srpskinacionalisti.com

Тенис

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
РашовићЗ
Војвода
Војвода

Порука: 5624
Приступио: феб 2008
Место: Раванград

Тенис

Порука РашовићЗ 18.1.2009. 12:15

мислим да је време за ову тему јер наши тенисери то заслужују...
хвала Богу имамо о коме и чему да пишемо,коментаришемо,постављамо изјаве,понеку слику...
можда смо требали објединити све спортове у једну тему нпр.Спорт али није фер према онима који су већ поставили Ану Ивановић,рукомет,кошарка,фудбал...
ако има неко предлог за обједињавањем свих спортова онда би нас Ненад разјурио јер требало би све коментаре сместити у једну тему,незнам ...можда је боље овако када раније није одрађено.
Аватар
РашовићЗ
Војвода
Војвода

Re: Тенис

Порука РашовићЗ 18.1.2009. 12:23

Слика
AUS OPEN: Srbima rivali po meri
Petak, 16. januar 2009. 11:26

Svi srpski teniseri i teniserke biće favoriti u mečevima prvog kola Otvorenog prvenstva Australije.

Žrebom u petak odlučeno je da se Jelena Janković sastane sa Austrijankom Ivon Mojsburger, a Ana Ivanović sa Nemicom Julijom Gerges.

Obe rivalke predstavljaju nepoznanicu za naše igračice, ali bila bi velika senzacija ako bi prva i peta na WTA listi izgubile od teniserki koje nisu ni među prvih 100 na svetu. Oprez je, naravno, poželjan.

Novak Đoković, branilac titule u konkurenciji muškaraca, na startu će odmeriti snage sa jednim od kvalifikanata, u subotu će biti poznato kojim.

Ako uspešno prebrodi tu prepreku, u drugom kolu će ga čekati Francuz Žeremi Šardi ili Brazilac Markos Danijel, a u trećem verovatno Pol Anri Matje ili Jarko Nieminen. Interesantno je da se sa obojicom sastao ove nedelje na turniru u Sidneju - Matjea je deklasirao, dok je od Nieminena poražen u polufinalu.

Janko Tipsarević u prvoj rundi će igrati sa 67. teniserom sveta, Oskarom Ernandezom, a Viktor Troicki sa Albertom Martinom (99) - obojica dolaze iz Španije. Kao Jelena i Ana, ni standardni članovi srpskog Dejvis kup tima nemaju iskustvo direktnih okršaja sa predstojećim protivnicima.

Australijan open igra se na tvrdoj podlozi, od 19. januara do 1. februara, a nagradni fond iznosi 23.140.000 australijskih dolara i prilagođen je padu vrednosti tamošnje valute u odnosu na američki dolar.

Prvi put će pobednici u muškoj i ženskoj konkurenciji zaraditi po dva miliona "ozi" dolara.

2мил.аустрал.долара еј која ловаааа
надам се да ће Ноле лако у прва три меча а онда нема лаких противника,мада и овај финац није лош
Аватар
РашовићЗ
Војвода
Војвода

Порука РашовићЗ 18.1.2009. 12:34

Слика Слика Слика Слика Слика Слика
неко од њих мора да убије финале на Аустралиан Опен =D> =D> =D>
Аватар
РашовићЗ
Војвода
Војвода

Порука РашовићЗ 18.1.2009. 12:36

моја прогноза је Зики и Нестор у финалу парова
Аватар
Русалка
Војвода
Војвода

Порука: 1062
Приступио: мар 2008
Место: Чардак ни на небу ни на земљи.

Порука Русалка 18.1.2009. 14:52

Даће Бог, а потрудиће се и ови наши, па да бриљирају у Аустралији. То ми је омиљени турнир и надам се да ћу имати разлога да остајем будна до касно :D
"Ако живи образа не маду,
ако живи за правду не знаду,
покојни ће гробове отворити
и на мртва уста говорити..."
Аватар
РашовићЗ
Војвода
Војвода

Порука РашовићЗ 19.1.2009. 9:11

Srbi u Melburnu - 1. noć:
Rod Lejver arena
Jelena Janković – Ivon Mojsburger 6:1, 6:3.
Novak Đoković – Andrea Stopini 6:2, 6:3, 7:5
Hajsens arena
Ana Ivanović – Julija Georges 7:5, 6:3
Jelena Dokić (SRB/AUS) – Tamira Pazek (3. meč, ne pre 04.30)
Teren broj 5
Viktor Troicki – Alberto Martin 6:3, 3:6, 6:2, 6:4.
Janko Tipsarević – Oskar Ernandez (4. meč, ne pre 07.00)
=D> =D> =D>
ево и извештаја
http://www.blic.rs/sport.php?id=74904
одличан старт наших тенисера на Аустралиан Опен
Аватар
РашовићЗ
Војвода
Војвода

Порука РашовићЗ 19.1.2009. 11:20

Ђоковићево име на Адидасовој патици
Слика
Novak Đoković je prvog dana Australian opena promovisao svoje nove potpisane “Soko” patike na “lebdećem” terenu Stejt Teatra. Pozicioniran na centralnoj bini, Novak je igrao tenis na lebdećem terenu protiv letećeg protivnika i kada je završio meč ispratio ga je i let pravog sokola koji mu je pomogao da promoviše novu kolekciju.

Adidas je dizajnirao novu liniju patika specijalno prema Novakovim igračkim potrebama. Naziv ovih prvih “potpisanih” adidasovih patika u 21. veku je “CC Genius”, a osim Novakovog imena, na patici se nalazi i simbol njegovog jedinstvenog stila igre - ptica soko.

Novak Đoković Soko kolekcija je dizajnirana u pet kombinacija boja, za četiri grend slem turnira i završni turnir Masters kup. Za Novaka, adidas je kreirao i specijalnu opremu sa kombinacijom boja prilagođenih za noćne mečeve, koje će igrati u Melburnu i Njujorku. Tom prilikom nosiće kompletno crnu Falkon opremu sa srebrnim štraftama.

Soko kolekcija biće dostupna i u Srbiji već sredinom februara u svim adidasovim radnjama.
Аватар
РашовићЗ
Војвода
Војвода

Порука РашовићЗ 19.1.2009. 13:13

Јанко Типсаревић – Oskar Ernandez 3:2
ето и Jанко је успео теже од очекиваног да победи и оде у друго коло АО =D> =D> =D>
AO: I Janko u drugom kolu
Ponedeljak, 19. januar 2009. 12:21

Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije u tenisu posle pobede nad Špancem Oskarom Hernandezom.

Posle Noleta, Viktora, Ane i Jelene, i Janko je uspešno prebrodio prvu prepreku u Melburnu, ali na svoj način - u pet setova, bilo je 4-6, 6-1, 6-3, 4-6 i 6-0.

U narednoj rundi Janko se sastaje sa odličnim Hrvatom Marinom Čilićem.
Аватар
НенадЦ
Војвода
Војвода

Порука: 2222
Приступио: феб 2004
Место: Нови Сад

Порука НенадЦ 19.1.2009. 14:24

Велики је успех изборити се за учествовање на једном таквом турниру. Велики је успех и то што смо се у толиком броју и квалификовали. А највећи успех би заиста био и када би било ко од наших успео да освоји тај турнир, зато нека им је свима њима Бог у помоћи!
,,Од Будима, до Солуна,
И где Тимок златни стиже,
И где шуми бистра Уна,
И Ловћен се небу диже -
То су моје кршне горе,
Куда Срби српски зборе``.

Одломак из песме ,,Разговор мале србадије с отаџбином`` Војислава Илића из 1889.
Аватар
vojvodasrba
Националиста
Националиста

Порука: 292
Приступио: нов 2008

Порука vojvodasrba 19.1.2009. 18:30

Ма освајамо најмање три злата.
Срби Република Српска је уз Вас до последњег даха.

Велика Србија
Војо, Србија те чека
Велика Србија је наш дугорочни циљ

Велика Србија
Војо, Србија те чека
Аватар
odisej
Војвода
Војвода

Порука: 4921
Приступио: мар 2005

Порука odisej 19.1.2009. 19:47

rasovicz ::Слика Слика Слика Слика Слика Слика
неко од њих мора да убије финале на Аустралиан Опен =D> =D> =D>

Ако ми "аутор" овог поста не замери ово је један од најлепших постова који сам ја до сада овде видео!!!
=D> =D>

Што се тиче оне приче о освајању "Аустралије", мислим да ће то бити невиђено тешко.
Можда бих дао благу предност пару Нестор-Зимоњић, али када сам гледао како су изгубили од браће Брајант, треба изгледа опет да Зимоњић - поломи руку (Вимблдон).
Даме су се изгледа мало више сликале и продавале (нови уговори), Ђоковић је променио рекет (нови уговор),.., све у свему моје мишљење је да ће освајање овог турнира бити невиђено тешко.
Једино што може да буде предност је жреб.
Колико сам ја видео Ђоковић до финала има два "играча", Федерера и Налбандијана...
Док је "горњи" жреб препун цонгулића, марића, надалчића,...
Препреке не постоје да нас зауставе, већ да нас упуте у правом смеру!
Аватар
РашовићЗ
Војвода
Војвода

Порука РашовићЗ 20.1.2009. 3:07

Đoković: Ponosni smo na našu zemlju
Ponedeljak, 19. januar 2009. 10:48

Šampion Australijan Opena krenuo je u odbranu titule "sporo". Tako je svoju igru u pobedi od 3:0 (6:2, 6:3, 7:5) protiv 220. tenisera sveta, Andree Stopinija opisao Novak Đoković.

"Nisam u najboljoj formi, ali se nadam da ću moći da ponovim uspeh od prošle godine", rekao je Đoković.

Iako se u prvom kolu prvog Gren Slema sezone na terenu zadržao 115 minuta, treći teniser sveta nije bio zadovoljan svojom igrom.

"Malo sam sporo počeo turnir. Bitno je, ipak, što sam uspeo da se vratim u meč, iako sam u dva seta gubio. Sve mi to može biti korisno za nastavak turnira. Dobro je i što sam pobedio bez izubljenog seta", rekao je on u ponedeljak rano ujutro po našem vremenu.

Đoković će se u drugom kolu sastati sa 68. teniserom na ATP listi, Žeremijem Šardijem. Francuz je bez problema preskočio Brazilca Markosa Danijela sa (6:4, 6:4, 6:1).

"Postoji pritisak, pošto prvi put u karijeri branim Grend Slem titulu... Osećaj je sada drugačiji, ali na to gledam kao na novi izazov. Danas, međutim, pritisak nije bio faktor nešto lošije igre. Samo sam pokušavao da pronađem ritam", dodao je Beograđanin.

Naši teniseri već su se navikli na "čuđenje" stranih novinara kada su u pitanju rezultati igrača iz "male Srbije".

"Mogu samo da kažem da smo svi mi ponosni što našu malu zemlju činimo ponosnom. Takođe smo zahvalni što ljudi prate naše igre i navijaju za nas", rekao je Đoković

=D> =D> =D> .
Аватар
gorskivuk
Војвода
Војвода

Порука: 8793
Приступио: јан 2007

Порука gorskivuk 20.1.2009. 9:12

Женске имају шансу за први Грен-слем, док је за наше момке тешка комбинација за успјех!
Аватар
Sandra
Војвода
Војвода

Порука: 2757
Приступио: авг 2007
Место: Београд

Порука Sandra 20.1.2009. 10:41

Јанковићева одушевљена зеленом хаљином
Сигурна игра српске тенисерке Јелене Јанковић у првом колу Отвореног првенства Аустралије није била једина тема на конференцији за новинаре после њеног меча са Ивон Мојсбургер.

Извештаче са првог гренд слема сезоне такође је интересовала и зелена хаљина Јелене Јанковић, а посебно њена најава да ће ускоро и сама креирати одећу.

"Свиђа ми се хаљина, волим зелену боју. Хаљина је светла, чини ми се да изгледа женствено", казала је 23-годишња Београђанка.

Јанковићева је недавно потписала уговор са кинеском компанијом Анта Спортс Продуктс, која ју је опремила за турнир у Мелбурну.

"Хаљину нисам ја креирала, али ћу убудуће са дизајнерским тимом правити своје хаљине, али и разну другу одећу са мојим именом", казала је Јанковићева после победе од 2:0 (6:1, 6:3).

"Они (Анта Спортс) су нови у тенису, а за мене је велика част што су ме изабрали за прво заштитно лице", додала је најбоља тенисерка света. Јанковићева, ипак, није била сасвим задовољна опремом. Проблем су биле патике. "Стопала су ми горела. Ђонови су се упалили. Вероватно сте и видели да сам стављала лед на стопала, покушавала да их охладим... Рећи ћу им да ставе неку климу у патике. Технологија напредује, а то би заиста било лепо", навела је насмејана Јанковићева.

Првог дана такмичења у Мелбурну температура је била 36 степени целзијуса, док је на теренима још топлије.
Није ми Бог дао да погинем са српским јунацима на првим борбеним линијама али идем тамо где сам најспремнији и најпоткованији за борбу.
Др.Војислав Шешељ.

Није задовољство имати нешто ако то не поделиш с другим.
Cила Бога не моли, али зато ни Бог силу не воли. Притом - Бог је вечан, а сила је свака за времена
Аватар
РашовићЗ
Војвода
Војвода

Порука РашовићЗ 20.1.2009. 21:41

Срби у Мелбурну: друго коло
Род Лејвер арена
Ана Ивановић - Алберта Бријанти (Италија) 01:00
Новак Ђоковић - Жереми Шарди (Француска) не пре 02:30
Хајсенс арена
Јелена Јанковић - Кирстен Флипкенс (Белгија) не пре 02:30
Терен број 2
Јанко Типсаревић - Марин Чилић (Хрватска) 01:00
Терен број 18
Виктор Троицки - Томи Робредо (Шпанија) не пре 05:30.
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију