srpskinacionalisti.com

СРС: како даље, а без пара?

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
српкиња33
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука: 1154
Приступио: сеп 2003

Re: СРС: како даље, а без пара?

Порука српкиња33 9.6.2012. 0:17

Themis ::
српкиња33 ::Ја сам оптимиста, јер да нисам, не бих трошила време на ово.
А реално, то сад и може да ради само неко ко има солидну каријеру у некој другој сфери, па тиме и могућност да волонтира тј. да не зависи егзистенцијално од Странке.
Интернет је бесплатан, и зато ће 90% фокуса бити на интернету... па, видећемо.
На крају, можда некоме буде досадан Парламент без радикала, па нам помогне :-)
Ако ти је уопште стало до СРС, а ти укључи мозак за неке конкретне предлоге и идеје.

у здравље,
с33

Српкиња33, колико сам схватио ти си нови генерални секретар СРС. Мислим да би утолико твоја реч требало сада да има и нешто већу тежину него пре. Стога, није лепо да већ у старту сама урушаваш свој кредибилитет. Чиме? Демагогијом. Старом, добро нам познатом радикалском демагогијом: "Ако ти је уопште стало до СРС, а ти укључи мозак за неке конкретне предлоге и идеје". Реченица и однос према форумашима који неодољиво подсећају на твог некадашњег саборца Националисту. Не ваља ти посао и у том контексту не видим промену у СРС, већ до у бескрај клонове и клонове самог Александра Вучића.

Било је идеја, доношене су и у Магистрат врху СРС, исписиване овде на форуму, али ви терате по своме, не обазирући се и не фокусирајући своју енергију ни на један животни проблем одређених циљних група, било да је реч о незапосленима, запосленима, студентима или да је реч о проблему корупције и несавесном раду правосудних органа Србије - почев од основних судова до Уставног суда РС. Нит сте шта за последње четири године покренули а онда природно ни истерали. Ладовина у опозицији и дембелисање у посланичким клупама учинише своје.

То да ћете у врху странке бесплатно радити наредне четири године без динара, само може поверовати крајње наивна особа. Наравно, ни изблиза нећете имати средстава и лагодан живот (мислим на врх СРС у Србији) који сте раније имали, али ће најужи и најподобнији круг људи свакако бити финансијски покривен. Ван сваке сумње. Зато, без демагогије молим. Јер, просто СРС у овом тренутку личи на пропало предузеће у коме радници по 10 и више месеци не примају плате... Важи ли то и за пословодство тих предузећа? Наравно да не, али пословодство у предузећу приказује радницима како је наводно солидарно са њиховом неимаштином.

И још једна ствар. Како то да по одласку Вучића и Николића из странке, нисте успели да заинтригирате рецимо покојног професора др Ђорђа Благојевића, патриотски настројеног човека и интелектуалца, да прихвати функцију у СРС, а оберучке сте прихватили назад одбеглог генерала Делића? Или рецимо, чињеница је да је проф. др Коста Чавошки, интелектуалац и осведочени националиста, као нестраначка личност увек залагао лични интегритет и устајао у одбрану свих оних којима су људска права угрожена, па је то доследно чинио и у случају др Војислава Шешеља. Зар није било природно да придобијете таквог човека и инкорпорирате у сам страначки врх? Да ли то СРС не воли интелектуалце, па чак и оне осведочено патриотски настројене, или је то сујета вође који не трпи јаке личности, па у неким сегментима и јаче од њега?

Тхемис,
Стварно не разумем како си у тој једног реченици успео да пронађеш демагогију и неку негативну конотацију? Смисао те реченице је да сам отворена за све конкретне предлоге и сугестије, о томе ти могу посведочити појединци са форума, ако буду желели.
И да, радим потпуно бесплатно - веровао ти у то или не, немам начина да ти докажем. Иди у Магистрат па питај.
А све што имаш друго да замериш руководству СРС, ја са тиме никакве везе немам, јер сам последљи пут активно радила у странци нешто озбиљно док је седиште било у Охридској, дакле јако давно... Шта је могло да се уради током последњих 4-5 година, шта је требало, шта није могло, то није моје да коментаришем, јер у томе нисам учествовала ни на који начин. А што се мене тиче, судити о некоме после 10 (десет) радних дана по ступању на функцију је прилично некоректно.
Срдачан поздрав,
Ана
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1854
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 9.6.2012. 0:29

@srpkinja33: Moram nešto da vas pitam što me muči već neko vreme: Kako SRS misli da se promoviše u narednom periodu kada će svi mediji biti zatvoreni za njih, i kada ih neće biti nigde da se čuju da su živi, neće ih biti ni u skupštini, neće ih biti nigde. Koje je rešenje?
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Themis
Националиста
Националиста

Порука: 382
Приступио: јун 2008

Порука Themis 9.6.2012. 0:45

За Српкињу 33

Човек суди и према написаном, а написано је оно што је написано. Једна реченица која неодољиво одише личном сујетом. Ако тако не мислиш, онда промени стил писања јер, као што рекох, неодољиво асоцира на нека не баш лепа времена на овом форуму (ера Националисте). А како си генсек, твоја реч носи већу тежину, те имаш и већу одговорност за исту.

А демагогији нигде краја. Како кажеш, није твоје да коментаришеш шта је могло да се уради а шта не за последњих пет година у СРС, јер у томе ниси учествовала. Значи, ни учесници форума немају право коментара и критике, с обзиром да нису учествовали у креирању страначке политике? Уколико ниси у стању да идентификујеш и сагледаш проблеме, како ћеш онда знати шта треба мењати и поправљати у странци и њеном раду? Дакле, мало више поштовања у опхођењу према члановима форума и поштовања њихове интелигенције и здравог логичког расуђивања.

Да ли то значи да немаш свој став ни о једном проблему у СРС? Или исти не смеш да саопштиш, јер не знаш какав је званичан став странке по многим питањима? То ми негде говори да си у души страначки војник и да не поседујеш неопходну дозу слободе и личног интегритета да јавно искажеш своје мишљење. Онда је и бесмислено да учествујеш на форуму, или боље речено једино има смисла да промениш налог у ГенСек, па да нам тада у својству портпарола странке презентираш званичне страначке ставове.

Не везуј себи руке, више слободе а мање идолопоклонства. Уосталом, због свега тога се и стигло до катастрофалног изборног резултата 6. маја.

На крају, зашто СРС не воли интелектуалце? Смеш ли да одговориш на ово питање?

Поздрав и пуно успеха у раду,
Themis
Последњи пут изменио Themis дана 9.6.2012. 1:04, измењено укупно 3 пута.
pravda = Themis
Sрпско пролећe 12?!
Четник-почетник
Четник-почетник

Порука: 22
Приступио: мај 2012

Порука Sрпско пролећe 12?! 9.6.2012. 0:52

.
Последњи пут изменио Sрпско пролећe 12?! дана 9.6.2012. 15:07, измењено укупно 1 пут.
triatlon
Војвода
Војвода

Порука: 1652
Приступио: сеп 2004

СРС: како даље, а без пара?

Порука triatlon 9.6.2012. 7:50

Има начина да СРС са малим трошковима буде присутан:

- Радио станица; све више људи слуша радио, грађани у колима, сељаци и мајстори док раде

- Интернет, нисам у фејсбуку али многи јесу, странка треба да буде ту присутна; видим да је википедија уредно допуњена, то треба контролисати и допуњавати новим информацијама
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1% ... 0%BA%D0%B0

Треба написати чланак са фотографијом
http://sr.wikipedia.org/w/index.php?tit ... &redlink=1

- Навијачке групе? за мене је то сива зона али можда има потенцијала и ту

- Црква? атеиста сам али разумем потребу људи да мисле како их неко посматра; СРС треба да сарађује са скромним локалним свештеницима свих вера, да подржи њихове просветитељске напоре (ако постоје) и да заобилази попове тајкуне у џиповима

- Активан и упоран рад на селу; почетком деведесетих је ХДЗ имао неколико активиста који су старим бициклима контрашима обилазили Срем, успешно скупљали чланарину и мобилисали младе Хрвате за зенге.

