srpskinacionalisti.com

Смајлићи

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука: 1048
Приступио: авг 2008
Место: Царство Небеско

Смајлићи

Порука Боки_СРС 28.6.2013. 16:54

Може ли неки хакер који је расположен да ми каже како могу да користим смајлиће са слике (ове који нису уобичајени) на ФБ?
Слика
ја знам за
Код: Изабери све
* говно :poop:
* пингвина <(")
* робота :|]
* ајкулу (^^^)
* срце <3
* патнама :putnam:

Нарочито ме занимају: комп, слушалица, звонце, плусић, сунце, светлуцање, нота (прва), змијица, мајмун, месец, палма, ружа, поклон, чаша (троугласта), ванземаљац (1. и 2.), костур, очи, уво, показивач на десно и дислајк (супротан од лајка, палац на доле). Укупно двадесет који ме нарочито интересују...

Хвала.
"ОПАСНЕ СУ КОРЕ ОД БАНАНЕ"
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1267
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Re: Смајлићи

Порука Делија са Севера 28.6.2013. 18:03

Укуцај у гуглу facebook chat codes или само facebook codes. Верујем да ћеш наћи шта те занима!
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука Боки_СРС 29.6.2013. 15:14

Хвала! :D

Ево, прво се инсталира овај фонт:
E m o j i

Рестартује се (искључи се, па се поново покрене) Хром (или програм који ви користите); а онда, кад сте на страни где желите да ставите неки од горњих смајлића у коментар или чет, унесете у поље за адресу ово:
Код: Изабери све
javascript:function the_selection(d) {return d.selection ? d.selection.createRange().text : d.getSelection();} the_s = the_selection(document); for (i=0; i<frames.length && !the_s; i++) the_s = the_selection(frames[i].document); if (!the_s || the_s=='') the_s = ''; var h_or_q='?'; if ('onhashchange' in window) {h_or_q='#'}the_url='http://fsymbols.com/emoji-bookmarklet/' + (the_s ? h_or_q+'s=' + encodeURIComponent(the_s) : '');the_new_window=window.open(the_url,'the_window','height=717,width=750');if (window.focus) {the_new_window.focus();}

Проверите дал на почетку пише "javascript:" и, ако не пише, унесите ручно; и онда ентер. Не знам дал ради у другим програмима, али у хрому ради. И онда вам се појави искачући прозор са свим смајлићима које подржава ФБ и ви их видите. Тада ископирате један или више (највише 40) и налепите где желите. Прво ће да прикаже квадратиће, али кад стиснете ентер тј. избаците ком. илисл. после 3 секунде прикаже вам смајли(је).

Ако вам не ради ова скрипта, онда лепо нова картица (језичак) поред Фејса:
http://fsymbols.com/emoji/
Аватар
Боки_СРС
Војвода
Војвода

Порука Боки_СРС 8.7.2013. 21:13

Ево још бољег начина за коришћење свих ових смајлића. Ради у Хрому, а за друге програме не знам:
Facebook Secret Emoticons

Ево како то изгледа у пракси:
Слика
Бољи је од оног претходног начина јер не мора да се отвара нов прозор сваки пут и виде се смајлићи у боји и облику баш каквом и излазе. Мана је то што вероватно не може у ниједном другом прегледачу осим Хрома.

Фејсбук страница за овај додатак је: https://www.facebook.com/secret.emoticons и на њој се откривају многе форе везане за смајлиће и стикере.

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 1 гост