srpskinacionalisti.com

Избори за парламент ЕУ

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука: 10518
Приступио: мар 2003

Избори за парламент ЕУ

Порука Nenad 18.5.2014. 23:12

Од 22. до 26. маја одржавају се избори за парламент ЕУ.

Биће занимљиво због велике популарности евроскептичарских партија. Неке пројекције кажу да ће евроскептици освојити између 20% и 30% .

Најзначајније евроскептичарске партије:

Британија: УКИП, Најџел Фараж
Холандија: ПВВ, Гирт Вилдерс
Француска: НФ, Марин ле Пен

Добре су шансе да горенаведени победе у својим земљама.

У Италији Покрет пет звездица ће добро проћи, у Данској Народна странка, из Аустрије Слободарска странка. Финска странка је такође на добром путу да победи. У Немачкој, по први пут, тзв. Алтернатива за Немачку, они циљају да освоје 7%.

Биће и разних екстремиста, Златна зора из Грчке, Јобик из Мађарске.

Биће занимљиво у сваком случају. Волео бих да трећина парламента буду евроскептици, то би била катаклизма за ЕУ, да користим Вучићев речник. Вероватно неће бити толико, али ко зна.
La soberanía de un pueblo no se discute, se defiende con el arma en la mano.
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука: 2727
Приступио: јан 2004
Место: N.Bg

Re: Избори за парламент ЕУ

Порука Zola 19.5.2014. 7:26

U EU parlamentu će biti ne samo evroskeptika nego i onih koji su za istupanje iz EU i to će ih biti dosta, a u Srbiji iako je već bar 50% ljudi protiv EU a ja mislim da je među običnim svetom i 80% a u domaćem parlamentu je 250 poslanika evrofanatika.. To nije bilo ni 2000te kad je prozapadno ludilo i histerija imala najveću podršku u običnim masama.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10332
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 19.5.2014. 11:36

Zola ::a u Srbiji iako je već bar 50% ljudi protiv EU a ja mislim da je među običnim svetom i 80% a u domaćem parlamentu je 250 poslanika evrofanatika..

У Србији је и даље већина за ЕУ и парламент овде само представља реално стање...
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука Zola 19.5.2014. 12:25

Кад би се зезали,нико нормалан не верују у регуларност ниједних избора у Србији а поготово не ових последњих.А не сумњам да би на неком реферндуму кад би било да се рецимо потпуно укида пензија или да се пропиште да је радни дан о 6-22 да би наместили да је 77% грађана за то,знало би се већ у 20 и 10 минута.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 19.5.2014. 14:34

Ти онда не излазиш из куће ако то мислиш... Већина света је гласала за данашњу власт и то је просто тако...
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука Nenad 19.5.2014. 14:52

Ове три наведене странке у Британији, Француској и Холандији су изразито против ЕУ. УКИП је за референдум и моментално иступање.

Немци (алтернатива за Немачку), Финци (Финска странка), Италијани (Покрет пет звездица) су за реформе попут укидање евра, разводњавање утицаја Брисела.

Екстремисти из Златне зоре и Јобика су, ваљда, потпуно против - мада је то мало чудно с обзиром да њихова браћа из Правог сектора немају ништа против да гурају своју земљу у ЕУ.

Има ту још доста неких покрета, али најзначајнији резултати се очекују из Британије, Француске и Холандије.

У суштини, проевропске странке су најјаче у бедним колонијама на истоку.

Резултати последњег евро-барометра кажу:

60% не верује у ЕУ (32% 2007).
У 20/28 чланица становништво не мисли да се ЕУ креће у добром правцу.
Укупно: 43% против - 40% за.

Мада то ништа не значи јер ЕУ боли уво шта народ мисли ... велики успех евроскептика би, додуше, направио пометњу у Бриселу.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 19.5.2014. 16:11

Mislim da te stranke nemaju kapaciteta za ikakvu pometnju. Kad malo pogledas to su vecinom obicni cirkuzanti. I nema ni teoretske sanse da osvoje trecinu glasova u EU parlamentu. Pre ce biti negde oko 10%.
Аватар
Zola
Војвода
Војвода

Порука Zola 19.5.2014. 16:21

U suštini Srbija je samo deo mozaika tog sistema teške diktature sa demokratskim nasmejanim licem,na primeru recimo gej parade koja je u suštini najnebitnija stvar koja se radi mimo volje većine ljudi oni će je sprovesti po svaku cenu i to ove godine kad smo doživeli ovu katastrofu. Ti izbori i te stvari se i organizuju da se kaže 'pa sami smo krivi' kao MMF ono pa mi smo samo savetovali niko vas nije terao,to je tako kad bi se zezali.
Аватар
Nenad
Војвода
Војвода

Порука Nenad 19.5.2014. 16:30

Видећемо, УКИП је између 25 и 30% по истраживањима. Додуше медији их сумануто нападају већ месец дана. Марин ле Пен је око 20%, она је мислим најозбиљнија, окупила је доста озбиљних (наизглед) људи. За Вилдерса не знам, наводно је водио у истраживањима а онда се нешто шалио на рачун Мароканаца и пао му је рејтинг, ипак сигурно је ближе 20 него 10%.

