srpskinacionalisti.com

Разбијање либерално-гибаничарско-комуњарских глупости

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2851
Приступио: феб 2014

Re: Разбијање либерално-гибаничарско-комуњарских глупости

Порука Republikanac 27.5.2016. 2:22

Жалим случај Србски ратниче али немам намеру да сад овде да по стоти пут демонтирам новокомпоновану историју по којој су партизани четири године дркали ону ствар, чекали Русе да нас ослободе и са симпатијама гледали на усташе јер су ето ујани клали Србе што је партизане (парадоксално са већином Срба у својим борбеним редовима) нарочито веселило...

Нити имам намеру да по стоти пут демонтирам новокомпоновану историју по којој док партизани раде оно горе описано храбри четници у борби за слободу гину на свим фронтовима убијајући у процесу на милионе усташа.

Дакле, где оно стадосмо са Словенима и нацизмом...
Жилко, пуши га!.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1643
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 27.5.2016. 9:55

SMUK :: Он је лично одговоран за ликвидацију 30.000 усташа (и домобрана).

Хаха, ма дај пријатељу, немој да се бламираш оваквим изјавама. :wink: Сам Симо Дубајић је изјавио да је убио око 13 000 усташа и да му је жао што их није убио више:
Слика
А касније, у својој књизи, он сведочи да комунисти нису дозволили да се убије више. Иначе, ја поштујем Симу Дубајића, пре свега због његовог покајања за злочине над Србима и због тога што је сведочио истину о комунистичко-југословенском злу, указао колика је то заблуда и што се 90-тих у Крајини борио за Србе, али нећу да претерујем да је убио 30 000 усташа, кад он човек сам негира то.
SMUK ::Не знам за четнике, а што се ових други тиче њихов број у току рата је био миноран.

Е па ја знам. И зна Дубајић и он сведочи о томе.
SMUK ::Кајао се само због злочина.

Тачно, због злочина над Србима и над четницима, које је сматрао србским родољубима и националистима, верним Краљу и Отаџбини. И због тога што су те Србе побили више него усташа.
SMUK ::Историјска чињеница да су партизани побили највише усташа и то не може ни хиљаду Самарџића да оспори.

Које историјске чињенице? Ајде дај изворе, бројке, итд? Знаш ли колико је усташа побегло? Знаш ли колико је њих примљено у партизане? Упореди са бројем који је побијен, видећеш да је број побијених усташа миноран. Али, добро, неко више воли бајке него чињенице.
Иначе, мом деди је лично пратилац Моше Пијадеа сведочио да су партизани радили овако: када ухвате усташе или домобране они их ,,преваспитају" и обуку им партизанску униформу. А када ухвате четнике, њих одмах стрељају на лицу места. Тако да мени никакав Самарџић није потребан да би ја знао да је тако било.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 27.5.2016. 10:09

Republikanac ::Жалим случај Србски ратниче али немам намеру да сад овде да по стоти пут демонтирам новокомпоновану историју по којој су партизани четири године дркали ону ствар, чекали Русе да нас ослободе и са симпатијама гледали на усташе јер су ето ујани клали Србе што је партизане (парадоксално са већином Срба у својим борбеним редовима) нарочито веселило...

Нити имам намеру да по стоти пут демонтирам новокомпоновану историју по којој док партизани раде оно горе описано храбри четници у борби за слободу гину на свим фронтовима убијајући у процесу на милионе усташа.

Дакле, где оно стадосмо са Словенима и нацизмом...

Види, ја и ти смо само једном на овом форуму расправљали о томе (на теми о Стаљину) и тада сам те потукао до ногу чињеницама и аргументима. Док си ти понављао јефтине комунистичке пароле и фразе, ја сам изнео чињенице, изворе, документа, фотографије. А ти си вртео у круг једну те исту причу и на крају си побегао. Дакле, ништа ти ниси ,,демонтирао", напротив ти, у недостатку аргумената, побегао од дискусије.
Ако неког занима, нека погледа тему, не бих да понављам, све има тамо.

