srpskinacionalisti.com

Zveri poturicke, kurlovski napali tim iz Republike Srpske!

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
lav
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 77
Приступио: мај 2003

Zveri poturicke, kurlovski napali tim iz Republike Srpske!

Порука lav 28.5.2003. 17:08

Nakon što su pokradeni od sudija na derbi-utakmici sa \"Modričom maksimom\", a potom i odlukama Izvršnog odbora Fudbalskog saveza RS, te batina koje su igrači i rukovodstvo kluba dobili po završetku utakmice u Modriči, u FK \"Slavija\" iz Srpskog Sarajeva tvrde:

Milan Jelić na čelu fudbalske mafije!

\"Skandirali su: \'J… vas Karadžić i Mladić! Gdje vam je Galić?!\' U drugom poluvremenu, uz skandiranje Milanu Jeliću, istakli su transparent \'Selo Srpsko Sarajevo\', koji su spalili. Na to su naši navijači odgovorili skidajući cipele i pokazujući u kakvo smo blato došli”, priča navijač tima iz Srpskog Sarajeva

piše: Zoran Žuža

Sportska i politička javnost u RS vjerovala je da se više nikada neće ponoviti scene kakve su se desile u dvorani \"Borik\" prije tri godine, kada su tabadžije tadašnjeg predsjednika Vlade i lidera SNSD-a Milorada Dodika nakon košarkaškog derbija \"Borac\" – \"Igokea\" istukle nekoliko navijača banjalučkog kluba. Istina, sport u RS i nakon tog incidenta nije bio imun od uticaja politike, ali su sportski radnici očekivali da će Dodik i ostali čelnici SNSD-a izvući pouku iz nepristrasnih analiza u kojima je pisalo da je pomenuti incident i te kako diprinio da ta stranka izgubi do tada veliko povjerenje birača u Banjaluci. Ljudi iz sporta i oko sporta žestoko su se prevarili: sve što se dešavalo u Modriči uoči, za vrijeme i nakon utakmice između domaće \"Modriče maksime\" i \"Slavije\" iz Srpskog Sarajeva i te kako je podsjećalo na incident u Banjaluci. Politički transparenti u rukama \"navijača\" domaćeg tima, skandiranje političkih parola koje nemaju nikakve veze sa sportom, gorile u terenu koje tuku gostujuće igrače i članove rukovodstva \"Slavije\", lokalna policija koja im u tome svesrdno pomaže, sudije čije se suđenje ne da opisati sportskim jezikom, \"našpanovani\" igrači domaćeg tima koji kidišu na goste i provociraju tokom utakmice i, na kraju, odsustvo kamera RTRS-a da svu tu bruku zabilježe i prezentuju javnosti (sjetite se, bile su isključene i nakon utakmice u \"Boriku\") – sve to su dokazi ne samo o tome da Dodik u posljednje tri godine ništa nije naučio nego i o tome da se njegov sljedbenik Milan Jelić, dugogodišnji predsjednik Fudbalskog saveza RS (FS RS), koji
nesumnjivo stoji iza cijelog ovog cirkusa, ugledao na svog stranačkog šefa.

