srpskinacionalisti.com

Нови сукоби на политичкој сцени Војводине. Из новог нт.

Jeremija iz Kg
Националиста
Националиста

Порука: 206
Приступио: сеп 2006

Нови сукоби на политичкој сцени Војводине. Из новог нт.

Порука Jeremija iz Kg 1.11.2006. 16:43

Dan posle referenduma, novi sukobi
na politickoj sceni Vojvodine:

Ligasi likuju, demokrate cute,
radikali „traze glave“

Referendum za novi Ustav Srbije, na kojem je u Vojvodini zabelezen najmanji odziv gradjana, izazvao je novu krizu pokrajinske administracije. Kako NT saznaje, posle takvog debakla, najvece vojvodjanske partije SRS, DS, DSS, dobile su zestoke kritike iz beogradskih centrala. Nalozeno im je da pod hitno utvrde ko je kriv za gradjansku neposlusnost i ucine sve da obezbede dobar start pred buduce pokrajinske izbore.
Iako malo ko veruje da je neizlasku gradjana na referendum doprineo poziv na bojkot od strane predsednika Skupstine Vojvodine Bojana Kostresa, on je opet razljutio svoje koaliacione partnere iz DS, SVM i PSS. Naime, osim sto im je danima prkosio pozivajuci gradjane da bojkotuju referendum, proteklog vikenda Kostres je brao kukuruz s komsijama u rodnom Tomasevcu, govoreci da je „bolje pomagati petorici ljudi u poljskim radovima, nego glasati za Ustav koji nikom ne moze da pomogne“.
- Ovo je strasan bezobrazluk, i logicno je da se presece i sest ligasa odleti sa funkcija u Vojvodini - kaze za NT jedan od funkcionera vladajuce koalicije koji je insistirao da ostane anoniman. - Ocekujemo sednicu vladajuce koalicije do kraja ove nedelje. Cuo sam da su socijalisti i radikali najavili inicijativu za smenu Kostresa, ali siguran sam da mi, u svim kombinacijama, imamo sasvim dovoljno poslanika i da nam niko nije potreban za izglasvanje takve odluke.
S druge strane, radikali i socijalisti se spremaju da do kraja nedelje i zvanicno podnesu inicijativu za zakazivanje hitne sednice Skupstine Vojvodine. Rasprava o „spikeru vojvodjanskog parlamenta“, kako nazivaju Kostresa, bila bi jedina tacka dnevnog reda.
- Sve zavisi od toga da li ce se DS konacno distancirati od LSV i Bojana Kostresa, i izbaciti stetocine iz vladajuce koalicije. Ukoliko to za koji dan ne ucine, pored Kostresove, trazicemo smenu i Bojana Pajtica - otkriva za NT sef poslanicke grupe SRS Milorad Mircic.
Inace, radikali u skupstini Vojvodine imaju neophodnih 30 poslanika ciji su potpisi potrebni da bi se smena predsednika Parlamenta uopste nasla na dnevnom redu. Ukoliko do toga dodje, po Poslovniku, Kostres bi inicijativu o svojoj smeni morao da stavi pred poslanike u roku od 10 dana. On za sada ne razmislja o tome, potvrdio je za NT, javivsi se iz Katalonije:
- Ne ocekujem da ce se desiti nesto spektakularno. Zasto bi neko razmisljao o mojoj smeni, kad su me gradjani Vojvodine poslusali i bojkotovali referendum. Samo se potvrdilo da zastupam njihove interese - prokomentarisao je Kostres za NT.

A. P.

Шта кажете на ово?
dd787
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 52
Приступио: јун 2006

Re: Нови сукоби на политичкој сцени Војводине. Из новог нт.

Порука dd787 11.3.2007. 19:30

погледајте шта нам се припрема, и за шта сте гласали новом уставу!
http://www.vojvodinacafe.com/forum/show ... php?t=2933
dd787
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 52
Приступио: јун 2006

Re: Нови сукоби на политичкој сцени Војводине. Из новог нт.

Порука dd787 11.3.2007. 19:31

погрешио сам линк, ево овај је тачан.
http://www.vojvodinacafe.com/forum/show ... php?t=2153

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 3 гостију