srpskinacionalisti.com

Разбијање либерално-гибаничарско-комуњарских глупости

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука: 4302
Приступио: сеп 2011
Место: Gradac Moravski

Re: Разбијање либерално-гибаничарско-комуњарских глупости

Порука SMUK 3.6.2016. 14:28

Добро Ратниче да прекратимо, одговори ми ко је побио највише усташа у другом светском рату, да научим.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2194
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 3.6.2016. 14:33

Србски ратник ::Узалуд, у недостатку аргумената, глумиш неку ,,духовитост", то не може променити чињенице које је овде износим.

Ма које чињенице ти износиш, само лупеташ глупости. Показујеш селективно документе који само теби иду у прилог, што не покажеш оне где Немци тврде да су им највећи непријатељи партизани или оне који говоре о пријатељским односима Немаца и „равногораца“ (нису ли 1944 у Србији услед „бољшевичке опасности“ поједини четнички команданти уз прећутни Дражин благослов договарали сарадњу са Швабовима)? Уосталом и сам Нојбахер спомиње сарадњу брадоња и нациста у „мрачним балканским гудурама“. А шта тек рећи о „легализованим четницима“ јеси ли ти икад чуо за појам „легализовани партизани“? Ниси наравно, зато што не постоји...

Зашто не споменеш Гебелсов дневник где каже да би исход рата био другачији да је у Вермахту имао неколико генерала попут Тита? Није ми познато да је гибаничарски вођа добио сличан комплимент...

Што се усташа тиче, Хрвати тврде да су четници побили око 30,000 њихових сународника и то углавном цивила http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti ... 000-hrvata.

За партизане колико ја знам нема Хрвата који тврди да их нису побили барем 100,000. А они ваљда знају ко их је више рокао партизани или брадоње. А споразуми четника са усташама су ти општа позната ствар, то чак и у овој данашњој нео-усташкој Хрватској признају (а не видим ниједан разлог да лажу у вези тога)...

У оној нашој расправи у којој си ме ти као „разбио“ и сам си признао да гибаничари нису сарађивали само са Италијанима (хајде то би некако и халалио) него и са Швабама. И шта ја сад након тога имам више с тобом да табирим о томе ко је био „једини покрет отпора“...

Гибаничари су иначе одлично прошли. Добили су амнестију 1944-е и многи су рат дочекали као победници. А ја лично сумњам да би Дража да је био јачи нудио партизанима амнестију...

ПС. Ниси лош дечко, ниси ни глуп, са многим твојим ставовима се слажем али ово брањење четника „а ла Самарџић“ ти је безвезе...
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1323
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 8.6.2016. 20:32

Republikanac ::Ма које чињенице ти износиш, само лупеташ глупости. Показујеш селективно документе који само теби иду у прилог, што не покажеш оне где Немци тврде да су им највећи непријатељи партизани или оне који говоре о пријатељским односима Немаца и „равногораца“ (нису ли 1944 у Србији услед „бољшевичке опасности“ поједини четнички команданти уз прећутни Дражин благослов договарали сарадњу са Швабовима)? Уосталом и сам Нојбахер спомиње сарадњу брадоња и нациста у „мрачним балканским гудурама“. А шта тек рећи о „легализованим четницима“ јеси ли ти икад чуо за појам „легализовани партизани“? Ниси наравно, зато што не постоји...

