srpskinacionalisti.com

Кошаркашка репрезентација Србије

Форумска правила
Обавезно прочитајте Правилник о понашању на Форуму и форумски бонтон пре учешћа у дискусијама!
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука: 3283
Приступио: мај 2012

Re: Кошаркашка репрезентација Србије

Порука Зорад 20.8.2012. 14:43

Делија са Севера ::Имамо ми и Миличића, Ракочевића, Радмана, али нека сујетна будала на нашој клупи неће да их зове!

Дуда није будала. Извини, али човек ипак има неке резултате који му дају неки кредит да води екипу.

Миличић да нешто вреди не би носио воду и пешкире у НБА, али нажалост у овој ситуацији би био добродошао (јбт, на шта смо ми спали... :cry:), њега бих можда и волео да видим.
Ракочевић већ има 34 године, матор је и на заласку каријере, ако већ треба неког да зове нека то буду Анђушић, Миљеновић, Милутиновић, Цветковић који имају неку перспективу.
Радмановић такође пропалитет, и он већ има 32 године.

За сву тројицу важи да су велики нарциси и да кваре атмосферу у екипи. Уосталом, имали су прилике да се докажу 2004-2006 када је требало да буду носиоци игре, а тада смо доживљавали дебакл за дебаклом.

ЈАРОМИР ::Жути су се посебно намерачили у растурању свега што је вриједно код Срба на кошарку и на њихову велику срећу, а на нашу жалост уништили су највећи србски бренд.

Нисам бранилац ДС, али какве сад везе има ова странка са пропашћу наше кошарке?
Сем ако не мислиш на некадашње руководство КК СС - Жика Паук и Весић заједно са Човићем су најодговорнији за играње Јадранске лиге чиме су упропастили домаћу лигу
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука: 8844
Приступио: јул 2008

Порука ЈАРОМИР 20.8.2012. 16:05

Само домаћу лигу :shock: , уништили су они и њу и репрезентацију у пакету . То су двије уско везане организације, из чије лиге ми црпимо играче, из кинеске? :?
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 20.8.2012. 18:05

Репрезентацију су прво начели поменути манекени играчи попут Ракочевића, Јарића и Радмановића, који су требали да буду носиоци игре 2004-06, а затим су посао довршили Шакота и Славнић.

Нисмо ми толико црпели репрезентативце из домаће лиге, колико их је домаћа лига стварала у јаким утакмицама, па су такви готови играчи ишли у најјаче европске клубове. Сада тога нема, играчи немају јаке утакмице у домаћој лиги, одлазе неспремни у иностранство тамо не играју и круг се затвара
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука ЈАРОМИР 20.8.2012. 21:22

Зорад ::Репрезентацију су прво начели поменути манекени играчи попут Ракочевића, Јарића и Радмановића, који су требали да буду носиоци игре 2004-06, а затим су посао довршили Шакота и Славнић.

Нисмо ми толико црпели репрезентативце из домаће лиге, колико их је домаћа лига стварала у јаким утакмицама, па су такви готови играчи ишли у најјаче европске клубове. Сада тога нема, играчи немају јаке утакмице у домаћој лиги, одлазе неспремни у иностранство тамо не играју и круг се затвара

Да, а што нема више јаких утакмица у нашој лиги? Како је у доба највеће инфлације, санкција, ратова лига била јача од ове под демонкратама? :?
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 20.8.2012. 23:58

Мислим да је то твоје питање на месту и врло комплексно. Не знам која си генерација и колико си пратио кошарку тих година, колико тога се сећаш.

