srpskinacionalisti.com

Кошарка - Српски клубови у Евро лиги и АБА лиги

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука: 2851
Приступио: феб 2014

Re: Кошарка - Српски клубови у Евро лиги и АБА лиги

Порука Republikanac 11.9.2015. 16:13

Нисам погледао тај клип па ме занима да ли се појављују Светозар Вукмановић Темпо, Пеко Дапчевић или Коча Поповић. Ако они кажу да су основали Партизан у Загребу онда хебига, мораће се признати да је Спартанац у праву. У супротном Спартанац као по обичају лупета (а и ти типови на том клипу)...
Жилко, пуши га!.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука: 1639
Приступио: авг 2015
Место: ђе не рађа мајка издајице

Порука Србски ратник 11.9.2015. 16:41

Спартанац357 ::Ја сам на овом клипу добро и јасно чуо где говоре људи који су оснивачи Партизана да је он основан у Загребу, да га је основала 32. загребачка дивизија, нисам ја то измислио сад него сам чуо шта говоре људи који су основали клуб, нема потребе ја сад нешто да измишљам. :

Не знам за тај клип, али оно што знам је да су оснивачи ФК Партизан били Црногорци (Срби из Црне Горе) а не Хрвати. Према томе клуб се никако не може називати ,,хрватским", ,,усташким" или како га већ називају звездаши. Једино има основа називати га југословенским или евентуално комунистичким клубом, мада сад ни за то нема више основа, јер ни Југославије а ни комунизма (бар званично) нема, а и навијачи тог клуба сбе називају Србима, чак су српски националисти, као и звездаши, тако да нема основа негирати им то и називати их другачије.

Звезду није Крцун основао, он је можда само променио име. Звезда постоји од 1913., тада је настала под именом СК Велика Србија, онда је промењено име у СК 1913, па у СК Југославија када је краљ Александар дошао на чело државе, и тај славни Српски предратни клуб који се у почетку звао Велика Србија, после 1945. је добио нов назив Црвена Звезда, то су чињенице које су небројено пута доказане.

Ово је вероватно тачно, али не мож се спорити да када га је Крцун подигао из пепела и променио му име, тај клуб је био замишљен као југословенски и пре свега комунистички клуб, што му и само име каже (црвена звезда петокрака). Тако да смешно је кад навијачи Звезде називају Гробаре ,,југословенима" када је и њихов клуб део те приче.

Брате, на страну сва ова навијачка препуцавања, и Звезда и Партизан су велики и славни Српски клубови који имају са чиме да се поносе, можемо се ми препуцавати на навијачкој основи ал требамо бити сложни кад је Србија у питању. :wink:

Ово је лепо речено и са тим се потпуно слажем.
"Ђе је сјеме клицу заметнуло, онде нека и плодом почине."
Спартанац357
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 640
Приступио: феб 2015

Порука Спартанац357 11.9.2015. 16:43

Погледај Републиканац клип од почетка па ћеш видети, шта има да ти причам даље, ваљда ћеш препознати неког, мада сви који причају на почетку имају близу 100.година. :D
https://www.youtube.com/watch?v=eyFYq-f7wbk
Један деда који прича, који је био припадник 32. загребачке дивизије НОВЈ, каже да је ''у Загребу створен Београдски клуб 32.дивизије и прозван Партизан''.
То је твој комуниста, бивши припадник народно ослободилачке борбе, ваљда би њему требао да верујеш. :D
Последњи пут изменио Спартанац357 дана 11.9.2015. 16:47, измењено укупно 2 пута.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 11.9.2015. 16:44

ЈАРОМИР ::Све је тачно, хрвати смо усташе, фрањевци и урнисали смо стуб србства. Срамота за васцјело србство што допусти да га хрвати силују. :wink:

Не брини, нису ни звездаши оперисани од комунизма и југословенста:

Слика

Али, мислим да данас нама стварно не треба да се препиремо око тога који клуб је више србски, а који није, јер мислим да нас то води у даље и бесмислене поделе...
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 11.9.2015. 16:54