Свако ко објективно посматра нашу дискусију о другом светском рату и на овој теми и на теми о Стаљину, а да није са испраним мозгом од комуњарске пропаганде, видеће ко овде износи чињенице а ко лупета глупости и понавља једне те исте фразе и демагогију.
Е сад, извини али мени није ни био циљ да доказујем да није било привремених (и подвлачим то привремених) сарадњи четника са Немцима и највише са Италијанима. Мени је био циљ докажем (а то сам и урадио) да су и партизани итекако сарађивали са окупаторима, Немцима, а посебно са усташама. Комунисти су у ткз. ,,мартовским преговорима" Немцима нудили сарадњу, нудили су признање ,,хрватске државе" (тј. НДХ). И склопили су споразум са Немцима тада. И то не тврди ни Самарџић, нити било ко сличан њему, то тврди један од најватренијих комунистичких историчара, сада покојни Бранко Китановић. Дакле, то је његова тврдња.
Тако да сам ја овде до ногу потукао комунистичку идеолошку бајку о партизанима као ,,једином покрету отпора" који се само борио, док су остали сарађивали. Дакле, партизани су итекако имали привремене сарадње са окупаторима. Да није тако, не би Коча Поповић имао пропусницу, издату од стране Немаца, да слободно пролази кроз немачку окупациону територију. Дакле, као и у сваком рату, било је сарадње на све стране, па комунисти немају никаквог права да свима држе моралне лекције, када су и они сарађивали са тим истим окупатором, а посебно са усташким крволоцима.
Иначе, четници су се и 1943. као и 1944. године борили против Немаца, имали акције против њих, Немци су имали акције против четника, итд. И то сам детаљно објаснио и доказао на теми о Стаљину. Крај приче.
Republikanac :: Зашто не споменеш Гебелсов дневник где каже да би исход рата био другачији да је у Вермахту имао неколико генерала попут Тита? Није ми познато да је гибаничарски вођа добио сличан комплимент...

Дај да видим тај цитат, где то пише, сем у комунистичким уџбеницима за испирање мозга? Док ти то тражиш, ево теби један извор: реферат шефа немачке обавештајне службе Гелена, да видиш шта он каже о Дражи Михајловићу и његовом покрету:
Nekoliko meseci kasnije (9-II 1943), sef nemacke vojne Obavestajne sluzbe za Istocnu Evropu general Gelen napisao je referat u kome je istakao da

‘’Medju raznim ustanickim pokretima koji sve vise zadaju brige u prostoru bivse jugoslovenske drzave pokret Draze Mihailovica stoji na prvom mestu sto se tice vodjstva, naoruzanja, organizacije I aktivnosti…pristalice D.M. dolaze iz svih slojeva drustva I sada obuhvataju oko osamdeset odsto srpskog naroda.

(Trials of War Criminals before the Nuerenberg Military Tribunals, vol. XI (Washington, D.C. : U.S. Government Printing Office, 1950), p. 1016, 1020

Дакле, Гелен тврди да Дражин покрет отпора од свих покрета отпора у Југославији стоји на првом месту по озбиљности и организацији.
И идиотска је та идеја да је Тито био бољи војсковођа од једног од најхрабријих, најодликованијих и најспособнијих србских официра какав је био ђенерал Дража. Дража је био учесник свих србких ратова и у сваком рату био је један од најодликованијих официра. Једино у чему је Тито био бољи од Драже је то што је Тито био лукавији, подмуклији и покваренији. Тито је био политичар, док је Дража био официр, војник. Тито је био преварант и лажов, а Дража частан и искрен официр. То и јесте један од разлога, поред велике стране помоћи, збпг које је победио Тито, а не Дража. Али бољи војсковођа од Драже никако није био.
Republikanac ::Што се усташа тиче, Хрвати тврде да су четници побили око 30,000 њихових сународника и то углавном цивила
http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti ... 000-hrvata

Пријатељу, ја толико пратим хрватску пропаганду, да ти никако не можеш да ми причаш о томе. Скоро сам све њихове форуме посетио, и књиге прочитао, итд. Њихова пропаганда је следећа: пред крај рата, четници су се обријали и прешли у партизане и наставили да убијају Хрвате. За Блајбург кажу да је то ,,пијана оргија обријаних четника", и на томе се заснива њихова пропаганда. Ако погледаш хрватску пропаганду, њима су за све криви ,,великосрбски" и ,,четници". Па кад су хашке судије осудиле оног Маркача, Хрвати су им псовале ,,мајку четничку". Дакле, шта год њима не ваља, криви су им четници, за све криве четнике, а не комуњаре. Чак кажу да су ,,четници" у партизанским униформама убијали Хрвате.
Но, ми овде причамо о чињеницама а не о њиховој пропаганди, зар не?
Republikanac :: У оној нашој расправи у којој си ме ти као „разбио“ и сам си признао да гибаничари нису сарађивали само са Италијанима (хајде то би некако и халалио) него и са Швабама. И шта ја сад након тога имам више с тобом да табирим о томе ко је био „једини покрет отпора“...