Мислим да је тих деведесетих домаћа лига била јача из неколико повезаних разлога
- у њој су тада играли момци генерације рођене почетком и средином седамдесетих, дакле они су као деца тренирали осамдесетих, ту је била постављена добра почетна основа, а један део њих играо је и у првенству СФРЈ.
- није било странаца, млади и талентовани играчи су одмах били бацани у ватру. Нпр. ја се сећам како су Берић, Ребрача Томашевић, Владо Шћепановић, Ракочевић са непуних 20 година били носиоци игре у својим клубовима, док је прошле сезоне Недовић носио воду у Звезди, а Миљеновић није ни имао места у Партизану зарад таквих величина попут Лоуа и Џејмса. Од тих неколико десетина странаца на прсте се могу набројати они који су заиста били квалитетни, а ретки поједници су остајали у својим клубовима дуже од годину дана.
- било је више кошаркашких центара који су имали солидне клубове који можда нису могли да се умешају у борбу за титулу, али су увек могли да изненаде главне фаворите (Партизан, Звезду или Будућност) и имали по једног или два екстра играча који су били на ширем списку репрезентације или чак и били међу 12 (Миленко Топић из Беочина, Дејан Котуровић из Спартака Суботица, Мирослав Радошевић из чачанског Борца). Ти мали клубови су стварали играче које су касније регрутовали вечити ривали.
- управо због тог квалитета генерално су се у кошарци вртеле релативно веће паре, тако да су играчи остајали дуже у домаћим клубовима (Томашевић је отишао у иностранство тек са 28 година, Владо Шћепановић са 25, Берић са 24, Миленко Топић са 31), екипе су мењале свега по 2-3-4играча сваке сезоне. Сада имамо то да Партизан и Звезда промене по 7-8 играча, а најтрагичније од свега је то што они одлазе у иностранство са 20, па и мање година, тамо не добијају шансу, већ греју клупу, и тако се упропасте (Мусли, Бобан Марјановић, па и Мачван да не дође у Партизан имао би тотално пропалу сезону).
- Напослетку, не треба заборавити да су и друге нације у међувремену напредовале. Шпанци, Литванци поготову.

Уосталом, то се лепо види по успесима репрезентације. До 2002. године већина наших играча били су носиоци игре у водећим НБА, европским и домаћим клубовима и било је медаља. Сада имамо Теа и Крстића, остало је просек у просечним клубовима, зато нам и не иде као раније.

И све је то постало једно велико врзино коло.
Да би имао јаку репрезентацију мораш да имаш јаке играче,
Да би имао јаке играче мораш да имаш јаку лигу,
Да би имао јаку лигу мораш да имаш доста пара
Да би имао доста пара (тј. да би неко хтео да их уложи у кошарку) мора да постоји изглед за профит, а њега опет нема без јаких играча и лиге које ће бити привлачна јавности.

Мислим да за почетак треба ограничити број странаца на максимум једног или двојицу (рачунајући и оне из бивших југословенских република) и треба издејствовати да се та несрећна јадранска лига скрати а да се науштрб тога прошири домаће првенство, како би се обновили стари кошаркашки центри.
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука: 1246
Приступио: окт 2008
Место: Маракана, Север

Порука Делија са Севера 24.8.2012. 19:43

Зорад ::
Миличић да нешто вреди не би носио воду и пешкире у НБА, али нажалост у овој ситуацији би био добродошао (јбт, на шта смо ми спали... :cry:), њега бих можда и волео да видим.

Био је он и више него стандардан док није пао у немилост тренера.

Ракочевић већ има 34 године, матор је и на заласку каријере,

Добар је он и сада. Али њега Дуда није звао ни пре 2, 3 године кад је био млађи и бољи!

ако већ треба неког да зове нека то буду Анђушић, Миљеновић, Милутиновић, Цветковић који имају неку перспективу.

Они су још млади, има времена за њих!

Радмановић такође пропалитет, и он већ има 32 године.

Ја мислим да он и даље може да помогне репрезентацији без обзира на године!

За сву тројицу важи да су велики нарциси и да кваре атмосферу у екипи. Уосталом, имали су прилике да се докажу 2004-2006 када је требало да буду носиоци игре, а тада смо доживљавали дебакл за дебаклом.

