srpskinacionalisti.com

Руски филм "Балканска међа"

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1639
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Re: Руски филм "Балканска међа"

Порука Србски ратник 6.2.2019. 12:24

Српски родољуб ::Вучић ће увести Србију у нато. Не мораш бринути. :wink:

И Руси ће то подржати. Тако да ни ти не треба да бринеш, неће вас Русди сматрати непријатељима због тога. :wink:
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2272
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 6.2.2019. 12:37

Зашто би Руси то спречавали ако српско руководство жели? Истина, још званично о томе ћуте, али питање је времена кад ће Вучић рећи да морамо у алијансу, јер су све суседне земље тамо. То ће се десити чим дође до разграничења са Косовом.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1194
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 6.2.2019. 12:42

Тачно, зашто би то радили? Ако им је 1812. године Наполеон ушао у Москву, а 1941. Хитлер био на 20-ак километара од исте, ред је да се поново бране не на сопственим границама, већ унутар њих... Е зато би морали да подрже сваку земљу у којој постоји могућност да се не приступи НАТО-у, који није створен као противтежа Србији, већ Русији (као наследници блаженопочившег СССР-а).
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1639
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 6.2.2019. 12:50

Обојица нисте у праву. Руси то не спречавају не зато што ,,поштују вољу руководства" у Србији, гледете молим вас, већ зато што су слабији од НАТО-а, зато што немају снаге да им се одупру. Једва то чине и на сопственим границама, а камоли на Балкану.

Свакако да не би волели да свуда около њих буде НАТО, али шта ће кад су слабији. Зато морају да, хтели или не, пристају на договоре, на тајне или јавне пактове, итд.
По договору, Балкан је зона НАТО утицаја, Руси су се савршено сложили са тим, јер баш и немају другог избора.

Иначе, Руси и НАТО нису баш такви ,,архинепријатељи", како неки ,,србски националисти" маштају, већ су више стратешки такмаци. Али, они итекако знају да се договарају око поделе територија, зона утицаја, итд. С тим што је Русија много слабија од НАТО-а, САД су ипак светска супер-сила, док је Русија само регионална сила.

Ту је кључна разлика.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Vranac
Војвода
Војвода

Порука: 10324
Приступио: мар 2006
Место: Београд, Србија

Порука Vranac 30.3.2019. 15:46

Гледао јуче филм. Као што сам и очекивао. Можда мало горе. Холивуд 80их мешан са филмском адаптацијом Counter Strike-a. 5 Руса убија 1000 Шиптара. Радња развучена, тј. мало шта се и дешава, углавном сцене борбе. Зоље и експлозије те баце 5 метара и настављаш даље. Ликови црно бели. Ниједан нема дубину. Али клинчуријада око мене се ложи, као што су се ложили док сам ја био клинац а Рамбо са Афганистанцима рокао Русе. Можда и има неку пропагандну вредност за нашу омладину, јер је бомбардовање приказано добро са специјалним ефектима. Руси нешто не верујем да ће гледати овај филм.
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 2272
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 31.3.2019. 14:38

Погледао сам и ја. Тачно је да има доста нереалних ствари, нарочито око руских мировњака и специјалаца те 1999. године. Али, не могу рећи да је филм лош. Приказано је наше страдање у том рату, нисмо представљени као ђаволи, крволоци... Има и сцена које су емотивне, потресне.
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
JOLAN
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 180
Приступио: авг 2008

Порука JOLAN 6.4.2019. 15:32

Izvanredan film. Kao što Kusta reče, treba nam još 300 ovakvih. Najbolje od svega je što ga je pogledao ogroman broj mladih Srba. Koliko je uboo u centar najbolje pokazuje uvodnik biltena engleskog Ministarstva odbrane, Tajmsa u kojem se poziva na njegovu zabranu ili kolumna engleske novinarke koja se skandalizuje što je film u Srbiji gledaniji od Kapetana Marvel,kao i komentari NATO botova po našim društvenim mrežama u kojima se film napada zato što ne prikazuje na istinit način akciju zauzimanja aerodroma Slatina.
Kere neka laju, za to su plaćene, a ostali trk u bioskop.

http://www.nspm.rs/kulturna-politika/balkanska-medja-%E2%80%94-film-kakav-smo-dugo-cekali-ali-nismo-smeli-i-umeli-da-ga-snimimo.html?alphabet=l
Претходна

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 5 гостију