Па и партизани су сарађивали са Немцима, са усташама, итд, то сам ја показао на теми о Стаљину. И шта сад, како то коментаришеш?
Republikanac ::Гибаничари су иначе одлично прошли. Добили су амнестију 1944-е и многи су рат дочекали као победници. А ја лично сумњам да би Дража да је био јачи нудио партизанима амнестију...

Ма најбоље су прошле усташе јер је велики део њих пуштен да побегне, велики део њих је прешао у партизане, а најмањи део њих је убијен, чисто да се Власи не досете. А њихова политика је наставила да се спроводи, само под маском ,,братсва и јединства".
Најгоре су прошли четници и уопште Срби, над којим је спровођен масован и стравичан терор, србски домаћини и родољуби су убијали широм србских земаља у Херцеговини, Крајини, Црној Гори и самој Србији. Да не помињем разбијање србског народа и стварање лажних нација, да не помињем цепање саме Србије на две аутономне покрајине. Над Хрватима никада ништа слично није спровеђено, напротив.
Republikanac :: ПС. Ниси лош дечко, ниси ни глуп, са многим твојим ставовима се слажем али ово брањење четника „а ла Самарџић“ ти је безвезе...

Прво, за твоју информацију, нисам више никакав ,,дечко". Додуше, нисам ни много ,,матор", али не верујем да си ти много ,,маторији" од мене, тако да нема потребе тако да ме називаш.
А друго, ма какав Самарџић, немам ја никакве везе са њим (већ сам коментарисао комунистичку опседнутости Самарџићу), напротив, мене Самарџић нервира јер прича исту причу као и комунисти, само је партизане заменио четницима. Али, ја се позивам на много озбиљније и компететније изворе него што је то Самарџић.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 8.6.2016. 20:43

SMUK ::Добро Ратниче да прекратимо, одговори ми ко је побио највише усташа у другом светском рату, да научим.

Као што већ рекох, мене не занима да лицитирам око тога, нити је то била поента мог писања. Поента мог писања је била да су усташе најбоље прошле на крају рата, као и да је број побијених усташа од стране комуниста био миноран у односу на број побијених Срба (четника, љотићеваца и недићеваца). А то и зато што је комунистима било изричито наређено да ухваћене четнике стрељају на лицу места, а да припаднике ,,хрватске војске" (усташе и домобране) придобијају за партизанске редове:

Наша је дужност да хрватској војсци објаснимо опасност која прети хрватском народу у Босни и другим крајевима од стране српских четничких банди, од стране српске хегемонистичке клике... На том питању ми морамо добити хрватске војнике, па и официре... На том питању треба да се споразумете са напредним деловима Хрватске сељачке странке, да они преко својих веза утичу у хрватској војсци да она прилази нама и да нам даје оружје и муницију
Зборник докумената, том II, књига 3, 58
А ево ти документ где пише да четнике треба стрељати на лицу места:
Слика
Број побијених усташа је од стране комуниста је миноран, усташе и уопште Хрвати су најбоље прошле на крају рата, то је поента.
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 8.6.2016. 22:20

Aло бре! Нећу да читам твоје романе, питао сам те просто и једноставно питање:

Одговори ми ко је побио највише усташа у другом светском рату?
Аватар
M-91
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 916
Приступио: јул 2015

Порука M-91 8.6.2016. 22:38

SMUK ::Одговори ми ко је побио највише усташа у другом светском рату?

Ђујићеви четници, чифутски балване.
Србија нема алтернативу!
Слика
Аватар
SMUK
Војвода
Војвода

Порука SMUK 8.6.2016. 23:01

Мајмунче јa од тебе нисам тражио одговора, сиктер!
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1788
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 8.6.2016. 23:08

M-91 ::
SMUK ::Одговори ми ко је побио највише усташа у другом светском рату?

А ко ти је извор - Баја Мали Книнџа? :lol:
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2194
Приступио: феб 2014

Порука Republikanac 9.6.2016. 3:24

Јао, мартовски преговори, па добро како вам више не досади да жвалавите о мартовским преговорима? Ја Србски ратниче мислио сад ћеш ти да извучеш неког аса из рукава а кад оно “мартовски преговори“...

И сад по теби испада да Хрвати не знају ко их је више убијао партизани или четници? Ти као знаш боље од њих? Јесам ли ти ја фино линковао хрватски чланак где се каже да су брадоње побиле око 30,000 Хрвата и то углавном цивила? Е сад ти мени нађи једног јединог Хрватину који ће ти рећи да су партизани побили мање од тога или исто толико и ја ћу ти признати да си у праву...

