srpskinacionalisti.com

Цигани свирачи, али они наiбољи

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
с.р.б.и.ј.а.
Војвода
Војвода

Порука: 3916
Приступио: феб 2008
Место: Београд

Re: Цигани свирачи, али они наiбољи

Порука с.р.б.и.ј.а. 2.7.2013. 20:03

Коста ::И опет Он, велики Бакиiа Бакић из Врањску Бању: Шано душо...

Коментар? Непотребан...

Частим пивом за ову Бакијину трубачку бравуру! И за - Свекрвино коло!

Јуче беше година мом покојном оцу, а ова ме музика са сетом и нежношћу вратила у детињство.
Врање.
Двориште дедине куће, порта широм отворена. Кроз сокак се чује музика, иду трубачи. Деда излази и навраћа их у нашу авлију. Жене одмах скидају кецеље, остављају ручак, спремне да заиграју.
Улази Бакија и распоређује своје трубаче. Једног под Дафину, другог код чесме, трећег код улаза у летњу кујну... и тако редом. Ми, деца, пресрећни.
Крећу први, нежни тактови трубе, Бакија свира "Изгубљено јагње".
Тако увек почиње, а потом зна се, за баба Ташану - Шано душо, Шано мори...

Па свадбе. Чувене врањске свадбе на којима трубачи свирају мелодију Низамског растанка док девојку изводе из родитељске куће. А срце хоће из груди да ти искочи. Сузе, радост, све измешано.

Ехх, беше, беше. Баш си ме разнежио.

Једино замерам што утрпа овог турбо- фенси, Бобана Марковића поред Бакије. Не иде брате, никако уз непревазиђеног мајстора.
Завештање србству
Нека нам школе буду са вером,политика са поштењем, војска са родољубљем,држава са Божијим благословом.Нека се сваки врати Богу и себи,нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.Нека се свако ко је србски родољуб пашти да задобије Царство Небеско,којим се једино може одржати царство земаљско на дуже време. - Св.Владика Николај србски

http://www.youtube.com/watch?v=yUE6AjR5KZc
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6404
Приступио: мар 2006

Порука Коста 2.7.2013. 21:27

...ма само зато што ми iе неко упропастио уводни пост, са ча-Iунузом Исмаиловићем, другим од двоiице величанстваних... - иначе се не би` млатио са Бобаном-Wелт-Музик-Марковићем...
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 5.7.2013. 15:09

И iош iедан од Великих - Феiат Сеiдић, из Боiника: Славуi пиле не поi рано (Косово, мучено Косово - само косовске песме имаiу душу, а посебно кад ги свиру маiстори - Цигани из и око Мораву...)

Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 6.7.2013. 19:22

Врло мало оригинала снимио (заебава се са ВелтМузик) - али овде iесте добар:

Бобан Марковић - Власинка:

Опасно одсвирано.