srpskinacionalisti.com

STOP turskim serijama

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука: 5846
Приступио: сеп 2005

Re: STOP turskim serijama

Порука N.S. 1.4.2012. 21:10

Ево вам један "одличан" :badgrin: , прави турски филм:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 6427160377

:lol:
Није све пропало кад пропало све је - Рајко Петров Ного
Аватар
Трећи
Војвода
Војвода

Порука: 12571
Приступио: сеп 2004
Место: Јужнобачки округ

Порука Трећи 1.4.2012. 21:45

Ааајој! Па ови за*ебаше и кинеску 'жмњ' продукцију... :shock:
Вук на овцу своје право има
ка' тирјанин на слаба човјека.
Ал' тирјанству стати ногом за врат,
довести га к познанију права,
то је људска дужност најсветија!
Аватар
Новаков Грујица
Националиста
Националиста

Порука: 347
Приступио: мар 2012

Порука Новаков Грујица 1.4.2012. 23:28

Лек против турских серија у кући:

Пустите следећи видео, појачате тек толико да се чује исто колико и телевизор, и истрајете у замисли.

Гледи царе на четири стране,
Не има ли тко ближе до Марка:
Ал' код Марка нигди никог нема,
Већ најближе царе Сулејмане;
Цар с' одмиче, Марко се примиче,
Док дотера цара до дувара...
Удри врага, не остав' му трага,
али губи обадва свијета!

Слика
"Дисциплина - мать Победы!" - Суворов
Accuphase
Националиста
Националиста

Порука: 402
Приступио: дец 2011

Порука Accuphase 2.4.2012. 0:26

Новаков Грујица ::Лек против турских серија у кући:

Пустите следећи видео, појачате тек толико да се чује исто колико и телевизор, и истрајете у замисли.

Гледи царе на четири стране,
Не има ли тко ближе до Марка:
Ал' код Марка нигди никог нема,
Већ најближе царе Сулејмане;
Цар с' одмиче, Марко се примиче,
Док дотера цара до дувара...

Znam, znam... treba poštovati svačiji ukus i izbor, ali mene od guslarskih pesama i njihovog pevanja(kukanja) podilazi jeza !
Te tako, nikako ne razumem ljude, koji u "ovome" pronalaze neki smisao.

p.s.

Zar kraljević marko, nije bio u stvarnosti Turski vazal ali u "narodnim epskim pesmama" sa preoblikovanom istorijom "nešto drugo" ?
Аватар
Новаков Грујица
Националиста
Националиста

Порука: 347

Порука Новаков Грујица 2.4.2012. 0:37

mene od guslarskih pesama i njihovog pevanja(kukanja) podilazi jeza !

Тако и треба. Браћи да улије снагу, а разбраћу да најежи.

nikako ne razumem ljude, koji u "ovome" pronalaze neki smisao.

Што не значи како смо ми пронашли смисао у бесмисленом, већ сте Ви ускраћени за разумевање велике народне мудрости. То је нека врста хендикепа, али Господ зна због чега Вас је "осакатио".

Zar kraljević marko, nije bio u stvarnosti Turski vazal ali u "narodnim epskim pesmama" sa preoblikovanom istorijom "nešto drugo" ?

А зар султан Сулејман није био крволочни освајач, али у "комерцијалним турским серијама" са преобликованом историјом "нешто друго"?

Уколико Вас занима моје мишљење по питању феномена Марка Мрњавчевића слободно отворите тему на форуму, па да поделимо мегдан.
Удри врага, не остав' му трага,
али губи обадва свијета!

