srpskinacionalisti.com

Кошаркашка репрезентација Србије

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Горан
Војвода
Војвода

Порука: 5786
Приступио: мај 2004

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Порука Горан 8.9.2012. 23:44

Шта рећи, немам речи да опишем како се осећам.Срамота!Највише ме је жао Дуде шта је дозволио себи под старе дане да слуша балавца Теодосића.
"нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3168
Приступио: мај 2012

Порука Зорад 8.9.2012. 23:57

Шта рећи, немам речи да опишем како се осећам.Срамота!Највише ме је жао Дуде шта је дозволио себи под старе дане да слуша балавца Теодосића.

До сада сам бранио Дуду, али после свега овога најбоље би било да некако у уторак победимо Израелце, а да се онда Дуда сам повуче и тако сачува бар мало угледа, да не оде као Жељко Обрадовић 2005. испљуван од свих. Дефинитивно је све своје раније кредите истрошио у овим квалификацијама.

Свака част жутици како су ликвидирали кошарку, мајсторски.

По тој логици се онда захвали и ДССу на уништавању, 2004-2007 смо такође нанизали неуспех до неуспеха у време када је Коштуница био на власти.

Управо сам одгледао целу утакмицу, доделу медаља и славље и после десет година ухватила ме језа гледајући завршницу. Имали смо баш много среће и изгледа као да је целу ову деценију отплаћујуемо сву ту експлозију радости после тих утакмица у четвртфиналу и финалу.

Али онда кад видим да данас уместо Јарића игра Теодосић, уместо Бодироге Тепић, уместо Стојаковића Бјелица, уместо Гуровића Савановић и уместо Дивца Штимац, онда се и сетиме оне народне да срећа претих храбре (квалитетне).
igor cetnik
Националиста
Националиста

Порука: 288
Приступио: јун 2009
Место: Pozega ( Zapadni deo velike Srbije)

Порука igor cetnik 10.9.2012. 0:43

Stvar je bojim se mnogo ozbiljnija od samog izbora igraca mi ako se ne plasiramo na Evropsko automatski propustamo i Svetsko a to bi bio i konacni sunovrat jer bi tako prakticno 3 godine bez ozbiljnog takmicenja ja se slazem da mozda treba smeniti Ivkovica ali stvar je mnogo slozenija. Zapitajte se malo koliko klinaca danas uopste i izabere da igra kosarku u odnosu na 2002. recimo.Deca to zavole jer smo osvajali prvenstva. Ako ne prodjemo kvalifikacije kriza ce biti mnogo dublja nego sto bilo ko moze sad da predpostavi. Drugo mi moramo da shvatimo da kosarka vise nije ista pa cak u odnosu i na 2002.Nekada dok smo imali nasu ligu pocne u oktobru do sredine aprila eventualno do 1 maja se zavrsi i onda se priprema reprezentacija priprema 4 meseca, danas selektor jedva da ima mesec ipo i to povuci potegni u zavisnosti kad se zavrse prvenstva. 3. Mi nemamo sutere u reprezentaciji nemamo rezervnog pleja i drugog centra. Dalje odnosi u reprezentaciji vise nisu isti nekad se znalo bre sta je autoritet selektora , kad pozove igraca u reprezentaciju nikad se nije ni postavljalo pitanje hoce li da igra ili ne . Vi danas do 2-3 dana pre priprema nemate pojma ko ce da vam se odazove.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 1.9.2013. 19:32

Ближи се европско првенство, данас је Ивковић саопштио састав.

Играће Стефан Марковић, Василије Мицић, Немања Недовић, Богдан Богдановић, Данило Анђушић, Немања Крстић, Никола Калинић, Немања Бјелица, Рашко Катић, Ненад Крстић, Ђорђе Гагић и Владимир Штимац

Дефинитивно играмо без Теодосића и Лучића, али мислим да је су и ови одабрани момци доста тога показали у припремним утакмицама, у односу на оне несрећне квалификације од прошле године види се приличан напредак у игри.

Играмо у групи са Литванијом, Летонијом, Босном, Македонијом и Црном Гором. Реално, делује да су само Литванци на папиру јачи од нас, а са осталим можемо да се носимо. Мислим да ће за три места која воде у други круг бити борба између нас, Литванаца, ЦГ и Македоније.

Бићу сасвим задовољан ако момци буду међу првих седам и пласирају се на светско првенство.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 4.9.2013. 23:01

Добијени Литванци, велики корак напред смо начинили. :)
Што ме још више радује, приказали су момци одличну игру.
Аватар
РашовићЗ
Војвода
Војвода

Порука: 5624
Приступио: феб 2008
Место: Раванград

Re: Кошаркашка репрезентација Србије-СП Шпанија

Порука РашовићЗ 7.7.2014. 10:58

ова тема и нема смисла ако нема ДВ у репрезентацији :doubt:
ништа бољи резултат не очекујем од Салета и његових пулена који га буше на свим фронтовима,од изостанака са проширеног списка до отказивања оних који не верују у успех јер да је другачије грабили би се за дрес....
предстојеће СП нам не гарантује неки успех јер сам селектор није сигуран у победу против тима Ирана

ГРУПА А: Шпанија, Египат, Иран, Србија, Бразил,

ГРУПА Б: Аргентина, Сенегал, Филипини, Хрватска,

ГРУПА Ц: САД, Финска, Нови Зеланд, Украјина,

ГРУПА Д: Литванија, Ангола, Јужна Кореја, Словенија,
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1242
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Порука Делија са Севера 13.7.2014. 20:02

Ја сам мислио да од Дуде нема веће будале, а Сале је изгледа гори од њега. Који ти треба мозак да будеш да не зовнеш Савановића у репрезентацију. Мучно ми је више да пратим репрезентацију кад се константно дешавају овакве ствари. Сви се труде да им најбољи играју у репрезентацији, само ми се увек правимо паметни и измишљамо топлу воду, као да имамо вишка играча светског калибра...
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 5.8.2014. 12:46

До првенства још 20 дана, а Дангубић и Недовић по свему судећи неће играти, а Крстић је под великим знаком питања, баш нам се не да да се све коцкице сложе и коначно пошаљемо најјачи састав на неки турнир...
Аватар
ДејанНационалистa
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 741
Приступио: феб 2014

Порука ДејанНационалистa 13.8.2014. 7:55

Списак за СП у Шпанији:
4 Милош Теодосић
5 Владимир Мицов
7 Богдан Богдановић
8 Немања Бјелица
9 Стефан Марковић
10 Никола Калинић
12 Ненад Крстић
13 Мирослав Радуљица
14 Рашко Катић
15 Владимир Штимац
20 Марко Симоновић
21 Лука Митровић
22 Немања Недовић
23 Стефан Бирчевић
24 Стефан Јовић

Утакмице у групи:
30.08 Египат - Србија
31.08 Србија - Француска
01.09 Иран - Србија
03.09 Србија - Бразил
04.09 Србија - Шпанија
Све утакмице у групи играмо у Гранади. Срећно момци!!! :D
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 13.8.2014. 10:02

Ово још увек није коначних 12, треба још тројицу да прецрта.

Мислим да су дилеме:

Калинић или Симоновић (Калинић је већ играо на ЕП, али Симоновић се добро показао на припремама, а за разлику од Калинића уме и да поентира)
Митровић или Бирчевић (мислим да ће пре ићи Бирчевић, он је Мутин пулен, мора да се прода, а Митровића је иначе слабо пуштао на овим припремама)
Катић или Штимац (тешко питање, Катић је боље решење, али он има 34 године и питање колико може да издржи јак турнир, што се видело прошле године, Штимац има срце и борбен је али то је све што има)

Све у свему, имаћемо једну пристојну петорку свакако, али већ резерве су упитне, а турнир дуго траје и наша група и костур за укрштање су са веома јаким екипама, тако да ћу ја бити задовољан ако би ушли у четвртфинале.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 20.8.2014. 15:11

Отпао и Недовић, дакле да ми је неко пре два месеца причао да ће Симон капитен да буде међу 12 на СП не бих му веровао... :lol:
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука: 8844
Приступио: јул 2008

Порука ЈАРОМИР 20.8.2014. 16:03

Од Ђиласових црвендаћа не треба очекивати ништа више од шеснаестине финала. Срећом више то не пратим па неће бити ни нервирања.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 20.8.2014. 17:03

Мислим да у 1/16 финала улазимо сигурно, а даљи успеси ће зависити од тога ко нам буде запао, костур за укрштање је веома тежак, тако да је већ улазак у четвртфинале велики успех.
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 26.8.2014. 14:35

Коначних 12 за СП су: Милош Теодосић, Богдан Богдановић, Немања Бјелица, Стефан Марковић, Никола Калинић, Ненад Крстић, Мирослав Радуљица, Рашко Катић, Владимир Штимац, Марко Симоновић, Стефан Бирчевић и Стефан Јовић. Након Мицова, данас је као последњи отпао Лука Митровић.

Искрен да будем, овакав састав ми се не допада превише.
Евидентан је велики утицај Муте Николића који је гурао своје пулене и то на позицијама где су се могле наћи и квалитетније замене (Јовић, Бирчевић, Калинић)
Како је могуће да на крају ми идемо на првенство са свега једном класичном двојком (Богдановић), а на петици повео чак четири тешка центра, од којих један има 34 године, а други сем срчаности и нема неке друге нарочите квалитете
Крило и крилни центар ће нам бити очај, кад само помислим да ће се ту ротирати Бјелица, Бирчевић, Калинић и Симоновић, а да ће се на 4 спуштати Штимац и Катић већ ме хвата језа

Све у свему, помози Боже, али не треба превише очекивати...
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 7.9.2014. 19:58

Наши разбили Грке у осмини финала СП и ушли међу осам најбољих екипа! :tri:
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 4 гостију