Дакле, све сам рекао што се тиче тога и у праву си, нећу овде то да понављам, јер то није тема. Толико о томе.
Gladiator 007
Националиста
Националиста

Порука: 265
Приступио: сеп 2014

Порука Gladiator 007 27.5.2016. 10:51

Србски Ратник је апсолутно у праву за многе ствари овде на форуму што је изнео, све што је изнео доказао је чврстим аргументима и чињеницама. Браво Ратниче за све што си изнео, у потпуности делим твоје ставове. =D>
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 27.5.2016. 14:05

Ниси ти Србски ратниче једини са којим сам ја расправљао о Другом светском рату. А са тобом сам расправљао о сарадњи брадоња са окупатором, ти си на крају и сам признао да је тога било тако да не знам како си ме то потукао до ногу ако си потврдио моју тезу…

Мени се једноставно не да да сваки пут када неком четнику падне на памет да лупета глупости (четници побили више усташа од партизана, партизани дркали ону ствар четири године док се брадоње јуначки бориле итд) реагујем. Имам ваљда и ја паметнијег посла...

ПС. Хе, хе, ево Гладијатор 007 ти пружа подршку, да сам на твом месту мало би се забринуо...
Жилко, пуши га!.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4657
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Порука SMUK 27.5.2016. 15:24

Хаха, ма дај пријатељу, немој да се бламираш оваквим изјавама. :wink: Сам Симо Дубајић је изјавио да је убио око 13 000 усташа и да му је жао што их није убио више:

Ja сам написао 30.000 усташа и домобрана.

Тачно, због злочина над Србима и над четницима, које је сматрао србским родољубима и националистима, верним Краљу и Отаџбини. И због тога што су те Србе побили више него усташа.

Дај ту изјави.

Које историјске чињенице? Ајде дај изворе, бројке, итд? Знаш ли колико је усташа побегло? Знаш ли колико је њих примљено у партизане? Упореди са бројем који је побијен, видећеш да је број побијених усташа миноран

Ја сам рекао да су партизани побили НАЈВИШЕ усташа у целом рату! А Ако је тај број миноран онда је број који су четници побили још минорнији, а да не помињем Недићеву војску која није убила ниједног.

Иначе, мом деди је лично пратилац Моше Пијадеа сведочио да су партизани радили овако: када ухвате усташе или домобране они их ,,преваспитају" и обуку им партизанску униформу

Амнестија се односила на домобране, а не на усташе.

А када ухвате четнике, њих одмах стрељају на лицу места.

Ја сам знао доста људи који су рат започели као четници а из рата изашли као партизани. Па и сам Краљ их је крајем 44те позвао да пређу у партизане и велики број је то и учинио.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 29.5.2016. 18:19

Морам да признам да ми је од свих четничких фанова на форуму најсимпатичнији Гладијатор 007. Дечко нема појма ни о чему, за Живка Топаловића је рецимо чуо тек недавно и то на овом форуму али му је зато свака трећа реч „ђенерал Дража“. Видело дете да је на комшицином Северу популарно дркати га на гибаничаре па решио да и он то ради. Класичан пример мешавине игноранције и менталног склопа типичног „делије“, мени морам признати симпатичан и забаван...
Жилко, пуши га!.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 1.6.2016. 13:10

SMUK :: Ja сам написао 30.000 усташа и домобрана.

Ни то није тачно.
SMUK ::Дај ту изјави.

Ево:

..Nikada neću zaboraviti naša partizanska zverstva, ubijanja nesrećnih srpskih patriota, odanih kralju i otadžbini, i vlastitih drugova komunista...

«Od Kistanja do Kočevskog roga» Simo Dubajić

Или ова:

...Молим се мом православном Богу да ми опрости с ким сам се све дружио и каква сам све сагрешења чинио као неплаћени крвник, волонтер, слуга Партије која ће до краја сама да се поједе.

Симо Ш. Дубајић
Београд, 11. марта 1993.