Слика
"Дисциплина - мать Победы!" - Суворов
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука: 8844
Приступио: јул 2008

Порука ЈАРОМИР 2.4.2012. 10:29

О боже :shock: . Подилази га језа од србских гусала, а на турске серије је навучен. То је нажалост профил просјечнног Србина данас . :evil:
Accuphase
Националиста
Националиста

Порука: 402
Приступио: дец 2011

Порука Accuphase 2.4.2012. 15:41

ЈАРОМИР ::О боже :shock: . Подилази га језа од србских гусала, а на турске серије је навучен. То је нажалост профил просјечнног Србина данас . :evil:

Upravo tako... od "guslarenja" me podilazi jeza i duboko, da ne kažem iskonski mi je odvratno !
Što se pak "Turskih serija" tiče, o njima sam već izneo svoje mišljenje, te na iste ne da nisam "navučen", nego upravo obrnuto !
S druge strane, postoji mnogo toga, čitavo obilje "Turskih stvari" čijim lišavanjem jer su "Turske" svaki čovek čini sebi veliku intelektualnu i duhovnu kontra uslugu, čak štetu... uostalom, to važi za sve "tuđe stvari", na ovom svetu, ne samo famozne "Turske" !
Te tako zaista ne znam, kako sam to ja "prosječan srbin" ili "prosečan Srbin", ali znam da nisam "slijep oko očiju"...
Аватар
Đorđo Napolitano
Војвода
Војвода

Порука: 1854

Порука Đorđo Napolitano 2.4.2012. 16:43

Ja sam gledao jednu zvala se "acı hayat" - gorki život. Ove na foksu sam probao da pratim ali mi nisu više zanimljive. Turske serije su pet puta bolje u svakom pogledu od američkih/engleskih, to ne može niko da ospori.
rođen da me svi iskorišćavaju, ne zato što sam naivan i glup, već zbog toga što sam nekotrolisano human -K.G.
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука N.S. 2.4.2012. 18:45

Трећи ::Ааајој! Па ови за*ебаше и кинеску 'жмњ' продукцију... :shock:

Трећи, колико год да је то сра*е, то није ништа! :D Турци имају ту кретенску одлику да праве копије страних филмова, вероватно у фазону "неће се приметити да смо покрали". Изгледа да смо после преко 400 године турске владавине и ми (тј. неки од нас) примили ту карактеристику, јер и неки наши филмски и телевизијски ствараоци имају навику да праве бедне копије страних филмова, у малограђанском заносу копирања страних остварења (одмах ми падоше на памет она глупост "Лавиринт", ваљда се тако зове, по узору на трилере Б категорије или "Лисице", где је копирана идеја "Секс и град", иако се Горчин Стојановић вадио ккао се није могло сазнати за ту серију, јер још није емитована у Србији - ко да нису постојале сателитске антене!)

Турски Рамбо! :lol:

Слика
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука N.S. 2.4.2012. 18:56

То је тај менталитет, то су њихови култни филмови и серије... :D

Турски Супермен (а и Фантома су убацили, што да не)
Слика

Слика

И краћи снимак... прејако... :)

Турски Бетмен
Слика

Турске Звездане стазе
Слика

То нам пустите на малим екранима, то се тражи! =D>
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука N.S. 2.4.2012. 19:12

Тренинг турског Лука Скајвокера! :) (оваквих ствари нема ни у спотовима ЛДП-а - обавезно погледати!)

Бади: турски Е.Т. После овога гледање Спилберга је сувишно. Турци су му објаснили све!
Аватар
gorskivuk
Војвода
Војвода

Порука: 8793
Приступио: јан 2007

Порука gorskivuk 2.4.2012. 19:13

Accuphase ::
ЈАРОМИР ::О боже :shock: . Подилази га језа од србских гусала, а на турске серије је навучен. То је нажалост профил просјечнног Србина данас . :evil:

Upravo tako... od "guslarenja" me podilazi jeza i duboko, da ne kažem iskonski mi je odvratno !
Što se pak "Turskih serija" tiče, o njima sam već izneo svoje mišljenje, te na iste ne da nisam "navučen", nego upravo obrnuto !
S druge strane, postoji mnogo toga, čitavo obilje "Turskih stvari" čijim lišavanjem jer su "Turske" svaki čovek čini sebi veliku intelektualnu i duhovnu kontra uslugu, čak štetu... uostalom, to važi za sve "tuđe stvari", na ovom svetu, ne samo famozne "Turske" !
Te tako zaista ne znam, kako sam to ja "prosječan srbin" ili "prosečan Srbin", ali znam da nisam "slijep oko očiju"...