Вилдерси и Ле Пен желе да формирају десничарски анти-ЕУ блок у парламенту (тамо без блока партија из 7 земаља, ваљда, нема ни пара ни утицаја). УКИП избегава јер не желе да се идентификују са десничарима са континента.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 19.5.2014. 18:05

Ти Вранац лапрдаш као и обично. овако просечан Британац размишља ових дана: сада сам сазнао да дневно Британију ЕУ кошта 50 милиона фунти. И ако сам био против изласка УК из ЕУ сада ћу да гласам за ове нове који су ми саопштили истину. Тако да је Ненад добрано у праву. У УК треба очекивати да бар 10% столица припадне противницима ЕУ.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 19.5.2014. 21:20

Biće izbori pa ćemo videti ko laprda. Neka i u Britaniji ima anti EU partija to je njihova tradicija, ali na kontinentu one su daleko slabije... Nenad je rekao da će na nivou cele EU antievropske stranke imati između 20 i 30%.

Dovoljno je da pogledaš na Jutjubu par nastupa tih antievropljana i jasno je da ti ljudi ne mogu da osvoje vlast u nijednoj zemlji jer su lakrdijaši. Cela ta priča za EU protiv EU u samom evropskom parlamentu je jedna obična farsa, da bi se pravila nekakva iluzija da uopšte postoji opozicija.
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука Vranac 20.5.2014. 12:04

Dalko su mi zanimljiviji protekli izbori u Indiji gde je pobedio nacionalista Narenda Modi o ovog briselskog sranja.Osim sto su zanimljiviji mislim da su i daleko bitniji za buducnost sveta.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2851
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 20.5.2014. 13:08

Nenad ::
Вилдерси и Ле Пен желе да формирају десничарски анти-ЕУ блок у парламенту (тамо без блока партија из 7 земаља, ваљда, нема ни пара ни утицаја). УКИП избегава јер не желе да се идентификују са десничарима са континента.

Марин Ле Пен би те добро искритиковала због тога што си НФ окарактерисао као „десничаре“. Она од те етикете бежи као ђаво од крста (званична идеологија НФ-а је данас „ни лево ни десно“ тј. Фронт се сматра „патриотском странком свих Француза“ дакле и оних који су мало више у десно и оних који су мало више у лево). Бертранд Дутхеил, иначе комуниста, је саветник Марине Ле Пен за „питања секуларизма“ док је Флориан Филипот, „сива еминенција“ Фронта, 2002 подржао председничку кандидатуру „националног левичара“ Жан Пјер Шевенмана. Дакле, само ако погледаш ту двојицу високопозиционираних фронтоваца можеш да закључиш да се ту не ради о никаквој десничарској странци (иако мејнстрим медији се убише да докажу да се „Фронт није променио“ и да се и даље ради о „љутим десничарима“).
Жилко, пуши га!.
Аватар
Сербо Макеридов
Војвода
Војвода

Порука: 1042
Приступио: јул 2013
Место: Велика Србиjа

Порука Сербо Макеридов 20.5.2014. 17:10

Какве су шансе Златне Зоре?
ИДЕНТИТЕТ JЕ НАША ПОКРЕТАЧКА СНАГА, СОЦИJАЛНИ JЕ НАШ СМИСАО ЗА ПРАВДУ, НАЦИОНАЛНИ JЕ ПУТ КОJИМ ИДЕМО КА СЛОБОДИ...
Аватар
Branke90
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 580
Приступио: мај 2011
Место: Источно од Рајха

Порука Branke90 20.5.2014. 17:16

Сербо Макеридов ::Какве су шансе Златне Зоре?

После оних силних напада на њих протеклих месеци,сумњам да су велике . . . :|
Процес генералу Михаиловићу, претрес од 26. јуна 1946. године:

Тужилац Минић: Молим вас, оптужени Михаиловићу, по вашој директиви колико је људи морала садржати свака тројка?
Оптужени Михаиловић: Тројка је тројка.
Тужилац Минић: Значи три човека?

:-D
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 3 гостију