srpskinacionalisti.com

sex pre braka?

Форумска правила
  • Овај форум је за дискусије о Православљу; одлазак у цркву, исповест, значење Литургије, свети Оци и њихова учења, славски обичаји итд.
  • Овај форум је за размену мишљења о екуменизму, приоритетима Цркве, улози Цркве у друштву итд.
  • Овај форум НИЈЕ за обелодањивање појединачних преступа црквених лица, нити за опште пљување по Цркви.
  • Учесници су обавезни да се пристојно изражавају и културно односе према другима. Сваки преступ, независно од теме, биће санкционисан.

Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
vodnik
Националиста
Националиста

Порука: 424
Приступио: мај 2007

Re: sex pre braka?

Порука vodnik 23.1.2008. 13:54

LiJA ::
vodnik ::Уффффф, ево има слична тема на Видовдану, разговор са оцем Јустином !

http://www.vidovdan.org/topic1183.html

Па за овакав савет није ни морао да се ломата до манастира.
Могао је да га добије и у локалној биртији. :roll:

Боље и да не пишем ништа јер и у твом потпису лепо пише : О 3 ствари не жури да говориш : О Богу док не утврдиш веру у њега...
Вера православна се даје на кашичицу, свештеник је рекао: То је као у пливању, ја те научим да пливаш, а ти даље пливаш сам ! Мислим да није свима исто дато, као што је писано, јер коме је више дато, од њега ће се и више тражити !
Косово освањује сваког јутра. Сваки дан је једна годишњица и једна задушница. И данас се тамо као и на Видовдан 1389. види ко је вера а ко је невера !
Аватар
LiJA
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука: 6702
Приступио: мар 2003
Место: Холандија

Порука LiJA 23.1.2008. 15:13

vodnik ::

Боље и да не пишем ништа јер и у твом потпису лепо пише : О 3 ствари не жури да говориш : О Богу док не утврдиш веру у њега...
Вера православна се даје на кашичицу, свештеник је рекао: То је као у пливању, ја те научим да пливаш, а ти даље пливаш сам ! Мислим да није свима исто дато, као што је писано, јер коме је више дато, од њега ће се и више тражити !

Па, не причам ја овде о Богу, већ о једном монаху.
Није ваљда монах исто што и Бог:!!!?????
U katoličkoj crkvi Srca Isusovog u Zagrebu 28-12-2010 je služena misa zadušnica
za ustaškog poglavnika Antu Pavelića, uz pominjanje zločinca Jure Francetića,
komandanta nekadašnje ustaške "Crne legije".

*Na depozitu Vatikanske banke nalazi se ratno ustaško blago u vrednosti 80 miliona dolara*
sto je službeno dokumentovana 1998. godine u izveštaju Stejt departmenta !!!

Patrijarh SPC poziva Papu u bratsku posetu
Аватар
vodnik
Националиста
Националиста

Порука: 424
Приступио: мај 2007

Порука vodnik 23.1.2008. 15:23

Не ниси ме разумела. Хтео сам да кажем да нисам требао да пишем ништа на ову тему. А што се тиче мохана, мислим да је он човек који на земљи исповеда веру у Богу и по његовим (православне вере) законима живи, био он монах или не !
Косово освањује сваког јутра. Сваки дан је једна годишњица и једна задушница. И данас се тамо као и на Видовдан 1389. види ко је вера а ко је невера !
Аватар
LiJA
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука LiJA 23.1.2008. 15:33

Не ниси ме разумела. Хтео сам да кажем да нисам требао да пишем ништа на ову тему. А што се тиче мохана, мислим да је он човек који на земљи исповеда веру у Богу и по његовим (православне вере) законима живи, био он монах или не !

Добро... извини онда :D

*Na depozitu Vatikanske banke nalazi se ratno ustaško blago u vrednosti 80 miliona dolara*

Radosav
Војвода
Војвода

Порука: 1089
Приступио: апр 2007
Место: Сурчин

Порука Radosav 24.1.2008. 0:58

Банат ::
RAMMSTEIN ::Делфини... Увек су ми били сумњиви... Онако насмејани.

Хаххахаха! Ма, не скидају осмех с лица! :D

Пре, за време или после брака? Нисте прецизирали... :D
Аватар
Mihajlo
Војвода
Војвода

Порука: 1173
Приступио: апр 2005
Место: Уједињено Краљевство Србије, Кнежевине Србске БиХ, Маћедоније, Србске Црне Горе и Војне Крајине

Порука Mihajlo 31.1.2008. 13:59

Марија ::
LiJA ::Деца су на првом месту увек.
Ако треба бирати између мужа и деце, бирам децу. Она су будућност.

Ја ''бирам'' мужа на првом месту, јер брак је Света Тајна, а не родитељство. Брак је изнад родитељства (ако уопште може тако да се пореди).
Никад деца на првом месту јер се тако разара брак.

Значи, када потоне брод па се даве: муж и двоје деце, ти ћеш децу оставити да се удаве, а мужа ћеш спасавати.... :roll:

Ти си то мало погрешно разумела...када је однос Мужа и Жене, како треба..јер су у Светој Тајни Брака....онда је и њихов однос према деци...одличан..јер како рекоше Св. Оци да се Родитељи пред децом неби смели споречкати ни због неких баналних ствари .....Треба једно другом да буду утеха и подршка у свету пуном проблема..
Псалм 16 – 13.
Устани, Господе, претеци их, обори их. Одбрани душу моју мачем својим од безбожника..
Аватар
Corleone
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 880
Приступио: феб 2008

Порука Corleone 5.2.2008. 11:25

Ja kad nebi mogao vise od 10 dana ja bi se ubio.
Аватар
Sandra
Војвода
Војвода

Порука: 2760
Приступио: авг 2007
Место: Београд

Порука Sandra 11.2.2008. 20:51

Da pisem o ovoj veoma je nezgodno u danasnje vreme.
Sve se izmenilo.Sex nije ljubav on je potreba ali je bitan faktor u braku. Smatram kada se udje u brak da je ta zajednica sto rekao nas narod Zakon ili Svetinja .
Sto se tice ljubavi prema deci ili prema suprugu ja imam dvoje dece a muz mi dodje kao trece dete i sve sto bih ucunila za decu ucinila bih i za njega .Nema nikakve razlike pogotovo sto smatram da zena nosi najveci teret u porodici i ne kaze se da tri coska u kuci drzi zena.Mozda sam malo skrenula sa teme ...
Pozz
Није ми Бог дао да погинем са српским јунацима на првим борбеним линијама али идем тамо где сам најспремнији и најпоткованији за борбу.
Др.Војислав Шешељ.

Није задовољство имати нешто ако то не поделиш с другим.
Cила Бога не моли, али зато ни Бог силу не воли. Притом - Бог је вечан, а сила је свака за времена
Аватар
Срб
Војвода
Војвода

Порука: 1441
Приступио: дец 2006
Место: Канада (читај Кењада)

Порука Срб 12.2.2008. 2:22

btsandra ::Sex nije ljubav on je potreba ali je bitan faktor u braku.

Тета Сандра, мудро зборите :D

Колико ја видим ствари, секс никад није био гарант љубави, нити се љубав икад доказивала сексом.... и узевши само то у обзир, већ смо на пола пута до одговора зашто Црква учи да је секс прије брака грех.
Међутим и Црква је свесна колико је јак тај нагон у нама и да се са тим није лако изборити... читао сам савет неког од св. отаца, да и девојке и мушкарци треба да се венчају чим сазрију довољно, још пре 20-е године живота, јер брак спречава блуд (мисли се вероватно на здрав брак :) ).
Отужни су ми савети људских старешина и мудраца - о како су ми отужни - од када Твоја мудрост затресе моје срце и мозак, Свети Боже.
Аватар
Sandra
Војвода
Војвода

Порука Sandra 12.2.2008. 11:50

Srb.
Zdrav i normalan brak mogu samo da ostvare zdrave i normalne osobe.
Zaljubljenost u braku prerasta u ljubav ,znaci nisi onako lud da ne vidis negativne osobine onoga u koga si pre braka bio zaljubljen.Onda dodju deca i zaljubljujes se u decu i u tu svoju zajednicu t.j. brak.
I da samo kazem ovima koji se traze pa se po nekoliko puta zene ili udaju navesti cu jedan primer kada su pitali jednu poznatu glumicu zasto se udavala mnogo puta ona je odgovorila:"Gresila sam jer sam sagledala da su i prvi ,svaki naredni i poslednji muz ustvari bili isti i ja sam samo trazila nesto sto ni sama nisam mogla da pruzim ,uzalud sam se toliko puta vencavala ."
I da nebi skrenula sa teme po nekim anketama kada su pitali mladje muskarce da li bi se u braku razveli samo zbog sexa iznenadila sam se kada ih je 90% reklo ne sto potvrdjuje onu moju recenicu iz predhodne poruke.
Pozz
Није ми Бог дао да погинем са српским јунацима на првим борбеним линијама али идем тамо где сам најспремнији и најпоткованији за борбу.
Др.Војислав Шешељ.