Bermudski trougao

U sjećanju onih koji su bili na stadionu u Modriči 10. maj ostaće urezan kao dan kada je sahranjena fudbalska lopta u RS. \"Bubamara\" je nestala u Bermudskom trouglu Modriča – Šamac – Doboj, u kome stoluju Milan Jelić i dvojica njegovih poslušnika, komesar za takmičenje Prve lige RS Savo Popović i predsjednik takmičarske komisije FS BiH Aco Ristić, likovi koji su ovogodišnje prvenstvo RS učinili potpuno neregularnim i, preko lojalnih im sudija, pokušali da učine isto i u Premijer ligi BiH. Po scenariju pomenutog trija utakmica u Modriči trebalo je da bude prekinuta na sličan način kao ona u Banovićima, gdje je sudija Sreto Džabić (dvanaesti igrač Milana Jelića) bez ikakvog razloga prekinuo utakmicu između \"Budućnosti\" i \"Zovko-Žepča\", kako bi ona bila registrovana u korist gostiju. Srećom po fudbal, Džabićevu igru prozreli su u FS BiH, čiji su čelnici donijeli odluku da pomenutog sudiju najure iz sporta. Takvo šta neće se, međutim, dogoditi sudiji Miodragu Nježiću iz Srpca i njegovim pomoćnicima Ranku Inđiću iz Prijedora i Obrenu Miriću iz Bijeljine, koji ne samo da nisu kažnjeni za skandalozno suđenje (nepostojeći penal, ofsajdi i prekršaji koje su samo oni vidjeli) nego su od delegata utakmice pohvaljeni za \"hrabro\" suđenje. Ni to nije bilo dovoljno: nakon te fudbalsko-političke krađe u Modriči, Izvršni odbor FS RS nekoliko dana kasnije u kafani \"Delta\" u Šamcu (po izvorima Patriota kafana je vlasništvo Save Popovića) ne donosi nikakvu odluku o utakmici nakon koje je povrijeđeno ukupno 13 lica, ali zato donosi nelegalnu odluku da rasformira Apelacionu komisiju FS RS i da \"Slaviji\" ponovo oduzme tri boda zarađena u jesenjem dijelu prvenstva pobjedom nad \"Boksitom\" iz Milića, klubom koji je zbog finansijskih problema istupio iz Prve lige RS. Apelaciona komisija ranije je usvojila žalbu \"Slavije\" i vratila joj oduzete bodove, što ju je učinilo nepodobnom za Jelića i njegovu kamarilu. No, budući da je društvo iz FS RS, izgleda, uvjereno da \"Modriči maksimi\" ni sadašnja tri boda prednosti nad \"Slavijom\" neće biti dovoljna da uzmu titulu i presele se u Premijer ligu BiH, politkom za takmičenje Savo Popović donosi odluku da poništi registraciju utakmice između banjalučkog kluba \"BSK Crni Đorđe\" i \"Slavije\" zbog navodnog lažiranja te utakmice, koju je dobio klub iz Srpskog Sarajeva. Ne mari to što je Popović svojim potpisom ovjerio tu utakmicu: šta je jedan potpis za titulu u vitrinama \"Modriče maksime\".

Privatizacija FS RS

\"Milan Jelić na čelu je fudbalske mafije koja u svojim rukama drži apsolutnu vlast u FS RS. On je privatizovao FS RS i sve ključne ličnosti u Savezu pod njegovom su kontrolom, od Save Popovića, komesara koji je ukinuo komisiju za takmičenje i sam odlučuje o regularnosti utakmica i prvenstva, do generalnog sekretara FS RS Rodoljuba Petkovića i predsjednika komisije za suđenje Nebojše Pavlovića, koji se boje tih ljudi. Pred utakmicu u Modriči Pavlović je napustio sastanak na kom je trebalo da budu delegirane sudije jer su direktor \'Modriče maksime\' Marijan Jelić (brat Milana Jelića) i Savo Popović donijeli spisak sudija koje će suditi utakmicu\", počinje svoju priču za naš list ogorčeni predsjednik Upravnog odbora \"Slavije\" Slavko Tošović.
On tvrdi da su nevolje \"Slavije\" počele u jesenjem dijelu prvenstva, kada je tim iz Srpskog Sarajeva do nogu, rezultatom 4:0, potukao ekipu iz Modriče. \"Dobili smo časno i korektno, a onda su počela sva moguća mešetarenja, posebno sa sudijama. Doživjeli smo, na primjer, pravu katastrofu u Zvorniku, gdje je sudio sudija Vrhovac iz Laktaša. Igraču nam je slomljen nos, a sudija punih pet minuta nije dozvoljavao našem ljekaru da uđe u teren i igraču ukaže pomoć. Zbog toga što na toj utakmici nije zaštitio naše igrače, tražili smo izuzeće sudije Vrhovca, ali je FS na nekoj od sjednica donio odluku da klubovi nemaju pravo na takve zahtjeve. Bio je to alibi za Savu Popovića da može da radi šta mu padne na pamet\", upozorava Tošović.
On dodaje da su u “Slaviji”, nakon što su na neregularan način izabrane sudije za utakmicu u Modriči, znali da ih na tamošnjem stadionu čeka pakao. O tome su, dan prije utakmice, javnost obavijestili saopštenjem u kome stoji da su u \"Slaviji\" razmišljali da li da uopšte odigraju utakmicu sa \"Modričom maksimom\".
\"Savo Popović je prije utakmice rekao da će biti određeno devet sudija i da će četvorica biti izvučena iz šešira. Ni jedno ni drugo se nije desilo, već je Marijan Jelić sat vremena prije početka utakmice donio spisak sudija na papiriću. To nikada nigdje nije u svijetu nije zabilježeno\", zaključuje Tošović.

