srpskinacionalisti.com

STOP turskim serijama

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
OFKBEOGRAD
Националиста
Националиста

Порука: 278
Приступио: мар 2012
Место: Québec,Canada

STOP turskim serijama

Порука OFKBEOGRAD 28.3.2012. 19:00

Ako vam majka, žena, sestra, devoka gledaju seriju "Sulejman Veličanstveni", a vi ne možete da ih sprečite u tome uzmite knjigu srpske epske poezije

BEOGRAD – Srpski narodni pokret “Naši” objavili su na Fejsbuk profilu instrukciju kako da se bori protiv turske serije Sulejman Veličanstveni.

Igor Marinković iz Naših je na svom FB profile postavio status:

PSIHOLOŠKI RAT: Ako vam majka, žena, sestra, devoka gledaju seriju "Sulejman Veličanstveni", a vi ne možete da ih sprečite u tome uzmite knjigu srpske epske poezije iz Kosovskog i kasnijih ciklusa i čitajte im naglas dok traje serija. Izum jednog mog poznanika.

Evo nekih od komentara koji su postavljeni pod status :

Ivana Jovanović: Nemam tih problema, kod mene se to ne gleda

Gavro Nedović : A lako se to sredi prijatelju moj. Ali na svu sreću to se ne gleda ni kod mene.

Jadranka Marinković: Sulejmane, Sulejmane tebe SRBI lažu oni vole,oni vole ĐENERALA DRAŽU! ♥

Marija Gojković: Vidiš da nas Sulja ubeđuje da je to sve za naše dobro....Ako sam dobro shvatila...to što su nas osvajali...samo mi to nismo shvatili izgleda.

Beograd pod plakatima: Obilić je veličina, Sulejman je samo slina =D>
OFKBEOGRAD
Националиста
Националиста

Re: STOP turskim serijama

Порука OFKBEOGRAD 28.3.2012. 19:06

ja ovde sto dobijam informacije od kuce i ¸sto procitam na nasim sajtovima nema skoro tv programa u Srbiji koji ne objavljuje tursku seriju,kad zovem majku 1 nedeljno telefonom na pitanje kako si sta radis? odgovara gledam tursku seriju :(

osim sto truju tim turskim djubretom citao sam na sajtu prva tv da je za neku glumicu i glumca iz serije seherzada placeno 200.000E da bi dosli na zadnju emisiju da budu uzivo u studiju :(
takodje ne tako davno opet na tv prva mislim da se serija zvala kad lisce pada oni su doveli nekoliko glumca iz te serije na zadnju seriju i platili im veliku lovu :?:
Accuphase
Националиста
Националиста

Порука: 402
Приступио: дец 2011

Порука Accuphase 28.3.2012. 21:18

Ne pamtim ni jednu jedinu svadbu, niti "ispraćaj u vojsku" pošto je i toga jelte bilo, sve do nedavno, na kojima doslovce svi ne poskaču "na noge lagane", kada krene čuvena pesma, svima znana...

Sote mori sote, sote masallah
davno zelim sote mori da te igram ja
sote mori sote, svirajte mi vi
da svadbenu igru sotu zaigramo svi

Na sred sela cesma, voda kao led
sarene se dimije devojaka red
sarene se dimije, zvece, dukati
a ja cekam, duso, da mi dodjes ti

Ja sokakom idem, sija mesec zut
kao fenjer s neba obasjava put
ispunices moje il' njegove sne
borba za devojku nek odluci sve

Pripala si meni, nek objavi goc
nek svadbena igra sota traje celu noc
daire u ruke, hajmo dlan od dlan
igraj mori sotu dok ne svane dan
OFKBEOGRAD
Националиста
Националиста

Порука OFKBEOGRAD 28.3.2012. 22:12

pa to je strasno Accuphase :(

nego da li neko molim vas od forumasa moze da mi odgovori na sledeca pitanja;
---da li je moguce da je tv prva platila 2 turskim govneta iz serije seherzada 200.000E za 1dnevno gostovanje u Beogradu i da li je istina da su se u :? doticnoj emisiji gde su bila ta 2 turska sarlatana gledaoci hvalili da su davali ime svom detetu po glavnom glumcu te serije onur?
Accuphase
Националиста
Националиста

Порука Accuphase 28.3.2012. 22:26

OFKBEOGRAD ::pa to je strasno Accuphase :(

---da li je moguce da je tv prva platila 2 turskim govneta iz serije seherzada 200.000E za 1dnevno gostovanje u Beogradu i da li je istina da su se u :? doticnoj emisiji gde su bila ta 2 turska sarlatana gledaoci hvalili da su davali ime svom detetu po glavnom glumcu te serije onur?

Šta je Strašno... "Šote More Šote" ili to što je svi vole ?
Последњи пут изменио Accuphase дана 28.3.2012. 22:31, измењено укупно 1 пут.
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука: 8844
Приступио: јул 2008

Порука ЈАРОМИР 28.3.2012. 22:27

Турски (страшно огаван језик и у лексичком смислу) доживљава ренесансу у Србији, Колико је народ ниско пао ускоро ће помама и за шиптарским да почне.

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/ ... -69617.php :puke:
Accuphase
Националиста
Националиста

Порука Accuphase 28.3.2012. 22:29

ЈАРОМИР ::Турски (страшно огаван језик и у лексичком смислу) доживљава ренесансу у Србији, Колико је народ ниско пао ускоро ће помама и за шиптарским да почне.

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/ ... -69617.php :puke:

Zanimljiv stav... a koji su to jezici u "leksičkom smislu" neogavni ?
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука ЈАРОМИР 28.3.2012. 22:34

Турски је јако огаван језик . Азијски језик нимало сличан српском, нити било којем европском језику, једноставан стран за уши човјека из Србије и Европе.
Accuphase
Националиста
Националиста

Порука Accuphase 28.3.2012. 22:36

ЈАРОМИР ::Турски је јако огаван језик . Азијски језик нимало сличан српском, нити било којем европском језику, једноставан стран за уши човјека из Србије и Европе.

Koliko ja znam, ovde tzv. Europa i nije nešto baš cenjena niti popularna, što se onda pozivaš na nju ?
Accuphase
Националиста
Националиста

Порука Accuphase 28.3.2012. 23:11

Nije problem u Turskim, Latinoameričkim i inim serijama, problem je u njihovoj ispraznosti !
To je ono što ne valja, no na žalost velika većina ljudi ne voli da gleda bilo šta, sa iole smislenijim sadržajem, već uglavnom "zašećerene vodice" !

Zar "naše" serije( ni ime neću da pominjem) kojima svako veče posle "gnjavnika" na rts-u truju umove gledalaca imaju kvaliteniji sadržaj ?
Možda "lepše zvuče", ali su đubre najgore vrste, kao i one "sa rogobatnim jezikom"...
Jovan-Vladimir
Војвода
Војвода

Порука: 2179
Приступио: феб 2007

Порука Jovan-Vladimir 28.3.2012. 23:12

Зато што је германофил и зато што се позива на ту романско-германску психопатологију звану "Еуропа" која везе нема са нама Србима. Али везе. Сад је као битно да ли је неки језик леп или ружан по субјективном ставу?

Енглески је ето изузетно ружан и звучи као да ти неко стави врућ кромпир на језик, са до бола поједностављеном граматиком, до бола идиЈотским правописом и речником који више садржи француске, латинске и грчке речи од англо-саксонских. Али ето, енглески је "еуропски" језик, и светски, ништа без њега :roll: Француски, холандски и немачки звуче као мешавина гроктања и кафанске дреке, па?

Иначе на нашим телевизијама су се приказивале и приказују разноразне серије, од превасходно америчких, преко латиноамеричких, индијских до турских и домаћих, па невидим да је неко добијао хистеричне нападе приликом приказивања рецимо америчких серија које промовишу насиље, изопаченост, простаклук и примитивизам најгоре врсте, као што се хистерише због турских :doubt:

Ваљда нам турске серије ометају "еуропску перспективу" :-B
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука ЈАРОМИР 28.3.2012. 23:22

Шта фали њемачком, језику који говори скоро 100 милона људи, језик на ком су писали многи славни писци, филиозофи , композитори. Свакако да ми је ближи, разумљивији и љепши од тамо неког азијско-номадског турског. Туркофилија је болест, ајде што ти комууњара од тог болујеш па гледаш турске сапунице, заболе ме, али већина народа. :evil: П....ем ти се на еуропску перпективу и твоје турскре сапунице. :D
Accuphase
Националиста
Националиста

Порука Accuphase 28.3.2012. 23:32

ЈАРОМИР ::Шта фали њемачком, језику који говори скоро 100 милона људи, језик на ком су писали многи славни писци, филиозофи , композитори. Свакако да ми је ближи, разумљивији и љепши од тамо неког азијско-номадског турског. Туркофилија је болест, ајде што ти комууњара од тог болујеш па гледаш турске сапунице, заболе ме, али већина народа. :evil:

Ne fali mu ništa(sem što je malo vojnički grub), ali... što se onda toliko otuđismo od Germana, ukoliko smo a jesmo bliski ako ništa drugo onda makar geografski ?
Nije li jedan od krucijalnih razloga "sklonost" nepostojeće dinastije karađorđević da se nas uvale tamo negde što istočnije, gde nam nije mesto ?
I tako već dva veka, sve služeći "braći s istoka" u nevolju iz nevolje, prvo na svoju a onda i na tuđu štetu !

A "braća Turci"... pa dobro, neka ih na kraju krajeva njihov "amanet" ima toliko jake korene, da se ne treba boriti protiv toga, jednostavno to je istorijsko nasleđe, niti smo mi jedini koji ga imamo !
Koliko puta samo dnevno kažete čuveno "bre" i gomilu drugih "tucizama"...
Accuphase
Националиста
Националиста

Порука Accuphase 28.3.2012. 23:56

Nego, da ne baksuziramo... sreća naša, te nisu počeli da nas guše "kineskim prc serijama", samo nam još to fali !
Accuphase
Националиста
Националиста

Порука Accuphase 29.3.2012. 0:05

OFKBEOGRAD ::pa to je strasno Accuphase :(

Kažu da su braća Hrvati platili još više, ako ti je za utehu !
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 5 гостију