Е јбг, ти сад оптужи њих тројицу за неуспехе 2004-2006. Нису они ништа кривљи од осталих. А 2006. је, чини ми се, само Миличић од свих њих још играо за репрезентацију.
Не треба нам плаћена титула,
Држава цела зна да је лоповчина
Караџић Томислав!!!

Слика
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 27.8.2012. 10:48

Био је он и више него стандардан док није пао у немилост тренера.

Миличићев проблем, чињеница је да се у НБА није наиграо и да је очигледно требао прво да се опроба у Европи. Али и он је се већ ближи тридесетим.

Добар је он и сада. Али њега Дуда није звао ни пре 2, 3 године кад је био млађи и бољи!

Није звао ни Вујанића, ни Кецмана, очигледно је да је Дуда 2008. кренуо са радикалним променама и давањем шанси млађим генерацијама, што је дало резултате.

Они су још млади, има времена за њих!

Па кад да играју? Дивац је дебитовао у сениорској репрезентацији са 18, Даниловић са 19, Ђорђевић са 20, Бодирога би такође играо са 19 на ОИ у Барселони да није било санкција, зато смо и били испред осталих. Ако треба да се бира између играча од 20 и 35 година, увек гласам за оне од 20.

Ја мислим да он и даље може да помогне репрезентацији без обзира на године!

На Радмановој позицији тренутно имамо Кешеља и Бјелицу, ту играју и Новица и Лучић, а сва четворица су ем млађи, ем бољи од Радмановића.

Е јбг, ти сад оптужи њих тројицу за неуспехе 2004-2006. Нису они ништа кривљи од осталих. А 2006. је, чини ми се, само Миличић од свих њих још играо за репрезентацију.

Заправо, ти си у праву, најкривљи је Жељко Обрадовић који их је уопште толерисао у екипи, уместо да их одстрани одмах чим су почели да праве глупости по Новом Саду, он им је титрао, па смо прошли како смо прошли, а после је кукумавчио што га играчи нису слушали и пијанчили по целу ноћ.
2006. у екипи је био и Ракочевић. Он и Миличић су се упињали ко ће да убаци више кошева, на друге играче би заборављали, па нас је победила кошаркашка велесила Нигерија, а Шпанци нас лагано отресли у осмини финала (већ после прве четвртине било 12-13 разлике за њих).
А кад се већ помиње Ракочевић, треба се и сетити како је испалио Дулета Вујошевића напуштањем репрезентације пред почетак ЕП 2003. у Шведској, јер му се нису свиђале Дулетове концепције.
kutuzov
Ултранационалиста
Ултранационалиста

Порука: 587

Порука kutuzov 30.8.2012. 14:35

:)
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука Делија са Севера 31.8.2012. 19:08

Зорад ::Миличићев проблем, чињеница је да се у НБА није наиграо и да је очигледно требао прво да се опроба у Европи. Али и он је се већ ближи тридесетим.

То је тачно, јесте погрешио што је одмах отиша у НБА. Али касније се разиграо у Минесоти, и баш у том периоду Дуда није хтео да га зове.

Није звао ни Вујанића, ни Кецмана, очигледно је да је Дуда 2008. кренуо са радикалним променама и давањем шанси млађим генерацијама, што је дало резултате.

Кецмана није звао само последњи пут. Ту се и слажем са њим јер Кецман више није за репрезентацију. А Вујанића је изјеб'о само тако. Читаве квалификације човек изнесе, и он га на крају не зовне на европско.

Па кад да играју? Дивац је дебитовао у сениорској репрезентацији са 18, Даниловић са 19, Ђорђевић са 20, Бодирога би такође играо са 19 на ОИ у Барселони да није било санкција, зато смо и били испред осталих. Ако треба да се бира између играча од 20 и 35 година, увек гласам за оне од 20.

Кад они буду талентовани као Дивац и Бодирога, онда могу да играју!

На Радмановој позицији тренутно имамо Кешеља и Бјелицу, ту играју и Новица и Лучић, а сва четворица су ем млађи, ем бољи од Радмановића.

