srpskinacionalisti.com

[последњи филм који сте гледали] или [филмски укус српских националиста]

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука: 5846
Приступио: сеп 2005

Re: [последњи филм који сте гледали] или [филмски укус српск

Порука N.S. 22.2.2013. 19:30

Да, погрешио сам... Кјубриков је The Killing.
Није све пропало кад пропало све је - Рајко Петров Ного
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука N.S. 24.2.2013. 21:52

Опа! И "баштован" је љубитељ Кјубрика! :wink:

Заиста један од најбољих филмова свих времена... а "Убијање" је кримић из 50-их, пре његове велике славе из 60-их, о организованој пљачки благајне хиподрома - о улогама, планирању, проблемима који настају и др.
Аватар
Verterdegete
Војвода
Војвода

Порука: 3253
Приступио: сеп 2009
Место: Vidikovac - Beogradski Akropolj

Порука Verterdegete 25.2.2013. 1:12

Nisam Kjubrikov fan. Jedina dva njegova filma koja su mi se svidela su The Shining i The eyes wide shut. TEWS me je oborio s nogu. Maestralan film, i jako atipican za Kjubrika.
Банована је Лазарица,
разлог:вређање руског народа и подршка америчком марионетском режиму у Кијеву и геноциду руског народа Новорусије.
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука N.S. 25.2.2013. 1:18

Јесте, сјајан је филм.

Него, шта кажеш на теорије завере око тога да је Кјубрик режирао слетање на Месец? :|
Аватар
Verterdegete
Војвода
Војвода

Порука Verterdegete 25.2.2013. 1:25

Pa pazi, imajuci u vidu koliki je on perfekcionista bio, njegova verzija bi imala manje gresaka nego stvarni snimak sletanja na Mesec.

Ja inace ne sumnjam u verodostojnost sletanja.
Банована је Лазарица,
разлог:вређање руског народа и подршка америчком марионетском режиму у Кијеву и геноциду руског народа Новорусије.
Аватар
Новаков Грујица
Националиста
Националиста

Порука: 347
Приступио: мар 2012

Порука Новаков Грујица 2.3.2013. 15:40

Није филм, али... Ко је докон препоручујем.
Наиме, негде око Божића сам налетео случајно у неко зло доба после поноћи на извесну шпанску (не латиноамеричку сапуницу!!!) серију "Интернат" (El internado) на Б92 и заинтересовало ме је.
Елем, жанр серије је нека мешавина трилер-хорор-мистерија-драма. Без претераних клишеа.

А има свега: нацисти који су после рата пацовским каналима доспели до Франкове Шпаније и тамо постају врхунски научници, фармацеутска мафија, пласирање вируса и вакцина, јеврејски "лов на злочинце", уметнине и благо покрадено по Европи за време Другог светског рата... Све упаковано у врло лаку и прихватљиву радњу, држи пажњу.
Цела радња се одвија у елитном интернату у који надобудни "крем" шпанског друштва шаље своју децу (ништа мање надобудну и иритантну).

Уз то, пошто Шпањолци нису баш познати по политичкој коректности, успели су да опљуну Швабе, Французе, па на индиректан начин чак и Баске, док су Руси на једном месту означени као сарадници "добрих" :)

Слика

Иначе, све епизоде са преводом постоје на мрежи.
Удри врага, не остав' му трага,
али губи обадва свијета!

Слика
"Дисциплина - мать Победы!" - Суворов
Аватар
Краљевина_Србија
Националиста
Националиста

Порука: 384
Приступио: нов 2011
Место: Београд, Краљевина Србија

Порука Краљевина_Србија 2.3.2013. 18:43

Новаков Грујица ::Није филм, али... Ко је докон препоручујем.
Наиме, негде око Божића сам налетео случајно у неко зло доба после поноћи на извесну шпанску (не латиноамеричку сапуницу!!!) серију "Интернат" (El internado) на Б92 и заинтересовало ме је.
Елем, жанр серије је нека мешавина трилер-хорор-мистерија-драма. Без претераних клишеа.

А има свега: нацисти који су после рата пацовским каналима доспели до Франкове Шпаније и тамо постају врхунски научници, фармацеутска мафија, пласирање вируса и вакцина, јеврејски "лов на злочинце", уметнине и благо покрадено по Европи за време Другог светског рата... Све упаковано у врло лаку и прихватљиву радњу, држи пажњу.
Цела радња се одвија у елитном интернату у који надобудни "крем" шпанског друштва шаље своју децу (ништа мање надобудну и иритантну).

Уз то, пошто Шпањолци нису баш познати по политичкој коректности, успели су да опљуну Швабе, Французе, па на индиректан начин чак и Баске, док су Руси на једном месту означени као сарадници "добрих" :)

Слика

Иначе, све епизоде са преводом постоје на мрежи.

Хахаха екстра, значи нисам једини националиста који гледа ову серију. И ја исто свима препоручујем серију. Занимљиво како Шпанци са своје тачке гледишта исказују свој негативан став према нацистима данас иако су раније блиско сарађивали.
Радним данима у поноћ а реприза у 10:30 ујутро.
Само да додам да је мени Каролина најлепша од девојака мојих година, а од старијих Амелија.
Од памтивека вуци кољу јагањце,
а никада ниједно јагње није заклало вука;
па ипак је у свету више јагањаца него вукова.