Selo Srpsko Sarajevo

Ono što se događalo na stadionu u Modriči mogli su da u javnost prenesu samo \"podobni\" novinari, lojalni Milanu Jeliću. Novinarima koji nisu imali posebnu propusnicu Upravnog odbora \"Modriče maksime\" nije bilo dozvoljeno da na stadionu rade svoj posao. Iako su video-snimak utakmice imali jedino u FS RS (tek sredinom prošle sedmice taj snimak je ustupljen RTRS-u i nekim drugim televizijama u Banjaluci), uz pomoć navijača \"Slavije\" i nekoliko nepristrasnih fudbalskih stručnjaka koji su gledali utakmicu uspjeli smo da saznamo šta su Jelić i ostali čelnici \"Modriče maksime\" nastojali da sakriju od javnosti.
Darko Babalj jedan je od stotinjak navijača \"Slavije\" (Sokolova) koji su u sopstvenoj režiji stigli u Modriču. Priču za naš list počinje uz napomene da nije nikakav huligan, niti divljak, kako su navijače \"Slavije\" nazvali čelnici \"Modriče maksime\", već porodičan i fakultetski obrazovan čovjek koji voli fudbal i tim iz Srpskog Sarajeva. \"Klub nije stajao iza našeg dolaska u Modriču, budući da se računalo da će domaćin provocirati incidente. Pošto moji prijatelji i ja nismo propustili nijednu utakmicu \'Slavije\', sami smo se organizovali i došli jednim autobusom i privatnim automobilima. Koliko smo bili \'spremni\' da pravimo incidente, neka posvjedoči i to da smo u autobusu ispoštovali zahtjev vozača da ne pušimo\", priča Babalj.
On tvrdi da je policija prilikom ulaska u stadion detaljno pretresla navijače \"Slavije\" i da, čak i da su htjeli, nisu mogli unijeti ništa nedozvoljeno. \"Bili smo smješteni na livadi, odmah iza gola našeg tima. Sumnjivo mi je bilo to što između nas i terena nije bio postavljen nijedan redar ili policajac, iako ih je bilo dosta pored terena, uz klupu na kojoj su sjedili rukovodstvo, trener i rezervni igrači \'Slavije\'. Redari su na svim utakmicama koje sam pratio bili uz navijače gostujućeg tima, a u Modriči kao da su htjeli da mi napravimo bilo kakav incident kako bi prekinuli utakmicu\", kaže navijač Slavije.
On tvrdi da su navijači domaćina odmah počeli da provociraju, gađajući navijače \"Slavije\" konzervama, flašama od piva i kamenjem. \"Zašto policija nije pretresla i domaće navijače? Otkud im kamenje!?\", pita se Babalj, koji priznaje da su navijači \"Slavije\" skupljali kamenje kojim su gađani i uzvraćali istom mjerom. Babalj ističe da su ih navijači \"Modriče\" častili, kako kaže, psovkama koje nemaju nikakve veze sa fudbalom. \"Skandirali su: \'J… vas Karadžić i Mladić! Gdje vam je Galić?!\' U drugom poluvremenu, uz skandiranje Milanu Jeliću, istakli su transparent \'Selo Srpsko Sarajevo\', koji su spalili. Na to su naši navijači odgovorili skidajući cipele i pokazujući u kakvo smo blato došli\", priča navijač tima iz Srpskog Sarajeva.

Ko su vinovnici incidenata?