Дакле, Симо се највише у животу кајао, јер је знао ово што ти ја причам: да су комунисти највише убијали Србе, родољубе, невине људе. А најмање оне које је требало: усташе. Вреди, иначе, прочитати његову књигу ,,Од Кистања до Кочевског рога". Због његовог искреног покајања, због његовог родољубља и због тога што се окренуо против титокомунистичког зла и што се борио за Крајину- ја поштујем великог човека и Србина, грешног Симу Дубајића.
SMUK ::Ја сам рекао да су партизани побили НАЈВИШЕ усташа у целом рату! А Ако је тај број миноран онда је број који су четници побили још минорнији, а да не помињем Недићеву војску која није убила ниједног.

Ух, баш највише, јел тако? А по чему си то закључио, како ти то знаш? Који су ти извори за то? Та лицитирања ,,највише-најмање" су ми увек била смешна и непотребна, по мени. Поготово што знам да није тако. И то не само из извора и књига, него и из сведочанстава самих комуниста, који су то причали што мојима, што мени, који су се исто кајали као и Симо Дубајић.
Што се тиче четника: четници, за твоју информацију, убијају усташе још од почетка рата и стварања НДХ, четници су подигли народни устанак против усташа у Крајини. У то време, КП Хрватске је у савезу са НДХ, преко пакта који су комунисти имали са Немцима. У време док четници убијају усташе, Тито се башкари у усташком Загребу и нико га не дира. Тако да та прича ,,комунисти побили највише усташа" је бесмислена. Да су Ђујић и четници мало усташа убили, не би усташка солдатеска опкољавала његову кућу, палила куће устаника (четника) и убијала њихове фамилије. Устанак су подигли четници, комунисти су дошли и посвађали народ. Да не говорим о комунистичкој предратној, ратној и поратној сарадњи са усташама, која је више него документована.
SMUK ::Амнестија се односила на домобране, а не на усташе.

Овај човек је рекао да су примали УСТАШЕ, а не домобране.
SMUK ::Ја сам знао доста људи који су рат започели као четници а из рата изашли као партизани. Па и сам Краљ их је крајем 44те позвао да пређу у партизане и велики број је то и учинио.

Тачно, било је и тих примера, не кажем. Али то су појединачни случајеви. Четнике су комунисти углавном стрељали када их заробе. Може неки четник да пређе, али ако комунисти заробе четника, стрељају га, али ако заробе усташу, не стрељају га него га воде на ,,преваспитавање" и онда му обуку партизанску униформу. Тако је сведочио човек који је присуствовао свему томе, ту ништа ја не измишљам.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 1.6.2016. 13:26

Republikanac ::Ниси ти Србски ратниче једини са којим сам ја расправљао о Другом светском рату. А са тобом сам расправљао о сарадњи брадоња са окупатором, ти си на крају и сам признао да је тога било тако да не знам како си ме то потукао до ногу ако си потврдио моју тезу…

Ништа ја на крају нисам признао, јер ја никада нисам ни негирао да је постојала четничка сарадња, пре свега са Италијанима, и да је њена сврха била заштита србског становништва од усташког ножа. Али, ја сам хтео да раскринкам твоју причу о томе да су партизани били ,,једини покрет отпора" и да никада нису сарађивали са окупаторима. Такође, раскринкавао сам и твоју причу (научену комуњарску песмицу, заправо) да су четници само сарађивали са окупаторима и да се нису борили против окупатора. И ту сам те потукао до ногу, једноставно си понављао причу ко покварена плоча, док сам ја износио чињенице, доказе, аргументе. Показао сам да су и партизани итекако сарађивали са окупаторима (највише са усташама) и те чињенице су више него јасне.
Дакле, моја поента је да су сви сарађивали, то сам и показао и доказао. Као и да је прича о ,,једином покрету отпора" који се храбро бори против свих осталих бајка, додуше лепа бајка, али ипак бајка. :wink: Четничка сарадња је била привремена, у сваком рату има таквих сарадњи. И врло је важно који је мотив за сарадњу у питању. Тако да твоја прича о ,,једином покрету отпора" је раскринкана и потучена до ногу.
Republikanac ::Мени се једноставно не да да сваки пут када неком четнику падне на памет да лупета глупости (четници побили више усташа од партизана, партизани дркали ону ствар четири године док се брадоње јуначки бориле итд) реагујем. Имам ваљда и ја паметнијег посла...