Ниси ти просјечан Србин ти си дебилчина, чим ти смета нешто што је србско а традиционално из разлога тог што то не разумијеш!
А што не разумијеш? Зато што више гледаш и слушаш турске и туђе ствари, а наше србске ти се гаде, јер су језиве, можеш мислити?
Национални инструмент, уз чију помоћ су сачувана многа јуначка предања, чојство и јунаштво, као у Илијади и Одисеји којима се свијет диви, ти се на то јежиш... :roll:
Аватар
N.S.
Војвода
Војвода

Порука N.S. 2.4.2012. 21:43

Ми смо предуго под музичком "окупацијом" и са Запада (још од џеза, рока, панка па надаље - признајем и слушам много такве музике) и са (блиског) Истока (турске и друге блискоисточне мелодије), тако да је стара, народна музика потпуно избачена из нашег "етра", са телевизије, радија, свакодневног живота, поготово у градовима, а и на селима, и временом постала не толико блиска нашем уху, укључујући ту и звук гусала. Понегде се одржи неко гусларско вече, за које многи ни не знају да га има. Једноличан, опори звук гусала не прија толико модерном уху, које је од малих ногу навикло на некакве друге мелодије, тако да могу да схватим да је некоме то досадно и тешко за слушање. Ипак изјава да му је слушање гусала "дубоко и исконско одвратно" од је скоро на нивоу једног Петра Луковића. Језу могу разумети, а и схватање гусала треба почети од те језе. Кад помислиш да се на гуслама свирало и уз њих певало још у доба Немањића, пре скоро 1000 година, како је немачки цар Фридрих Барбароса био задивљен звуком гусала док је пролазио кроз Србију, како се гуслама музицирало током турске окупације и певало хајдуцима, како су гуслари били Филип Вишњић, Тешан Подруговић и старац Милија, ти народни певачи и савременици Карађорђа и његових јунака који су предводили Српску ослободилачку револуцију против Турака и испевали те епске песме које смо учили и учићемо у читанкама - заиста човека ухвати мало језа. Толико векова, толико догађаја, толико генерација Срба - и увек уз њих гусле и наша народна епска поезија, није то уопште мала ствар. Тако да са том "причом" и схватањем и треба приступити слушању гусала.
Тако да то није нека сладуњава музичка "лимунада"... и треба да се осети и нека исконска језа (а онда и друге емоције).

А шта каже Јанко Веселиновић у "Хајдук Станку":

Чудни су звуци гусала! Они су као рањеник на самрти, који те издишући преклиње да га осветиш!
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука: 8844
Приступио: јул 2008

Порука ЈАРОМИР 2.4.2012. 21:48

Оваквима је битно Вуче да свако вече блеје пред тв-ом у вријеме кад иде Сулејман и слично смеће, да уписују турски, да посјећују мјеста снимања тог турског смећа. Отишли смо у три љепе, погледај какви су нам постали суграђани, марва загупљенија и од просјечног американца. Чак сматрам да су они и паметнији од ове наше приглупе масе. :( Србски гуслари су свирали на двору пољског краља у 15 вијеку и данас одушевљавају странце, а нашим туркофилима се гаде, ваљда више воле турске инструменте. :evil:
Аватар
Стекс95ПФК
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 688
Приступио: феб 2012

Порука Стекс95ПФК 6.4.2012. 11:54

Слика

Свако ко има мозак већи од мрављег, може закључити да емитовање тих серија и љубав народа према том ђубрету јесте перфидан начин за рестаурацију ђавољег Османског царства!

СТОП ТУРСКИМ СЕРИЈАМА!
Истина је непроменљива и вечна.
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 6 гостију