Babalj ističe da je navijače \\\"Slavije\\\" više od svega iritiralo ponašanje sudijske trojke, koja, po nemu, nije dozvoljavala da se igra fudbal. \\\"Prije penala za Modriču u 5. minutu, naš Vučina Šćepanović krenuo je sam prema golmanu. Protivnički igrač ruši ga s leđa, ali ne dobija čak ni žuti karton. A isti taj sudija Nježić nekoliko kola ranije, na utakmici protiv \\\'Omladinca\\\' koju sam gledao, za isti prekršaj dao je crveni karton kapitenu \\\'Slavije\\\' Bojanu Regoji. A onda taj penal. Sve se odigravalo pred našim očima. Sudija je već držao pištaljku u ustima kad su igrači \\\'Modriče\\\' ušli u naš šesnaesterac. Gledamo kako njihov igrač, koji je bio na metar i po od našeg igrača, bukvalno skače glavom u noge našem igraču. Kad je svirao penal, naši navijači su, u znak protesta, preskočili ogradu i ušli u teren, ali nisu napali sudiju. Nekolicina mojih prijatelja i ja pokušali smo da spriječimo ostale da uđu u teren, ali nam to nije uspjelo. Naši navijači brzo su se smirili i vratili nazad, tako da policija uopšte nije intervenisala\\\", priča Babalj, koji naglašava da mu uopšte nije jasno zašto je 10 minuta pred kraj utakmica prekinuta, a policiji naređeno da istjera navijače \\\"Slavije\\\" iz stadiona.
\\\"Publika je u tim trenucima bila mirna, ali je delegat ipak tražio od sudije da se utakmica prekine\\\", objašnjava za Patriot Slavko Tošović, uvjeren da je to učinjeno kako bi se po svaku cijenu inscenirao incident zbog kojeg bi utakmica bila prekinuta. \\\"Postoji još jedan razlog – trebalo je 10 minuta pred kraj odmoriti igrače \\\'Modriče maksime\\\' jer je bilo pitanje minuta kada će \\\'Slavija\\\' i pod takvim uslovima da da go. Prekid je trajao skoro do kraja regularnog vremena, a sudija je odsvirao kraj produživši utakmicu za svega dvije minute\\\", tvrdi Tošović. On dodaje da delegat utakmice, izvjesni Višinski, osim što je skandalozno suđenje ocijenio visokom ocjenom, u zapisnik nije evidentirao dva žuta kartona za igrače \\\"Modriče\\\", niti je prigovorio organizatoru zbog toga što su redari organizatora sve vrijeme utakmice stajali na samom terenu, tamo gdje mogu biti samo policajci i skupljači lopti.
Prema onome što je vidio Darko Babalj, upravo su redari koji su sve vrijeme stajali na terenu izazvali opštu tuču poslije završetka utakmice. \\\"Bili smo okruženi policijom, ali smo mogli da vidimo sve što se događalo na terenu. Igrači i rukovodstvo \\\'Slavije\\\' prišli su sudiji da mu prigovore zbog lošeg suđenja. Željka Radonju (sportskog direktora \\\'Slavije\\\') okružilo je u tom trenutku pet redara i počinje gurkanje. Jedan od redara udara Bojana Regoju i počinje gužva. Pritrčavaju igrači \\\'Modriče\\\' i jedan od braće Mikelini udara našeg Milanka Đerića. Policajci prilaze i, umjesto da smiruju situaciju, udaraju nekolicinu igrača \\\'Slavije\\\'. Mi pokušavamo da probijemo policiju i pomognemo našim igračima, ali u tome nismo uspjeli. Nismo, međutim, htjeli da izađemo sa stadiona dok ne vidimo šta je sa našim igračima\\\", zaključuje Babalj svoju priču.

Hvatajte fotoreportera!