Нико није, а поготово не ја, тврдио ово болдовано. Заправо, ви тврдите такве ствари: партизани се само борили, а четници су само седели и сарађивали са окупаторима. Таква прича не одговара историјским чињеницама и ја сам је раскринкао на теми о Стаљину.
Republikanac ::ПС. Хе, хе, ево Гладијатор 007 ти пружа подршку, да сам на твом месту мало би се забринуо...

А што би се ја забринуо? Шта фали Гладијатору, па сад морам да се ,,забрињавам" због тога што ми је он пружио подршку и што се човек слаже са оним што сам написао? Ето, вероватно се и Коста слаже са овим што ти пишеш у вези партизана, мислим да би тек ти ту требао да се забринеш. Ако ћемо већ тако да причамо. :wink:
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 1.6.2016. 21:51

Ни то није тачно.

Kако сад није? Или је убијао или није.

..Nikada neću zaboraviti naša partizanska zverstva, ubijanja nesrećnih srpskih patriota, odanih kralju i otadžbini, i vlastitih drugova komunista...

Лепо је што се покајо. Само не знам на које то српске патриоте који су верни краљу и отаџбини мислио и на који период?

Ух, баш највише, јел тако? А по чему си то закључио, како ти то знаш? Који су ти извори за то? Та лицитирања ,,највише-најмање" су ми увек била смешна и непотребна, по мени. Поготово што знам да није тако. И то не само из извора и књига, него и из сведочанстава самих комуниста, који су то причали што мојима, што мени, који су се исто кајали као и Симо Дубајић.

Користио сам једноставну логику, партизани су добили рат и осветили се свим противничким војскама на Блајбургу, Кочевском рогу и др. (имамо признање једног партизана који је сам лично одговоран за смрт 13.000 усташа) плус што су их убијали у самом току рата.

Е сад ако партизани нису побили највише усташа онда ја стварно не знам ко је. :?

Што се тиче четника: четници, за твоју информацију, убијају усташе још од почетка рата и стварања НДХ, четници су подигли народни устанак против усташа у Крајини. У то време, КП Хрватске је у савезу са НДХ, преко пакта који су комунисти имали са Немцима. У време док четници убијају усташе, Тито се башкари у усташком Загребу и нико га не дира. Тако да та прича ,,комунисти побили највише усташа" је бесмислена. Да су Ђујић и четници мало усташа убили, не би усташка солдатеска опкољавала његову кућу, палила куће устаника (четника) и убијала њихове фамилије. Устанак су подигли четници, комунисти су дошли и посвађали народ. Да не говорим о комунистичкој предратној, ратној и поратној сарадњи са усташама, која је више него документована.

Знам ја то, али ми говоримо о периоду целог другог светског рата.

Овај човек је рекао да су примали УСТАШЕ, а не домобране.

Не знам, амнестија је важила 15 дана за четнике и домобране, а не за усташе. То је период септембра 44те када је краљ позвао припаднике Јвуо да пређу у партизане (што су многи и урадили).

Четнике су комунисти углавном стрељали када их заробе. Може неки четник да пређе, али ако комунисти заробе четника, стрељају га, али ако заробе усташу, не стрељају га него га воде на ,,преваспитавање" и онда му обуку партизанску униформу. Тако је сведочио човек који је присуствовао свему томе, ту ништа ја не измишљам.

И то су појединачни случајеви. Такође говоримо о партизанима, а не комунистима.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 1.6.2016. 23:07

SMUK :: Kако сад није? Или је убијао или није.

