srpskinacionalisti.com

Проблематика џивџана београдских

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Коста
Војвода
Војвода

Порука: 6403
Приступио: мар 2006

Проблематика џивџана београдских

Порука Коста 10.11.2012. 17:19

Да ли сте знали... да врапци изумиру због - безоловног бензина?!

Ономад iе бивши Саветник За Ништа бившег Председника изазвао праву `лавину реакциiа` (отрцана фраза - извињавам се!) кад се преко свог блога обратио Градоначелнику и затражио од овога да учини све не би ли се београдски џивџан повратио у своiоi некадашњоi броiности. Шта ли iе тиме Саветник За Ништа `тео да поручи iавности, питаше се данима аналитичари, с обзиром на предстоiећи Судњи Дан...

Ето - приметио и он, Саветник За Ништа, да џивџана понестаiе.

Па сам се мал`ко заинтригир`о - и дознао свашта. Свети Отац Гугл и Пресвета Википедиiа - сасвим довољно. Факте би` да поделим с вама - можда ће вам бити занимљиви:

Популациiа врабаца у свим великим градовима брзо опада. У последње време (по модли: `и Бг iе Свет`) примећено и код нас.

Ревносни Енглези истражили проблем, и кажу да iе увођење безоловног бензина наiвероватниiи узрок. Наводно се његовим сагоревањем ствара нека отровна материiа коiу врапци слабо подносе.

Иначе, речени џивџан ниiе ни мало `сладак` - испоставља се да iе то пиле прави злочинац, уништава птице сличне величине, чак iе у стању да се гнезди на - живом (?!) гнезду друге птице. У многим земљама где iе неопрезно уведен показао се као опасна штеточина, те су га понегде накнадно истребљивали до - последњег примерка?!

У сваком случаiу - врабац ниiе сасвим нестао, али се прилично проредио. Што у случаiу Београда има само добре последице. Проширила се сеница, много лепша и корисниiа птичица (коiа с врапцем очигледно конкурише) а и неке друге мале птице.

Па iе београдска птичiа фауна - захваљуiући рецесиiи џивџана - лепша него икад...

Уместо врабаца: Слика имамо сенице: Слика

Поука: ебем те, Председниче, ако ти iе `Идол` саветник... - а други `Идол` медиiски маг... - а трећи Идол срећом у Аустралиiи... - iедино четврти Идол - онаi поштени Хрват - и даље вози трамваi (или више не вози?!)
Правда држи земљу и градове...
Кадры решают всё! (Иосиф Виссарионович)
Аватар
игорсима
Војвода
Војвода

Порука: 3856
Приступио: апр 2006

Re: Проблематика џивџана београдских

Порука игорсима 10.11.2012. 22:36

За мене је то озбиљно питање. Зашто врабаца више нема на улици, а ни голубова више нема у броју као од пре 20-30 година.
Али зато - сврака (или гавранова) има колико хоћеш. Кад сам био мали, једва сам их икад видео - сада су ту уместо врабаца.

Мени се то не свиђа. Не слути на добро.
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 10.11.2012. 23:01

игорсима ::Али зато - сврака (или гавранова) има колико хоћеш.
Јесте... Лешинари нашег поднебља. Множе се; и - чекају свој тренутак.

Мени се то не свиђа. Не слути на добро.
Па нормално! Које црно 'добро'...
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Verterdegete
Војвода
Војвода

Порука: 3253
Приступио: сеп 2009
Место: Vidikovac - Beogradski Akropolj

Порука Verterdegete 11.11.2012. 3:02

Коста ::У многим земљама где iе неопрезно уведен показао се као опасна штеточина, те су га понегде накнадно истребљивали до - последњег примерка?!

Zna se tacno u kojoj, i zna se tacno kako se zavrsilo.
Банована је Лазарица,
разлог:вређање руског народа и подршка америчком марионетском режиму у Кијеву и геноциду руског народа Новорусије.
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 11.11.2012. 12:07

Први случаi истребљивања врабаца iе оваi у Аустралиiи:

The House Sparrow was first introduced to Australia in 1863 at Melbourne and is common throughout eastern part of the continent,[78] but has been prevented from establishing itself in Western Australia, where every House Sparrow found in the state is killed.

Да поновимо: every House Sparrow found in the state is killed.