U međuvremenu, udareni Đerić krvari iz nosa, što uspijeva da fotografiše fotoreporter iz Srpskog Sarajeva Rade Vasić, zahvaljujući čijoj hrabrosti Patriot ekskluzivno objavljuje fotografije uz ovaj tekst. \\\"Poslije silnog ubjeđivanja ipak su me pustili da uđem u stadion jer sam imao propusnicu FS BiH na kojoj piše da mi je dozvoljeno slikanje svih domaćih i međunarodnih utakmica u BiH. Tokom utakmice prišao mi je neki visoki čovjek, koji mi je na brzinu pokazao neku propusnicu i pokušao da me istjera napolje. Predstavio se kao fotoreporter, ali znam da je to bio čovjek iz uprave \\\'Modriče\\\'. Tek na intervenciju policije ostavio me je na miru\\\", priča Vasić za naš list. \\\"Kada sam slikao Đerića, za mnom je nastala prava trka redara i policajaca, koji su htjeli da mi otmu aparat i filmove. Zaštitili su me igrači i rukovodstvo \\\'Slavije\\\'\\\", kaže Vasić.
Igrači i rukovodstvo \\\"Slavije\\\" pod kišom batina uspijevaju da se domognu svlačionice, ali redari i policajci kreću za njima.
\\\"U tom momentu pozvali su me telefonom i tražili pomoć. Do tada sam nekoliko puta pokušavao da dobijem Milana Jelića, ali se on nije javljao na telefon. Kad su mi objasnili o čemu se radi, odmah sam pozvao ministra policije Zorana Đerića, koji je brzo intervenisao. Na lice mjesta stigla je jedinica specijalne policije, koja je raščistila situaciju i ispratila tim i navijače \\\'Slavije\\\' do Doboja. Da nije bilo toga, vjerujem da bi u svlačionici bilo mrtvih glava\\\", naglašava Slavko Tošović, koji još dodaje da je tim iz Srpskog Sarajeva u Doboju sačekala i međunarodna policija. \\\"Bili su na stadionu, sve su vidjeli i tražili su da njima prijavimo slučaj. Mislim da će i oni povući prave poteze i da će, uz njihovu pomoć, biti podignute krivične prijave protiv organizatora utakmice. Ako igdje ima pravde na ovom svijetu, neki ljudi će zbog ovakvih stvari morati da završe u zatvoru\\\", zaključuje predsjednik Upravnog odbora \\\"Slavije\\\".

Kadija te tuži, kadija ti sudi

Poslije utakmice u Modriči, čelnici FK \\\"Slavije\\\" napisali su nekoliko žalbi, koje su upućene FS BiH, Uefi i Fifi, a najavili su i pokretanje tužbi na redovnom sudu. Iako je direktor kluba Boško Čeko prisustvovao sjednici Izvršnog odbora FS RS, toj instituciji u kojoj vlada princip \\\"kadija te tuži, kadija ti sudi\\\", ne vrijedi se, kažu u \\\"Slaviji\\\", žaliti. O tome svjedoči i izjava generalnog sekretara FS RS Rodoljuba Petkovića, koji za incidente u Modriči okrivljuje navijače i igrače \\\"Slavije\\\". Kasetu sa utakmice, kaže, dostavio je RTRS-u i dostaviće je svima koji to žele. Suđenje nije želio da komentariše, ali je na naše insistiranje iznio, kako je rekao, privatan stav: \\\"Izuzimajući regularan gol \\\'Modriče\\\', ništa se fudbalski značajno nije dogodilo na toj utakmici.\\\"
Petković tvrdi da se niko ne može amnestirati od odgovornosti za stanje u fudbalu RS. Možda u tome ima istine, ali je činjenica da u ovom slučaju riba smrdi od glave, koja je smislila modrički scenario. Iz FS BiH, čiji su čelnici razgovarali sa upravom \\\"Slavije\\\", najavljuju da će o svemu već ove sedmice obavijestiti Fifu i Uefu, te da neće dopustiti da se \\\"Modriča maksima\\\" na ovakav način i uz pomoć korumpiranih funkcionera FS RS nađe u Premijer ligi BiH.
\\\"Mi jesmo u stanju da se viteški i sportski borimo na zelenom terenu, ali nismo u stanju da se nosimo sa mafijom koja vlada u FS RS\\\", kaže Slavko Tošović, ali i najavljuje mogućnost da \\\"Slavija\\\" napusti FS RS i Prvu ligu RS i zatraži prijem u Federalni FS. \\\"Valjda će neko pitati gospodina Jelića, koji je bio predsjednički kandidat, zašto se to desilo. Kad nam je ovakvo stanje u fudbalu, zamislite kako bi nam izgledala republika da je Jelić prošao za predsjednika!\\\"