Спартанац357 ::Погледај Републиканац клип од почетка па ћеш видети, шта има да ти причам даље, ваљда ћеш препознати неког, мада сви који причају на почетку имају близу 100.година. :D
Један деда који прича, који је био припадник 32. загребачке дивизије НОВЈ, каже да је ''у Загребу створен Београдски клуб 32.дивизије и прозван Партизан''.
То је твој комуниста, бивши припадник народно ослободилачке борбе, ваљда би њему требао да верујеш. :D

Ма знам за то, имаш и онај клип ,,Титови близанци" где се управо објашњава да су оба клуба комунистичка и југословенска. На крају имаш и онај клип код Анђуса у емисији кад онај новинар (не знам његово име) чита из књиге ,,Историјат ФК Партизан" ко су оснивачи, где се види да су то Темпо и још пар њих, ниједан међу њима није Хрват већ Срби из Црне Горе.
Спартанац357
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Спартанац357 11.9.2015. 16:56

Ова слика где су Звезда и Динамо заједно је класична фотомонтажа јер видиш да је грб Динама са шаховницом а тад је била Југославија и Динамо је имао грб са петокраком исто, а ако ћеш право и Динамо је исто комунистички клуб па му је Фрањо после променио назив у Кроација, после је Динамо вратио стари назив и Бед Блу Бојси се тога не стиде што је комунистички назив.

У праву си ратниче да је беспотребна ово препирка сада, не треба да се делимо ионако су сви Срби доста подељени, сви навијачи требају да се уједине око истог циља а то је Србија.
Последњи пут изменио Спартанац357 дана 11.9.2015. 17:02, измењено укупно 2 пута.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 11.9.2015. 16:58

Спартанац357 ::Погледај Републиканац клип од почетка па ћеш видети, шта има да ти причам даље, ваљда ћеш препознати неког, мада сви који причају на почетку имају близу 100.година. :D

Ма пусти деде него ми реци има ли ту негде Темпа, Пеке или Коче. Ако нема онда нећу да губим време на глупости...

А и ти си брате глуп ко к.... Како ја могу бити комуниста а залажем се за капитализам? Зар ниси учио у школи да се мора бити марксиста да би се било комуниста? Ах да, заборавио сам, ти се образујеш на јутјубу. Па добро нађи неки клип о комунизму па се образуј мало...
Жилко, пуши га!.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 11.9.2015. 17:05

Спартанац357 ::Ова слика где су Звезда и Динамо заједно је класична фотомонтажа јер видиш да је грб Динама са шаховницом а тад је била Југославија и Динамо је имао грб са петокраком исто.

Ех сад, све је фотомонтажа...како да не. Поента јесте и ФК Звезда и ФК Партизан били су замишљени као југословенски и комунистички клубови и такви су и били. И навијачи су им такви били.

Е сад, времена су се променила. Нема више Југославије, а навијачи оба клуба данас су српски националисти. И Гробари данас певају српске и четничке песме, имају заставе хде се уместо петокраке у средини налази српски грб а на врху Круна, итд. Тако да је бесмислено пребацивање појединих звездаша гробарима да нису Срби или обратно.

У праву си ратниче да је беспотребна ово препирка сада, не треба да се делимо ионако су сви Срби доста подељени, сви навијачи требају да се уједине око истог циља а то је Србија.

Па тако би требало да буде, али видим овде да и ти подстичеш те међусобне препирке. Рецимо на једној другој теми сипоновио да је Туђман био председник ФК Партизан, иако то није тачно и Републиканац ти је лепо показао да дотични генерал никада није био председник ФК Партизан.
Спартанац357
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Спартанац357 11.9.2015. 17:07

Републиканац, не знам, нису им истакнута имена, ваљда ћеш их препознати, можеш да погледаш шта људи причају па онда пресуђуј ако већ тврдиш супротно, то су све стари комунисти, борци НОВЈ, не знам што сумњаш у истинитост речи тих људи који су се борили ''уз маршала Тита, јуначкога сина''. :D
Спартанац357
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Спартанац357 11.9.2015. 17:18

Србски ратник ::Ех сад, све је фотомонтажа...како да не. Поента јесте и ФК Звезда и ФК Партизан били су замишљени као југословенски и комунистички клубови и такви су и били. И навијачи су им такви били.

Е сад, времена су се променила. Нема више Југославије, а навијачи оба клуба данас су српски националисти. И Гробари данас певају српске и четничке песме, имају заставе хде се уместо петокраке у средини налази српски грб а на врху Круна, итд. Тако да је бесмислено пребацивање појединих звездаша гробарима да нису Срби или обратно.

Па тако би требало да буде, али видим овде да и ти подстичеш те међусобне препирке. Рецимо на једној другој теми сипоновио да је Туђман био председник ФК Партизан, иако то није тачно и Републиканац ти је лепо показао да дотични генерал никада није био председник ФК Партизан.

Ово јесте фотомонтажа чим је грб динама са шаховницом, а шаховница дошла тек 1991.,тада је имао петокраку, како онда да не буде фотомонтажа, то је први детаљ који сам уочио.

Звезда је створена као народни клуб, као што је Спартак из Москве, док је Партизан војни клуб кога је војска створила, као што је ЦСКА.

Звездини навијачи су још и пре распада Југославије били про-српски и националистички оријентисани, и многи су Звездаши отишли као добровољци у рат, Аркан је од Делија формирао Српску Добровољачку Гарду, он је тад био вођа навијача.

Туђман јесте био председник ФК Партизан, нисам ни то измислио, има небројено доказа за то и у које време је тачно био председник а то је време крајем 50-их, почетком 60-их година, а Републиканац се разуме у те ствари ко Тарзан у математику, то знају и многи старији навијачи Партизана да је Туђман био председник, не знам што сада многи то демантују када ту нема никакве лажи, чак је и сам Туђман то потврдио у једном интервјуу да је био председник Партизана.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 11.9.2015. 17:38

Спартанац357 ::Звезда је створена као народни клуб, као што је Спартак из Москве, док је Партизан војни клуб кога је војска створила, као што је ЦСКА.

Ма дај молим те, ово је неки романтизам који нема везе са чињеницама. А чињеница јесте да су оба клуба формирани са циљем да се, кроз спорт, велича и популарише комунистичка идеологија и југословенство. Бесмислено је то негирати и причати приче о Звзди као о ,,народном" клубу...сад си све рекао са тим.

Данас је ствар другачија већина навијача оба клуба данас велича Србство и србски национализам што је свакако позитивна чињеница.

Звездини навијачи су још и пре распада Југославије били про-српски и националистички оријентисани, и многи су Звездаши отишли као добровољци у рат, Аркан је од Делија формирао Српску Добровољачку Гарду, он је тад био вођа навијача.

И Партизанови такође. И Гробари су били део разних добровољачких јединица током ратова 90-тих. Што се тиче Аркана, не бих га ја много величао, нити се поносио њим, пошто је он прво био удбаш а био је и криминалац. Реално, Аркан је био криминалац и тражио је да му плаћају да се бори током ратова. Због тога га ђенерал Ратко Младић није много мирисао и отерао га је са фронта.

Не спорим да су његови људи били храбри, да су заштитили многе Србе, али опет не значи да је он био цвећка и да га сад треба величати као ,,највећег српског хероја".

Туђман јесте био председник ФК Партизан, нисам ни то измислио, има небројено доказа за то и у које време је тачно био председник а то је време крајем 50-их, почетком 60-их година, а Републиканац се разуме у те ствари ко Тарзан у математику, то знају и многи старији навијачи Партизана да је Туђман био председник, не знам што сада многи то демантују када ту нема никакве лажи, чак је и сам Туђман то потврдио у једном интервјуу да је био председник Партизана.

Ако је све тако као што кажеш, онда верујем да ти неће бити проблем да изнесеш неке конкретне доказе за то. Ево, рецимо, Републиканац је поставио листу свих председника ФК Партизан од оснивања па до данас и нигде нема Туђмана. Имаш ли ти неки такав доказ који потврђује твоје тврдње или немаш?
Спартанац357
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Спартанац357 11.9.2015. 17:47

Ја сам поставио клип где су многи докази које Републиканац није хтео да види, где говоре људи како је основан Партизан и ко је био председник, што бих ја онда гледао његове ''доказе'' са званичног Партизановог сајта, и то је нешто сада као релевантно, а видео сам и у једном клипу где сам Туђман потврђује да је био председник, ја сам изнео бар доказе за моју тврдњу, нисам ништа измислио а неки овде беже изгледа од истине.