Владика Николај Велимировић
Аватар
Новаков Грујица
Националиста
Националиста

Порука Новаков Грујица 2.3.2013. 19:04

Али је важно напоменути да нема аутошовинистичког односа према својој историји! Иако је општепознато да су поражени бежали у Шпанију и ту градили нове идентитете, нигде се не спомиње институционална подршка Франкове државе. Освежење је гледати како неко види мучну прошлост без устаљених предрасуда.

Да додам још да су глумци изванредни - нема холивудских лепотица, а сама глума је десет степеника изнад наших "великих" и "афирмисаних" глумаца, што млађих (очајна екипа "Монтевидеа"), што старијих (да не набрајам).
али губи обадва свијета!

Слика
Аватар
Краљевина_Србија
Националиста
Националиста

Порука: 384
Приступио: нов 2011
Место: Београд, Краљевина Србија

Порука Краљевина_Србија 2.3.2013. 19:05

Новаков Грујица ::Али је важно напоменути да нема аутошовинистичког односа према својој историји! Иако је општепознато да су поражени бежали у Шпанију и ту градили нове идентитете, нигде се не спомиње институционална подршка Франкове државе. Освежење је гледати како неко види мучну прошлост без устаљених предрасуда.

Да додам још да су глумци изванредни - нема холивудских лепотица, а сама глума је десет степеника изнад наших "великих" и "афирмисаних" глумаца, што млађих (очајна екипа "Монтевидеа"), што старијих (да не набрајам).

Потписујем! =D>
Од памтивека вуци кољу јагањце,
а никада ниједно јагње није заклало вука;
па ипак је у свету више јагањаца него вукова.

Владика Николај Велимировић
Аватар
Verterdegete
Војвода
Војвода

Порука Verterdegete 9.3.2013. 22:54

Po ko zna koji put gledam Twin Peaks...
Банована је Лазарица,
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука N.S. 9.3.2013. 23:40

Новаков Грујица ::Наиме, негде око Божића сам налетео случајно у неко зло доба после поноћи на извесну шпанску (не латиноамеричку сапуницу!!!)

Не знам зашто си толико то нагласио, као да је то нека ужасна срамота гледати латиноамеричку серију. Било је свакаквог таквог шунда на нашим телевизијама (као и северноамеричког такође), али не верујем да баш на целом том континенту нема квалитетних серија. Ако су им серије по квалитету као бројни (што старији што новији) одлични филмови, онда је вероватно и Латинска Америка богата и квалитетним ТВ садржајима.
Аватар
Новаков Грујица
Националиста
Националиста

Порука Новаков Грујица 10.3.2013. 15:59

N.S. ::
Новаков Грујица ::Наиме, негде око Божића сам налетео случајно у неко зло доба после поноћи на извесну шпанску (не латиноамеричку сапуницу!!!)

Не знам зашто си толико то нагласио, као да је то нека ужасна срамота гледати латиноамеричку серију. Било је свакаквог таквог шунда на нашим телевизијама (као и северноамеричког такође), али не верујем да баш на целом том континенту нема квалитетних серија. Ако су им серије по квалитету као бројни (што старији што новији) одлични филмови, онда је вероватно и Латинска Америка богата и квалитетним ТВ садржајима.

Нагласио сам из простог разлога јер је "шпанска серија" одредница која у Србији указује на тзв. сапуницу која вуче порекло из земаља Средње или Јужне Америке. Те стога некоме са истанчаним укусом може бити одбојно на први поглед. Буди сигуран да они снимају што-шта квалитетно, као и Турци, Индуси, Кинези... Али наши медијски оци немају интерес у томе.
али губи обадва свијета!

Слика
Аватар
SORCERER
Војвода
Војвода

Порука: 1096
Приступио: нов 2008

Порука SORCERER 11.3.2013. 10:38

Овај ми је некако , један од омиљених 8) .
Превод вам је укључен у филм ....

======ஜ۩۞۩ஜ=====
Аватар
Verterdegete
Војвода
Војвода

Порука Verterdegete 11.3.2013. 15:03

Odlican film. Jako potcenjen.
Банована је Лазарица,
Аватар
SORCERER
Војвода
Војвода

Порука: 1096
Приступио: нов 2008

Порука SORCERER 13.3.2013. 13:44

Ово ! Готово да није ишло у Србији ... Не знам зашто ? ! Можда зато што је у питању pro Јеврејски филм
а ради се о 1987 години када је комплет снимљен у ----- Београду !
Са 50 % Србских глумаца а од стране Авала Филм_а ...
Филм се води као Британски али је проказиван на CBS Broadcasting ..
Тема му је више него универзална ! А ради се о ЖЕЂИ за слободом , правдом и борби понижених робова , чији животи не вреде ништа , против --- система ---
наизглед ,, савршеног ,, ,, свемоћног ,, ,, бесмртног ,, --- ОЗАКОЊЕНОГ !
Али .... НИКАДА !
Није тако !!!
Без обзира колико су они ,, тачни и похлепни ,, у својим наканама - све дође на наплату - кад ли - тад ли ! 8)

Слика

Starring : >>>

Alan Arkin
Joanna Pacuła
Rutger Hauer
Mihailo 'Misa' Janketic
Svetolik Nikacevic
Predrag Milinkovic
Nebojsa Bakocevic

........
Превод вам је укључен у филм ....

======ஜ۩۞۩ஜ=====