srpskinacionalisti.com

Еутаназија

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
triatlon
Војвода
Војвода

Порука: 1647
Приступио: сеп 2004

Еутаназија

Порука triatlon 4.1.2018. 8:50

Има много разлога да се легализује еутаназија. Ниједан логичан против.

Нови разлог за легализацију и либерализацију еутаназије:
Самоубица скочио кроз прозор и пао на дечака
уместо да оде лепо на еутаназију и (по предвиђеној процедури) донира органе.
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1831
Приступио: мар 2012

Re: Еутаназија

Порука Đorđo Napolitano 4.1.2018. 10:13

Није лако причати о оваквим темама, то је морално правно филозофско поље, мада конкретно овакви случајеви да неко случајно приликом извршења самоубиства убије још неког су реткост. Ми само критикујемо појаве а нико не види механизме које су довели до тих појава. Нико не брине о људима које је спржила депресија, којима је живот отишао у три лепе, кажу им снађи се, тако ти и треба кад си неспособан и човек се повуче у себе и живи у свом црном свету и онда једног дана пукне и нађе једини излаз из пакла у коме је да се убије. То је огроман проблем овог друштва и нико не брине о тим људима препуштени су сами себи, а да сами себе извуку из депресије је као кад би рекао човеку који се дави у живом блату да сам себе извуче. Дати еутаназију свакоме ко има депресију или је имао неуспели покушај самоубиства је ван памети, сложићеш се.
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
СлобаСрбија
Војвода
Војвода

Порука: 2060
Приступио: јун 2009
Место: Беловград, Србија

Порука СлобаСрбија 4.1.2018. 21:18

Већ 17 година нас терају на ту ЕУтаназију.
Блокирана анти-српска олош: Vemavuk, orgin, Verterdegete, Зорад, Sistem, Српски родољуб...
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15970
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 9.1.2018. 20:30

Јако тешка материја. Док има наде постоје шансе. Наполитано је сјајно објаснио.
Донирање органа исто тешко питање.
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
triatlon
Војвода
Војвода

Порука: 1647
Приступио: сеп 2004

Еутаназија

Порука triatlon 20.1.2018. 22:28

Има много општих разлога за легализацију еутаназије. Право на самоубиство је споредан разлог (што сте се ухватили баш за њега) али такође логичан. Нико не може и не треба да некога тера да живи ако неће. Такође, падање на недужне пролазнике није баш ретко. Познаник је седео у кафићу на почетку Нушићеве кад је бупнуо самоубица међу пролазнике и чудом их промашио.

За Србију имамо додатне разлоге:
- допунска шанса за међународни бањски туризам (шира породица испраћа будућег покојника).
- презадужена смо држава, немамо ресурсе за лажну хуманост; паре које арчимо на одржавање (полу)мртваца, против њихове воље, треба да уложимо у младе на селу, лечење неплодности и вештачку оплодњу.
- треба се држати традиција (лапот) и праве, реалне, сељачке хуманости.

Толико за сада.

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 6 гостију