srpskinacionalisti.com

Zabranjena istorija Srba, istrazivanje dr Jovana Deretica

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука: 5846
Приступио: сеп 2005

Re: Zabranjena istorija Srba, istrazivanje dr Jovana Deretic

Порука N.S. 2.6.2014. 20:02

Слаб чланак са "Светосавља". Добра је била... у сваком погледу! :razz:
Приложени фајлови
Milja_Vujanovic_.jpg
Није све пропало кад пропало све је - Рајко Петров Ного
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1204
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 2.6.2014. 20:37

https://www.youtube.com/watch?v=VFCV80Ewz-k
Јован Деретић о Косовском боју.
sorabikus
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 778

Порука sorabikus 2.6.2014. 21:17

Evo vam malo materijala o malo poznatoj organizaciji "Grupa 69", pročitajte pa se krstite nogama(ako možete), kada budete videli čega je bilo i kakvih sve ludaka u to mračno doba !
Da naravno, sasvim slučajno i Milja Vujanović-Regulus ima značajnu ako ne i krunsku ulogu u svemu tome...
http://www.elektrobeton.net/mikser/jedinica-za-specijalne-parapsiholoske-operacije/
Аватар
Branke90
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 580
Приступио: мај 2011
Место: Источно од Рајха

Порука Branke90 2.6.2014. 21:50

Zola ::Знам и ја за то,корак даље је тешка манипулација и ствар без икаквик доказа а то је да на снову тог КАРАН изводиш закључак да је он уствари Александар Карановић тј Србин,у српским земљама и даље постоји чак и чист облик КАРАН,али то исто можеш да нађеш слично томе и у англосаксоксонској варијанти Керен и у другим нацијама и сад може да се појави неки њихов Деретић који може по тој логици да тврди да је Александар уствари Енглез..Како ради Деретић може све да се повеже са Србима као што сам навео оно са Лучићем што сам чуо у некој емисији где је извео да су и самураји Срби и да то значи заправо ''сам у рај''..

Прочитао сам негде(исправите ме ако грешим),да се племе тог претка Карана налазило овде у Србији,око слива Западне Мораве и данашњег Краљева(до 1884-те Карановца) . . .
Процес генералу Михаиловићу, претрес од 26. јуна 1946. године:

Тужилац Минић: Молим вас, оптужени Михаиловићу, по вашој директиви колико је људи морала садржати свака тројка?
Оптужени Михаиловић: Тројка је тројка.
Тужилац Минић: Значи три човека?

:-D
Аватар
Branke90
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Branke90 2.6.2014. 21:54

Сербо Макеридов ::Постоjи у Jапану народ Аину, коjи себе назива Сербис. Авганистанци Србе и Русе називаjу Сорави. Иранско племе Кашкаjи има сличан jезик и обичаjе као Срби, носе шаjкачу и опанке. Они кажу: ,, Ми смо исти народ, само сте ви то заборавили.

Читао сам о том народу Аину,населили су Јапан из Сибира . . .Физички немају никакве додирне тачке са становништвом Јапана,штета што су готово изумрли(има их чини ми се мање од хиљаду људи) . . .
Сад баш за ово "Сербис" се нешто не сећам . . .

П.С. Сад сам нашао текст,овако изгледају . . .
Слика

Тужилац Минић: Молим вас, оптужени Михаиловићу, по вашој директиви колико је људи морала садржати свака тројка?

Аватар
Branke90
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Branke90 2.6.2014. 23:26

Авганистански " Србенда" . . . :D

http://www.youtube.com/watch?v=FSP9hi_OSdk

Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука: 1042
Приступио: јул 2013
Место: Велика Србиjа

Порука Сербо Макеридов 3.6.2014. 7:04

Трачани-Тирсени-Расени-Рашани-Раси ( друго име за Србе).
Приложени фајлови
image003.jpg
ИДЕНТИТЕТ JЕ НАША ПОКРЕТАЧКА СНАГА, СОЦИJАЛНИ JЕ НАШ СМИСАО ЗА ПРАВДУ, НАЦИОНАЛНИ JЕ ПУТ КОJИМ ИДЕМО КА СЛОБОДИ...
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2728
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Порука Zola 3.6.2014. 7:47

Јапанска нација је настала мешањем припадника поменутог белог народа и староседелаца тј жуте расе и то је опште познато,по 'поузданим' историчарима попут Деретића,Лучића и сличних Јапанци су заправо полу Срби јер су тада сви бели (аријевски) народи били Срби..Иначе и за Енглезе изводе закључке да су уствари Срби,сам Лондон,кад се разбије на слогове Лон-Дон,а Дон је једна од река у Русији значи све је јасно. :) Све те мегаломанске приче су увезене по мом мишљењу,растаче нам се убрзо и ово мало наших земаља што јр простало где нас има у највећем проценту (Србија,РС и Црна Гора) али битно је да славимо Александра Карановића,а код несрећних Македонаца је то увелико успело,они верују увеико већ да је Александар њихов,земља им преполовљена али они су направили споменике,а на утакмици у Србији кад сам видео гомилу са шлемовима из античког времена код Арене мислио да се снима неки филм а оно њихови навијачи :oops:
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 3.6.2014. 8:05

Држи се ти званичне историjе да смо дошли овде у 7 веку, да смо живели у мочварама и дисали на сламке. И немоj никако да се одрекнеш Порфирогенита, ипак jе он бог за званичне историчаре.
ИДЕНТИТЕТ JЕ НАША ПОКРЕТАЧКА СНАГА, СОЦИJАЛНИ JЕ НАШ СМИСАО ЗА ПРАВДУ, НАЦИОНАЛНИ JЕ ПУТ КОJИМ ИДЕМО КА СЛОБОДИ...
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука: 5846
Приступио: сеп 2005

Порука N.S. 3.6.2014. 14:17

Није Порфирогенит никакав "бог", али није ни деретић. Ти си, Сербо М, налетео на његове књиге и примио се као клинац. Да би се проучавала историја, треба ипак добро изучити званичну верзију, па ако испадне да се нешто не поклапа, ако се појави нека сумња, нелогичност, онда тражити и другачија решења,другачија незванична мишљења, како би се стигло до истине (ако је то уопште могуће). Што се тиче Аинуа, познато је да су они старо белачко становништво, али нисам до сада чуо да се зову Србима. Симпатичне су ове њихове капе, које заиста личе на четири С. Тај симбол је старији од византијског (тј. ромејског, никад они себе нису називали византинцима) "базилеус...", али би било превише превести га са оним "само слога Србина спасава".

"Сорабикус", хвала на подсећање на групу 69. Та група је заиста постојала и свој посао је добро урадила. Остављањем линка ка сајту "Бетона" још једном си показао ком универзуму припадаш и да са овим форумом немаш апсолутно никакве везе.
Није све пропало кад пропало све је - Рајко Петров Ного
sorabikus
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 778

Порука sorabikus 3.6.2014. 14:22

Na to sam priliko pretrage prvo naleteo pa prvo i linkovao !
A šta je ta "Grupa 69" uspela da uradi i kome ja to pripadam, ajde napiši već jednom ne obilazi kao kiša oko Kragujevca ?
Аватар
SrbijaIznadSvega
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 651
Приступио: мар 2014

Порука SrbijaIznadSvega 3.6.2014. 14:49

Meни се цео Деретићев рад своди на неке анаграме,и то извлачи неке закључке до којих само он зна како се долази,довољна су му три слова (СРБ) у некој речи да он из ње извуче да је и то Српско.

Разумем ове што га сматраају за неког месију који открива тајне,када неко релативно млад пожели да буде бунтован,прихвата све што није мејн стрим,па макар то биле и небулозе,сви остали лажу само је један (Деретић) на путу истине.Такви тероетичари се високо котирају код младог нараштаја који нема довољно искуства ни воље да нешто сам открива него гута оно што му се сервира,још ако нека фракција којој стреми темељи своје обитавање на тезама таквих теоретичара то за њега постане свето писмо.А онда тај теоретичар пошпто зна која му је циљна група крене да врти причу како је све настало од Срба и како се то право Србима одузима,зато хоће да нас униште и те приче,јер ми смо као први на свету и послати смо из друге галаксије да средимо ову нашу галаксију.

Интересантно је његово виђење Косовске битке,како гледа само Турску страну и њено повлачење и главна теза му је како су се Турци одмах полсе битке повукли,а нигде се не дотиче тога да је Турска у том боју остала без главе тј султана.Сасвим је логично да се таква војска повлачи,јер више нема главног у командујућем ланцу,а да се размилела по Србији без вође,не би дуго потрајала.А занемарује и чињеницу да смо и ми доживели исто да је вођа,кога опет поједини великани нису баш са радошћу прихватали,такође страдао на бојишту.Уместо да се искористила пауза коју су Турци направили,да се оно мало војске која је преживела уједини и тражи неког савезника наши су се делили између себе.

Исто тако помиње и топове који су коришћени у боју :roll: а бар је могао да прочита нешто о историји оружиија и да види када и где се топ први пут помиње и појављује у Европи,но не би било интересантно да Срби и топ нису измислили.
Једно време сам се мало бавио аматерски анализом средњевековних битака,напомињем само аматерски :mrgreen: и постоје неке индиције да су се у Боју на Косову користиле балисте и бомбарде мада оне нису ни прићи топу више су служиле као прангија за застрашивање него што су имале употребну вредност.Мада могле су имати ефекта,јер јелте коњ је плашљива животиња а барут+отворен пламен=бум,дакле срчка за коње.Мада реалније је било присуство балисти него ли бомбарди,али не Деретић тврди да је топ у питању,можда и нека хаубица :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=VR9u-F7U_rI

Ја за пјесму немам вољу док не чујем глас пиштољу,док не чујем глас берете седам-осам кад излете.
Аватар
Branke90
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Branke90 3.6.2014. 14:50

N.S. :: Што се тиче Аинуа, познато је да су они старо белачко становништво, али нисам до сада чуо да се зову Србима.

И не зову се . . . Називају се између себе Утари(илити другови на њиховом језику) . . .

Аватар
Branke90
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Branke90 3.6.2014. 15:07

SrbijaIznadSvega ::Интересантно је његово виђење Косовске битке,како гледа само Турску страну и њено повлачење и главна теза му је како су се Турци одмах полсе битке повукли,а нигде се не дотиче тога да је Турска у том боју остала без главе тј султана.Сасвим је логично да се таква војска повлачи,јер више нема главног у командујућем ланцу,а да се размилела по Србији без вође,не би дуго потрајала.А занемарује и чињеницу да смо и ми доживели исто да је вођа,кога опет поједини великани нису баш са радошћу прихватали,такође страдао на бојишту.

Не знам шта је Деретић све писао(видео сам неки чланак у куриру-без коментара) али по средњевековном схватању битке,страна која се прва повуче са бојног поља је поражена . . . без обзира што је у овом случају пирова победа . . .

SrbijaIznadSvega ::Уместо да се искористила пауза коју су Турци направили,да се оно мало војске која је преживела уједини и тражи неког савезника наши су се делили између себе.

Није могла,одмах након Турака напали су нас Угри са севера . . . Како нас је кренуло још смо добро прошли . . .

SrbijaIznadSvega ::Исто тако помиње и топове који су коришћени у боју :roll: а бар је могао да прочита нешто о историји оружиија и да види када и где се топ први пут помиње и појављује у Европи,но не би било интересантно да Срби и топ нису измислили.
Једно време сам се мало бавио аматерски анализом средњевековних битака,напомињем само аматерски :mrgreen: и постоје неке индиције да су се у Боју на Косову користиле балисте и бомбарде мада оне нису ни прићи топу више су служиле као прангија за застрашивање него што су имале употребну вредност.Мада могле су имати ефекта,јер јелте коњ је плашљива животиња а барут+отворен пламен=бум,дакле срчка за коње.Мада реалније је било присуство балисти него ли бомбарди,али не Деретић тврди да је топ у питању,можда и нека хаубица :mrgreen:

Вероватно је мислио на бомбарде . . . Турски историчари спомињу да их је имала и једна и друга страна . . .

Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука Сербо Макеридов 3.6.2014. 19:40

Ми смо Венди и Трибали... и Трачани и Илири... Ми смо Србског рода, стариjи од Порфирогенита, Германа и Цезара.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 4 гостију