--------------------------------------------------------------------------------

Šumar: Fudbalski kriminalci

Zoran Šumar, dugogodišnji fudbalski sudija u predratnoj jugoslovenskoj ligi i do prije godinu dana predsjednik Sudijske organizacije RS, kaže za Patriot da je strašno to što je vidio na stadionu \\\"Modriče\\\". \\\"To je sumrak za sport i fudbal. Nisam mogao ni sanjati da se na fudbalskom stadionu mogu dešavati ovakve stvari, a u fudbalu sam gotovo 40 godina. Te sudije više ne bi smjele da izađu na teren\\\", upozorava Šumar i obrazlaže: \\\"Od prve minute domaći igrači kidisali su na gostujuće, koje sudije nisu ni pokušale da zaštite. Ako bi gostujući igrači došli u situaciju da se približe ne golu, već protivničkom šesnaestercu, pomoćnici bi mahali izmišljene ofsajde, što je nailazilo na smijeh čak i među domaćom publikom. Isto se dešavalo i kada bi sudija svirao prekršaje gostujućih igrača u napadu. Posebna priča je penal, koji je neregularan i izmišljen.\\\" U sudijske greške Šumar ubraja i nekažnjavanje igrača domaćih koji je nakon postignutog gola nesportski klupi gostujućeg tima pokazivao genitalije i nenadoknađivanje prekida utakmice. \\\"Bilo je svega pola sata efektivne igre, a sudije su jedva čekale da iscuri regularno vrijeme i da odsviraju kraj\\\", kaže Šumar, koji osuđuje i ponašanje gostujućih navijača zbog utrčavanja na teren. \\\"Taj dio terena bio je vrlo loše obezbijeđen, ali su zato redari stajali unutar ograđenog dijela igrališta, gdje im po pravilima igre nije bilo mjesto\\\", navodi iskusni fudbalski sudija. On podsjeća da se prije godinu dana suprotstavio, kako kaže, Jeliću i ostalim fudbalskim kriminalcima. \\\"Smijenili su me zbog neaktivnosti, iako sam bio najaktivniji u Sudijskoj organizaciji RS. Isto čeka sve one koji ne urade onako kako narede Milan Jelić i Savo Popović\\\", zaključuje Šumar.

--------------------------------------------------------------------------------

Đurovski: Ovo nema veze sa fudbalom

Proslavljeni igrač beogradske \\\"Crvene zvezde\\\" i aktuelni trener \\\"Rudara\\\" iz Prijedora Milko Đurovski za naš list ocijenio je da sve što se dešavalo na stadionu u \\\"Modriči\\\" nema veze s fudbalom i sportom uopšte. \\\"Došao sam na utakmicu jer sam pretpostavljao da bi se ovako nešto moglo dogoditi. Utakmice nije ni bilo, a posebno sam primetio sramotno mahanje pomoćnog sudije iz Prijedora. Sudijske odluke bile su smešne i bilo je očigledno da nije pošteno\\\", kaže Đurovski i dodaje da se na ovakvim derbi utakmicama nikada ne svira onakav penal kakav je dosuđen \\\"Modriči maksimi\\\".

--------------------------------------------------------------------------------------
Mediji