Није тачно да је убијено 30 000 усташа и домобрана, јер тамо су убијани и руски белогардејци, љотићевци, затим неке словеначке снаге, четници, итд. Дакле, не само усташе и не само домобрани. Тај укупан број од 30 000 чине сви ови које сам поменуо, а не само усташе или домобрани.
SMUK ::Лепо је што се покајо. Само не знам на које то српске патриоте који су верни краљу и отаџбини мислио и на који период?

Па ваљда знаш које су се србске формације у Другом светском рату бориле за Краља и отаџбину, на њих је мислио. И мислио је на период краја другог светског рата када су комунисти почели да убијају Србе. За те злочине се кајао.
И не само да се кајао, него је изнео и целу истину о комунистичким злочинима над Србима и о комунистичком антисрбству. И због тога га поштујем.
SMUK ::Користио сам једноставну логику, партизани су добили рат и осветили се свим противничким војскама на Блајбургу, Кочевском рогу и др. (имамо признање једног партизана који је сам лично одговоран за смрт 13.000 усташа) плус што су их убијали у самом току рата.

Партизани уопште нису са усташама поступили тако осветнички, како је то приказивано. Можда је обичан народ у партизанима то и желео, али врх (који су чинили Хрвати) није. Постоје примери о примању усташа у редове партизана, постоје бројна сведочанства о томе. Дакле, та освета није баш била у тако великим размерама, бар не према усташама. Док су четнике, љотићевце или руске белогардејце комунисти немилосрдно убијали. Као што сам написао, и бекство великог броја усташа је крајње сумњиво, чак постоје сведочанства (и то многа од њих са партизанске стране) да су усташе биле пуштане да побегну. Све у свему, освета над четницима била је три пута гора него над усташама. Не желиш ваљда да ме убеђујеш да су четници били гори од усташа?
SMUK ::Е сад ако партизани нису побили највише усташа онда ја стварно не знам ко је.

Као што рекох, не волим уопште да лицитирам ко је више усташа побио. Само хоћу да кажем да је, у поређењу са побијеним четницима, љотићевцима, недићевцима и руским белогардејцима, број побијених усташа од стране партизана миноран. И то је факт.
SMUK ::Знам ја то, али ми говоримо о периоду целог другог светског рата.

Добро, и? Да ли ти знаш да је у том периоду рата постојала сарадња комуниста и усташа а против четника? Да ли си знао за браћу Рукавина, један усташки, а други комунистички официр. Током рата они су сарађивали. Тако да често су знали комунци да се удруже са усташама па да заједно ударе на четнике, о чему сведоче и немачка документа. Та иста документа сведоче и да су четници и усташе увек имале непријатељски однос једни према другима.
SMUK ::Не знам, амнестија је важила 15 дана за четнике и домобране, а не за усташе. То је период септембра 44те када је краљ позвао припаднике Јвуо да пређу у партизане (што су многи и урадили).

Ма пусти ти шта је било у теорији, гледај праксу. И усташе су итекако прихватане у партизанске јединице.
SMUK ::И то су појединачни случајеви. Такође говоримо о партизанима, а не комунистима.

Па сад, не знам, упореди број побијених четника (и уопште Срба) од стране партизана са бројем побијених усташа и видећеш.
Да, тачно, у партизанима већина људи нису били комунисти, али ја кажем комунисти зато што су комунисти били на челу тог покрета, они су га водили и о свему одлучивали. Партизани су били партијска војска КПЈ, исто као што су љотићевци били партијска војка Збора.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 2.6.2016. 0:43

Јес, јес Смуче, храбри четници су ти током рата побили једно милион усташа док су партизани с њима играли шах. На крају рата барем пола „Усташке војнице“ је прешло у партизане и сви се изгрлили и изљубили и сви једни другима све опростили...

А и познато је како су баш партизански а не четнички команданти са усташама потписивали споразуме где су признавали НДХ и тражили оружје, пуна и препуна је историја таквих примера...
Жилко, пуши га!.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 2.6.2016. 0:53

Није тачно да је убијено 30 000 усташа и домобрана, јер тамо су убијани и руски белогардејци, љотићевци, затим неке словеначке снаге, четници, итд. Дакле, не само усташе и не само домобрани. Тај укупан број од 30 000 чине сви ови које сам поменуо, а не само усташе или домобрани.

