srpskinacionalisti.com

Право гласа Србима из РС?

Аватар
sablja
Војвода
Војвода

Порука: 2779
Приступио: нов 2005
Место: Бањалука, Западна Србија

Право гласа Србима из РС?

Порука sablja 15.10.2006. 18:23

Да ли је ико помињао то? Чини ми се да је то било обећано приликом потписивања специјалних и паралелних веза.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15972
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Re: Право гласа Србима из РС?

Порука vemavuk 15.10.2006. 18:27

па ваљда имате право јер смо и ми сви из Србије гласали ономад за Додика, јебо вас он у дупе.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
sablja
Војвода
Војвода

Порука sablja 15.10.2006. 18:28

Човече, који је твој проблем?
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 15.10.2006. 18:37

Мој проблем?
Што ово питање не постави пре два месеца него када прошли избори у РС.
Или што не постави обрнуто: зашто Срби из Србије немају право на држављанство РС.
Према томе само си добио одговор, и то веома јасан ако умеш да читаш.
Аватар
abaton
Војвода
Војвода

Порука: 1004
Приступио: авг 2003

Порука abaton 15.10.2006. 18:43

Da si imao pravo za koga bi ti to glasao vemavuce?
Kao da je bilo alternative...
Kajmak je odavno pokupljen,a ono sto je ostalo je upravo ono sto nam se servira.
MIND THE GAP!
Аватар
sablja
Војвода
Војвода

Порука sablja 15.10.2006. 18:44

Једино што могу да закључим из твог одговора јесте да си ти јако безобразан.

Не постоји држављанство РС.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 15.10.2006. 18:54

abaton ::Da si imao pravo za koga bi ti to glasao vemavuce?
Kao da je bilo alternative...
Kajmak je odavno pokupljen,a ono sto je ostalo je upravo ono sto nam se servira.

Нисам се уопште удубљивао у страначке садржаје у РС као што нисам ни када је у питању била ЦГ.
Због чега?
Веома једноставан разлог.
До пре пар година био сам убеђен да Срби у ЦГ и БиХ воде борбу ради ослобођења и уједињена у унитарну једну српску државу.
Када сам схватио да то није тако, и да када би сада међународна заједница рекла: ево Срби ако хоћете стварајте једну српску државу, то тога не би дошло јер би ЦГ и РС хтеле своје државе. па када је тако зашто би губио време да пратим страначке прилике у ЦГ и РС. искрено више нити пратим вести нити читам новине са том тематиком.
Јасно сам опредељен да се мора од нуле кад је у питању овладавања једног српског националног програма. Од њега смо много даље него 1914., 1918., 1945., и 1990. године.
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука vemavuk 15.10.2006. 18:58

sablja ::Једино што могу да закључим из твог одговора јесте да си ти јако безобразан.

Не постоји држављанство РС.

А ја могу да закључим да би ти хтео да ебеш а да ти не уђе.
Одбите колективно држављанство БиХ и онда сте аутоматски држављани Србије и то Велике Србије.
Овамо са обе руке узесте то држављанство БиХ и сада шта вам још недостаје?
Него да не чачкамо мечку по п.чку, те међусрпске размирице ћемо када победимо усташе и балије.
Аватар
sablja
Војвода
Војвода

Порука sablja 15.10.2006. 18:59

Чекај прво да се опоравимо од претходне борбе за српско јединство. Морамо да надокнадимо 14:1 однос жена и мушкараца у Бањалуци. Како те није срамота да износиш такве оптужбе на рачун српског народа у РС када знаш колико је људи дало свој живот за српско јединство и слободу српског народа?
Аватар
sablja
Војвода
Војвода

Порука sablja 15.10.2006. 19:00

Одбите колективно држављанство БиХ и онда сте аутоматски држављани Србије и то Велике Србије

А је ли геније, чија би онда била територија Републике Српске када не бисмо имали право гласа у БиХ?
Аватар
abaton
Војвода
Војвода

Порука: 1004
Приступио: авг 2003

Порука abaton 15.10.2006. 19:06

vemavuk ::Када сам схватио да то није тако, и да када би сада међународна заједница рекла: ево Срби ако хоћете стварајте једну српску државу, то тога не би дошло јер би ЦГ и РС хтеле своје државе.

Ne slazem se sa ovim.
Mislim da si podcenio Srpski narod kad je u pitanju volja za ujedinjenjem srpskih zemalja.
MIND THE GAP!
Аватар
sablja
Војвода
Војвода

Порука sablja 15.10.2006. 19:10

Проблем је што човек није никада био у Бањалуци, а прича о намерама српског народа из РС. Ја никада не причам о ономе у шта нисам најбоље упућен јер боље је не рећи ништа него дезинформисати или вређати људе.
Аватар
Старина Новак
Војвода
Војвода

Порука: 1230
Приступио: дец 2005
Место: Београд, Источна Србија

Порука Старина Новак 15.10.2006. 20:25

sablja ::Да ли је ико помињао то? Чини ми се да је то било обећано приликом потписивања специјалних и паралелних веза.

Питали су баш Коштуницу за ово, још у оним данима када се устав писао даноноћно, и када се још није знало шта ће се све наћи у њему, а он је одговорио нешто у стилу, неће сада то питање ући у устав, нисмо стигли да се све договоримо, ал видећемо за убудуће. :roll:

Искрено, надам се да ће за годину-две Срби из Републике Српске добити држављанство Србије.

п.с.

Не обраћај пажњу на вемавука, човек је очигледно опасно исфрустриран, и заиста је ружно ово све што јеј написао о српском народу у Републици Српској, ал знај да већина српских националиста размишља шире и да свим срцем воли Републику Српску. :wink:
Слика
Аватар
sablja
Војвода
Војвода

Порука sablja 15.10.2006. 20:45

Ми имамо сада могућност да узмемо двојно држављанство. Уосталом, ја могу узети држављанство у сваком случају јер ми је мајка из Чачка ;)
Аватар
Старина Новак
Војвода
Војвода

Порука: 1230
Приступио: дец 2005
Место: Београд, Источна Србија

Порука Старина Новак 15.10.2006. 21:15

sablja ::Ми имамо сада могућност да узмемо двојно држављанство. Уосталом, ја могу узети држављанство у сваком случају јер ми је мајка из Чачка ;)

Чек, каква је сад процедура за двојно држављанство? Стандардна, је л тако? Немате неке повластице?
Слика
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 5 гостију