Cила Бога не моли, али зато ни Бог силу не воли. Притом - Бог је вечан, а сила је свака за времена
Аватар
LiJA
Војвоткиња
Војвоткиња

Порука LiJA 12.2.2008. 21:05

Постоји велика разлика између схватања брака некада и данас.
Некада се у брак ступало да би се обезбедили потомци породичном имену. Да се роде деца и да се огњиште не угаси.
Или да се пренесе занимање на сина (углавном).
Ако је то мотив за брак, онда тај брак НЕ МОЖЕ да пропадне, јер му је циљ потомство и самим тим дугогодишње подизање деце и брига о њима.
ДАНАС се у брак улази да би нам било лепо са партнером. То је главни мотив. И заједно смо ДОК нам је лепо, али пошто брак и деца неминовно доносе обавезе, онда полако престаје да буде ЛЕПО! Собзиром да је циљ брака та лепота удвоје, а да је она увек кратког века, онда је логично да брзо долази до развода. О деци се озбиљно не мисли. Деца се доживљавају као нужно зло, које се после развода као кофер, носи мало код мајке, мало код оца.

У ранијим генерацијама нису ни мислили улазећи у брак да треба да буду заједно само док им је лепо. Да су тако размишљали, бракови би кратко трајали. Тада су циљеви били деца и њихова будућност, а себе су родитељи већ сматрали прошлим временом.

Да ли је данас у доба краткотрајних забава и хедонизма могуће остварити стабилну везу и мислити на децу уместо на себе, то је питање. Можда се брак дефинитивно распада....

Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука: 3856
Приступио: апр 2006

Порука игорсима 13.2.2008. 0:49

LiJA ::Да ли је данас у доба краткотрајних забава и хедонизма могуће остварити стабилну везу и мислити на децу уместо на себе, то је питање. Можда се брак дефинитивно распада....

Само на Западу, Лијо, само на Западу и тамо где је ушла њихова култура. А тако им и треба. А и свима нама који усвајамо добробити либерализма.
Аватар
Kaurin
Војвода
Војвода

Порука: 2019
Приступио: јан 2007
Место: Ниш

Порука Kaurin 13.2.2008. 0:55

Пошто спадам у ону фелу типова која се никада не би женила - у обзир долази само секс пре брака...
У интимном животу не дозвољавам никаква туђа правила.
Аватар
Sandra
Војвода
Војвода

Порука Sandra 13.2.2008. 10:07

Kaurine dobra vam je ova rec fela odavno je nisam cula.Ozenit cete se vi jednog dana necete ni znati sta vas snadje ja vam to od srca zelim. :)
Lijo vi ste u Holandiji i tamo je bas onako mnogo liberalno oduvek bilo. :)
Ja sam iz Bosne i Bosna je uvek bila konzervativnija u odnosu na ostale nam "bratske republike".
Moja kcerka je udata vec dvanaest godina .Udala se cim je zavrsila fakultet ima dva sina i zivi u dobrom braku i mislim da ce ona do kraja zivota ziveti sa svojim muzem.Sve im je podredjeno odgajanju dece njihovom vaspitavanju i skolovanju a nisu izgubili jedno drugo.
Ako neko smatra da ce mu u braku biti uvek tako da mu igraju kako kazu mladi leptirici u stomaku onda se vara.Od zaljubljivanja jedno u drugo kako da kazem od voljenja jedno drugog kada udjes u brak onda volis tu zajednicu , volis brak i ko hoce moze da ga odrzi ali treba da bude obostrano a ne da jedno bude zrtva te zajednice.Brak kao institucija po mom misljenju ce opstati na ovim nasim prostorima.Balkan je ovo. :!:
A sex ,da nebih odstupila od teme ,zao mi je samo sto je nestalo onog nekadasnjeg lepog udvaranja i sto su devojke postale superiornije u odnosu na muskarce a to je zbog toga sto na jednog muskarca u Beogradu dolazi cetiri zene a u Banja Luci na dvanaest devojaka dolazi jedan momak.
:) Sve vas pozdravljam.
Др.Војислав Шешељ.

Аватар
Adrian Mutu
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 848
Приступио: феб 2008
Место: Arad, Rumunija

Порука Adrian Mutu 22.2.2008. 10:29

Секс пре брака...па шта ја знам...нисам неки верник, не придржавам се да будем без секса пре брака...али свако има право на свој избор...
će faće
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 3 гостију