Није то укупан број већ број побијених усташа и домобрана.

Па ваљда знаш које су се србске формације у Другом светском рату бориле за Краља и отаџбину, на њих је мислио.

Знам само југословенске формације које су се бориле за краља и отаџбину.

Партизани уопште нису са усташама поступили тако осветнички, како је то приказивано. Можда је обичан народ у партизанима то и желео, али врх (који су чинили Хрвати) није. Постоје примери о примању усташа у редове партизана, постоје бројна сведочанства о томе. Дакле, та освета није баш била у тако великим размерама, бар не према усташама. Док су четнике, љотићевце или руске белогардејце комунисти немилосрдно убијали. Као што сам написао, и бекство великог броја усташа је крајње сумњиво, чак постоје сведочанства (и то многа од њих са партизанске стране) да су усташе биле пуштане да побегну. Све у свему, освета над четницима била је три пута гора него над усташама. Не желиш ваљда да ме убеђујеш да су четници били гори од усташа?

Па из нашег угла делује да су били бољи према усташама, а из хрватског угла да су били бољи према четницима и тако у круг.

Као што рекох, не волим уопште да лицитирам ко је више усташа побио. Само хоћу да кажем да је, у поређењу са побијеним четницима, љотићевцима, недићевцима и руским белогардејцима, број побијених усташа од стране партизана миноран. И то је факт.

Добро, али партизани су побили највише усташа од свих других.

Добро, и? Да ли ти знаш да је у том периоду рата постојала сарадња комуниста и усташа а против четника? Да ли си знао за браћу Рукавина, један усташки, а други комунистички официр. Током рата они су сарађивали. Тако да често су знали комунци да се удруже са усташама па да заједно ударе на четнике, о чему сведоче и немачка документа. Та иста документа сведоче и да су четници и усташе увек имале непријатељски однос једни према другима.

Па шта ме се то тиче било је трговине на све стране као и у сваком рату. То уопште није битно за нашу причу ко је побио највише усташа.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 3.6.2016. 12:37

SMUK :: Знам само југословенске формације које су се бориле за краља и отаџбину.

Дај, мани да цепидлачиш, врло добро знаш на кога је то мислио: на четнике је мислио. Иначе, у својој књизи он то опширније и говори.
SMUK ::Па из нашег угла делује да су били бољи према усташама, а из хрватског угла да су били бољи према четницима и тако у круг.

Ма није битно шта ко говори, или како коме делује, већ на чијој су страни чињенице. Е то је битно.
SMUK ::Добро, али партизани су побили највише усташа од свих других.

А извор за то су? Партизански филмови?
SMUK ::Па шта ме се то тиче било је трговине на све стране као и у сваком рату. То уопште није битно за нашу причу ко је побио највише усташа.

Шта те се тиче? Дрндаш овде неке приче, без икаквог извора и информације, а онда кажеш шта те се тиче. И да, ја уопште не расправљам овде ко је највише усташа побио, нити је то важна тема за мене.

Много важнија тема је управо ова усташко-комунистичка сарадња против србског народа, која се огледала и у послератној комунистичкој политици која је испуњавала усташки програм. Старчевић је, кажу, формирао програм један део Срба побити, један покрстити, а један протерати. Е па, усташе су спроводиле прве две тачке тог програма (убијање и покрштавање) а хрватски комунисти су спровели други трећи део тог програма- протеривања Срба. И то су чињенице и то је оно што је битно. А не то дрндање како су комунисти највише усташа побили, можеш мислити, а извор су вам партизански филмови. Међутим, филмови су филмови, а чињенице су чињенице. :wink:
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 3.6.2016. 12:51

Republikanac ::Јес, јес Смуче, храбри четници су ти током рата побили једно милион усташа док су партизани с њима играли шах. На крају рата барем пола „Усташке војнице“ је прешло у партизане и сви се изгрлили и изљубили и сви једни другима све опростили...