Што се мене тиче, ниједан од њих није бољи од њега још. Али ниједан од њих осим Новице и не игра на његовој позицији. Он је ваљда четворка. Ту имамо одличног Савана и све бољег Мачвана, али користило би нам да убацимо и Радмана док Новица не дође до тог нивоа!

Заправо, ти си у праву, најкривљи је Жељко Обрадовић који их је уопште толерисао у екипи, уместо да их одстрани одмах чим су почели да праве глупости по Новом Саду, он им је титрао, па смо прошли како смо прошли, а после је кукумавчио што га играчи нису слушали и пијанчили по целу ноћ.
2006. у екипи је био и Ракочевић. Он и Миличић су се упињали ко ће да убаци више кошева, на друге играче би заборављали, па нас је победила кошаркашка велесила Нигерија, а Шпанци нас лагано отресли у осмини финала (већ после прве четвртине било 12-13 разлике за њих).

У праву си за 2006., јесте играо и Ракочевић, сад сам проверио. Али тај тим је био крајње смешан. Само су Миличић, Ракочевић и Авдаловић били од тима из 2005. Није ни чудо што су подбацили. А и није катастрофа испасти од Шпанаца који су касније и освојили то првенство!

А кад се већ помиње Ракочевић, треба се и сетити како је испалио Дулета Вујошевића напуштањем репрезентације пред почетак ЕП 2003. у Шведској, јер му се нису свиђале Дулетове концепције.

Искрен да будем, не сећам се како га је то испалио. Ал ако је одбио да игра због свиње дебеле, не замерам му! :mrgreen:
Караџић Томислав!!!

Слика
Аватар
vemavuk
Војвода
Војвода

Порука: 15551
Приступио: апр 2006
Место: београдски пашалук

Порука vemavuk 31.8.2012. 20:01

Друг Ћоки ће да преузме репрезентацију, зваће се Србија-Дива, играће на бековској чувени синчић Човић (љуби га тата и купио му играчку да се сигра).
До године у Приштини- придружите се СРПСКИ НАЦИОНАЛИСТИ
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 2.9.2012. 1:14

То је тачно, јесте погрешио што је одмах отиша у НБА. Али касније се разиграо у Минесоти, и баш у том периоду Дуда није хтео да га зове.

Сад ко ће га знати шта је све ту било и ко је у праву, али мислим да га је Миличић „завлачио“ којекаквим изговорима да не дође на припреме. Треба имати у виду и оно псовање 2007. и изражен Миличићев себичлук у игри (мада је то ствар тренера). Али у том тренутку 2009. ми смо имали одличног Крстића, Перовић је био сасвим пристојна замена, а трећа алтернатива био је Радуљица, на центру смо били доста добри.

Кад они буду талентовани као Дивац и Бодирога, онда могу да играју!

А откуд ти знаш да нису. Опет се враћам на проблем лиге, да су имали места у клубовима више би се наметнули. Нисам рекао да треба да буду носиоци игре, нису ни Дивац 1986 или Даниловић 1989. то били, али су набијали огромно искуство и зато су стасали у кошаркашке легенде.

У праву си за 2006., јесте играо и Ракочевић, сад сам проверио. Али тај тим је био крајње смешан. Само су Миличић, Ракочевић и Авдаловић били од тима из 2005. Није ни чудо што су подбацили. А и није катастрофа испасти од Шпанаца који су касније и освојили то првенство!

Није катастрофа испасти од Шпанаца, већ то што смо у групи изгубили од било које иоле озбиљне екипе, што су Шпанци завршили посао у првих пет минута прве четвртине и што смо очајно играли на СП. А тај скрпљени тим је на припремама доста солидно играо, имао чини ми се добру серију победа.

Искрен да будем, не сећам се како га је то испалио. Ал ако је одбио да игра због свиње дебеле, не замерам му!