Kada smo rasvijetlili sve zakulisne radnje koje su pratile utakmicu u Modriči, nije nam bilo teško zaključiti da Milan Jelić i uprava \\\"Modriče maksime\\\" stoje iza naredbe da se svim medijima i novinarima, izuzev onima iz Modriče, zabrani da izvještavaju sa ove utakmice. Novinarima Radija Srpsko Sarajevo bilo je onemogućeno da vrše direktan prenos utakmice, iako su se sedam dana ranije najavili i dobili dozvolu Telekoma Srpske za taj posao. U stadion nije mogao da uđe ni fotoreporter Dnevnog avaza, dok je priča o kamerama RTRS-a sasvim posebna. Prema onom što smo uspjeli da saznamo, direktor programa RTRS-a Vedran Škoro isplanirao je da sa utakmice prilog za informativne emisije radi novinar i snimatelj iz Modriče Vid Blagojević, dok je materijal za reportažu sa utakmice u trajanju od 20 minuta trebalo da snimi Boro Klačar, iskusni kamerman i vlasnik privatnog studija Fito iz Srpskog Sarajeva. Urednik sportskog programa RTRS-a Dragan Novaković u svojim prilozima u informativnim emisijama i Sportskom pregledu nema, međutim, slike sa utakmice, što obrazlaže javnosti prilično nemušto: snimak ima samo FS RS i medijima ga, do daljeg, nije spreman ustupiti. Javnost ostaje uskraćena za informaciju zašto RTRS na stadionu nije imao svoju kameru, odnosno kako je moguće da javni servis svih građana RS nema sliku sa utakmice koja je odlučivala o fudbalskom prvaku lige ovog entiteta i na kojoj su se desili veći incidenti. U izjavi za Glas Srpske Novaković navodi da je Vid Blagojević toga dana bio na bolovanju, iako je taj novinar bio na stadionu i izvještavao sa utakmice za neke druge medije. Kad je riječ o angažmanu Klačara, Novaković priznaje da je tom snimatelju bilo onemogućeno da unese kameru u stadion, za šta nudi stupidno objašnjenje da je problem, možda, bio u tome što je Klačar doputovao sa \\\"Slavijom\\\". Novaković još dodaje da je stupio u kontakt sa direktorom \\\"Modriče maksime\\\" Marjanom Jelićem, ali je, kako dodaje, njegova intervencija bila uzaludna. Sve ovo Novaković se nije usudio da kaže ni u jednom svom prilogu u vezi sa ovom utakmicom (a bilo ih je nekoliko). S druge strane, Boro Klačar u izjavi za naš list ističe da u Modriču nije doputovao sa \\\"Slavijom\\\", već sopstvenim automobilom i sa pismenom dozvolom da za potrebe RTRS-a snimi utakmicu. Nakon što mu redari i policajci na ulazu nisu dozvolili da unese kameru u stadion, Klačar se obratio upravi \\\"Modriče maksime\\\", gdje mu je čovjek koji se nije predstavio rekao da ne može snimati utakmicu jer nema odobrenje Upravnog odbora kluba. \\\"Pred njima sam zvao Vedrana Škoru, ali čovjek iz uprave nije htio da razgovara s njim. Kada mi je Škoro rekao da će zvati Milana Jelića i razgovarati s njim, gospođa koja je tu sjedila i sve slušala ironično je rekla: \\\'Neće ga dobiti.\\\'\\\"
Walter
Националиста
Националиста

Порука: 282
Приступио: мар 2003

Re: Zveri poturicke, kurlovski napali tim iz Republike Srpske!

Порука Walter 28.5.2003. 17:44

Лав,
мала интервенција, Модрича је у Републици Српској, па су се Срби у ствари тукли међусобно у овом сукобу. Потурице са тим немају везе. Штос је у томе што је Милан Јелић, председник ″Модрича Максиме″ високи функционер Додикове Странке независних социјалдемократа, то вам је као Демократска странка у Србији, ранији кандидат СНДС за председника Републике Српске. Навијачи ″Славије″ из Српског Сарајева су познати националисти, као ми радикали, док су навијачи Максиме ″демократски″ опредељени, па је то једини политички основ за тучу и онакве гнусне пароле.

Дакле, то би било исто као кад би у Србији, Ђинђићевци нама радикалима псовали Караџића и Младића, што не би било ништа ново.

Још једна српска братоубилачка брука и срамота...:cry: :cry: :cry:

Ова тема више припада спорту него политици, па ју тамо премештам.
Последњи пут изменио Walter дана 28.5.2003. 21:40, измењено укупно 1 пут.
"Ево тајна бесмртника! даде Србу сталне груди;
Од витештва одвикнута, у њим` лафска срца буди!
Фараона источнога пред Ђорђем се мрзну силе!
Ђорђем су се српске мишце са витештвом опојиле."
lav
Млади националиста
Млади националиста

Порука: 77
Приступио: мај 2003

Re: Zveri poturicke, kurlovski napali tim iz Republike Srpske!

Порука lav 28.5.2003. 21:39

To su ti burazeru poturice, oni nisu nista bolji od balija i ustasa u balijskim i ustaskim predelima Bosne. Nije to za nikakvo prostis cmizdrenje, nego udri brale po poturickim kostima i slomi ih.

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 18 гостију