови
В. ГРАЧАНИЦА.jpg
Valjevo-Zvono-sz-hrama-valjevske-Gracanice.jpg
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 21.4.2015. 10:25

..................................................................................................................

Извор: ВАСЕЉЕНСКА ТВ, 20. април 2015.

20. април 2015.

Удружење Свети Сава из Лазаревца позвало је све Србе да се успротиве срамном чину властодржаца који најављују рушење цркве Светог Архангела Гаврила, под изговором мањка средстава за обнову овог културној и верског споменика. Писмо удружења преносимо у целости:

Поштовани браћо и сестре
Драги суграђани

Тренутно је у току велика брука која се дешава у нашем непосредном окружењу.
Ради се о нечасном покушају рушења цркве Светог Архангела Гаврила у Шопићу, која се убраја у најстарије и најзначајније светиње, уједно и споменике културе у Лазаревачкој општини и шире.

Да зло буде веће, ово се све дешава без ваљаног разлога под изговором немогућности обнове цркве, о чему не постоји никакав технички елаборат, нити дозвола завода за заштиту споменика културе.

Сам Господ Бог није дозволио да радници фирме која је ангажована сруше звоник који су вукли сајлама и грађевинским машинама у четвртак, 16. Априла, само два дана након Васкрса.

Једино је комунистички вођа Албаније – Енвер Хоџа рушио православне светиње по Албанији након Другог светског рата, без ичије дозволе, па сада и Лазаревачко-Обреновачки „бизнисмени“ због љубави према новцу, навлачећи тиме проклетство на све нас и на нашу децу.
Ово није први пут да се дешава, пошто смо сличан сценарио недавно видели у Петки, где су уместо да направе нову цркву поред старе, да би избегли вађење грађевинске дозволе, срушили стару и на њеном месту изградили нову цркву, чиме је индиректно уништен траг о постојању истините вере наших предака на овим просторима.

Да ли је овај тренд рушења цркава одраз недостатка могућности „убацивања“ машина у Колубару и измишљање „новог посла“ зарад личне користи, а не зарад општег добра, или демонстрација самовоље и силе? – Питање је на које тражимо одговор.

Због свега наведеног, Браћо и Сестре Шопићани, Часни Срби и Србкиње,
потомци витезова Карађорђевих, Кнезова Лазаревића.
Пробудимо се из сна обамрлости и заштитимо Нашу Светињу да код Бога не бисмо били уписани као издајници за вечна времена.
На прву појаву машина и покушај рушења, дођите у порту Шопићанске цркве како бисмо заједно у саборности спасили Свети Храм од рушења.

Како радили, тако нам Бог помогао.

О даљем току догађаја обавештаваћемо преко наше странице на фејсбуку.

Недеља,
18. Април 2015. године.

УДРУЖЕЊЕ СВЕТИ САВА
ЛАЗАРЕВАЦ
Удружење за борбу против
продаваца дроге и верских секти
Приложени фајлови
crkva-u-sopicu-600x330.jpg
РУШЕЊЕ ЦРКВЕ.png
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука српска вила 13.6.2015. 9:46

Извор: БОРБА ЗА ВЕРУ

Док се једни спремају да „руше и потапају Светиње у августу“, други се надају на Бога, стражаре и бар и у најмањем, брину о својој Светињи…

Комби возило и багери са бране су дана пролазили около манастира, војвода Момчило Грковић је докосио оно траве у порти што свештеник о. Мирослав није стигао недавно. А ми смо написали на конаку који, пак, рушитељи са бране Ровни планирају порушити, коме је овај манастир и све у њему - вечно посвећен и коме је на земљи вековима уступљен на чување. Која ваљевска фирма се усуди да руши конаке манастира- нека зна да саму себе проклиње, и нека се не покушава оправдавати да она само испуњава налог с више инстанце, нити да се радници изговарају послушањем својима Богоборним руководиоцима… Стрељачки вод је, ипак, убиствени стрељачки вод, иако нешто већи грех има онај ко их је послао… нека знају и да ћемо ми бранити своју Светињу и молитвом и и свим другим од Бога благословеним средствима… У то име, Бог нека нам буде Судија што пре!

ИстиноЉубље свима Вама!

јун. 2015.

Приложени фајлови
гра.jpg
гр2.jpg
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију