srpskinacionalisti.com

СРС: како даље, а без пара?

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
triatlon
Војвода
Војвода

Порука: 1652
Приступио: сеп 2004

Порука triatlon 7.6.2012. 20:06

Сељаци не цене интелектуалце, осим ветеринаре и агрономе за које ни не мисле да су интелектуалци. Мисле сељаци (најчешће с правом) о њима да су превртљиви и глупави у практичном смислу. А сељаци су били у, великом проценту, гласачи СРС. Па су онда гласали за СНС. Зашто? навикли на Тому коме је, између осталог, код сељака плус што није завршио факултет. Тај детаљ је промакао Тадићевом ВИС "идоли" па су звонили на сва звона и Томиној (не)дипломи.
Све то сада није битно, тема је "како без пара". Лепо, добровољци из СРС треба да плански обилазе села и ту траже активисте, образлажу програм, без бајки и да документовано објасне да жути распродају земљу хрватима и словенцима који ће да на њој гаје био-дизел а ми ћемо ту да надничимо, ако и тога буде.
Аватар
с.р.б.и.ј.а.
Војвода
Војвода

Порука: 3916
Приступио: феб 2008
Место: Београд

Re: СРС: како даље, а без пара?

Порука с.р.б.и.ј.а. 7.6.2012. 22:32

Елита бивших чланова срс је очигледно прва налетела на камен постављен од стране западних идеолога и одмах се о њега саплела .
И сада би требало сви да следимо њихов пример и чекамо да поред тог камена израсте шљива под коју ћемо сви покуњено стати.
Не ваља вам тај дефетизам јер прилично базди на предају која је равна издаји националних интереса.
Идеја Велике Србије је природан процес и тежња српског народа да остане свој на своме , а задње две деценије и потреба да се докаже неправда која му је нанета кроз ратове на просторима бивше СФРЈ.
Сам назив је злоупотребљен од стране западних ментора и модерних колониста, али идеја је исправна и праведна.
Да ли ће се и када реализовати, то нико сада не зна и у том смислу срс треба да направи заокрет. Да је као идеју задржи у свом програму, али с ретричком оградом о начину и времену њене реализације, коју су и користили задњих месеци.

Од како је напредна снс преузела улогу водеће опозиције, опозиционо делање је залеђено, а након Томиног устоличења, готово замрло. Полемике око уласка Србије у ЕУ више и не постоје, па ценим да је та прича прошла. Остаје још да се види како ће се окончати проблем КиМ и када ћемо постати Натовци.
Национална рупа је направљена, радикали су избачени из Парламнта и та штета ће нас све коштати. Двери и Коштуница ту рупу неће моћи да попуне.
Значи, срс под хитно да почне с конкретним потезима. Прочешљајте месне и општинске одборе, позатварајте оне фиктивне и неефикасне, посклањајте неспособне и неписмене полтроне.
Неко је предложио да се сви МО привремено укину и оставе само ОО. Зашто не,а кад већ нема новца за просторије, увек има места по месним заједницама где се могу одржавати састанци.
Завештање србству
Нека нам школе буду са вером,политика са поштењем, војска са родољубљем,држава са Божијим благословом.Нека се сваки врати Богу и себи,нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.Нека се свако ко је србски родољуб пашти да задобије Царство Небеско,којим се једино може одржати царство земаљско на дуже време. - Св.Владика Николај србски

http://www.youtube.com/watch?v=yUE6AjR5KZc
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 4113
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 7.6.2012. 22:54

triatlon, слажем се да СРС (као и Двери) треба да обрати пажњу на села, само ту упадаш у контрадикторност када кажеш да је СРС сељачка странка. Сем неких изузетака, СРС је на скоро свим досадашњим изборима управо на селу имала слабије резултате у односу на градове, нарочито веће градове.

И с.р.б.и.ј.а. је у праву, морају се прочешљати ти општински и месни одбори, али МО се не смеју укидати, ти капилари држе странку на окупу кроз активизам појединаца. Нема странке без страначких војника, то је исто као када би у војсци укинуо водове и чете.

Ако не буде могућности да се задрже просторије, нека се организују у једној општини за две суседне. Исто важи и за месне одборе.
Аватар
Командант
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 197
Приступио: јул 2008
Место: Призрен

Порука Командант 7.6.2012. 23:02

Коста ::
Andricos ::
Коста ::СРС: како даље, а без пара? (или: ко ће да нам свира ако немамо да платимо...)

Евентуално формирати Нову Странку, користећи оно мало инфраструктуре и оно мало кадрова што iе преостало.

Eto ti ideje, pa pokaži svoju genijalnost.

Баш оћеш? Еси спреман за моi гениiални ниво? - ево стиже:

1. Српска радикална странка (скраћено: СРС) мења име у Странка реалног социiализма (скраћено: СРС)

За почетак. Наравно, има iош. Али да прво апсолвирамо Став 1.

Е Коста, Коста, Коста а да пробате са СРС - Српска Ромска странка?
Мислим оно, бирачко тело је већ ту:

Само се преименујете.

И пази још фору, можете онда и у скупштину као они Тулимировићеви Власи. Нема да бринете више бригу о цензусу од 5 %.

Е сад, ако ти се то не допада, онда као други предлог да се удружите са Дверима. И они и ви млатите празну сламу ал би вас онда било више.

Коста ::
kroki57 ::Хоће ли тај нов СРС бити са вођом,опет ,или како већ?

Биће са Централним Комитеiом, Полит-Бироом, Идеолошком Комисиiом, Комисиiом за шунд и осталим неопходним органима.

И са Генералним Секретаром, наравно.

Задовољан?

Хмм ... предлог је одличан смо би ја због уједињења са Дврјанима увео титуле:
Бог и полубог и први до бога.
А чланови не би требали да мењају име, они би могли и даље да задрже стари назив, дакле обични смртници.
Ми немамо никакве везе са фашизмом и националнсоцијализмом.Привидна сличност долази од истовременог негативног става према либералној демократији.
Димитрије В. Љотић

http://www.youtube.com/watch?v=91GrGd0S7wE
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6401
Приступио: мар 2006

Порука Коста 7.6.2012. 23:22

Командант ::...Хмм ... предлог је одличан смо би ја због уједињења са Дврјанима увео титуле:
Бог и полубог и први до бога.
А чланови не би требали да мењају име, они би могли и даље да задрже стари назив, дакле обични смртници.

Хехе... - волиш да ми сипаш со на рану, а? Сад си нашо?

Него, даде ми идеiу. Одма` следи моi нови предлог (па после нека Генсекиња каже да ништа не предлажемо):

Никако не стављати религиозне будале на било какве функциiе! Религиозност да се третира као непоправљив хендикеп.

Што у суштини и iесте.
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Andricos
Националиста
Националиста

Порука: 347
Приступио: мај 2006
Место: Beograd,Crveni Krst

Порука Andricos 8.6.2012. 4:06

Da malo proširimo sliku, kako izvući Srbiju bez para?
1.) Uvesti diktaturu oročenu na 4 godine sa mogućim produženjem još 2 godine.
2.) Uvesti javne radove, umesto odsluženja vojnog roka. Znači dužan si godinu dana državi. Od ove obaveze možeš da se oslobodiš plaćanjem 1000 eura mesečno, znači 12000 eura.
3.) Kadrovsku politiku voditi tako da stručni ljudi kadriraju poštene ljude, ali ne čini mi se da je taj pošten, otac mu je ok, i baba i deda, već testiranjem. Ili dovesti kadrove iz Japana.
4.) Pohapsiti sve žute, crvene, plave, znači sve koji su na nezakonit način došli do materijalnog bogatstva i oduzeti im sve.
5.) Uvesti poreklo imovine za sve koji imaju imovinu vrednu preko milion eura sa vezanim licima ( snaja, šurnjaja...)
6.) Zaštiti maksimalno sve legalne investicije.
7.) Korupciju tretirati još u osnovnoj školi, znači nema prepisivanja. Svako ko je ikada prepisao podložan je korupciji. "Matoru" korupciju iskoreniti kroz oročenu diktaturu.
8.) Osnovati specijalnu službu koja bi u inostranstvu tražila ne legalno iznesen kapital.
9.) Posle toga stvar voditi normalizovanju, proširenje sloboda...
U.S.D.Ujedinjene Srpske Države = Velika Srbija
triatlon
Војвода
Војвода

Порука triatlon 8.6.2012. 7:15

Зорад ::Сем неких изузетака, СРС је на скоро свим досадашњим изборима управо на селу имала слабије резултате у односу на градове, нарочито веће градове.

Причам за сељаке са којима радим и које знам. Већина су тврди радикали по националним уверењима али неки од њих понекад не гласају. Не верују више никоме. То треба да мењамо.
За СРС су у градовима гласали, у већем броју, радници и национално свесни интелектуалци, половина отприлике. На нас сељаке је СРС слабије обраћао пажњу; није био на власти па није могао да учини нешто као канализацију да придобије сељаке. У Земуну, где је СРС владао било је и резултата, које су умањиле грешке. Например, село Грмовац мало даље од Добановаца. Ту је Шешељ, тадашњи председник општине Земун, после олује поделио плацеве избеглицама. Веома позитивно. Међутим, Уместо да ангажују геометра и урбанисту да прво ураде урбанистички пројект, препарцелацију, да поделе људима типске пројекте и да од тога направе село као што су Аустријанци направили пре двеста година у свим околним селима, у којима се зна где је шта, не само по селу него и у сваком дворишту, направљена је ружна група кућа са несрећним људима која никада неће да личи ни на шта и служи уз аутопут као антиреклама СРС.
Последњи пут изменио triatlon дана 8.6.2012. 15:39, измењено укупно 1 пут.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 8.6.2012. 9:01

Добро, ти свакако боље знаш какво је стање на терену, колико сам чуо проблем са свим тим радикалским насељима није парцелизација, већ то што је развој комуналне инфраструктуре далеко заостајао за темпом изградње кућа. А захтевати типску изградњу 1997. године од избеглица било би смешно. Па тамо ваљда ниједна кућа нема грађевинску дозволу, јер се то и даље води као пољопривредно земљиште.

Али и поред свега тога, камо лепе среће да су и други поступили као радикали у Земуну 1997-2000, до данас би положај избеглица био много повољнији, одавно би се скућили.

Да се вратим на тему, када сам рекао да сељаци мање гласају за СРС, мислио сам на глобалном, националном нивоу. СРС се у задње две деценије профилисала као радничка партија.
Ненад-нс
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 603
Место: Нови Сад

Порука Ненад-нс 8.6.2012. 9:18

Коста,
само настави са предлозима
паметан и из неозбиљних шаљивих предлога може да извуче нешто добро а камоли из озбиљних каквих си и изнео.
Тражила Српкиња33 конкретне предлоге и у твом посту испод је то и добила(претходна страна).
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука: 3856
Приступио: апр 2006

Порука игорсима 8.6.2012. 10:52

с.р.б.и.ј.а. ::Од како је напредна снс преузела улогу водеће опозиције, опозиционо делање је залеђено, а након Томиног устоличења, готово замрло. Полемике око уласка Србије у ЕУ више и не постоје, па ценим да је та прича прошла. Остаје још да се види како ће се окончати проблем КиМ и када ћемо постати Натовци.
Национална рупа је направљена, радикали су избачени из Парламнта и та штета ће нас све коштати. Двери и Коштуница ту рупу неће моћи да попуне.

Грешиш у суштини.
СРС је, још док вам је Тома био на челу, почео значајно да шлајфује са одбраном српских интереса. Још пре избора 2008 године, да будем сасвим одређен. Многи су још тада приметили да Коштуница и ДСС постају чвршћи браниоци српства од радикала.
Наравно, то је лако објашњено Томином наступајућом издајом, али је проблем у томе што се НИ ПОСЛЕ ТОГА радикали нису тргли. Они су сву своју снагу трошили на бацање дрвља и камења на СНС и потпуно су занемарили борбу за интересе српства.

Шта да се лажемо, то су суве чињенице без обзира одакле посматрали проблем.

ДСС не само да постаје, већ и ОСТАЈЕ најчвршћа одбрана српских интереса.

Знам да ће многи рећи: "Јао си га српству са таквим браниоцима!", али чак ни моје слагање са овим ставом неће променити стање ствари.
Аватар
malena
Војвода
Војвода

Порука: 1753
Приступио: сеп 2006
Место: Београд

Порука malena 8.6.2012. 22:09

triatlon ::Лепо, добровољци из СРС треба да плански обилазе села и ту траже активисте, образлажу програм, без бајки и да документовано објасне да жути распродају земљу хрватима и словенцима који ће да на њој гаје био-дизел а ми ћемо ту да надничимо, ако и тога буде.

Да ли постоји неко у Србији ко не зна шта жути раде? Да ли ти верујеш да сељаци ( и остали ) не знају за ову распродају земљишта ?? Да ли стварно верујеш да радници који су остали без својих фирми и посла, не знају да су оне поклоњене странцима или покрадене од домаћих лопова ? Да ли ти стварно верујеш да су сељаци толико глупи, неуки или необавештени да не знају шта се догађа у земљи ? Да ли ти стварно мислиш да људи у Србији ћуте и не буне се против оваквог стања - зато што не знају шта се догађа од 2000.год ?? Где ти живиш, у ком Дизниленду?
triatlon
Војвода
Војвода

Порука triatlon 8.6.2012. 22:44

Малена, сељак сам и живим на селу. Замолио бих те да не будеш толико строга са мном, старији сам човек; некада сам био знатно паметнији, радио сам и трчао дупло брже.
Стварно мислим да три четвртине гласача свесно не разуме шта се стварно догађа а да девет десетина подсвесно осећа да је све што раде западњаци "у реду" јер смо, нажалост, народ испраног мозга. Например, `99, кад сам, за време бомбардовања, долазио кући из војске једном недељно на купање и пресвлачење, на ТВ су били нон-стоп непрекидно амерички фимови. Гасећи ТВ сваки пут сам се питао да ли су енглези пуштали немачке филмове и обрнуто за време другог светског рата.
Није лоше прочитати ово
http://www.srpskilist.net/gledista/hag- ... a-i-rusija
Themis
Националиста
Националиста

Порука: 382
Приступио: јун 2008

Порука Themis 8.6.2012. 23:35

српкиња33 ::Ја сам оптимиста, јер да нисам, не бих трошила време на ово.
А реално, то сад и може да ради само неко ко има солидну каријеру у некој другој сфери, па тиме и могућност да волонтира тј. да не зависи егзистенцијално од Странке.
Интернет је бесплатан, и зато ће 90% фокуса бити на интернету... па, видећемо.
На крају, можда некоме буде досадан Парламент без радикала, па нам помогне :-)
Ако ти је уопште стало до СРС, а ти укључи мозак за неке конкретне предлоге и идеје.

у здравље,
с33

Српкиња33, колико сам схватио ти си нови генерални секретар СРС. Мислим да би утолико твоја реч требало сада да има и нешто већу тежину него пре. Стога, није лепо да већ у старту сама урушаваш свој кредибилитет. Чиме? Демагогијом. Старом, добро нам познатом радикалском демагогијом: "Ако ти је уопште стало до СРС, а ти укључи мозак за неке конкретне предлоге и идеје". Реченица и однос према форумашима који неодољиво подсећају на твог некадашњег саборца Националисту. Не ваља ти посао и у том контексту не видим промену у СРС, већ до у бескрај клонове и клонове самог Александра Вучића.

Било је идеја, доношене су и у Магистрат врху СРС, исписиване овде на форуму, али ви терате по своме, не обазирући се и не фокусирајући своју енергију ни на један животни проблем одређених циљних група, било да је реч о незапосленима, запосленима, студентима или да је реч о проблему корупције и несавесном раду правосудних органа Србије - почев од основних судова до Уставног суда РС. Нит сте шта за последње четири године покренули а онда природно ни истерали. Ладовина у опозицији и дембелисање у посланичким клупама учинише своје.

То да ћете у врху странке бесплатно радити наредне четири године без динара, само може поверовати крајње наивна особа. Наравно, ни изблиза нећете имати средстава и лагодан живот (мислим на врх СРС у Србији) који сте раније имали, али ће најужи и најподобнији круг људи свакако бити финансијски покривен. Ван сваке сумње. Зато, без демагогије молим. Јер, просто СРС у овом тренутку личи на пропало предузеће у коме радници по 10 и више месеци не примају плате... Важи ли то и за пословодство тих предузећа? Наравно да не, али пословодство у предузећу приказује радницима како је наводно солидарно са њиховом неимаштином.

И још једна ствар. Како то да по одласку Вучића и Николића из странке, нисте успели да заинтригирате рецимо покојног професора др Ђорђа Благојевића, патриотски настројеног човека и интелектуалца, да прихвати функцију у СРС, а оберучке сте прихватили назад одбеглог генерала Делића? Или рецимо, чињеница је да је проф. др Коста Чавошки, интелектуалац и осведочени националиста, као нестраначка личност увек залагао лични интегритет и устајао у одбрану свих оних којима су људска права угрожена, па је то доследно чинио и у случају др Војислава Шешеља. Зар није било природно да придобијете таквог човека и инкорпорирате у сам страначки врх? Да ли то СРС не воли интелектуалце, па чак и оне осведочено патриотски настројене, или је то сујета вође који не трпи јаке личности, па у неким сегментима и јаче од њега?
pravda = Themis
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 8.6.2012. 23:45

Themis ::Да ли то СРС не воли интелектуалце, па чак и оне осведочено патриотски настројене, или је то сујета вође који не трпи јаке личности, па у неким сегментима и јаче од њега?[/b]

Да Шешељ не мирише превише интелектуалце у странци, зна се одавно, а недостатак подршке елите и бар неког степена углађености је сада дошао на наплату. Што је најгоре, са тиме се наставља, Мартиновић скрајнут, Рагушке нема, доктора Паје такође. Бар је Мировић остао ту у врху, али треба окупити још таквих паметних људи.
Аватар
Verterdegete
Војвода
Војвода

Порука: 3253
Приступио: сеп 2009
Место: Vidikovac - Beogradski Akropolj

Порука Verterdegete 8.6.2012. 23:58

A da probate preko Kickstartera ? :mrgreen:
Банована је Лазарица,
разлог:вређање руског народа и подршка америчком марионетском режиму у Кијеву и геноциду руског народа Новорусије.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 102 гостију