Ево шта Гебелс каже о Титу, пренешено из једног новинског чланка (Гебелсов дневник није доступан на нету, може да се купи на Амазону ако те баш занима):

„Tako 11. novembra 1944. prvi put izražava svoju određenu fascinaciju Titovom ličnošću i navodi kako je „maršal Tito objavio manifest, koji ‘očarava’ izuzetnom drskošću.
On se tamo obraća Slovačkoj i Češkoj prema kojima se postavlja kao legalna vlast. Tom se takozvanom maršalu ne može osporiti određena pažnja koju izaziva.
On je neprikosnoveni vođa bandi, te uz to i čovek od formata. Bilo bi itekako poželjno da u našim redovima dekadentnih generala imamo nekoliko takvih maršala. Oni bi zasigurno drugačije vodili rat i na zapadu i na istoku, nego što je danas mnogo puta slučaj“.

Линк за комплетан чланак: http://www.vestinet.rs/info/gebels-u-sv ... dna-figura
"Не постоји срећан просјак ни богата колонија", Слободан Милошевић.
mali soso
Националиста
Националиста

Порука: 229
Приступио: мај 2011

Порука mali soso 9.6.2016. 12:39

Усташе и Митини збораши су овде третирани исто као и припадници СС Вафен у читавој Европи - за њих нису важила суђења, предаје, аболиције, помиловања ...
Једноставно је сама припадност некој од тих организација сматрана довољном за ликвидацију на лицу места, без обзира што неки конкретни појединац можда није ни буквално мрава згазио.

Домобрани, четници и многи остали нису тако третирани. Само од '44, па до краја НОБ-а, дакле када се исход рата добро могао наслутити, 1.963 домобранска и 727 четничких официра је приступило НОБ-у. То су само официри, војника је било на десетине хиљада.
Многи од њих су и после рата наставили војничку каријеру, многи су догурали и до генералских чинова итд.

Један од познатијих примера је Влада Зечевић - четник, па још и поп. А после рата министар унутрашњих послова и још на многим високим функцијама.

Е сад, питате се ви ...
Како то да је четник, па још и поп, Влада Зечевић постао министар, а неког другог четника, деду од неког форумског говнета овде, стрељало?
Да ли су комуњаре бацале новчић (круна-писмо) да одлуче којег четника ће да стрељају , а којег да гурају до министарске позиције, чина генерала исл?

... Па наравно да нису ...

Одговор је врло прост - Влада Зечевић и слични нису клали жене и децу, нису продавали рањене партизане Италијанима и Немцима за паре да би их ови стрељали, нису пљачкали, нису силовали, нису палили цивилима куће итд.
Ови други то јесу радили.

Четник и поп Милорад Вукојичић-Маца није стрељан зато што је био четник и поп, већ зато што је клао жене у Пљевљима.

И што је још врло значајно - нису их комуњаре разврставале, већ они сами међусобно ...

Крајем рата, а након позива њиховог краља из Лондона, након три објављене Титове аболиције, након приступања стотина њихових официра и хиљада војника партизанима, након сазнања о хиљадама покланих жена, деце и стараца под њиховим обележјима, након што је постало очигледно да се рат приводи крају и ко ће бити победник, након „легализације” код Недића, након срамне сарадње њиховог комаданта и министра војног са Немцима, Италијанима, усташама ... итд ... итд ... итд ... у четницима је могао да остане добровољно, или да покуша да бежи преко границе, само онај чије руке су биле умазане крвљу невиних жртава, јер је врло добро знао каква казна му следи за почињене злочине.
Тада поштен и честит четник ту више није имао апсолутно шта да тражи.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 9.6.2016. 13:27

SMUK ::Aло бре! Нећу да читам твоје романе, питао сам те просто и једноставно питање:

Одговори ми ко је побио највише усташа у другом светском рату?

Ма нису то никакви ,,романи" већ чињенице. И већ сам ти одговорио да мене уопште не занима да лицитирам ко је више усташа побио да ли четници или партизани. Него, мене много више занима чињеница да је број побијених усташа миноран у односу на број побијених Срба, да су усташе најбоље прошли и да су Хрвати уопште највише добили након рата. Они су прошли некажњено, добили целовиту државу, већина усташа је побегла, а велики део побегао у партизане. Број који је побијен на крају рата је смешан.
То је много важније од овог лицитирања који ти тражиш.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 9.6.2016. 13:51

Republikanac :: Јао, мартовски преговори, па добро како вам више не досади да жвалавите о мартовским преговорима? Ја Србски ратниче мислио сад ћеш ти да извучеш неког аса из рукава а кад оно “мартовски преговори“...

А зашто да не помињем мартовске споразуме када је то јасан доказ комунистичко-немачког шуровања и сарадње? Они су тада склопили споразум, то признаје и ваш историчар, Бранко Китановић. Зашто да не помињем немачку пропусницу коју је Коча Поповић добио да шета по немачкој окупационој територији? Зашто да не помињем све то? А постоје и фотографије које доказују ту сарадњу:

Слика

Слика
Фудбалска утакмица између Немаца и комуниста у Чачку, пре 22. јуна 1941

https://i1.wp.com/www5.picturepush.com/photo/a/8694183/img/8694183.jpg
Слика
Слика

И тако даље, дакле шуровали су партизани са Немцима итекако. А нарочито са усташама. Да не постављам сад фотографије и доказе.
Republikanac ::И сад по теби испада да Хрвати не знају ко их је више убијао партизани или четници? Ти као знаш боље од њих? Јесам ли ти ја фино линковао хрватски чланак где се каже да су брадоње побиле око 30,000 Хрвата и то углавном цивила? Е сад ти мени нађи једног јединог Хрватину који ће ти рећи да су партизани побили мање од тога или исто толико и ја ћу ти признати да си у праву...

Наравно да знају ко их је убијао и они тврде да су то ,,обријани србочетници" који су прешли у партизане. Ето, о томе бруји хрватска пропаганда. Али ја ти кажем, мени су важне чињенице а не шта дрнда пропаганда, поготово хрватска.

А што се тиче неког ,,Хрватине", ето узми књиге Младена Лојкића, великог усташе, члана ХСП-ам он тврди да Хрвате нису убијали комунисти, него ,,обријани четници" у партизанским униформама.
Republikanac ::Ево шта Гебелс каже о Титу, пренешено из једног новинског чланка (Гебелсов дневник није доступан на нету, може да се купи на Амазону ако те баш занима):

То је доказ да је Гебелс био психички нестабилан, јер поред толиких вредних, добрих и способних официра и генерала које је Трећи Рајх имао (то се мора признати) величати једног бандита какав је Тито- то може само психички нестабилна особа.

Ипак, за мене је више релевантно шта каже немачки официр и обавештајац Гелен, а не шта каже Гебелс.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 9.6.2016. 14:01

mali soso :: Усташе и Митини збораши су овде третирани исто као и припадници СС Вафен у читавој Европи - за њих нису важила суђења, предаје, аболиције, помиловања ...
Једноставно је сама припадност некој од тих организација сматрана довољном за ликвидацију на лицу места, без обзира што неки конкретни појединац можда није ни буквално мрава згазио.

Ма иди бре? Па како онда објашњаваш чињеницу да је велики број усташа и ,,хрватских легионара" прешао у партизане без икаквих проблема? Најпознатији пример је усташа Марко Месић:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Marko_Mesi ... 8vojnik%29

Слика
Дакле, Титов ,,ослободилац и партизан" је осведочени усташа, хитлеровац и србомрзац. А ево сада још једне фотографије:
Слика
Legionari iz 369. divizije (Vrazje divizije) po prelasku u partizane...petokraka na kapi, legionarski nasivak na rukavu

Тако да заеби са лажима, усташе су итекако несметано прелазиле у партизане. Такође, погледај овај летак:

Hrvati! Koljačka kama velikosrpskih četnika zarila se
u naše zdravo tijelo. Pod ovom kamom izdiše cvijet Hrvatstva,
koji je tako potrijeban za budućnost naše mile i drage nam Domovine.
Nikada se Hrvatska u svojoj dugoj povijesti nije nalazila u takvoj
opasnosti kao danas. Ljubav prema istoj nam nalaže da se ujedinimo
bez obzira na politička i ideološka ubjeđenja i neslaganja.
Svi domobrani i ustaše imaju pristup i otvorena vrata
u Narodnooslobodilački pokret Hrvatske.

http://jadovno.com/svojatanje-srpskog-a ... tT6gvkrKUk
Толико о томе.
mali soso ::Домобрани, четници и многи остали нису тако третирани. Само од '44, па до краја НОБ-а, дакле када се исход рата добро могао наслутити, 1.963 домобранска и 727 четничких официра је приступило НОБ-у. То су само официри, војника је било на десетине хиљада.
Многи од њих су и после рата наставили војничку каријеру, многи су догурали и до генералских чинова итд.