А што се тиче Аркана, није био ни удбаш ни криминалац већ Српски херој који је ослободио многа места у РС и РСК, његовом заслугом је ослобођена Бијељина, тамо највећа улица носи име његове Гарде, а покренута је иницијатива од грађана и у Новог Граду да дају име улице Аркановој Гарди јер је доста заслужан што је сад Нови Град у Републици Српској.
Аватар
Србски ратник
Војвода
Војвода

Порука Србски ратник 11.9.2015. 17:57

Спартанац357 ::Ја сам поставио клип где су многи докази које Републиканац није хтео да види, где говоре људи како је основан Партизан и ко је био председник, што бих ја онда гледао његове ''доказе'' са званичног Партизановог сајта, и то је нешто сада као релевантно, а видео сам и у једном клипу где сам Туђман потврђује да је био председник, ја сам изнео бар доказе за моју тврдњу, нисам ништа измислио а неки овде беже изгледа од истине.

Ма извини, али клипови нису релевантан доказ. То што си ти поставио су приче ,,рекла-казала" које највероватније немају везе са истином. Имаш ли ти неки други, конкретан доказ, из неког другог извора да је Туђман био председник ФК Партизан или немаш, да се не замајавамо ми овде више? Наравно, ако може да то не буде клип него некли релевантан доказ?

А што се тиче Аркана, није био ни удбаш ни криминалац већ Српски херој који је ослободио многа места у РС и РСК, његовом заслугом је ослобођена Бијељина, тамо највећа улица носи име његове Гарде, а покренута је иницијатива од грађана и у Новог Граду да дају име улице Аркановој Гарди јер је доста заслужан што је сад Нови Град у Републици Српској.

Како није био удбаш, а радио је УДБ-у? А од затвора га је спасао лично Стане Доланц. То су чињенице. Вршио је ликвидације за службу, то су такође чињенице.

Али, небитно то. Аркан јесте наплаћивао своје ратне услуге, и постоје многа сведочанства да се нечасно понашао чак и према Србима. Зато га је ђенерал Ратко Младић отерао са њиховог ратишта.

Али, да поновим и тиме ставим тачку на ту причу: не спорим да су његови људи били храбри, да су заштитили многе Србе, али опет не значи да је он био цвећка и да га сад треба величати као ,,највећег српског хероја".
Спартанац357
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука Спартанац357 11.9.2015. 18:09

Нисте ни ви дали неки релевантан доказ да није био председник, већ копи-пејст са Партизановог сајта, тако да сва даља дискусија не вреди на ту тему, а још нисте ни хтели да погледате шта људи причају који су основали Партизан.

Није Младић могао Аркана да отера, када га је председник Караџић позвао. Радован је Аркана одликовао Карађорђевом звездом и орденом Милоша Обилића за заслуге у рату, и захвалио му је на свему што је учинио за Српски народ у РС као никоме до тада.
Republikanac
Војвода
Војвода

Порука Republikanac 11.9.2015. 19:34

Ево Спартанац изгубио сам 6 минута и 23 секунде живота и погледао тај твој видео. И као што сам и претпостављао нигде нити једног оснивача Партизана. Значи видео сра*е...

Има додуше пар Хрвата који су током рата играли за НДХ па онда прешли у светињу. ОК, ми то нити споримо нити их се одричемо. Али ме једно чуди. Ви нама трљате нос са тим Хрватима а заборављате на још једног хрватског фудбалера који је исто тако играо за НДХ (додуше ову нову а не ону стару) и кога сте пре пар година у БГ-у дочекали као Месију. Знаш о коме је реч па нема потребе да му помињем име...

Звезда „народни клуб“? Па добро човече да ли си ти нормалан? Звезду је основала ОЗНА. Она иста организација која је по теби побила 300,000 (или 3 милиона, не сећам се сад бројке коју стално спомињеш) Срба. И онда ми ти причаш о неком „народном клубу“. Иди бестрага...

ПС. Поштеди ме сад небулоза како је Звезда у ствари ФК Велика Србија или Југославија, стварно нема смисла...
Жилко, пуши га!.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 53 гостију