- Уз помоћ тренера волонтера, СРС би могао да у селима оживи шаховске или друге спортске клубове који су нестали; организовање друштвених игара је најбољи начин за коришћење и одржавање просторија странке (ако их има)
Аватар
Skalar
Националиста
Националиста

Порука: 482
Приступио: мар 2003
Место: СРПСКА ВОЈВОДИНА

Порука Skalar 9.6.2012. 8:13

Читам шта Тхемис пише, па се, богами, помало и смешкам, јер препознајем дебатну школу Демократске странке. Једно од основних правила, које на тим курсевима младим жутаћима утуве у главу јесте и оно које каже да треба затрпати противника "корисним бесмислицама" тј. одвући га са линије главног тока расправе питањима, или тврдњама, које немају много везе са истином, али које су бомбастичне и звуче истинито, ако та расправа крене у нежељеном правцу. Тхемис баш то ради тј. одвлачи нас на другу страну, напавши Српкињу33 наоко тачним проценама и, што је видљиво из авиона, оном фразом за обртање теза "да ли то значи да ..." па онда иде наизглед произвољно али итекако систематично набрајање многих наводних грехова СРС. Чуј, немој троловати топик, постаје заморно.

СРС не воли интелектуалце? Бесмислица и једна од фраза коју користе медији. (Сад би Тхемис требало да убаци контрааргументе типа: А зар је интелектуалац тај и тај, Ако СРС воли интелектуалце зашто вас је напустио тај и тај, Ако СРС воли интелектуалце зашто не привучете тог и тог, Зашто странку негде на локалу води тај и тај ... :lol: )

И још да посведочим да је Српкиња33 прихвата предлоге. Тхемис, зашто не покушаш уместо јуриша да сачиниш концизан предлог за побољшање функционисања СРС, па да јој га упутиш? Осим ако твоје писаније и нема за циљ изналажење предлога корисних за СРС, него супротно, ако има за циљ деструкцију СРС.
ЋЕРАЋЕМО СЕ ЈОШ
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука: 1753
Приступио: сеп 2006
Место: Београд

Порука malena 9.6.2012. 8:22

triatlon ::Малена, сељак сам и живим на селу. Замолио бих те да не будеш толико строга са мном, старији сам човек; некада сам био знатно паметнији, радио сам и трчао дупло брже.
Стварно мислим да три четвртине гласача свесно не разуме шта се стварно догађа а да девет десетина подсвесно осећа да је све што раде западњаци "у реду" јер смо, нажалост, народ испраног мозга. Например, `99, кад сам, за време бомбардовања, долазио кући из војске једном недељно на купање и пресвлачење, на ТВ су били нон-стоп непрекидно амерички фимови. Гасећи ТВ сваки пут сам се питао да ли су енглези пуштали немачке филмове и обрнуто за време другог светског рата.
Није лоше прочитати ово
http://www.srpskilist.net/gledista/hag- ... a-i-rusija

Нисам строга, а то што си ти сељак код мене изазива симпатије јер сам и ја сељанка ( на привременом раду у Београду ) :D Само те лепо, човечански питам: да ли стварно верујеш да људи одржавају овакво стање у земљи - зато што не знају праву истину ?Мало њих заиста не зна али подсвесно осећа да нешто дебело не ваља. Остали намерно срљају - заиста немају свест о догађајима и склони су да верују у оно што желе ! Тупавост и аутизам који ТВ и остали медији систематски изазивају код људи - је глобална појава. На жалост, активисти СРС-а су се у то уверили више пута у току претходних предизборних кампања и, ако је неко учинио нешто корисно за СРС - то су њени активисти на терену ! Људи су пре склони да се окоме на оне који не спречавају растакање државе и убијање народа - него на оне који то чине! Сматрају и очекују да СРС треба да позове народ на улице, не схватајући да домаћи и страни монструми само то чекају па да нас докрајче! Не може СРС сама, потребно је јединство са осталим родољубима: странкама, покретима, појединцима.... На жалост, код нас то теже иде - ни СРС није спремна да се одрекне неког самозваног вођства опозиције нити су други на то спремни! Свако жели да буде главни, вођа, први, да буде у праву.... и свако пита: зашто нам се не придружите? Тако, да ћемо се начекати неке боље будућности. На делу је тихо умирање и прећутна сагласност да нам ради ко шта хоће - само да нам напуни црева и да нас не боли !
Последњи пут изменио malena дана 9.6.2012. 8:58, измењено укупно 2 пута.
Аватар
Serlancelot
Војвода
Војвода

Порука: 1496
Приступио: феб 2009

Порука Serlancelot 9.6.2012. 8:27

triatlon ::Има начина да СРС са малим трошковима буде присутан: итд, итд

'ајде да те питам просто; зашто? Зар 20 година није довољно што се тиче "присутности"? Ви задрти радикали никако да схватите суштину, имали сте безброј прилика, ниједну нисте искористили. Колико вам је пута народ давао поверење за ово наведено време? И? Што каже Тхемис сем демагогије и празних прича овом напаћеном народу нисте пружили ништа!

Да замолим задрте радикале да скину ружичасте наочаре и погледају истини у очи и да схвате да је СРС прошлост. Можете ли поново да живите у браку са женом од које сте се развели? Шта то она може ново да вам пружи а да већ то нисте доживели и преживели?

Без обзира колико ви волели Косту или не, човек је апсолутно у праву! И Тхемис, наравно! И још неки који су указивали на катастрофалну политику СРС. Због изузетне сујете Шешеља ви сте колективно прднули у чабар. Најбољи доказ вам је Николић и његова странка. Оног момента кад су се одвојили од вас постигли су оно што су бивши гласачи СРС желели и очекивали. Испао је паметнији од Шешеља само тако. Уствари га је провалио да овај никада није желео власт, већ да изиграва новог Месију. Оће мало сутра, без обзира колико је овај народ глуп ипак је после толико година провалиo "генијалност" Шешеља.

Можете ви сада да арлаучете колико хоћете али наш народ лепо каже: мртвом коњу се она ствар не диже. Значи, крај што се СРС тиче.
Последњи пут изменио Serlancelot дана 9.6.2012. 8:39, измењено укупно 3 пута.
никад се не расправљај са будалом јер ће те спустити на свој ниво а онда ће те потући искуством.

Живи сваки дан као да ти је последњи, јер ти нико не гарантује да ћеш се ујутро пробудити....
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 9.6.2012. 8:31

Skalar ::Читам шта Тхемис пише, па се, богами, помало и смешкам, јер препознајем дебатну школу Демократске странке. Једно од основних правила, које на тим курсевима младим жутаћима утуве у главу јесте и оно које каже да треба затрпати противника "корисним бесмислицама" тј. одвући га са линије главног тока расправе питањима, или тврдњама, које немају много везе са истином, али које су бомбастичне и звуче истинито, ако та расправа крене у нежељеном правцу. Тхемис баш то ради тј. одвлачи нас на другу страну, напавши Српкињу33 наоко тачним проценама и, што је видљиво из авиона, оном фразом за обртање теза "да ли то значи да ..." па онда иде наизглед произвољно али итекако систематично набрајање многих наводних грехова СРС. Чуј, немој троловати топик, постаје заморно.

СРС не воли интелектуалце? Бесмислица и једна од фраза коју користе медији. (Сад би Тхемис требало да убаци контрааргументе типа: А зар је интелектуалац тај и тај, Ако СРС воли интелектуалце зашто вас је напустио тај и тај, Ако СРС воли интелектуалце зашто не привучете тог и тог, Зашто странку негде на локалу води тај и тај ... :lol: )

И још да посведочим да је Српкиња33 прихвата предлоге. Тхемис, зашто не покушаш уместо јуриша да сачиниш концизан предлог за побољшање функционисања СРС, па да јој га упутиш? Осим ако твоје писаније и нема за циљ изналажење предлога корисних за СРС, него супротно, ако има за циљ деструкцију СРС.

Па, Да !! А, Тадић је окружен самим интелектуалцима рокенролско-педерског типа : нико не зна да састави сувислу реченицу и мисли да му је курс у Сегедину - довољна наука !! Одвратно !
Аватар
Skalar
Националиста
Националиста

Порука: 482
Приступио: мар 2003
Место: СРПСКА ВОЈВОДИНА

Порука Skalar 9.6.2012. 8:44

Неки би баш волели да СРС нестане. Е, па то баш и неће ићи. Испод цензуса, преко цензуса, слаба, јака, присутна у медијима, не присутна у медијима, радна на терену, пасивна на терену, каква год, али постоји и постојаће СРС. А то је оно што неке жуља, јер док год постоји било каква СРС она је живи доказ невере и издаје. Јер кад нема оног ко је издан, онда рачунају да се ни издаја није догодила, лакше се потисне у подсвест и привремено заборави. Но, све вам је џабе, и заклињање у демократију и позивање на демагогију, све вам је џабе, нисте ништа друго до европејске потурице, а зна се већ да тамо где су Турчину руке крваве до лаката, потурици су до рамена. Тако сада и ви, бивши радикали, више кидишете на СРС од деценијских политичких противника СРС. И лепо им служите =D> . На вашу жалост, доказ ваше издаје живи.
ЋЕРАЋЕМО СЕ ЈОШ
Аватар
Serlancelot
Војвода
Војвода

Порука Serlancelot 9.6.2012. 8:59

Skalar ::Неки би баш волели да СРС нестане. Е, па то баш и неће ићи. Испод цензуса, преко цензуса, слаба, јака, присутна у медијима, не присутна у медијима, радна на терену, пасивна на терену, каква год, али постоји и постојаће СРС.

Ма свакако да ће постојати али на твоју велику жалост само у успоменама и сећањима. А што се тиче пришивања етикета... Deja vu. Види човек, не могу да пишем оно што би ти жарко желео да читаш. На твоју жалост а и још неких на овом форуму пишем искључиво оно што мислим. Да ли се то теби свиђа или не тако ми је мало важно. Важно ми је искључиво шта мисле појединци са форума а њих је тако мало овде.

Него Малена да те питам нешто, јеси ли бар 30% тако лепа као што си паметна? Ако јеси, имаш понуду за брак. :)
никад се не расправљај са будалом јер ће те спустити на свој ниво а онда ће те потући искуством.

Живи сваки дан као да ти је последњи, јер ти нико не гарантује да ћеш се ујутро пробудити....
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 9.6.2012. 11:23

Serlancelot ::Него Малена да те питам нешто, јеси ли бар 30% тако лепа као што си паметна? Ако јеси, имаш понуду за брак. :)

Ха, ха..... јавља ми се нека иронија у твом питању! Не знам зашто ви, мушкарци, мислите да је тзв.брачна понуда НАЈВЕЋА ПОЧАСТ која се некој жени може одати, као одраз дивљења или из других побуда ??? Скроз погрешно ! Немате појам колико би нас, рецимо седмоцифрена бројка нажиро- рачуну обрадовала! Појма немате, господо мушкарци :D
Аватар
Serlancelot
Војвода
Војвода

Порука Serlancelot 9.6.2012. 11:42

malena ::Ха, ха..... јавља ми се нека иронија у твом питању! Не знам зашто ви, мушкарци, мислите да је тзв.брачна понуда НАЈВЕЋА ПОЧАСТ која се некој жени може одати, као одраз дивљења или из других побуда ??? Скроз погрешно ! Немате појам колико би нас, рецимо седмоцифрена бројка нажиро- рачуну обрадовала! Појма немате, господо мушкарци :D

Оупсссс.... шта ти би?! Никакве ироније није било, напротив одао сам ти признање. Ма не мислим ја да сам ти одао почаст брачном понудом већ се надам да ћеш је ти прихватити. Убудуће мало размисли пре него нешто напишеш ad hock. А ово болдовано ми је доста тога рекло о теби и савет: немој да судиш о женском полу по себи. Генерализација сама по себи је погрешна.
Нећемо више о овоме јер тема је сасвим друга.

Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука malena 9.6.2012. 12:53

Ооооо, сада смо љути ! Не знамо за шалу ? Па, добро - ништа није било, само пре него што се наљутиш и напишеш нешто ad hock, мало размисли колико је озбиљно твоје "признање" мени као и нека "брачна понуда" на форму ! Иначе, вараш се - ово што си подебљао не говори НИШТА о мени! А, да не остане нешто недоречено, ствари стоје овако: о женском полу судим уопштено, на основу актуелног тренда у друштву као и о мушкарцима. Толико.
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1267
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Порука Делија са Севера 9.6.2012. 13:28

Serlancelot ::Да замолим задрте радикале да скину ружичасте наочаре и погледају истини у очи и да схвате да је СРС прошлост.

А ко је то будућност по теби. СНС???

Serlancelot ::Оног момента кад су се одвојили од вас постигли су оно што су бивши гласачи СРС желели и очекивали.

Који је то гласач СРС-а желео да она два мајмуна осакате СРС и пребегну под америчке скуте. Ја још нисам упознао некога да је то желео. Да ти можда ниси тај неко ко је прижељкивао тај сценарио? :wink: :mrgreen:
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 17 гостију