Како можеш то да тврдиш кад сами партизански команданти наређују својим борцима да четнике стрељају на лицу места, а да ,,хрватске војнике" придобијају за партизане? Ајде објасни ми како имаш образа да причаш ово што причаш?
mali soso ::Један од познатијих примера је Влада Зечевић - четник, па још и поп. А после рата министар унутрашњих послова и још на многим високим функцијама.

Зечевић је још у току рата прешао, ја овде говорим о крају рата.
mali soso ::Четник и поп Милорад Вукојичић-Маца није стрељан зато што је био четник и поп, већ зато што је клао жене у Пљевљима.

А јел? А зашто је онда убијен митрополит Јоаникије Липовац? Без суда и пресуде је стрељан на Букуљи, зашто? Јел и он заклао неког? Колико знам није, чак је спашавао комунисте из затвора.
mali soso
Националиста
Националиста

Порука mali soso 9.6.2016. 17:15

Србски ратник :: Ма иди бре? Па како онда објашњаваш чињеницу да је велики број усташа и ,,хрватских легионара" прешао у партизане без икаквих проблема? Најпознатији пример је усташа Марко Месић:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Marko_Mesić_(vojnik)

...

Управо на линку који си сам поставио ти је већ све објашњено - и кад је приступио, и којој домобранској јединици, и у којој домобранској јединици је заробљен у СССР-у, и да су Совјети одлучили да га искористе за борбу против његових дотадашњих савезника, уместо да га убију, и да је после „случајно” пао под воз који му је одсекао обе ноге ... и све ти лепо пише.

Оно што не пише - однос НОВ-а према усташама/зборашима версус домобранима/четницима/осталима сам ти ја већ објаснио у претходном посту.

Дакле теби се не може ништа објаснити не зато што неко неће, већ зато што си ти, осим глупо, и покварено и смрдљиво говно.

Иначе, твој гуру Самарџић се пре неколико година мало занео, замислио да су тамо необразовани и приглупи бубуљичари као на његовом форуму, па дошао са својом „историјом”, „чињеницама” и „аргументима” на www.mycity-military.com ... а тамо затекао праве историчаре, професоре универзитета, људе који су на сајтове и у приватне колекције пребацили скоро комплетне доступне немачке, британске и америчке архиве, микрофилмове, документа о догађајима са ових простора током 2СР, који су превели на стотине тих докумената, који нису историчари али који одлично познају историју 2СР ... итд ...

... Па несрећник после неког времена са форума брже побегао, него што је дошао. Растурили га ко беба звечку.
Елем, тамо можеш наћи објашњења за буквално све те његове фалсификате, лажи, подметања, измишљања, замене теза, извлачења делова из контекста итд, које ти и остали корисни идиоти већ деценијама бесомучно копирате по интернету.

Па - ако те занима, у шта чисто сумњам - иди тамо па читај. А како год било, нема никакве потребе да се теби и неколицини будала овде све то преписује.
mali soso
Националиста
Националиста

Порука mali soso 9.6.2016. 18:01

„Развој оружаних снага СФРЈ”, књига 24:

Од почетка 1944, па до краја рата, у редове Народноослободилачке војске Југославије приступило је ...

- 1.963 официра домобранске војске,
- 727 официра четничких јединица,
- 322 официра бугарске војске,
- 215 официра немачке војске,
- 124 официра италијанске војске,
- 18 официра мађарске војске,
- 17 официра војске Краљевине Југославије у Египту,
- 4 официра албанске војске.

- током 1945, по доласку из заробљеништва, 733 официра бивше југословенске војске, а 1946/47 још 1.283 (међу њима 12 генерала).

Дакле ... нема усташа, нема збораша.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Bing [Bot] и 3 гостију