Дакле - немоi одма` да тражиш `примере геноцида` на Мрском Црвеном Истоку (како си препариран, као и цела твоiа игнорантска генерациiа) - сва су зверства много раниiе измишљена на Драгом Демократском Западу...
Аватар
српска вила
Националиста
Националиста

Порука: 256
Приступио: мај 2012

Порука српска вила 11.11.2012. 17:40

Врапци вратите нам се! :)
Приложени фајлови
536644_455681107802771_1532101044_n.jpg
"...на непријатеља се устремише и праву змију згазише и умртвише дивљу звер и великог противника и неситога ада свејадца, велим Амурата и сина његова, аспидин и гујин пород, штене лавово и василисково, па са њима и не мало других.."(Натпис на Косовском Стубу - Деспот Стефан Лазаревић)
Коста
Војвода
Војвода

Порука Коста 12.11.2012. 0:14

игорсима ::За мене је то озбиљно питање. Зашто врабаца више нема на улици, а ни голубова више нема у броју као од пре 20-30 година.

Врабаца има. Мало су смањили своi `лебенсраум`, али има их. Сад ће бити приметниiи - они имаiу навику да се скупљаiу у веће бучне групе пред долазак лошег времена (`снег ће - врапци се збираiу...`)
Али зато - сврака (или гавранова) има колико хоћеш. Кад сам био мали, једва сам их икад видео - сада су ту уместо врабаца.

Нема бре гавранова у Београду. Налута по коiи пар (гавран стално живи у пару.) Ево гаврана:
Слика
То што виђаш iесу гачци (живе у великим колониiама, гнездили су се на Булевару, па кад су посечени платани - они се мало раштркали, али вратиће се, платани већ нарасли...) Дакле, гачац, много мањи од гаврана, има светлиiи кљун:
Слика
а ово ie врана (наша, обична, сива врана):
Слика
игорсима ::...а ни голубова више нема у броју као од пре 20-30 година.

Таi градски голуб iе - по многима - `пацов на крилима`. Добро iе што га iе мање - њега потискуiе наiлепши и наiкрупниiи голуб наших краiева - голуб гривНаш (не `гриваш`, како неки греше...) Та птица iе недавно - пре пар децениiа - променила понашање и почела да живи `градски` (нека iоi iе са срећом...) Голуб гривнаш:
Слика
Све у свему - птичiи свет Београда данас много iе богатиiи него пре 40-так година. А понiлепше су, наравно, соiке београдске:
Слика
Соiка београдска... :wink: :wink: :wink:
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1854
Приступио: мар 2012

Порука Đorđo Napolitano 12.11.2012. 0:21

Od "domaćih" ptica meni su gugutke najlepše ptice
Слика
Слика
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
Новаков Грујица
Националиста
Националиста

Порука: 347
Приступио: мар 2012

Порука Новаков Грујица 12.11.2012. 0:35

Има по Београду и сова, највише на левој обали Саве, где је више зеленила. Свако мало налетим на младунче сове испало из гнезда. Када зовете оне разне службе за бригу о животињама и губљење времена - кажу вратите у гнездо. С обзиром да нисам Тарзан, нити сам вичан у градњи гнезда, покушао сам да отхраним неколико тића кући. Као по обичају - увек цркне. А у теорији постоји могућност да ме се тужи због држања у заточеништву заштићене врсте. Буди Бог с нама.

То су, колико сам ја успео да сазнам, тзв. кукумавке.
Слика
Удри врага, не остав' му трага,
али губи обадва свијета!

Слика
"Дисциплина - мать Победы!" - Суворов
Dobrovoljni
Националиста
Националиста

Порука: 393
Приступио: јун 2011

Порука Dobrovoljni 12.11.2012. 1:49

Ревносни Енглези истражили проблем :lol: Pa poznati su ono po tome covecanskom ludilu :lol: ,njihova je i ona - KRAVE su naj veci zagadjivaci atmosfere, prilikom prezimljavanja hrane izbacuju ogromnu kolicinu u " ? ³ metan gasa iz sebe :lol: da je njihov naucni zakljucak bio-1 krava u toku svoga zivota vise zagadi atmosveru nego 1 avijom u toku svog radnog veka :lol: :lol:
Ако се не углача ни драги камен не светли.
Ненад-нс
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 603
Приступио: сеп 2004
Место: Нови Сад

Порука Ненад-нс 15.11.2012. 11:21

Драги Коста,
морам признати да сам изненађен да не знаш о студијама које потврђују везу између смањене репродуктивне способности малих врабаца и репетитора мобилне телефоније.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17454083
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17454083

Ђорђо, што се тиче гугутки дошле оне са јорганом , ћебетом, баклавама, ћевапима.....и свим осталим што донесосше Турци.

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 5 гостију