srpskinacionalisti.com

СП 2018 у Русији

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука: 1027
Приступио: феб 2014

Re: СП 2018 у Русији

Порука ДејанНационалистa 27.6.2018. 18:08

Изгледа да си бацио око и на путовницу?

Логично, чим им се толико увлачиш у последње време.

Јад и беда некога ко себе зове српским родољубом. Можда бугарски, чокалијски, хрватски, али српски - не.

Иначе, Немци испали, проклетство светских шампиона се наставља :)
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15970
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 27.6.2018. 19:35

Крстајић вечерас на гол да стави чмарка обавезно.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1212
Приступио: јул 2015

Порука M-91 27.6.2018. 19:46

vemavuk ::Крстајић вечерас на гол да стави чмарка обавезно.

Што њега? Па ваљда је циљ да не примимо гол. :|
Србија нема алтернативу!
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3749
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 27.6.2018. 21:21

ПКИИМБ
Аватар
Српски родољуб
Војвода
Војвода

Порука: 1886
Приступио: јан 2008
Место: Београд

Порука Српски родољуб 27.6.2018. 21:59

"Јебите се фудбалери
играте к'о пензионери
зезају вас, сви вас шеве
имате две ноге леве!"

https://youtu.be/3h7AqRdKQLA
„Ја не волим устанак са људима који ће ме напустити при првом неуспеху, ја волим револуцију са грађанима кадрим да поднесу сва искушења једне дуготрајне борбе каква ће, услед жестоких политичких услова, бити и наша - или ћемо водити говеда у касапницу.“ - Гоце Делчев
Аватар
M-91
Војвода
Војвода

Порука: 1212
Приступио: јул 2015

Порука M-91 27.6.2018. 22:39

Неће ни твоја аварска браћа курбати далеко. :wink:

Иначе, и светски праци Швабе су испале у групној фази, вицешампионска Аргентина се једва провукла, а овамо си нашао да пљујеш нашу Србију која од 2010-2018 нигде није ни играла. :roll: Нама су и ова 3 бода добра, с обзиром на ту чињеницу.
Србија нема алтернативу!
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15970
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 27.6.2018. 23:24

Зорад ::

ПКИИМБ

шта вриштиш. дркаш мишка док ти улазе голови, баш си зевзек :lol:
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6281
Приступио: мар 2006

Порука Коста 27.6.2018. 23:28

- што би рек`о моi друг Аца Мрвић, "iедва чекам да наши испадну па да гледам светско првенство на миру." То "златно правило" iе поставио iош пре три`ес-четерес` година. И важи и даље.

- па iес`, увек iе тако, на сваком светском првенству наши килави Радовани се усе*ру, буду iош гори него што iесу иначе.

- а тек данас, кад немамо домаћу лигу, кад немамо ниiедног играча у наiбољим светскм клубовима (ко игра у Реалу? - Барселони? - Ливерпулу? - нико!)

- и опет се Народ надражи, очекуiе нешто... - шта? - од кога? Смешно.

- и увек тако. Вечерас су Бразилци знали да "сакриiу лопту" испред нашег шеснаестерца, држе iе по пет минута - наши к`о мала деца, не могу да пипну лопту док се Бразилац не испуца?!

- и нашли на Бразилу да се ваде, а нису могли да победе ни некомплетну репрезентациiу Косова у шваiцарским дресовима?!

- трагикомично...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3749
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 28.6.2018. 7:36

vemavuk ::шта вриштиш. дркаш мишка док ти улазе голови, баш си зевзек :lol:

ПКИИМБ
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2630

Порука Republikanac 28.6.2018. 13:10

Људи моји па ми већ више од три деценије нисмо избацили ни једног навалног играча светске класе (последњи је ваљда био Пикси). И о чему ми онда причамо, чему се надамо? Земља која више од тридесет година не може да избаци макар једног нападача светске класе није за фудбал...

Ми не само да немамо лигу већ немамо ни школу фудбала. Некад је постојала препознатљива југословенска школа фудбала која је ту и тамо знала да избаци неког светског аса, где је данас српска школа фудбала? Нема је, не постоји а хтели би да као будемо неко и нешто у фудбалу...

ПС. На мечеве наше лиге долази у просеку по хиљаду људи, ако и толико. У другим земљама, чак и са не толико квалитетним лигама, ситуација је далеко боља. Наша публика је размажена, навикла је да гледа Лигу шампиона преко ТВ-а па је мрзи да прошета до стадиона. Што је и један од разлога зашто "немамо лигу". Дакле, немамо лигу, немамо школу фудбала, немамо навијаче и зато смо ту и где јесмо...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 28.6.2018. 16:44

Republikanac ::Људи моји па ми већ више од три деценије нисмо избацили ни једног навалног играча светске класе (последњи је ваљда био Пикси). И о чему ми онда причамо, чему се надамо? Земља која више од тридесет година не може да избаци макар једног нападача светске класе није за фудбал...

Пољаци имају Роберта Левандовског који је руку на срце један од најбољих европских и светских нападача. И где су они на овом СП? Испрашени већ у прва два кола од Сенегала и Колумбије, данас с Јапаном играју реда ради. Са друге стране, Грци освојише ЕП са Ангелосом Харистеасом који није био ни просечан нападач. Дакле, није до тога што немамо нападача светске класе.

Republikanac ::Ми не само да немамо лигу већ немамо ни школу фудбала. Некад је постојала препознатљива југословенска школа фудбала која је ту и тамо знала да избаци неког светског аса, где је данас српска школа фудбала? Нема је, не постоји а хтели би да као будемо неко и нешто у фудбалу...

Овде се у потпуности слажем. Ми немамо никакав систем рада у ФСС и то је један од основних разлога неуспеха наше репрезентације. Озбиљне репрезентације кроз млађе категорије уигравају играче у одређеним системима и када они дођу у А тим тачно знају шта се од њих очекује. Код нас се не зна ни ко пије ни ко плаћа на терену... Нема озбиљног скаутирања играча, што ће се тек показати у наредним годинама као проблем. На ред долазе генерације рођене деведесетих и двехиљадитих година, велики број њих је читав живот провео у Аустрији, Немачкој, Швајцарској, скандинавским земљама, Северној Америци, Аустралији,... Никакви кампови се тамо не организују, макар не на озбиљном нивоу и ми те играче губимо. Додуше, криви су и родитељи једним делом јер на децу не преносе осећај припадности нашем народу, што је тема за расправу не само када је у питању спорт. Усташе нпр. са тим немају проблема. :? Недостаје нам континуиран рад једног селектора који ће водити репрезентацију у неколико циклуса. Недостаје нам нормалан руководећи кадар у ФСС. Недостаје нам храбрости на великим такмичењима, недопустиво је да кључни играчи попут нпр. Матића не преузму одговорност на терену. Ми смо можда и једина репрезентација која у "великим" утакмицама прима голове које не би смела деца ни у петлићима (оно Костино да се наши килави Радовани усе*у и буду гори него иначе) - Хрвати нам 2013. на Максимиру дали гол тако што су оба штопера кренула напред (што се не ради никада), против Швајцарске оставимо Џаку самог на шуту иако свако ко је гледао бар две његове утакмице у Швајцарској или Арсеналу (пре Борусија Менхенгладбах) зна да он има јак ударац, Бразил нам синоћ дао први гол тако што је њихов нападач на себе навукао обојицу штопера, други нам дали из прекида иако смо највиши тим на првенству,... Недопустиво.
Ми играмо спор, досадан фудбал. На овом првенству нисмо више од 5-6 пута за 270 минута променили страну. Значи, попречан пас с десног на леви бок или обрнуто. Тако можеш против Молдавије, али на СП не. Када се на то надовежу касне и дилетантске измене селектора који нема никакав систем - можеш само да се спакујеш и идеш кући.
На крају крајева, чини ми се да фудбал волимо више него што он воли нас - често прецењујемо нашу репрезентацију која је поприлично лимитирана.

Republikanac ::ПС. На мечеве наше лиге долази у просеку по хиљаду људи, ако и толико. У другим земљама, чак и са не толико квалитетним лигама, ситуација је далеко боља. Наша публика је размажена, навикла је да гледа Лигу шампиона преко ТВ-а па је мрзи да прошета до стадиона. Што је и један од разлога зашто "немамо лигу". Дакле, немамо лигу, немамо школу фудбала, немамо навијаче и зато смо ту и где јесмо...

Лига је лакрдија, нерешена власничка структура, распади (али буквално) од стадиона, "стручњаци" на клупама који су били у свим тимовима Суперлиге и Прве лиге Србије, играчи који чекају да што пре побегну... Па исто тако и "стручњаци" који дођу на РТС и продају му*а за бубреге, причају неке алиби приче уместо да објективно анализирају проблеме у игри репрезентације и клубова.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4503
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 28.6.2018. 19:04

https://prnt.sc/k0h4xh

Bolji smo od Nemaca :badgrin:
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4503
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 29.6.2018. 14:24

Слика

Đukanović je otvoreni ustaša, a M-91 je prikriveni :lol:
Аватар
ДејанНационалистa
Војвода
Војвода

Порука ДејанНационалистa 29.6.2018. 18:12

SMUK ::Слика

Đukanović je otvoreni ustaša, a M-91 je prikriveni :lol:

Ахахахахаха, па зар тако црни М-91?
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2630

Порука Republikanac 29.6.2018. 20:06

ДејанНационалистa ::Пољаци имају Роберта Левандовског који је руку на срце један од најбољих европских и светских нападача. И где су они на овом СП? Испрашени већ у прва два кола од Сенегала и Колумбије, данас с Јапаном играју реда ради. Са друге стране, Грци освојише ЕП са Ангелосом Харистеасом који није био ни просечан нападач. Дакле, није до тога што немамо нападача светске класе.

Мож' да бидне али... Румуни су 1994-е дошли до четвртфинала СП јер су имали једног великог Хагија (Марадона са Карпата, завалио незабораван гол Аргентинцима), Бугари исте године до полуфинала јер их је водио легендарни Христо Стоичков, Турци су у Јужној Кореји били трећи јер су имали једног Хакана Шукура. .Ебига неко мора и да забија голове (или да асистира) а то могу само нападачи (и офанзивни везни играчи).

Замисли рецимо да је у нашем тиму уместо смотаног Митровића био неко калибра покојног Фадиља Вокрија (ко га је гледао уживо на ЈНА зна о чему причам)...

А иначе мислим да са "грчком" бункерицом више нико никада неће моћи да освоји ништа...

Но, није то била поента. Поента је била да је земља која у тако дуго временском периоду (више од 3 деценије) није способна да "роди" једног врсног нападача у суштини неспособна за фудбал. Еј бре, 30 и кусур година, па што је много много је...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Google [Bot] и 6 гостију