Узалуд, у недостатку аргумената, глумиш неку ,,духовитост", то не може променити чињенице које је овде износим. Тиме што се глупираш када се прича о овој, врло важној теми, показује да немаш аргумената и да си због тога немоћан да водиш дискусију са мном.
Republikanac ::А и познато је како су баш партизански а не четнички команданти са усташама потписивали споразуме где су признавали НДХ и тражили оружје, пуна и препуна је историја таквих примера...

Који су то ,,четнички команданти" потписивали споразуме? За твоју информацију, споразум са домобранским властима су потписали само Урош Дреновић и Раде Радић, који никада нису били под контролом Драже и нису били део Дражиног покрета. То су били партизански комесари и чланови партије, који су напустили партију и партизане и формирали своје сеоске страже и потписали споразум са властима НДХ (домобранима) и по том споразуму ниједан усташа није смео да пређе на њихову територију и да убија Србе.
Е сад, само идиот Самарџић тврди да су они били под Дражином командом, иако ниједна историјска чињеница то не потврђује, Дража је једном приликом Дреновића назвао издајицом.

Што се комуниста тиче: они јесу сарађивали са усташама, и то је историјска чињеница. Њихова сарадња датира још од пре рата, али да се фокусирам на сам рат. Ево само један документ, из немачке архиве, где Немци описују устађко-комунистичку сарадњу против Дангићевих четника:
Dr Ivan Avakumovic, Mihailovic prema nemackim dokumentima, London 1969.

str. 44-46
U desetodnevnom izvestaju, koji je Bader podneo komandi Jugoistoka (20-III), on je skrenuo paznju da ''izmedju hrvatskih komunista, ustasa i iz Crne Gore, nastupajucih delova proleterske brigade izgleda da je postignut sporazum po kome se ove grupe ne bore jedne protiv drugih''. Jedanaest dana docnije, on je javio da se ''ustase, domaci partizani i na kraju nastupajuce bande iz Crne Gore bore ovde (u Istocnoj Bosni - I.A.) rame uz rame protiv borbenih srpskih snaga pod Dangicevom komandom.''

U aprilu 1942. polozaj cetnika u Istocnoj Bosni stalno se pogorsavao. Oni nisu mogli da se odrze u Drinjaci koju su ustase od njih uzeli 8. aprila. Zato je Bader mogao da javi (10-IV) da izgleda da je ''cetnicka grupa Dangic jako razbijena u borbama sa hrvatskom vojskom i ustasama u saradnji sa komunistima, tako da Dangic sada moze da postigne samo lokalne uspehe.''

Sesnaestog aprila izvestaj komande Srbije spominje da je u vise mahova javljeno da ''ustasi i partizani'' zajedno idu, ali da aktivnost ''Dangicevih formacija'' jos nije ''slomljena'', iako su cetnici prinudjeni da se povlace pred partizanima usled nestasice municije. Sutradan nemacki izvestaj je potvrdio vest da ''partizani i ustasi'' zajedno idu protiv Dangica. Dvadesetog aprila Bader je izvestio svog sefa u Solunu o uspesnom napredovanju ''hrvatskog potpukovnika Francetica'' protiv ''glavnine'' Dangicevih odreda i dodao: ''Stanje na srpsko-hrvatskoj granici i dalje nejasno i zategnuto jer se partizani ne bore protiv ustasa nego samo protiv Dangicevih pristalica. Po podnetim izvestajima treba da su se borili sa hrvatskim komunistima protiv Dangica''. Tridesetog aprila Bader je mogao da javi da su neuspesni napadi na Bratunac i Srebrenicu pokazali da ''ostaci'' Dangiceve ''grupe'' sada vise nisu u stanju da postignu ni lokalne uspehe**

Дакле, то кажу немачки документи. А ти исти документи кажу да између четника и усташа влада велико непријатељство и крвави обрачуни. А Немци ипак неће да лажу у својим извештајима.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију