srpskinacionalisti.com

Кошаркашка репрезентација Србије

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука: 8687
Приступио: окт 2004
Место: Земља која умире од стида јер све је више људских гњида

Кошаркашка репрезентација Србије

Порука Златоусти 29.8.2008. 17:53

Кошаркашка репрезентација Србије, остварила је другу победу, прву пред домаћим навијачима, у трећем колу квалификација за наредни Евробаскет, пошто је у фантастичној атмосфери препуне београдске „Арене" убедљиво поразила Мађарску 90:64 (27:17, 17:15, 19:20, 31:8). Међу 22 хиљаде навијача, који су имали срећу да не остану пред улазима, највеће балканске и једне од највећих спортских арена у Европи, био је и некадашњи репрезентативац Жарко Паспаљ, који је сумирајући утиске рекао:
- Сви смо одушевљени амбијентом, искрено, не верујем да је ово ико очекивао. Мађарска дефинитивно није противник, који би у неким „нормалним" условима, да се рецимо меч играо у Пиониру, могао да привуче толико велику пажњу. Можемо сад полемисати о томе, да ли је све што смо видели, плод одлуке нашег Савеза и управе дворане, да улаз буде слободан или се народ ужелео баскета. Било би међутим, некоректно и ружно мислити да је све ово плод бесплатног улаза. На крају, није ни важно, битно је да је нови српски тим, имао искрену подршку, на коју сви треба да се навикавамо - каже Паспаљ, који са својом генерацијом, није имао прилику да наступи у Арени, иако је почетак њене градње, везиван за Светско првенство 1994. године, које нам је одузето и додељено Торонту:
- Као и много играча и шампиона пре нас ни ми нисмо имали прилику да се играјући, неки меч на овом паркету одужимо навијачима. Најближе што смо играли, било је у Загребу, када смо 1989. године на супериоран начин освојили европски шампионат.
Како оцењујете игру српског тима?
- Евидентно је да поново имамо дисциплину у игри. Тим, који је саставио Ивковић, показује потенцијал, али мислим да ово није права слика његове моћи. Србија ће у овом или нешто измењеном саставу праве испите имати, тек на неком великом такмичењу. До тада ће кроз ове квалификације и низ тренинг утакмица, замисли тренера добити одређени аутоматизам у игри, што ће партије овог перспективног тима подићи на далеко виши ниво - рекао је Жарко Паспаљ, који је дуел наше и мађарске селекције, посматрао у друштву репрезентативних сабораца Влада Дивца, Саше Даниловића и Дејана Томашевића.

http://www.pravda.co.yu/sport/2478/sazrevamo-zaedno
"Само јуначки одговор на агресију у Првом светском рату коштао је српски народ више од половине мушког рода. Гинули су, углавном, они најбољи, најмлађи, остајући без порода. Остајали су да се размножавају углавном они лошији. Сада беремо плодове те наопаке селекције."

Зато ако буде фрке "горе" ту сам зови ако треба!
Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Re: Српски кошаркашки тимови у европским такмичењима

Порука Златоусти 29.8.2008. 17:56

Улазнице за Дудине "орлове" од понедељка

Навијачи који буду желели да у среду, 3. септембра, прате меч између Србије и Бугарске , најважнији дуел у квалификацијама наших, мораће да имају улазнице.

Али, то не значи да ће се улаз у Арену наплаћивати, напротив биће бесплатан.

Ипак, због безбедности свих у дворани, као и спречавања ситуације у којој је више хиљада људи остало испред Арене за меч Србија - Мађарска (94:90) прошле недеље, КСС одлучио је да улаз на дерби са Бугарима буде могућ само уз улазницу.

Оне ће бити дељене у понедељак и уторак на благајнама Арене, које ће бити отворене од 10 до 20 часова. Једна особа моћи ће да подигне највише четири улазнице.

Подсетимо, мећ између Србије и Мађарске пратило је 19.000 гледалаца, колико износи пун капацитет Арене, а близу 10.000 људи није могло да уђе у дворану.

Због тога ће капије пред сусрет са Бугарском бити отворене у 18.30, два сата пре почетка меча.

Исто правило важиће и са сусрете са Италијом и Финском.

КСС захвалио се свима који су направили величанствену атмосферу у сусрету са Мађарском, али и извинио се онима који су остали напољу.

Наредни сусрет у квалификацијама за Евробаскет 2009, Србија игра у суботу против Финске у Хелсинкију. До сада Ивковићев тим забележио је две победе, против Италије на Сардинији и Мађарске у Београду.
"Само јуначки одговор на агресију у Првом светском рату коштао је српски народ више од половине мушког рода. Гинули су, углавном, они најбољи, најмлађи, остајући без порода. Остајали су да се размножавају углавном они лошији. Сада беремо плодове те наопаке селекције."

Аватар
Witch-king of Angmar
Војвода
Војвода

Порука: 2987
Приступио: апр 2004
Место: Минас Моргул

Порука Witch-king of Angmar 29.8.2008. 20:17

Ово за улазнице су морали да изведу јер су против Мађара људи стајали на улазима, а неки су остали испред.

Елем, пошто живим близу Арене, можда бих могао да покупим карте за интересенте са форума. :wink:
Du siehst, mein Sohn, zum Raum wird hier die Zeit

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by frost.
Аватар
CXABBHE
Војвода
Војвода

Порука: 2586
Приступио: феб 2008
Место: Београд

Порука CXABBHE 29.8.2008. 20:26

Утакмица почиње у 20:30, тако да има времена да се организује да дође и екипа са протеста. Било би идеално уколико би могао да се унесе транспарент Радован Караџић и да се цела хала подигне на ноге.
Срце хероја заувек живи не могу да га убију!

Спаси Србију и убиј се, Борисе!

Једна је Србија, курви је много!

It's better 2 die standin, than 2 live on ur knees
Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука Златоусти 30.8.2008. 20:56

Изгубили смо од Финске, имали смо очајан шут за три поена док Финци шта су год шутнули то је ушло.
Драње Бугара ће ми бити посебно задовољство (имају скор 3-0 :? )

Аватар
Воја_Футог
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 904
Приступио: јун 2008
Место: Futog

Порука Воја_Футог 30.8.2008. 23:34

Не могу да верујем да смо од Финске изгубили...
Мислим страшно,таман се уради нешто лепо (добију се 2 утакмице),направи се атмосфера,
а они онда изгубе од највећих аутсајдера....
Аватар
агент провокатор
Војвода
Војвода

Порука: 2911
Приступио: окт 2006

Српски кошаркашки тимови у европским такмичењима

Порука агент провокатор 31.8.2008. 13:00

Нису Финци уопште наивни, уосталом то су јуче и показали. Хано Мотола и Тему Ранико су веома добри играчи, а и остали знају да играју. Није лако у квалификацијама побеђивати у гостима, ови слабији тимови, погађају тројке ко ненормални, имају благу наклоност судија, и то понекад буде довољно да се победи фаворизован противник. На оваквим мечевима се кали екипа, тако да овај пораз није никаква трагедија. Треба у среду добити Бугаре, који су веома озбиљна екипа, неће бити ни мало лако, чиме би практично осигурали пласман на ЕП.
Помози Господе, да оборена у прах, из праха устане, да се расута сабере, да ослепела прогледа, да убијена, мучена и спаљена, да заклана, згажена, обешена и распета, у знане и незнане гробове сахрањена, из свих гробова и мука васкрсла, цела Србија стане под један венац!
Аватар
CXABBHE
Војвода
Војвода

Порука CXABBHE 31.8.2008. 13:09

Агенте, Тему Ранико није играо против нас нити ће игратати у квалификацијама због повреде. На мене је сјајан утисак оставио млади плеј Петери Копонен (88 годиште) који нас је напунио и оно што ме забрињава је то да је много доминантнији од Теодосића и Марковића који су његова генерација а и један и други имају што европске, што светске јуниорске титуле и били су веома важан фактор на тим такмичењима а у директном дуелу са њим су били тотално разбијени.
Очигледно да овај тим још није спреман за највише домете, али да постоји позитиван помак постоји и мислим да ће на крају квалификација све бити ок. А онда за еп уз још пар играча попут Миличића, Драгићевића, Ракочевића, Павловића имали би заиста озбиљан тим.

Аватар
агент провокатор
Војвода
Војвода

Порука: 2911
Приступио: окт 2006

Српски кошаркашки тимови у европским такмичењима

Порука агент провокатор 31.8.2008. 13:14

CXABBHE ::Агенте, Тему Ранико није играо против нас нити ће игратати у квалификацијама због повреде.

:D

Ја био на неком рођендану, и гледао текму без звука, па нисам ни сконтао да нема Раника. Него, јел тај `88 онај што је драфтован у НБА директно из финске лиге?
Помози Господе, да оборена у прах, из праха устане, да се расута сабере, да ослепела прогледа, да убијена, мучена и спаљена, да заклана, згажена, обешена и распета, у знане и незнане гробове сахрањена, из свих гробова и мука васкрсла, цела Србија стане под један венац!
Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука Златоусти 31.8.2008. 13:16

Ево и како изгледа наш тим.
линк

Аватар
CXABBHE
Војвода
Војвода

Порука CXABBHE 31.8.2008. 13:41

агент провокатор ::
CXABBHE ::Агенте, Тему Ранико није играо против нас нити ће игратати у квалификацијама због повреде.

:D

Ја био на неком рођендану, и гледао текму без звука, па нисам ни сконтао да нема Раника. Него, јел тај `88 онај што је драфтован у НБА директно из финске лиге?

Јесте то је тај. Морам признати да нисам до сада чуо за њега али гледајући га видим да је нападачки феноменалан и са њим смо имали највише проблема. Теодосић је 87, Марковић 88 годиште и ниједан ни други нису толико јаки нападачки као Копонен. Овакве ситуације су чини ми се највећи проблем за наше младе играче, у млађим категоријама су доминантни јер играју највише сениорских утакмица и имају више искуства од својих вршњака, али када се заврши тај јуниорски стаж напросто стагнирају док сви други напредују. Теодосић и Марковић су велики таленти, али су још далеко од неког врхунског играча. Теодосић у овим квалификацијама не може да се препозна, убедљиво је најслабији играч нашег тима.

Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Порука Златоусти 31.8.2008. 14:02

Мени се некако најбољи чини Новица Величковић. Борбен је и има велико срце, такви су увек потребни репрезентацији. Не зовемо га узалуд Новица Убица :D
Треба мало и Крстићу времена да се врати у фазон, сада се вратио у европску кошарку. Милош Вујанић такође.Милоша ми је баш жао. каква је то играчина била! Био сам убеђен да ће бити нови Ђорђевић па и да ће га можда превазићи али су га повреде уништиле. Како је само одиграо из позадине ону чувену утакмицу против Америке.

Аватар
Златоусти
Војвода
Војвода

Порука Златоусти 31.8.2008. 17:16

Први пораз кошаркаша
Финци искористили слабу игру у одбрани нашег тима и са 14 „тројки” направили изненађење – 80:77 (13:22,27:17,21:20,19:18)

Кошаркаши Финске направили су велико изненађење у 4. колу квалификација за Европски шампионат који ће се догодине одржати у Пољској победом над фаворизованом репрезентацијом Србије – 80:77 (13:22,27:17,21:20,19:18). Домаћин је искористио изузетно слабу игру нашег тима, који је само у првих десет минута деловао као целина и играо одбрану на очекиваном нивоу. Потпуно је подбацила комплетна бековска линија, што су изузетно прецизни фински шутери казнили са чак 14 „тројки” (дупло више) и заслужено славили. Селектор Душан Ивковић мораће добро да анализира игру и што пре отклони недостатке, јер већ у среду у Београд стижу непоражени Бугари који су Италијане практично избацили из трке за пласман на „Еуро 2009” (81:80).

Све што је Ивковић у најави меча рекао о игри Финаца, обистинило се. Играју агресивно, на ивици фаула, без класичног центра што омогућава брзе ротације и да се из „широке” игре створи простор за чист шут. У првој четвртини смо имали „гард”. Тепић је добро чувао најбољег играча домаћина Копонена, а Крстић искусног Мотолу. Који су укупно убацили осам поена. Захваљујући Вујанићу , Трипковићу и Ерцегу остварили смо предност од девет поена која је обећавала миран наставак.

Наставак у Политици

Аватар
Воја_Футог
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 904
Приступио: јун 2008
Место: Futog

Порука Воја_Футог 1.9.2008. 2:25

Што се Марковића тиче,он је више одбрамбени играч него нападачки,
Теодосић није неки екстра таленат,по мени је Тепић много боље,ако не и најбоље решење за плеја
од млађих играча.
Ракочевића нипошто не треба враћати у репрезентацију,познато је да су он и Јарић највише кварили атмосферу 2005...
Павловића отпишите,тај дечко само прича о томе како је патриота,а важнији му је сваки зелембаћ у
џепу од репрезентације.
Реално овој екипи фали Вуле Авдаловић,ако се поврати од повреде,затим Миличић
и евентуално још неки НБА играч,рецимо Радмановић...
Аватар
gorskivuk
Војвода
Војвода

Порука: 8793
Приступио: јан 2007

Порука gorskivuk 1.9.2008. 14:33

Задњу четвртину је сам Крстић изнио на леђима, јер готово нико није ни створио прилику за шут, а камоли да се усудио шутнути на кош финаца, осим једом или два пута пикенрол на Величковића, и нормално је да због превелике употребе у нападу, једноставно наш центар нема снаге и да затвори властити рекет, да направи добру одбрану, још кад су финци везали двије-три тројке, видјело се да се црно пише!!!
Следећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 2 гостију