Завршиле се целокупне припреме, а онда се Игор надурио зато што је Дуле током припрема давао Вујанићу предност у игри на плеју и што ће у тиму бити и Вуле Авдаловић на тој позицији, па је напустио екипу на пар дана пред ЕП. Напомињем да је тај Вујанић у том моменту био први стрелац Евролиге претходне сезоне, док је Игор носио воду по Минесоти, а да је и код Пешића 2002. године Милош играо више и дао већи допринос тиму.

А што се Дулета тиче, он је са тим једва скрпљеним тимом у коме су му се два можда најбоља играча повредила током ЕП (Стојаковић и Јарић) ипак успео да узме 6. место, што је у годинама које су уследиле била мисаона именица, тако да не видим чему љутња према њему, штавише мислим да ако неко треба да замени Дуду то треба да буде он, јер ми више ни квалитетних тренера немамо као раније.
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука Делија са Севера 2.9.2012. 21:19

Зорад ::
Сад ко ће га знати шта је све ту било и ко је у праву, али мислим да га је Миличић „завлачио“ којекаквим изговорима да не дође на припреме. Треба имати у виду и оно псовање 2007. и изражен Миличићев себичлук у игри (мада је то ствар тренера). Али у том тренутку 2009. ми смо имали одличног Крстића, Перовић је био сасвим пристојна замена, а трећа алтернатива био је Радуљица, на центру смо били доста добри.

Ја мсм да је то о завлачењу Дуда измислио. Прави разлог зна само он. А Перовић и Радуљица нмг да се пореде са Миличићем ни у ком погледу!

Завршиле се целокупне припреме, а онда се Игор надурио зато што је Дуле током припрема давао Вујанићу предност у игри на плеју и што ће у тиму бити и Вуле Авдаловић на тој позицији, па је напустио екипу на пар дана пред ЕП. Напомињем да је тај Вујанић у том моменту био први стрелац Евролиге претходне сезоне, док је Игор носио воду по Минесоти, а да је и код Пешића 2002. године Милош играо више и дао већи допринос тиму.

Ако је тако било, онда осуђујем тај његов поступак.

А што се Дулета тиче, он је са тим једва скрпљеним тимом у коме су му се два можда најбоља играча повредила током ЕП (Стојаковић и Јарић) ипак успео да узме 6. место, што је у годинама које су уследиле била мисаона именица, тако да не видим чему љутња према њему, штавише мислим да ако неко треба да замени Дуду то треба да буде он, јер ми више ни квалитетних тренера немамо као раније.

Стојаковић и Јарић су му се повредили тек у доигравању за 5. место тако да му то не може бити оправдање. Али моја љутња према њему није због тога већ због његових нечасних поступака на кормилу Партизана.
Караџић Томислав!!!

Слика
Аватар
Зорад
Војвода
Војвода

Порука Зорад 3.9.2012. 10:10

Стојаковић и Јарић су му се повредили тек у доигравању за 5. место тако да му то не може бити оправдање.

Лоше те сећање служи, Пеђа се повредио током утакмице са Турцима у баражу за четвртфинале, против Литванаца у четвртфиналу није играо (мада ни он није био на свом нивоу цело то првенство). Јарић јесте играо све до тог четвртфинала, али сећаш се да је носио ону заштитну маску, јер му је неко од Руса у првој утакмици у групи разбио нос.

Иначе, после још једне очајне игре синоћ полако ће успети да ме убеде да је и Ракочевић неопходан... :(
Аватар
Делија са Севера
Војвода
Војвода

Порука Делија са Севера 3.9.2012. 11:06

Оно јуче је ужас. Против другог тима Црне Горе онако лоше одиграти. Страшно!
Караџић Томислав!!!

Слика
Аватар
ЈАРОМИР
Војвода
Војвода

Порука ЈАРОМИР 3.9.2012. 11:08

Дошло вријеме незамисливо, фудбалери нам бољи од кошаркаша. :?
ПретходнаСледећа

Ко је тренутно на Форуму?

Корисници тренутно на Форуму: Нема регистрованих корисника и 5 гостију